Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 авг. 2006, 11:53 ч.

Как се озовахте, там където живеете днес?

• 2 385
  • 50
  •   1
Отговори
  • The Promised Land
Интересно ми е как взехте решението да напуснете родината? И с каква цел- учение, работа, Любов? Точно там, където сте ли желаехте да заминете или така се получи? Дълго ли го обмисляхте или взехте чантата, шапката и тръгнахте Laughing ?
Аз лично няколко месеца преди да замина въобще и не съм си мислила за чужбина, а за Израел имах доста ограничени познания. Мъжът ми( по онова време гадже) ми обеща,че ще мога да получа прилично образуване и да спестим парички за добро начало в БГ. Но когато това стана реалност, вече нямах желание да живея там. Това вече е друга тема Wink!

# 1
  • Cтраната на лалетата...
любоФ...това е единствената причина...твърдях, че моето място е в България и само в България..ама..ето ме на точно на дргуя край на Европа Crazy

# 2
любоФ...това е единствената причина...твърдях, че моето място е в България и само в България..ама..ето ме на точно на дргуя край на Европа Crazy

и аз точно така!

# 3
  • Portugalia
Ами аз доидох с спорта тук като професионален волеиболист.на следващата година доидоха съпруга и детенце и така вече 5 години.

# 4
  • Varna, Bulgaria
любоФ...това е единствената причина  bouquet
Но винаги съм имала причуствие че няма да живея в България Rolling Eyes Peace

# 5
  • Dania
Първо - винаги съм си падала по чужденци. Абе къв да е само да е чужденец. Не знам що - сигурно щото са по-различни от българите. Въпрос на вкус според мен. Второ - лека полека си навих и че не искам да живея в БГ. Почти я намразих по ред причини и направих всичко възможно да се спася. А именно - търсех си гадже чужденец. Като изпробвах няколко накрая попаднах на тоя, когото съм търсила цял живот и се оженихме.  bowuu

# 6
  • Milano / Como

и аз точно така!

Айде и аз в клуба на любоФчийките  Heart Eyes

# 7
  • Германия
Любофф, но не моята, а на родителите ми  Mr. Green  Дете от смесен брак съм и наШите реШиха 4е в Западна Германия се живее по добре отколкото в БГ преz комуниzма  Wink

После zаминах по работа да живея във Франция, където се zапоzнах с мъжът ми (който е съЩо Германец  Crazy ) и покрай неговата работа живяхме в южна Корея и Филипините. От скоро се прибрахме в Германия.

# 8
  • Мелбърн, Австралия

и аз точно така!

Айде и аз в клуба на любоФчийките  Heart Eyes

И аз, и азззззз....  Flutter Mr. Green Само дето не в другия край на Еворпа, а на света  Rolling Eyes

# 9
  • UK
И аз се присъединявам към любоФчийките   txtloves
Мъжът ми беше на почивна в Бг и там се започнахме, той ме покани на кафе , а аз си поклатих главата в знак на отказ   yes, а той взе да се радва  newsm78, после се усетих, че Бг начинът на поклащането на глвата в знак на Не, означвава- Да  на неговия език.
После иди обяснявай, че съм казала Не , ама цялата ситуация беше много смешна  Mr. Green, много се смяхме, та накрая отидохме на кафе и така започна нашата история.
Никога не съм искала да напусна България, но по стечение на обстоятелствата се оказах в чужбина, вече почти 2 години.

# 10
  • Zurich, CH
Ба6та ми беше представител на Бьлгарска Вьншнотьрговска Банка тук.
Отна4ало щяхме да сме в Япония, но не би  Confused
Сигурно за добро  Peace

# 11
готина тема Peace

# 12
Мен ми писна от хайдуклъка в България,
хем имах прекрасна професия, срещах
и познавах интересни персони, живеех
динамично, по пъбовете още не се пееше
българска музика, нямаше чалга, ама, ей, на,
реших, че трябва да понауча немски, взех
отпуска и се озовах тук. После реших да
уча университет, че поне не беше толкова
скъпо, колкото курсовете, после се офамилих,
сега домът ми е тук, а като се прибирам в БГ,
все повече чувствам, че съм емигрантка.
Нещата, които някога ме дразнеха, сега са
станали още по-драстични. Не, че тук всичко
е прекрасно, ама ей, на, семейство, работа,
засега съм тук, поне по-удобно се живее.

# 13
  • "До Чикаго и назад"
И аз съм от любовчийките Mr. Green

# 14
  • München
Тъкмо бях завършила университета и безуспешно си търсих работа, явих се на интервю за работа насам, след месец ми се обадиха да стягам куфарите и при мен настана една чуденка....обзеха ме едни съмнения  Rolling Eyes Добре, че тогава гаджето ми, сега мъж ме подкрепи и след 2 месеца пристигна и той, намери си страхотна работа по специалността. И така, ей ни (засега) тук вече 5 години  Simple Smile

Някой път си мисля колко странно може да се завърти живота на човек за нула време... Heart Eyes

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт