Реклама и нарушаване на Кодекса за заместители на кърма в лекарски кабинети

  • 2 452
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 896
искам да кажа че на продуктите от марките Нестле Хипп както и на АМ-тата върху които имам наблюдения въпреки че не ползвам пише
Кърмата е най добрата храна за вашето бебе
храните "марката" не заместват кърменето 
и така нататък
братовчедката на моето бебче е на АМ само и смени няколко марки и на всяка една от тях пише
кърмата е най добрата храна

Така е, защото както Хедра е написала, компаниите са задължени да поставят този надпис. Това е пак според същия международен кодекс и според същите български разпоредби.
Горе-долу както на цигарите пише разни кофти работи, които на производителите и търговците не им изнасят, но законите ги задължават с цел защита на потребителя.

# 16
  • Мнения: 4 428
Така е, защото както Хедра е написала, компаниите са задължени да поставят този надпис. Това е пак според същия международен кодекс и според същите български разпоредби.
Горе-долу както на цигарите пише разни кофти работи, които на производителите и търговците не им изнасят, но законите ги задължават с цел защита на потребителя.

Ама вие го изкарахте всичко това някаква война за територия
Все пак, ако не бяха тези производители нашите бебета трябваше да са на кис мляко, както сме били ние, доста преди нужната възраст.

[Става дума за международен кодекс. В много от държавите където действа има предостатъчно информация за кърменето, но тези разпоредби си важат с пълна сила, защото им е ясна връзката между рекламата и въздействието и върху майките.

Не знам как трябва да ме убеждават, за да мина то кърмене на АМ Thinking Аз преди да родя дори не обръщах внимание на каквато и да е информация за хранене с АМ. Бях твърдо убедена, че ще сме на кърма. Да, но не стана така и съм много доволна, че има алтернатива Grinning

Последна редакция: пт, 25 авг 2006, 22:36 от veselina_s_p

# 17
  • Мнения: 631
отново ще изразя толерантността си и правото на избор на всеки с какво да си храни детето
НО
аз наистина никъде не съм видяла снимка на кърмеща жена  говоря за обществено място като аптека или болница или лекаски кабинет
изключая тези прекрасни снимки от форума ..... Супер сте всичките !
но нито в аптека нито при някой педиатър няма кърмачка с бебе
а навсякъде има рекламки брошурки етикетчета диплянки списаниийца  и всякаакви глезотиики за млека каши сокчета пюрета залъгалки дъвкалки биберони шишета от които млякото се стича под ъгъл 45 градуса и как те били точно като гърдата.....
 

# 18
  • София
  • Мнения: 630
Цитат
[ author=veselina_s_p
Не знам как трябва да ме убеждават, за да мина то кърмене на АМ Thinking Аз преди да родя дори не обръщах внимание на каквато и да е информация за хранене с АМ. Бях твърдо убедена, че ще сме на кърма. Да, но не стана така и съм много доволна, че има алтернатива Grinning

Хм, малко писхология на рекламата може да отговори на този въпрос Twisted Evil

Иначе по въпроса, в кабинета, а и във фоайето на нашият педиатър няма такива агитационни материали. Бебешките магазини са накичени с такива красоти обаче. Друг е въпроса, доколко работещите в тази област изобщо знаят, че по този начин нарушават кодекса за заместители на кърма.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
veselina_s_p, именно наличието на свободно достъпна и шиокорекламирана алтернатива е една от основните причини толкова често да се прибягва към нея.
Само си помисли какво би направила една крава, ако и намалее кърмата? Ще поиска биберон от овцата ли?

# 20
  • Мнения: 631
ааааааааааа
и още нещо
една майка беше писала че ако не били АМ-тата бебетата да са  на кисело мляко
по този повод искам да кажа че
не бива да има реклами на кисело мляко в които бебета ядат кисело мляко
преди време имаше една реклама на кисело мляко не си спомням марката в която едно бебе му даваха от въпросното  с една "лъжичка" ама колкото черпак  и то естествено се кефи гука и пораства голямо и здравичко с ейййй такива бузки .....

# 21
  • Мнения: 2 885
На всяко посещение при предиатъра ми се бутат рекламни материали на детски храни. /+фотоалбумче на Зимафлуор/  Mr. Green Същите чинно си събирам в една кутия. Ще ми потрябват Wink
Цялото ДЦК 22 в София от вратата до най-забутаната стая има лепенки и реклами, плакати и календари на АМ и пюрета и каши.
Аз друго искам да попитам. Що темата е само за лекарските кабинети?
Къде в това число влизат отделенията за бебета и родилки в АГ-тата?
Ми на стъклото на отделението, където бяха бебета на 7-ми етаж на МД-Сф има лепенки на АМ....На коя мама й направи впечатление, м?

Последна редакция: сб, 26 авг 2006, 00:00 от немирница

# 22
  • Мнения: 1 896
Само си помисли какво би направила една крава, ако и намалее кърмата? Ще поиска биберон от овцата ли?
Това много ми хареса. Ще те цитирам при подходящ случай, Джейд.  Grinning

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Само си помисли какво би направила една крава, ако и намалее кърмата? Ще поиска биберон от овцата ли?
Това много ми хареса. Ще те цитирам при подходящ случай, Джейд.  Grinning

Няма проблеми, цитирай наволя. Само да е точен цитат, че след последната пресконференция започнах да се съмнявам в способностите си да се изказвам разбираемо...

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ама вие го изкарахте всичко това някаква война за територия
Все пак, ако не бяха тези производители нашите бебета трябваше да са на кис мляко, както сме били ние, доста преди нужната възраст.
Точно за това става въпрос, да - война за територии и пазари. Достатъчно е човек да погледне АМ-индустрията - необходими са ти млека, шишета, четки, стерилизатори, таблетки за стерилизация, биберони, вода за приготвяне на млеката, уред за затопляне и т.н., и т.н. - всичко това се купува и струва крупни суми. Насреща си имаш продукт, който е безплатен и не изисква буквално нищо от тези работи (освен при желание на майката или в случай на необходимост) - кое е по-изгодно за производителите? И защо се предлага АМ в общности, където традиционно се кърми повсеместно - там жените виждат непрекъснато кърмачки, имат опит, подкрепа, информация - но АМ с рекламите и внушенията си започва да измества кърмата независимо от това, често с фатални последствия. За силата на рекламата - много често се цитира един пример с Кока Кола и вездесъщите им повсеместни реклами. Веднъж преди няколко години решили, че дотолкова са популярни, че могат да свият бюджета за реклама - и за годината продажбите им паднали с чувствителни проценти...
Точно това е - става въпрос за пазар за милиарди, в който здравето на децата играе съвсем не първостепенна роля...

# 25
  • Мнения: 4 428
Точно за това става въпрос, да - война за територии и пазари. Достатъчно е човек да погледне АМ-индустрията - необходими са ти млека, шишета, четки, стерилизатори, таблетки за стерилизация, биберони, вода за приготвяне на млеката, уред за затопляне и т.н., и т.н. - всичко това се купува и струва крупни суми. Насреща си имаш продукт, който е безплатен и не изисква буквално нищо от тези работи (освен при желание на майката или в случай на необходимост) - кое е по-изгодно за производителите?

Това беше още една причина, за да не искам да минавам на АМ Money Money Money

Не знам. Аз може би разсъждавам от моя гледна точка и за това за мен е смешна забраната на плакати на АМ, защото това е последното нещо, което би ми повлияло. На мен рекламата, в повечето случаи, ми действа, като антиреклама. Точно за това не обичам марката Чико, примерно. Толкова прехвалена и навсякъде само Чико гледам, че ми е втръснало от нея  Tired

А това за овцата и кравата много ми хареса. И принципно си права. Аз точно това си мислех, като бебето не искаше да суче както трябва. Аз имах кърма още от началото, но стимулацията мноого кучаше и съответно започна да намалява. И си викам преди 100 години как са си хранили децата без АМ и аз ще карам така. Но след сумати мъки и борене с бебето се предадох и започнах да дохранвам. Ако нямаше АМ щях да давам кис мляко, така че разлика пак нямаше да има.

Според мен основния проблрем в БГ е, че в родилните отделения подкрепата на кърменето е само официално афиширано. На онези кокошки това им е последната грижа. За тези 5 дни, които бях в болница нито веднъж не ме попитаха дали се справям с кърменето. Да не говорим да ми покажат нещо. Специално отидох да поискам някой да ми покаже как става и отговора беше, че нямали нищо сложно - слагаш бебето на гърдата и това е. Добре, че бях чела за кърменето преди това и горе-долу се оправих.
Освен това много лошо влияе и практиката бебето да не се дава веднага на майката, след като се роди. Според мен бебето трябва да се даде на майката веднага след, като майката се почуства в кондиция.

# 26
  • София
  • Мнения: 3 390
Мисля, че има някакви плакати при педито, ще ги погледна в понеделник  newsm78

# 27
  • Мнения: 1 503

аз наистина никъде не съм видяла снимка на кърмеща жена  говоря за обществено място като аптека или болница или лекаски кабинет
Ами не си ,защото това не се продава Mr. Green

# 28
  • Мнения: 416
Да, има плакати на АМ.
 Но не вярвам, че някоя майка ще си спре кърмата, защото видяла плакат на АМ.  Laughing

# 29
  • Мнения: 2 047
Да, има плакати на АМ.
 Но не вярвам, че някоя майка ще си спре кърмата, защото видяла плакат на АМ.  Laughing

  Ще си я спре, защото в плаката вижда алтернатива, която я устройва. За справка - съседния форум.

Общи условия

Активация на акаунт