Как да постъпя?

  • 2 134
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Да, отлагам но именно заради това че имам надежда, че наистина по-големите деца уж не боледували.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Хм, не мисля, че ако останеш у дома предпазваш малчо от болести - по-скоро ги отлагаш. Неминуемо е, просто е нужно да намериш добра, ама наистина добра ясла.
Aз мисля, че ще го предпази. На тази възраст имунната система е нестабилна и по-лесно се заразяват децата. По-късно може и ваксини противогрипни да слага, говоря от опит с голямото си дете, което в по-късна възраст по-малко боледуваше.
А и връзката майка дете е необходима поне до 3 години, така мисля аз.

# 17
  • Мнения: 7 386
Да, отлагам но именно заради това че имам надежда, че наистина по-големите деца уж не боледували.
Тук опредебено грешиш.Нашата кукла тръгна на 3 г на ДГ и всички болести и се лепнаха,а до тогава не е боледувала.Да не говоря,че и юни /вече в къщи/ си донесе от последните дни един вирус та ни разказа играта,то не бяха болници и лекари,не бяха лекарства и какво ли не още.Сега се надяваме като тръгне да не боледува,да е изградила имунитет,а и дано и другите са по-здрави,защото има все някой,който си носи сополите и кашлиците /уж алергични/ и заразява всичките. Mr. Green

# 18
  • Мнения: 2 792
Ако финансово, можеш да си позволиш да останеш в къщи, по-добре не бързай да тръгваш на работа. Можеш да го запишеш на ясла, като навърши две, за  да имаш възможност да реагираш, докато имунната му система се адаптира, защото обикновено, първите месеци  децата боледуват.
  Поне това е моето мнение, като се стабилизира и свикне с детската, ще имаш достатъчно време да се реализираш, пък ще си и по спокойна.
  Във връзка с болестите, няма да е лошо от септември месец да включиш имуностимулатор и комплекс витамини, за подсилване на организма. В здравния форум има доста теми, в които е обсъждано, кои имуностимулатори са ефективни. Аз лично практикувам това, от както ходят на ясла/градина и не съм имала проблеми, да чукна на дърво (пусто суеверие Laughing)

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
... ама какво, вие не сте удряли шамар никога ли? И това може да ми се случи и веднъж на месец ..............но когато твоето дете е здраво.
 

Ами - не - НИКОГА не съм удряла шамар на дъщеря си, която е на 2г. и 3 месеца, въпреки че също хвърля, крещи и се тръшка.

Ти поиска съвет - аз ти дадох, съжалявам, че не ти е харесал. Просто казвам нещата такива каквито са за мен: Ако педиатъра ми изписваше антибиотици през 2-3 месеца по 2 шишета, щях да поискам второ мнение и да засилвам имунитет. Ако удрям шамар или кресвам по 1 път в месеца щях да видя къде греша. Ако ти не го считаше за грешка - едва ли щеше да се чувставаш "УЖАСНО" както сама си написала...  newsm78

Помислих, че искаш промяна и ти посочих пътя, сега обаче разбирам, че всъщност искаш успокоение и за това:

Разбирам как се чувстваш. Peace

# 20
  • Мнения: X
Именно това е и един от основните проблеми които....ме депресира до известна степен. Финансово МОГА да си позволя да не разботя, но ще бъде доста трудно. В смисъл...дори и сега има много спорове за парите и....незнам ако остана на пълна издръжка на съпуга си как ще се чувствам. Sad Другото е че, аз съм съгласна до 2 години да го гледам но, 1-во искам да имам повече време до края на платеното майчинство за да съм в къщи ако има проблеми, и 2-ро съм чувала че е по-добре да се пусне детето на есен отколкото на пролет. Мисля да питам педито за противогрипна ваксина дали може да се сложи и да питам за витамини. Пили сме до сега Мултисаностол и Мултивитамол но не съм доволна.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Според мен яслата е малко краен вариант за решение на описаните проблеми. Kati_Z, ако изобщо решиш, че в яслата ще има социални контакти, полезни за детето, първо иди и виж какво е положението там - колко деца са, поговори с възпитателките и т.н. Има ясли и ясли. Няма случайни хора там, разбира се, но зависи от натоварването и индивидуалния подход (дали го има и какъв е). Аз моя го пуснах на 2 г. и 3 м. - видях как се отразява на детето, какви са условията и т.н. и реших дали е повече в плюс, отколкото в минус.
Желая ти една хубава почивка, в която да погледнеш на последните 1-2 години от друг ъгъл и да решиш  Grinning
P.S. Щом парите все пак стигат, щом има баби на разположение, щом детето не е с много стабилно здраве в момента, не бързай.

# 22
  • Мнения: X
 Относно това за шамара и това дали греша ще ти кажа 2 неща, 1-во, страшно много се радвам и ти завиждам искрено че не ти се е налагало да шамаросаш дъщеря си, но повярвай колкото и да крещи и се тръшка, или не е толкова колкото при нас или ти не си с нея нон стоп докато ти опъне нервите. И 2-ро, неможем да бъдем безкрайно търпеливи, все някога се случва. Мисля че това просто лош период, който съм сигурна че ще отмине.
 Живея в град с 8 000 души население, потърсила съм мнение на 3-ма лекари, на една която води детската консултация в града, на личния ни лекар и една при която ходим на частно и която работи в детско отделение в най-близкия голям град до нас - Хасково. И 3-мата изписват антибиотици. Нямам финансова възможност да водя детето си на 300 км за всяко кихане. Това е. Нямам финансова възможност дори да копувам по 2 шишета Аугментин - по 16, лв.
 Хайде стига, нека все пак са ти ясни всички мотиви които ме карат да се страхувам от болести. Неискам да се оплаквам сег от това, и неискам темата да се превръща в нещо за което не ми е приятно да говоря. Не че ще си оставя детето болно дори да нямам пари за лекарства, но ако на теб ти каже примерно мъжа ти :" Не ме интересува, намери начин да го лекуваш с това което имаме", едва ли ще ти бъде приятно.

# 23
  • Мнения: 2 082
според мен си дай детето на ясла-там имат режим и ги учат на навици.моята дъщеря е от непослушните,но от както тръгна на ясла има голяма промяна.там децата гледат едно от друго и си подражават,а лелките слушат повече от майките.ти не бързай да почваш работа-наистина разболяват се ,но това не може да се избегне.в градината е много по -лошо-в яслите се грижат повече за тях.така,че можеш да постоиш още малко в къщи за да можеш да го гледаш ако боледува,но и малко ще си почиваш и разнообразяваш ,докато е на ясла.можеш да го водиш и само до обяд и да го вземаш-поне в нашата ясла е така.мога да я заведа и след закуска/закусва в къщи/според мен не слагай никакви ваксини и не давай нищо на детето-няма смисъл.преди да тръгнем на ясла си боледувахме пак/дори и повече/-карали сме три ангини.синът ми израстна болестите към шестата,седмата година.преди това боледуваше през два месеца от бронхит и има и две пневмонии.какво ли не им давах и на двамата-ефект никакъв.сега съм спряла всичко и разчитам на плодовете и зелечуците  Simple Smile

# 24
  • София
  • Мнения: 6 999
Момичета, не виждате ли, че KATI_Z се чувства зле? Защо само говорите за финасовите възможности, за болестите и за това от какво имало нужда детето и за ужасните ясли?

Според вас тя трябва да пренебрегне собствените си нужди, щото детето можело да боледува, не одобрявате яслата пред 3 год. възраст, детето имало нужда от майка си и парите им стигали?  ooooh!

В цял свят децата ходят на ясли от няколко месечни и не са социопати, детето може да боледува, ама може и да не боледува, парите не са най-важното. Има и други важни неща - майката да се чувства социално реализирана, щастлива, спокойна и нужна. Майката не е някакъв израстък към детето си - отделни същества са - с отделни нужди и приоритети и не е нужно единия да се жертва за другия.

# 25
  • Мнения: X
 Малина, ДА - парите стигат но не винаги и не за всичко. Ако има за всичко то е след постоянни караници и натяквания. Това е което допълнително натоварва атмосферата, което ме изнервя още повече. Затова искам да си потърся по-високо платена работа. И най-вече да се чувствам по....пълноценна. Яслата в града ни е една. Директорката е наша приятелка която отдавна ме моли да пусна детенцето там, да седя известно време с него. 8 дечица има в групата и 4 жени които се грижат за тях. Незнам колко групи са и какво и що е, не се интересувах подробно. Общо взето......поне от които майки в града съм слушала се грижат много добре за тях. Което определено ме мотивира.

# 26
  • Мнения: 2 082
тогава не се чуди,а го давай-още повече ,че са толкова малко деца и познаваш директорката.а и както каза някой по-горе -винаги можеш да го отпишеш.пък и не съм сигурна,че бабите са по-доброто решение...

# 27
  • Мнения: 1 366
В цял свят децата ходят на ясли от няколко месечни и не са социопати, детето може да боледува, ама може и да не боледува, парите не са най-важното. Има и други важни неща - майката да се чувства социално реализирана, щастлива, спокойна и нужна. Майката не е някакъв израстък към детето си - отделни същества са - с отделни нужди и приоритети и не е нужно единия да се жертва за другия.


Както вече съм ти казвала ...  newsm10 smile3501

Почти ме е срам да ти призная, че ми е трудно да повярвам, че си в Бг (общоприетото мислене е коренно различно за жалост. Ще вземе време да се промени. Тъжно.)

# 28
  • Мнения: X
 Знаете ли какво ми се случи току що ! Иса, както ти се сърдех, май благодарение на теб стана. Обадих се на майка ми да я питам за домашния телефон на директорката как беше, да се видя с нея и да и споделя всичко, а тя каза че тъкмо преди малко били заедно и тя ОТНОВО помолила да и заведем Иван няколко дни поред от 10.00 до 11.30 преди обяд, когато децата са навънка да видим какви реакции ще има, а през това време ние с нея ще си пием кафе и ще си говорим. Ако всичко бъде наред, да пробваме да го пуснем. Знаете ли как се зарадвах !!!! Дано да няма проблеми:( Утре ще го заведа да играе с децата и по-натам ще решим. Също разбрах и че една наша приятелка ( на кумата ми приателка) е започнала работа в яслата и ще имам още една позната която да се грижи за него.

# 29
  • София
  • Мнения: 7 242
Е, май го решихме най-после Grinning. Давай детето по-скоро и изчакай 1-2 месеца преди да започнеш работа, за да си сигурна, че в яслата всичко е ок. И пак ще ти повторя, че не е вярно твърдението, че по-големите боледуват по-малко. Зависи си от детето, не от възрастта.
Напълно съм съгласна с мнението на Иса - важно е и ти как се чувстваш.
И не се връзвай толкова за щамарчетата и повишаването на тона. И съм викала и съм шляпала, но се имам за много добра майка Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт