Тръгваме на детска градина.Моля за съвет

  • 1 384
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 530
В коя градина позволяват на родителя да седи с детето? Ами ако всички майки искат да останат? Ей, не се научихме да мислим преди да пишем.

# 16
  • Мнения: 3 537
В коя градина позволяват на родителя да седи с детето? Ами ако всички майки искат да останат? Ей, не се научихме да мислим преди да пишем.
В България-в никаква.Със сигурност.Освен ако нямаш познати в градината. Rolling Eyes

# 17
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
В коя градина позволяват на родителя да седи с детето? Ами ако всички майки искат да останат? Ей, не се научихме да мислим преди да пишем.

Bifana защо не позволяват на майката да седи с детето? От какви при1ини е продиктувано това? Или може би понеже не е практика в БГ но това естествено може да се промени ... Wink
Аз споделих моя опит как Филип тръгна безпроблемно на ясла и градина. Мисля и съм сигурна 1е пове1ето майки ще се съгласят 1е детето отива на непознато място с непознати хора и за него е важно родителя да е до него докато свикне и опознае възпитателките. Убедена съм 1е ако една, две, три майки се поинтересуват и това стане практика тръгването на градина ще е един много по-безболезен процес и за децата ни и за нас   bouquet.

Защо да не е възможно да останеш и да бъдеш там докато детето се интегрира???

# 18
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Вече цяла седмица обеснявам на моето че ще ходи на градина и засега проявява силен интерес.Но незнам как ще е в понеделник.....
а за дрешките споделям мнението че трябва да са удобни и практични от типа на анцунгите.А и задължително ще носим цветя.Успех на всички новобранци Peace

# 19
  • Мнения: 2 013
Това, което ни искаха на нас - пижамка, пантофи, кърпа за бърсане на лице и ръце, резервни дрехи и бельо. Ако няма централизирано зареждане с вода за пиене - и шише с вода.
Най-удобните дрехи наистина са анцузи и обувки с лепки или ципчета. Разбира се, лелките няма да откажат да връзват и закопчават, но защо трябва излишно да ги затормозяваме?
Все пак повечето групи са от по 30-ина деца.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 530
GI, най- вече хигиенните изисквания не позволяват. В нашата градина родителите изпращат детето до гардеробчето му, не е позволено да се влиза в стаята за игра и почивка. Което е абсолютно нормално. Но погледни и от друга страна. Какво ще стане ако аз ходя на работа и оставя сина си в групата, където всички деца са с родителите си, а той е сам? Просто не мога да проуменя как така родителя ще стои с детето в градината. Моето дете знае от месеци как ще протече първият му ден в градината.Ходил е там с мен, разглеждал е коридорите, картинките по стените и вече с нетърпение очаква да остане сам, без мен на неговата работа. А колкото до адаптацията си мисля, че когато детето има сигурност в родителя няма да има проблеми. Никога не съм оставяла детето без да му обясна къде отивам и кога ще се върна. Винаги съм му казвала довиждане и той е сигурен, че ще се върна да си го взема. 100 % съм убедена, че децата които плачат в ДГ, са точно излъганите деца. Тези които никога не са чували " Довиждане" от майка си, а са били залисвани докато тя се измъкне. Съжалявам, получи се много дълго, нека модераторите го изтрият , ако се налага, но съм доста ядосана. Никъде го няма това чудо майката да седи с детето в ДГ. Най- малкото тя ще срине самочувствието на детето си.

# 21
  • На село (близо до Лондон)
  • Мнения: 1 402
Съжалявам, получи се много дълго, нека модераторите го изтрият , ако се налага, но съм доста ядосана. Никъде го няма това чудо майката да седи с детето в ДГ. Най- малкото тя ще срине самочувствието на детето си.

Мила bifana защо се ядосваш? Мисля 1е затова сме тук за да споделяме мислите си и да подобряваме грижите си за децата.  Hug
Има го и това 1удо родителя да остане с детето докато трае адаптацията му  Laughing. Това може да е 2-3 пъти може да продължи и месец зависи от темперамента на детето. Добре е детето да свикне с обстановката в присъствието на мама/татко си. Освен това и ти ще знаеш как проти1а деня му и дали си доволна от възпитателните методи на у1ителките. Само1увстието и сигурността на детето напротив ще се подхрани от присъствието на мама.
Това за хигиентите изисквания не го разбирам. Детето/цата прекарват голяма 1аст от деня си в къщи с мама, каква е разликата ако мама дойде с тях?

Общи условия

Активация на акаунт