Деца без памперси

  • 24 955
  • 355
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 532
dorothy , няма нужда да спориш, всяко дете е различно. Аз споделих как бяха моите. Между другото много родители смятат, че подхождат еднакво при всяко едно от децата си, но те ВИНАГИ са различни. Така че, правим си сметките "без кръчмар"  Laughing

# 76
  • Мнения: 962
Извинявай а можели да не се купират теми от др.форуми?
Ние сме със памперси и по удобно от тях няма!

# 77
  • Мнения: 2 427
Виж сега Иза, в този свят е пълно с неща които хората не одобряват ,но които са принудени да употребяват,само захстото така стоят нещата...дизеловото гориво,найлоновите торби и опаковки,антибиотиците ,азотните торове и хиляди други такива.Така че няма нищо странно в изказването ми.Памперса за мен лично не е идеалното решение за едно новородено или дете.И също така съм на мнение че родителите които използват за дълго памперси и залъгалки го правят единственно от неглиженца,само и само да не се затормозяват с допълнителни грижи около детето ,а не щото искат да го оставят да се разве нормално до етапа в който ще каже само не на памперса,мамо.Ми много по лесно е да му лепнеш памперса на 2 годишното отколкото да се мъчиш да го приучаваш да ползва гърне и  да кибичиш до него....мнооого по кесно е да му тикнеш бибата м-у  зъбите като почне да ти реве отколкото да търсиш начини да го залъгваш с нещо друго,не защото толкова те е грижа за това да не го травматизираш с премахването на залъгалката.Изобщо какво представлява една травма за теб в тази възраст?Мисля че ако в действителност разсъждаваш по този начин,което много ме съмнява,си тръгнала по погрешен път.Именно позволяването на всичко води децата до хистерия и травми,именно тогава когато не са научили елементарните неща на които е нормално да са нучени в тази възраст.Не е нужно да насилваш едно дете за да го накараш да разбере че има неща които не са позволени.Този живот е пълен с правила ,които нормалните хора съблюдават,ако искат да се впишат в обществото и заобикалястия ги свят ,и това че в живота има правила децата научават от родителите си,от най ранна възраст,когато у детето се изграждат навиците..Язък за горката жена ,която си уволнила!.А това което твърдиш че не вярно,че залъгалката разваля дъвкателния апарат е просто смешно.Те зъболекарите са го казали още преди мнооого време,и досега се тръби непрекъснато за огромната вреда от беберона -залъгалка.И на трите ми приятелки италaнки на които децата им зозат бибата ,зъбите са изкривени и при посещение на зъболекар са ги уведомили че ще се наложи ползването на ортодонтов апарат и разширяваща скоба за небцето.На теб може и да не ти се вярва че е така и това си е за твоя сметка.Колкото до луксацията на ставата ,това изобщо не зависи от това имаш ли или нямаш раздалечител между краката,казвам ти го като дъщеря на неонатологичен работник-отвори един наръчник на неонатолога и чети,коя е причината.
Относно това че тампоните са безобидни,това съвсем не е така защото именно от тампони през 80-тте години измряха хиляди жени от шоков синдром.Да не говорим че избелвашите средства които се ползват при избелването на памука са особенно вредни при допир и престой във женското влагалище,именно за това в момента се разработват натуралните линни на тампоните,които в скоро време ще залеят пазара.
А и това твое наблюдение че в България жените живеят единственно с мисълта от какво да лишат детето на другия ден е просто нездраво и неиздържано отвсякъде.Мога да кажа че българката е много по грижовна майка(генерализирам това изказване)от майките в чужбина(и тук обобщавам),по които методи ти така се прехласваш.Оставянето на децата с памперс до 4 годишна възраст,както и цоцането на бибата до 4 годишна възраст,не е загриженост,а именно неглиженца, безучестност и незаинтересованост.Ама като съм ги питала защо все още позволяват на децата си да ги ползват получавам същия отговор от тях,не искали да ги травматизират.охххх,свят...

# 78
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
Мале мамчета не разбирам нито една от вас която казва, че харесва памперсите, и че толкова необходими.....и цялата агитация как без тях не става.........за мен  това е просто улеснение за майката не и за бебето ................ Ясно е, че без тях няма да се мине, ама още от сега се притеснявам с каква съвест ще слагам бебето си в тези найлонови пеленки............ ooooh!
Както и да го гледам за жалост и не от сега имам крайно мнение за памперсите.
Тъжно ми само, че вместо от аруменитиран спор всичко превръщаме а караница. Sad

# 79
  • Мнения: 9 904
.........за мен  това е просто улеснение за майката не и за бебето ................ Ясно е, че без тях няма да се мине, ама още от сега се притеснявам с каква съвест ще слагам бебето си в тези найлонови пеленки............ ooooh!


добре, ако имаш проблем със съвестта,си, просто го заяви - че няма да ползваш памперси. Стисни ръката на Людмил и толкоз Simple Smile
но ти съвсем оплиташ памперсите, съвестта и кой знае още какво....нещата не са толкова сложни.

Слънчевият колектор е ефективен през лятото.
През зимата - газени лампи, печка с дърва, свещи, наистина ми е интересно, както и G&J попита - по-нататък какво става с развитието на детето?

# 80
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
още от сега се притеснявам с каква съвест ще слагам бебето си в тези найлонови пеленки............ ooooh!

Успокой съвестта си.
Не са найлонови.
От целулоза са.

Пак не разбирам за какво толкова го нападате Людмил.
Човека споделя опит...какво толкова?
Пропагандирал...ами не се връзвайте, като не ви харесват идеите му.
Детето му се чувства добре...той и жена му също....къде е проблема?
Че не използват памперси и предпочетоха раждане у дома ли?
Ами по този критерий  доволна част от бабите ни попадат в графа "диваци".

Аз родих в болница и използвам памперси, но това не ми пречи да кажа ОК, по-добре е, може би детето да се гледа без тях и да се роди у дома...но НА МЕН не ми стиска.
Страх ме е да си родя у дома, защото не съм сигурна, че всичко ще е ОК и не ми се занимава с разпознаване на сигнали за "пиш", защото ми се налага да работя по цял ден.

Има достатъчно начини да си изтормозиш детето, ако ще да е биберон и памперс до първи клас. Премахването им от рано или пълната им липса не са гаранция за бъдещи проблеми, така както и наличието им не е превенция.

Ако детето расте в среда спокойна, обградено е с любов, родителите му се съобразяват с неговият индивидуален ритъм и в крайна сметка израсне здраво и стабилно...какво значение имат подробностите???

# 81
  • Мнения: 2 567
Мале мамчета не разбирам нито една от вас която казва, че харесва памперсите, и че толкова необходими.....и цялата агитация как без тях не става.........за мен  това е просто улеснение за майката не и за бебето ................ Ясно е, че без тях няма да се мине, ама още от сега се притеснявам с каква съвест ще слагам бебето си в тези найлонови пеленки............ ooooh!
Както и да го гледам за жалост и не от сега имам крайно мнение за памперсите.
Тъжно ми само, че вместо от аруменитиран спор всичко превръщаме а караница. Sad

Ако памперсите те притесняват може да погледнеш ето това
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/977/

Преди години аз ползвах нещо подобно, но многоооо по допотопно.
Моите бяха пелени,  с които в Щатите са си гледали децата преди 20  та и повече години. От страни се захващаха със специални игли и нямаха тази подложка, която не пропуска както тези от линка.

# 82
  • София
  • Мнения: 3 064
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

  bouquet Много рядко цитирам, но наистина си казала нещата както ги мисля и аз!!!

Не се нахвърляйте, това просто е друга идеология, при това хич не лоша. На мен лично много ми харесва, но смятам, че не бих имала сили, по-точно - не ми стиска.  Това изисква наистина денонощно да се живее в един ритъм с бебето. Съжалявам, аз имам и други задължения и не мисля, че би било по силите ми!

Но, уважавам Peace

# 83
  • Мнения: 743
На мен не ми е ясно, защо след като живеем в 21 век, трябва да се правим на аборигени. Хората са го измислили. Открили са топлата вода, за нас остава да се мием с нея. Не мога да си представя да повивам детето си с пелени, които запарват и на всичкото отгоре да пера по цял ден, вместо да отделя това време за самото дете - да го погушкам, целувам, да си играя с него. А и нали все имаме претенции че сме съвремени хора. Нека нямаме само претенции. Naughty

# 84
  • София
  • Мнения: 3 064
В интерес на истината, съвременните хора доста отдавна са установили катастрофалното отражение върху околната среда на пелените за еднократна употреба.

На кого му пука е друг въпрос, втори - какви са алтернативите (на мен страшно ми допада идеята на пелените бамбино мио, но няма да мога да ги купя, защото са много пари накуп Sad ), а съвсем трети, че у нас "съвременните" неща идват със закъснение 15-20 години. Справка - ражданията секцио по желание - нещо, което в СЪВРЕМЕННИЯ цивилизован свят все по-рядко се прилага...

# 85
  • Мнения: 532
Не мога да си представя да повивам детето си с пелени, които запарват и на всичкото отгоре да пера по цял ден,..
Използвала съм и двата вида - тензухени пелени и памперси. Първите НЕ запарват за разлика от вторите. За прането си напълно права.

# 86
  • Мнения: 3 914

да не зависиш от благоволението на монополистите като БТК, ВиК и Топлофикация.
Не мога да разбера тук какво се прокламира,да се върнем в първобитнообщинния строй ли?
"За какво ми е кибритче за огъня за огрев зимата,я да взема да си врътна едно огънче с пръчица"
Боже къде отиваме!
Ludmil, жена ти ползва ли дамски превръзки и ако ползва, чувства ли се унижена?
Кога ще отговориш на този въпрос?

Людмиловият образ ми е любопитен в чисто професионален аспект да речем и се опитвам да вникна в разсъжденията му, без да го съдя.
Имам обаче въпроси, свързани с горните цитати - освен всичко изброено, ми е чудно как живеете там, "независейки от монополистите БТК, ВиК и Топлофикация?" Как пишеш на компютър, след като не зависиш от БТК? Кабелен интернет в гората има ли? Сателит може би? На това дете на слънчева светлина ли му топлите вода за баня, ако въобще го къпете по традиционния начин, а не с дъждовна, примерно? После - детето като попорастне и му трябват книжки, музика, песнички, общуване, обучение, които се съдържат в толкова от продуктите на съвременния свят- как ще процедирате? Не вярвам да седи и да брои мухите в природата Самуил и така да научи важни и основни неща, необходими за правилното му развитие?
Не иронизирам и не се подигравам на човека, искам да знам как вижда сина си след 3-5-7-10 години, израстнал и възпитан в този натуралистичен дух?
Благодаря.
Точно със слънчева светлина (колектор) му топлим водата и му перем дрехите (с автоматична пералня свързана към слънчевия колектор), а БТК отдавна ги забравихме, интернета е с безжична връзка. Често ходим на гости на други майки, те ни идват на гости, не мислете, че като "живеем в гората" сме първобитни и откъснати от света, просто сме взели най-доброто от системата и така че да живеем всред природата без да замърсяваме и рушим. Така е добре за всички, за детето и за нас.
Извинете ме ,но тук ми мерише на секта или ако по ви харесва изразът затворено общество иначе казано си е точно секта.Повтарям се но това в днешно време е направо неестествено.Имам въпрос ,когато дойде време за училище ,вие в гората какво ще правите? Другият ми въпрос е, с тази изолация не смятате ли че Самуил ще порастне или като луд-саможивляк ,безкрайно обвързан с родителите си,или случайно видял благата на модерния свят дали няма да се почувства като отвързан и дали не би могъл да опита от всичко пък дори и наркотиците?Начинът ви на живот просто поражда в мен нови и нови въпроси, но вие засега ми отговорете на тези, аз ще се опитам да ви разбера

# 87
  • Мнения: 532
Извинете ме ,но тук ми мерише на секта или ако по ви харесва изразът затворено общество иначе казано си е точно секта.Повтарям се но това в днешно време е направо неестествено.Имам въпрос ,когато дойде време за училище ,вие в гората какво ще правите? Другият ми въпрос е, с тази изолация не смятате ли че Самуил ще порастне или като луд-саможивляк ,безкрайно обвързан с родителите си,или случайно видял благата на модерния свят дали няма да се почувства като отвързан и дали не би могъл да опита от всичко пък дори и наркотиците?
Joy Направо ме разби... Joy и ме накара да мисля сериозно по въпроса  Thinking
Ние така също сме близо до гората, също като господина имаме безжичен интернет, щото кабел до тук не стига  Rage, децата ни са безкрайно обвързани предимно с мен и са далеч от "модерния" свят. Като посетим някой град, две годишният ми син е точно като отвързан, не знае накъде да гледа и къде да ходи, дърпам го постоянно във вярната посока  Joy
Но да знаеш, то и в гората се намират хора, а те все по-често са такива, избягали от лудницата на големия град, пренаситили се от модерни блага и дори изплашени от тях. За сведение, ако попиташ най-големия от тримата ми сина, който е отгледан предимно БЕЗ памперси, коя е най-обидната дума за него - ще ти каже НАРКОМАН. Извинявам се за отклонението от темата, но мамата на Вики се опитва да разбере... НЕ ЗАЩИТАВАМ НИЧИЯ КАУЗА, ОТГОВАРЯМ НА КОНКРЕТНИЯ ПОСТИНГ Peace

# 88
  • Мнения: 934
Истината е, че трябва да се започне от първата седмица още.  Но ако се пропуснат първите два месеца, детето губи интерес да сигнализира и му става все едно дали ще прави нещо в гащите или извън тях.

А, не на мен тия  Naughty- изчела бях материалите и пробвах достатъчно рано. Просто на практика не е толкова лесно. Може и да си зависи от бебето, не знам.
Вярно, че и като съвсем малки, децата имат някакъв вроден инстинкт да са чисти. Моето примерно, когато вече можеше да се движи, си хареса едно-две ъгълчета в хола Mr. Green Най-природосъобразният вариант! Само дето нейните разбирания за чистота не съвпаднаха с моите. Освен това не понася да я държиш, докато си върши работата - ама хич! Докъм 4-5 месечна даваше, после вече - не! Та не можах да я оставя да следва естествените си разбирания за малката и голямата нужда. Пък и ми се вижда тъпо да подчинявам живота си на това!

# 89
  • Мнения: 1 161
Не разбирате ли, че работата не е само в памперсите. Става въпрос за напълно различен подход към отглеждането на бебето, включващ кърмене на поискване, носене на бебето и съвместен сън. Опитът, на който се позовават майки, отглеждали децата си без памперси преди години няма отношение. За да се приложи този метод, майката и детето трябва да живеят в един ритъм - нещо, на което малко съвременни жени са готови. И може би има защо - културата ни и начинът ни на живот се различават от тези на изостаналите общества. Но е хубаво да се знае информацията, на който му стиска - успех!

  bouquet Много рядко цитирам, но наистина си казала нещата както ги мисля и аз!!!

Не се нахвърляйте, това просто е друга идеология, при това хич не лоша. На мен лично много ми харесва, но смятам, че не бих имала сили, по-точно - не ми стиска.  Това изисква наистина денонощно да се живее в един ритъм с бебето. Съжалявам, аз имам и други задължения и не мисля, че би било по силите ми!

Но, уважавам Peace

Добри хора, не искам никого да обидя, но ако в един 70 годишен съзнателен живот майката не може да отдели 9 месеца, през които да забрави за своите интереси, бизнеси, работа и да се отдаде изцяло на отглеждане на рожбата си, то за какво я ражда? Жена ми отказа любими храни и навици, направи пълно изчистване на организма си (което не е от най-приятните) преди да го заченем, само и само да даде най-добър шанс на рожбата си. Аз напуснах службата си и се преселихме да живеем близо до природата за да може детето да израсте на спокойствие, чиста храна и въздух, за да мога аз да съм с него когато то има нужда от мен, а не да го виждам за няколко часа, когато се върна скапан и изнервен от работа. НЕ МОЖЕМ ЛИ ПОНЕ ЗАРАДИ ДЕТЕТО ДА ЗАГЪРБИМ за малко ЛИЧНИТЕ СИ ИНТЕРЕСИ? В крайна сметка, то не е част от мебелировката, това е живо същество, за което сме поели отговорност и затова трябва да дадем най-доброто от себе си.

Колкото до метода -- да, изисква повече внимание в първите 2 месеца но в никакъв случай дресировка и в никакъв случай непрекъснато следене и висене над легена. Просто търпение и общувате взаимно с бебето, то разбира, че го слушаш и го разбираш и започва да си казва нуждите. Това търпение после се изплаща стократно, защото детето на 4 месеца е вече самостоятелно като 2 годишно. Знам че не ви се вярва, но за мен е факт. Ще ви дам за пример днешният ден -- неделя -- сутринта след ставане направиха пиш и аки в легена, после отидохме на разходка в гората, на връщане минахме през близкото село и едно манастирче. По пътя бебчо ни каза, че му се пишка (със звук "ааааа" и ритане), спряхме край пътя, изпишка се и продължихме. После в гората се повтори, докато ядеше спря, каза пак "аааааа", събухме го, изпишка се и той продължи да яде. В манастирчето нямаше как да изпишкаме пред хората, казахме му да изчака, той търпеливо изчака докато спряхме при една чешма и там се изпишка. И така остана цял ден чист без пелена или памперс. Първо, че на детето му е по-удобно и прохладно с памучни гащички, второ, че е много по-лесно да го изходиш, отколкото да сменяш памперс след памперс и да го миеш насред гората, трето -- дупето му диша и не се подсича.

Последна редакция: пн, 04 сеп 2006, 00:40 от Ludmil

Общи условия

Активация на акаунт