Как да постъпя?

  • 1 846
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 144
Според мен говори с приятелката си съвсем искрено какъв човек е зълва ти. Ако я вземи на работа ок,ако ли не няма да ти тежи на съвестта.

За свекърва ти думи нямам аз сигурно щях да я накарам да й се стъжни и то пред цялата фамилия

# 16
  • Мнения: 4 965
Аз бих казала на приятелката си, че не знам доколко ще си върши работа и тя сама да си прецени. Каквито и лични недоразумения да имаме са си наши, не смятам, че трябва да занимавам приятелката си с тях, но и не бих се ангажирала да я препоръчам, а после да излезе, че не става за работата и аз да съм виновна.  Peace

Това е и моето мнение.
Кажи на приятелката си, че не ти си казала на зълва ти за работата, а инициативата за кандидатстване е нейна. Приятелката ти като работодател да прецени дали заслужава да я назначи или не.
Така хем няма после да си развалиш отношенията с приятелката ти (стига пред нея свекърва ти да не е представила теб като поръчител), защото изборът ще си е неит; хем няма да се ядосваш ако си ходатайствала за зълва ти, а тя после изкара теб виновна (подобни хора най-много да те обвинят някой ден, че ти си ги натресла на неподходяща работа).
Абе, щом имаш по-добра възможност за работа и мястото е свободно, остави я да си троши главата само. Ако е кадърна, ще се справи. Ако не, поне ти няма да "опереш пешкира".
Надявам се да става ясно какво точно имам предвид, че пиша много хаотично.

# 17
  • Мнения: 1 520
Може и да е гадно, но не бих помогнала.
Всеки да се спасява сам. Не съм сестра самарянка та на лошото да отвръщам с добро.

# 18
  • Мнения: 1 416
Направи добро и го хвърли зад гърба си...  Peace

# 19
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Не бих я препоръчала....
Парила съм се по този начин и знам за какво говоря Confused....
Защото ако става за работата - добре, а ако не става - тогава и приятелката ти ще те гледа накриво, пък да не говорим зълва ти как ще мрънка че това или онова не и харесва ooooh!

# 20
  • Мнения: 7 111
СВЕТЛЕНЦЕ, ако не знаеш какъв работник е зълвенцето, не й ставай поръчител пред твоята приятелка.
Всъщност при така стеклите се обстоятелства бъдещата работодателка няма как да разчита на лоялност и конфиденциалност.  

# 21
  • Мнения: 817
Аз бих казала на приятелката си, че не знам доколко ще си върши работа и тя сама да си прецени. Каквито и лични недоразумения да имаме са си наши, не смятам, че трябва да занимавам приятелката си с тях, но и не бих се ангажирала да я препоръчам, а после да излезе, че не става за работата и аз да съм виновна.  Peace

Това е и моето мнение.
Кажи на приятелката си, че не ти си казала на зълва ти за работата, а инициативата за кандидатстване е нейна. Приятелката ти като работодател да прецени дали заслужава да я назначи или не.
Така хем няма после да си развалиш отношенията с приятелката ти (стига пред нея свекърва ти да не е представила теб като поръчител), защото изборът ще си е неит; хем няма да се ядосваш ако си ходатайствала за зълва ти, а тя после изкара теб виновна (подобни хора най-много да те обвинят някой ден, че ти си ги натресла на неподходяща работа).
Абе, щом имаш по-добра възможност за работа и мястото е свободно, остави я да си троши главата само. Ако е кадърна, ще се справи. Ако не, поне ти няма да "опереш пешкира".
Надявам се да става ясно какво точно имам предвид, че пиша много хаотично.

Да и аз съм горе-долу на същото мнение.

# 22
  • Мнения: 2 292
помогни и раzбира се. нали zатова са роднините.

# 23
  • Мнения: 3 166
Ей, знаех си, че може да разчитам на вас, момичета! Благодаря на всички за бързите отговори.   bouquet Сега тръгвам за срещичка с приятелката ми. Довечера ще докладвам какво е станало. Wink

# 24
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Не бих я препоръчала....
Парила съм се по този начин и знам за какво говоря Confused....

На същото мнение съм!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Цитат
Публикувана от: svetlana_78 
 Ей, знаех си, че може да разчитам на вас, момичета! Благодаря на всички за бързите отговори.   Сега тръгвам за срещичка с приятелката ми. Довечера ще докладвам какво е станало. 
Ще чакаме Mr. Green.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 901
Ей, бе! Късно ли влизам! Аз бих обяснила на приятелката си всичко, което ми е известно за зълва ми - нали е приятелка, дето се вика можехме и по други поводи да поклюкарстваме за другата. Но пък кой взема на работа човек, без лично да го е видял - откога могат да ме вземат на работа само по думите или вида на майка ми. Поне после отговорността ще е на работодателя, а не моя и няма да си развалям отношенията с човек, който смятам за приятел!

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
На роднини вече не помагам . Най- много да се скарате с приятелката си . Кажи и всичко за зълва си , за вашите отношения и т.н. а нека тя да си реши дали да я вземе на работа.
 Малко е късно  ама да си кажа и аз  Grinning

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 13:35 от krasi stz

# 28
  • Мнения: 7 474
Най- много да се скарате с приятелката си . Кажи и всичко за зълва си , за вашите отношения и т.н. а нека тя да си реши дали да я вземе на работа.
 Чалко късно е ама да си кажа и аз  Grinning

И аз съм на това мнение Peace

# 29
  • Мнения: 358
помогни дори и да не ти благодарят ще дойде време когато ще ти го признят

Общи условия

Активация на акаунт