Водите ли се по новите изисквания за захранване на децата?

  • 4 341
  • 133
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 136
Захраних след навършени 6 месеца

# 121
  • Мнения: 131
Захраних след 6-ти мес. Все още кърмя. Определено съм много доволна, че избрах този вариант, а доколкото виждам се отразява идеално и на бебчо, което е най-важното

# 122
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Да Peace!Убедена съм,че това ще е най-добре за детето ми. Simple Smile

# 123
  • Мнения: 240
Захраних сина си малко преди да навърши 5 месеца. Peace

# 124
  • София
  • Мнения: 3 271
НЕ  Naughty, аз захраних сина си много рано и не съжалявам  Hug

# 125
  • София
  • Мнения: 3 834
Късно захраних Дани,направо с пюрета.Сокове не съм давала до момента.
Още го кърмя и не съжалявам,че избрах късното захранване Peace.

# 126
  • Sofia
  • Мнения: 823
Захраних дъщеря си,когато навърши 6 месеца и 2 седмици.За ползата за късното захранване можеш да прочетеш купища материали в библиотеката на кърмаческия форум.И ми се струва проява на пълна безкомпетентност относно отговори като този,че е безумие да захраниш след 6-ия месец.Аз няма да пиша повече,фактите говорят...

# 127
  • Мнения: 2 070
Гласувах за късно, макар че от третия месец изцеждах и плодови сокчета...
Иначе - плодови пюрета почнах да давам в 5-6 месец, зеленчукови в 6-7 някъде... Никога не е яла месни пюрета, каши почти не е яла, най-много една кутия да е изяла, абе да ви кажа докато не почна кухня основното и беше кърма и си наддаваше идеално, не еимала проблем с хемоглобин и т.н., а аз пък отслабнах доста от това кърмене...като почна кухнята процедирахме така - на обед като я взема изяждаше супичката, надробена с хляб, вечер към 6 манджата, пак с хлебче, преди да заспи кърмене/като поотрасна и кисело мляко пиеше преди кърменето за заспиване/, сутринта на другия ден кърмене около 5-6 или ако изобщо се събуди и в 10 кремчето от кухнята или попара...Естествено плюс плодове и зеленчуци, но и досега избягваме всякакви пръчици, бонбони, шоколади, сладоледи и подобни, не ми мрънка за такива неща, защото не и е създаден навик да я тъпча  с тях..товае , детето ми е здраво и расте добре, да се надяваме и занапред да е така... а да - кърмих я година и полвина и после тръгна на ясла и вече режима е съобразен с яслата..Сега е на 2г и 3мес

# 128
  • Мнения: 949
НЕ  Naughty, аз захраних сина си много рано и не съжалявам  Hug
АЗ съжалявам защото от ранното захранване ми спря кърмата.Кърмих само 7месеца и половина

# 129
  • Мнения: 683
Плодово пюре започнах да давам края на 4-я месец, и доста време давах не повече от 30 мл., а в края на 5-я започнах със зеленчуковото, кашата чак от 6-я месец, че бебчо наддаваше по
1 кг - 1,200 на месец. Simple Smile Засега не съм му давала нито месо, нито жълтък, но към края на 9-я месец ще започна с месото, жълтъка ще го оставя за след годинка, не виждам нищо полезно в него, а и хемоглобина на Валето е 128, така че няма нужда от жълтък. Wink))

# 130
  • Мнения: 1 735
В началото на 8-мия месец.  Wink

# 131
  • Мнения: 56
  Аз гласувах с първата опция.Но преди да попадна на този фоум бях дала на около месец и половина сок от  моркови и ябълки(също така и чаи на Hipp).Но за съвсем кратко(няколко пъти).После заминахме за Англиа и тук ми обясниха за късното захранване,четох много и във форума. Захраних бебока на 6м и няколко дни.Първо е по-здравословно,което е наи важно!!!Второ е по-лесно,трето икономически по-изгодно!Но всяка маика си решава как да захрани бебето си! Simple Smile

# 132
  • Мнения: 80
А какви са новите изисквания за захранване на детето?

# 133
  • Мнения: 80
Какви са новите изисквания за захранване на детето?

Общи условия

Активация на акаунт