Чува ли ли сте за "падане на кокълчета"?

  • 4 953
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 522
Сина ми е почти на година и четири месеца,но още яде само пасирани храни,яде и сух хляб и меки плодове си гриска,но основните храни само пасирани Confused.Когато примерно парченце картоф е останало несмляно в пюрето започва да се дави все едно ще повръща,краставицата например я дъвчи ,дъвчи и накрая я изплюва та според свеки можело да са му паднали кокълчета и да му е тясно гърлото newsm78.Незнам на вас дали ви се е случвало да ви казват баби-"Не го оставяй да плаче да не му паднат кокълчетта".Имали такова нещо според вас,и дали си струва да го водя на някаква си баба да му ги вдига newsm78.Притеснява ме много този въпрос,защото откато започнах да се опитва да го приуцвам с непасирани храни Наси стана много злояд,а храненето ни голяма мъка Sad.Ако пък има друг начин да разреша проблемаще съм благодарна да споделите Hug.

# 1
  • Мнения: 8 505
Ъ Shocked
За първи път чувам.Но дори да има нещо вярно,води го на лекар,а не:
...дали си струва да го водя на някаква си баба да му ги вдига

# 2
  • Мнения: 504
Не съм чувала подобно нещо и нямам логично обяснение.
Зная за стеснение на хранопровода, за ектазии на хранопровода, за спазми на хранопровода... И други такива прочони.

# 3
  • Мнения: 1 734
не, за първи път чувам. Но каквото и да е води го на лекар, а не на някакви баби, че тогава може да стане лошо!!! Но си мисля, че децата минават през такъв период - могат да ядат твърди храни, но се притесяват, може би  newsm78, да го правят. Така или иначе ще започне да яде по-едри храни няма смисъл да го насилваш когато е готово то само ще започне. Моят син беше по същия начин - не хапваше нищо НЕпасирано. А сега - пасирано ли е, не го поглежда. Така, че търпение!

# 4
  • Мнения: 522
Зная за стеснение на хранопровода, за ектазии на хранопровода, за спазми на хранопровода... И други такива прочони.
newsm78мале много сериозно звучи,дано не нещо таково.Но интересно,че когато беше по-малък той си вземаше сам парченца картоф от нашите манджи и си ги ядеше Thinking

# 5
  • Мнения: 819
Не съм чувала, а и честно да си кажа това ми звучи като пълна глупост/изказването на свекърва ти/.Но пък има доста деца,които просто по-късно свикват с твърдата храна, аз лично не виждам място за притеснение, но все пак, ако ще го водиш някъде, не си взимай белята с някакви баби, а го заведи на лекар-за собствено успокоение. А ако слушаш всички баби около теб какво ти говорят,може тотално да се побъркаш.Вслушвай се най-вече в майчинския ти инстинкт и в детето! Peace

# 6
  • Мнения: 504
Зная за стеснение на хранопровода, за ектазии на хранопровода, за спазми на хранопровода... И други такива причини.
newsm78мале много сериозно звучи,дано не нещо таково.Но интересно,че когато беше по-малък той си вземаше сам парченца картоф от нашите манджи и си ги ядеше Thinking
О, не! В никакъв случай не исках да те плаша! Исках само да ти кажа, че на хранопровода има много заболявания и просто органът е такъв, че те няма в какво друго да се изразяват, освен в непоглъщане на храна, връщането й, трудно преглъщане...
Но общо взето може да е просто каприз, може и да не му харесват едри парчета и т.н. Т.е. да е съвсем безобидно. Моята дъщеря е на 3,8 и още държи да й режа месо, хляб, всичко, на дребни парчета.

Просто съветът ми е да не се доверяваш на баби, а ако си притеснена да те успокои лекар Hug

# 7
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 390
За такова нещо не съм чувала. Не мисля, че има за какво толкова да се притесняваш - детето неусетно ще свикне и с по-твърда храна. И моят син на тази възраст предпочиташе пасирана храна и всичко по-едро го плюеше, но му мина. Не се насилвай, а не насилвай и детето - а на бабите не им обръщай толкова много внимание Naughty

# 8
Сина ми е почти на година и четири месеца,но още яде само пасирани храни,яде и сух хляб и меки плодове си гриска,но основните храни само пасирани Confused.Когато примерно парченце картоф е останало несмляно в пюрето започва да се дави все едно ще повръща,краставицата например я дъвчи ,дъвчи и накрая я изплюва та според свеки можело да са му паднали кокълчета и да му е тясно гърлото newsm78.Незнам на вас дали ви се е случвало да ви казват баби-"Не го оставяй да плаче да не му паднат кокълчетта".Имали такова нещо според вас,и дали си струва да го водя на някаква си баба да му ги вдига newsm78.Притеснява ме много този въпрос,защото откато започнах да се опитва да го приуцвам с непасирани храни Наси стана много злояд,а храненето ни голяма мъка Sad.Ако пък има друг начин да разреша проблемаще съм благодарна да споделите Hug.
Моята дъщеря до близо 2 години ядеше само пюрета, ако имаще по-големи частици ги плюеше. Сега е близо на три и яде всичко без проблем. Според мен няма нищо нередно. И сега обича от време на време пюрета. Не вярвай на бабини деветини. И за какви точно кокълчета става дума - в гърлото какви кокълчета има. Аз на такива работи не вярвам, ако има проблем говори с педиатър, но не си кепази детето при някакви баби. Изчакай още малко ще свикне и с по-големите и твърди частици

# 9
  • Мнения: 3 537
Чувала съм и това са бабешки глупости! #2gunfireНяма такова нещо,категорично ти заявявам! NaughtyВ никакъв случай не позволявай на някоя баба да бърка в устата на детето ти,за да му "намиста"кокалчетата.Много е болезнено,а е безсмислено!

# 10
  • Мнения: 5 877
Какви кокалчета, бе жена! Единствените "кокалчета" във врата са шийните прешлени, как така ще паднат!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 901
Аз пък си представих кокалчетата долу на крачетата.

Напоследък забелязвам, че все повече бабини глупости имат някакъв логично произход, макар и като практика да са пълен абсурд, но за кои кокалчета става въпрос и това "падане" що е?

# 12
  • Мнения: 3 777
Къде в гърлото има кокалчета?
Има хранопровод, няма какво да падне.
Направо се чудя как вярвате на такива неща.
Какво ли още ще прочета тук. ooooh!

# 13
  • Мнения: 492
Пълни глупости!Толкова втрещена бях, когато четох и за Осоляването на бебе!........кокАлчета,...гриЗка, ....той дъвчЕ....
 

Последна редакция: вт, 19 сеп 2006, 21:01 от gal4o

# 14
  • Мнения: 5 877
Пълни глупости!Толкова втрещена бях, когато четох и за усоляването на бебе!........кокАлчета,...гриЗка, ....той дъвчЕ....
 
ееее, Осоляване  Laughing
нищо де, случва се!

# 15
  • Мнения: 3 537
Става въпрос за кокалчета на небцето.Бабите натискат с пръсти небцето на бебето нагоре,за да се вдигнело. #2gunfireНа голямата дъщеря една баба и го направи веднъж и после тя горката цял ден плака от болка.Аз никаква разлика не видях.Беше просто ужасно! #Cussing out

# 16
  • Мнения: 1 734
........В никакъв случай не позволявай на някоя баба да бърка в устата на детето ти,за да му "намиста"кокалчетата.Много е болезнено,а е безсмислено!

Ама че съдизъм  Sick #Cussing out #2gunfire

# 17
  • София
  • Мнения: 4 867
и всичко това във време, когато сме горди потребители на глобалното информационно пространство ooooh!

# 18
  • Мнения: 1 030
доста се обърках преглеждайки темата,вие си преценете сама как да постъпите наблюдавайки си детето

# 19
  • Мнения: 525
Чувала съм,но мислех,че това става при деца които сучат.

# 20
  • Мнения: 4 176
Абсолютни глупости.
Моя син е доста по голям от вас и все още мачкам супата с вилица. До 2г. пасирах като луда, за да няма и една по-едра частица.
Децата в този период минават през много промени и всичко е ново за тях. Свикнали са да се хранят с пюрета и сега изведнъж и най-малката промяна ги стресира.
Например моя не иска да дъвче супи и манджи, но пък принцеса нарязана на малки кубчета яде и дъвче.

# 21
  • Мнения: 480
Същия случай като при Mamica - според храната или дъвче или се дави. Значи разни любими нейни вкусотии - кифличка, ябълка, геврек, бисквити, солети, юфка със сирене на парчета и т.н. може да ги дъвче с най-голямо удоволствие, ама манджата не може. Иска да я гълта наготово, като пате и наистина се дави до повръщане. Не ме притеснява този факт (сега ще направи 1г. и 6м.), носих пасатора и на морето даже, за да си нямаме разправии. Явно е период, който ще отмине. Междувременно пасирам обяда и вечерята (манджите), останалото си го дъвче. Едва ли има общо с каквито и да било кокалчета...

Моят съвет: не се връзвай на бабини девитини, а ако наистина мислиш, че има проблем иди на лекар.  Hug

# 22
  • Мнения: 522
Благодаря ви момичета за отговорите!Сега като знам,че има и други дечица като нас по-спокойно ми стана като че ли Hug.Ще изчакам още време пък ще видим как ще се справяме с този проблем.Та да попитама мамите чиито дечица късно са прояли твърда храна:трудно ли стана този преход или от само себе си им дойде времето и започнаха нормално да си хапват?

# 23
  • София
  • Мнения: 18 679
Благодаря ви момичета за отговорите!Сега като знам,че има и други дечица като нас по-спокойно ми стана като че ли Hug.Ще изчакам още време пък ще видим как ще се справяме с този проблем.Та да попитама мамите чиито дечица късно са прояли твърда храна:трудно ли стана този преход или от само себе си им дойде времето и започнаха нормално да си хапват?
Нищо му няма на детенцето, я не се връзвай на дивотии. С проблемът ще се справите от само себе си, с времето. Детето самО си показва кога какво вече може да яде ненамачкано. Синът ми например дъвче кората на двудневен хляб, твърда като камък и няма никакви проблеми, а всяко парче магданоз и лук в супата е "люпа" и се плюе до припадък ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 39 761
Моя милост не искала да яде нищо твърдо. И к'о? Нищо Simple Smile
Още едни кокалчета към "бабините теми".

# 25
  • Мнения: 2 716
Благодаря ви момичета за отговорите!Сега като знам,че има и други дечица като нас по-спокойно ми стана като че ли Hug.Ще изчакам още време пък ще видим как ще се справяме с този проблем.Та да попитам мамите чиито дечица късно са прояли твърда храна:трудно ли стана този преход или от само себе си им дойде времето и започнаха нормално да си хапват?
Мила, твоят проблем са бабите. Не им разрешавай да се месят. Те рядко са прави, ни знаят как да те наплашат. А за храненето - дай на детето време да свикне. Допускам, че се дави, защото няма навик да дъвче и направо се опитва да гълта храната. Подобен проблем се среща и при преминаването от шише с биберон към чаша.
Ако помня нещо от биологията, то е че хранителната система е различна от скелета  Joy Я разкажи още "бабешки поучения". На мен ми разправяха, че свинската мас е по-подходяща от олиото на Джонсън и Джонсън, че памперсите "разчекват" горкото бебе...но си отгледах децата с памперси.

# 26
  • Мнения: 5 790
Ох... посмях се от сърце.... Отдавна не бях чувала подобна глупост. Прати свекърва ти на преглед, на нея да й вдигнат кокалчетата. И Виктория още не яде непасирано, пък въобще не ми е дошло и на акъла да си мисля, че й е тясно гърлото или некакви си там кокалчета.

# 27
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
 Shocked
Само това не бях чувала.
Аз като малка имах подобни проблеми с преглъщането, но това се дължеше на огромна трета сливица, възпалена почти през цялото време. Оперираха ме, когато бях на 5, кошмарно беше, още си го спомням преживяването. Това да не те плаши, ако проблемът е подобен, сега методите са далеч по щадящи. Но задължително - преглед при специалист, никакви бабини методи или дивотии Peace.

# 28
  • Мнения: 1 149
........В никакъв случай не позволявай на някоя баба да бърка в устата на детето ти,за да му "намиста"кокалчетата.Много е болезнено,а е безсмислено!

Ама че съдизъм  Sick #Cussing out #2gunfire

# 29
Имах дете на 3г. и 6м.,което ядеше само пасирана храна.Гледано от баба си и за да не цапа не му давала твърди храни (корички, бисквити и т. н. ).Пухкаво и едро, но се наложи да му обясняваме как да използва зъбите си, как да дъвче ....Мъкааааа Sad идеше ми да я ....тая жена! Малко по малко уедрявайте частиците на храната, аз лично никога не съм използвала пасатор, а приспособлението с дупките Embarassed(не знам как се казва ). Това е ,което мога да дам като съвет.  И никакви кокалчета, на лесното всеки се учи бързо!

# 30
  • Мнения: 35 961
глупости! голямата ми правеше така до над година и половина, а и дребната го прави понякога, когато не е гладна наистина

# 31
  • Мнения: 2 214
Цитат
Моята дъщеря до близо 2 години ядеше само пюрета, ако имаще по-големи частици ги плюеше. Сега е близо на три и яде всичко без проблем. Според мен няма нищо нередно. И сега обича от време на време пюрета. Не вярвай на бабини деветини. И за какви точно кокълчета става дума - в гърлото какви кокълчета има. Аз на такива работи не вярвам, ако има проблем говори с педиатър, но не си кепази детето при някакви баби. Изчакай още малко ще свикне и с по-големите и твърди частици
Не слушай баби, изчакай ще се научи.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Еееееее, ама чакайте малко де...  Thinking
Какви кокалчета не се разбра, или поне аз не разбрах. Моля - изяснете, плз!

Инак щерката до 5годишна ядеше само течно-кашева храна, ако това ще те успокои. Злояда е, но откак чух онази вечер по ТВ-то, че Бг е на челна позиция по затлъстели деца, мисля вече да не се впрягам. Нищо, че като ходи й подрънкват кокалите Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 2 271
Еееееее, ама чакайте малко де...  Thinking
Какви кокалчета не се разбра, или поне аз не разбрах. Моля - изяснете, плз!

Падало небцето на детето и бабите го натискали с пръсти, за да се вдигне Shocked Звучи ми, като съветите на моята свекърва да масажирам с лек натиск челцето на детето между веждите, за да му е прибрано там и да не изпъква, както и да му подръпвам нослето на горе, за да стане чипо  ooooh!
Тези деца да не са от пластелин  Joy

А иначе, Gita , мисля, че малко късничко си започнала да учиш детето си на непасирани храни и то още свиква с тях. Изобщо не е болка за умиране - това е бял кахър  Simple Smile А и както вече си разбрала, има си дечица, които се давят повечко, но ти нищо не можеш да направиш.
Прояви търпение и малко усилия  и ще видиш, че няма от какво да се притесняваш!

# 34
  • Мнения: 3 611
Става въпрос за кокалчета на небцето.Бабите натискат с пръсти небцето на бебето нагоре,за да се вдигнело. #2gunfireНа голямата дъщеря една баба и го направи веднъж и после тя горката цял ден плака от болка.Аз никаква разлика не видях.Беше просто ужасно! #Cussing out


Ааааууууу, настръхнах чак  cry 

Абе хора, глави на раменете нямате ли си? какви баби, какви чудеса??? "Падане на кокалчета в гърлото"... бляк, как въобще ви zвучи нормално???  #Crazy В кой век живеем?

# 35
  • Oslo
  • Мнения: 659
Боже, имало още безмислици да прочета!!! Сигурна съм, че другите мами вече са те убедили да не правиш това, но нека и аз да се включа -недей!!! С времето всичко ще си дойде на мястото и без наместване на несъществуващи кокалчета в устата на горкото детенце.

# 36
  • Мнения: 7 640
еее, само такава дивотия не бях срещала Shocked
Наистина!

# 37
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
еее, само такава дивотия не бях срещала Shocked
Наистина!
newsm53

# 38
  • Мнения: 2 214
Цитат
Ааааууууу, настръхнах чак   

Абе хора, глави на раменете нямате ли си? какви баби, какви чудеса??? "Падане на кокалчета в гърлото"... бляк, как въобще ви zвучи нормално???   В кой век живеем?
Peace Страшна си

# 39
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
еее, само такава дивотия не бях срещала Shocked
Наистина!

Какво ли още ще науча от този форум...  Sick

# 40
  • Мнения: 7 640
Какво ли още ще науча от този форум...  Sick

това ще го турим в графа Новости в анатомията на човека

Общи условия

Активация на акаунт