МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка

  • 13 594
  • 298
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 122
Очакващи бебета през

                   

 
sky angel- Варна

mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl
Tanya Genova- София

 
rosito_m_m- Варна- 2ро newsm32

mini_79- 27г- Стара Загора- 1во newsm32- очаквам да е  stork-boy
poohcho

 
EliMeli
tmeri
marchella- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy

 

bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28 г- Варна- 1 во newsm32
f_5pm- 27 г- Варна- 1во  stork-boy

 
FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро - очаквах да е  stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 25 г.- Бургас- 1во newsm32
Еллица- 30 г.- София- 1во newsm32- очаквам да е  stork-boy
tan4a- 25г- Троян- 1во newsm32

 
Sade- 29г- София- 1во newsm32
soni@- 36г- София- 2ро newsm32


dakra- 30 г- 2ро newsm32
 
deni_k- 26г- Габрово- 1во newsm32
 
Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во newsm32
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32


mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32
 
petygs
 
cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
 
p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во newsm32- очаквам да е stork-boy
eva74- 32г- София- 2ро newsm32- очаквам да е  stork-boy
Джу- 26г- първо newsm32- очаквам да е  stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во newsm32

 
Felizidad
Deina- 36г- 2ро newsm32
bimba- Карлово- 2ро newsm32- очаквам да е  stork-girl

 
zayo- 28г- София, Младост- 2ро newsm32- очаквам да е  stork-girl
maria1998- 26г- София- 1во newsm32- очаквам да е stork-boy

 

Stef4eto
Saqita
gertrudka- София

 

Winnie- UK, Cambridge- 1во newsm32
Муцуна- София- 1во newsm32
AlaBeny
mimi85- 21 г- Монтана- 1во newsm32

 
lubricant- Пловдив- 1во newsm32
ala-bala
mango- 27г- Пловдив- 1во newsm32
qk77- Бургас- 2ро newsm32
chillysun- 29 г- Русе- 1во newsm32

 
tanya kkk- Смолян- 1во newsm32

 
Mama Mishi /Галя/- 32 г- София- 2ро stork-boy

Общо 51

очакваме 5 и 2 останалите 44 все още са

Това сме ние  smile3509

user: martenki
password: 2007



Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!

Предложения за следващи теми:   
  Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета! 
  МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!
  Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!
  През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
  МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!
  МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета
Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като Март им се представя
МАРТ все още далече, маминка усеща своето човече
Мартенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува
Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава
Мартенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!

Полезно:

Полезни връзки
Календар на бременността по седмици
Определяне пола на бебето
Калкулатори за бременността
Българските имена


магазини за бременни:

София:
1. В Младост 1а, след пътеките на спирка "блок 43", вляво на около 200-300метра има едно каре с няколко магазина.
2. Базар малко преди пл.Македония - щанд за бременни.
3. Под колоните на Графа.
4. на ъгъла на Солунска и Витошка.
5. На ъгъла на Солунска и Цар Самуил - "Мамма Донна".
6. Пиротска – "Рени"; "Мис Макси"; малкия ЦУМ.
7.На ъгъла на Пиротска и "Братя Миладинови"- до Женски пазар- предимно дънкови облекла
8. На ъгъла на Фритьоф Нансен и Петър Берон, срещу офиса ма М-тел.
9. Магазин на ул. "Княз Борис І" 69, участъка преди Алабин; "Мия".
10. ул. Княз Борис I No.55; "МАМИ"
11. Модна къща РЕНИ


Пловдив:
1. Магазин в Халите.
2. Под Торакс (частния родилен дом на Четвъртък пазара)
3. В подлеза на Централна поща.
4. В подлеза на Понеделник пазара.
5. В "Детски свят" в Тракия.
6. Miro STYLE


Велико Търново:
1.Модна къща РЕНИ

Варна:
1. На кръстовището на ул.Ген.Колев и Цар Освободител-срещу супермаркет Гастро
2. Над подлеза Шипка- до кафе сладкарница Sandor.
3. Модна къща РЕНИ


Русе:
1. На кръстовището на ул. "Църковна независимост" и ул. "Духовно взраждане" или зад съда до сладкарница Мурсалица.

Стара Загора:
1. Търговски център до Общината- в сутерена
2. Premaman- ул. " Х. Д. Асенов" 96


Детски магазини:

София:
1. "Штъркел", бул. Стамболийски 188
2."Малечко", бул. Константин Величков №85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгъла с ул. Пиротска.
4. "Пинокио", Дружба 1; бул. "Княз Дондуков" 39 … Малин камък"
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул. "Янко Забунов", бл. 41
6. магазин зад Била на бул. България.
7. магазин в Люлин
8. "Пакостник", жк. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обикол … упел", ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к."Хаджи Димитър" ул"Макгахан" бл.69 (до пазара)- 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/


Пловдив:
1."Штъркел", бул."Свобода"10
2.  "Пинокио", бул. "България" 190
3. Детска стокова борса Вис Виталис- бул. 6-ти Септември No.258


Варна:
1. "Штъркел", ул. Бр. Миладинови 20

Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова 63

Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І 26, до Археологически музей

Стара Загора:
1.Premaman- ул. " Х. Д. Асенов" 96

Последна редакция: чт, 05 окт 2006, 19:02 от mini_79

# 1
  • Мнения: 376
Браво Мини , както винаги си страхотна !!! Grinning
Прекрасна е новата тема.
 Като гледам какво време ни подхвана ще се напълни бързо новата темичка .

# 2
  • Мнения: 1 004
Браво на Фема  Hands Clap интуицията й работи отлично Grinning

# 3
  • Мнения: 319
Да ви се похваля Wink Преди малко се прибрах от доктор. Ходих да си правя изследванията за синдромите. Според лекарката няма никакви признаци за какъвто и да е било синдром, но все пак ще изпрати резултатите на лекаря, който следи бременността ми. Бебчо пак мяташе ръце и крака, освен когато не беше решил да си лежи, че даже и ръка под главата си сложи. Лекарката се засмя, защото аз бях застанала по същия начин, докато гледах в монитора. Иначе как ли не се премята, лежи си по гръб, след малко застава на колене, маха с ръка, видях 5-те му пръстчета на едната ръка. Ще гледам днес да сканирам няколко по-добри снимки от ехографа (и от двете ходения досега) и ще ги сложа в албумчето, и аз да се отчета най-накрая Blush

Мини, кефят ме допълненията, които си сложила, давай все в същия дух  bouquet

Моля, помогнете ми, дайте ми съвет какво да правя с тия киселини, много ме мъчат и то почти непрекъснато Cry

# 4
Привет и от мен!
Не съм се включвала скоро защото пишете със скоростта на светлината newsm10
В началото на септември ходих до морето едва за седмица,а вие цяла темичка сте затворили и доста време ми отне да прочета 15 страници Simple Smile

Браво пак на мини за допълнителненията!

Аз искам да попитам: някой усети ли си вече бебо newsm32?
Аз се напъвам   smile3506 да различа нещо странно, но или го усещам отдавна (а не знам) или като за първо дете още трябва да почакам?

# 5
  • Мнения: 781
Момичета, Вие как ги усещате мъниците? Мен от снощи бебо 3 пъти така ме срита, че направо Shocked, особено преди малко в магазина, направо подскочих от изненада.Не мога да разбера какво е това чудо, струва ми се рано за толкова осезаемо усещане  newsm78, ама знам ли, не си спомням как точно беше с първото и все пак е хубаво  Laughing

# 6
  • Мнения: 376
Аз все още като гъдел или гъделичкане по скоро.

# 7
  • Мнения: 1 701
Момичета, Вие как ги усещате мъниците? Мен от снощи бебо 3 пъти така ме срита, че направо Shocked, особено преди малко в магазина, направо подскочих от изненада.Не мога да разбера какво е това чудо, струва ми се рано за толкова осезаемо усещане  newsm78, ама знам ли, не си спомням как точно беше с първото и все пак е хубаво  Laughing
Мила, сигурна ли си, че това не са газове или нещо друго свързано с червата?!  Shocked
Не, че нещо, но аз преди 4 дни акто бях на преглед специално питах доктора и той ми каза, че е твърде рано. Тези които са с втора бременност ще започнат да усещат ЕВЕНТУАЛНО към 17-18 седмица, много леко пърхане ... а такива като мен след 20-21.
За ритници въобще не става дума! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 781
Не, не са газове със сигурност, аз от една седмица го усещам като гъделичкане, но снощи и днес на два пъти имаше някакви трасъци, може нещо да се обраща. Не се изразих правилно с тези ритници, ама като стане по-голямо, точно  такова е усещането като рита.Аз затова много се учудих, защото наистина е много рано.Може и нещо да ми се притиска отвътре та затова да е.

# 9
  • Мнения: 376
Бимба не знам дали е рано още за пола защото предишната бременност в началото на четвъртия месец докито рече и отсече , че ще е мъж.

# 10
  • Мнения: 1 420
Ехе, вече сме с нова темичка! Мини, супер си  Wink Миналата седмица видяхме бебчо на ехографа - толкова е пораснал! Видяхме сърчицето, а малкото човече подскачаше като лудо  newsm68 Иначе имаше няколко дни, в които пак ми беше много зле и постоянно повръщах Weary Милото тъкмо реши да ме води на доктор и то взе, че ми мина. Сега от няколко дена съм съвсем добре. Така си стоя още 48кг, въпреки че вече хапвам повече...все го мисля това отслабване покрай бременността... Поне лекарката ни увери, че бебчо е съвсем добре и си е наваксал на седмиците.  smile3521 След 10 дена съм на кръвни изследвания. Ако и там всичко е наред ще съм много доволна. Момичета, чували ли сте това, че ако ти се яде много сладко ще имаш момиче,а ако хапваш кисело - момче? Аз кисело не ям, но за сладко в момента умирам и свекърва ми само повтаря, че ще е момиче  newsm53 което пък ме радва, понеже точно за това си мечтаем с таткото  smile3503

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 520
ами дано това с хапването на сладко и солено не е вярно,защото аз и преди и сега се спуквам да ям туршия т.е бебо трябва да е мъж,а пък ние се напъвах ме за женско Sad.силно се съмнявам да е вярно,пък ако искате в началото на темичката всяка да напише какво и се яде повече сладко или солено и после като дойдат бебчовците ще направим едно проучване за връзката между пола и вкусовите предпочитания на мама.

# 12
  • Мнения: 1 117
Пчеличка, мога само да ти предложа да попиташ доктора си за киселините, за един сироп - казва се Алмагел, ако не ме лъже паметта. С първата бременност имах невероятно ужасни киселини и тогава ми го предписаха. Не се сещам нито колко време го пих , нито в каква дозировка.  ooooh!
Марчела и аз съм като теб. Усещах плахите движения на бебо преди седмица и половина, а от вчера са си вече здрави ритници. При втора бременност е съвсем нормално- така ми разясни доктора, на пороя от въпроси които отправих. Сериозни движения можело да се усетят 18-та седмица, но по-рано също е възможно- това зависело от структурата на матката, разположението на бебето и подобни.
При втора бременност лесно се различават движенията Wink
А относно вкусовете - никога не съм обичала сладко и не ям. Много рядко ,ако ми се преяде шоколадова вафла, иначе не. Но виж за сирене , кисело мляко и туршийки и киселички неща умирам. Wink

Последна редакция: ср, 20 сеп 2006, 09:43 от bopsi

# 13
  • Мнения: 221
Честита ни нова тема newsm68 mini_79, за пореден път - браво на теб  love001
Момичета, аз също си усещам бебо и никой доктор не е в състояние да ме убеди, че не е то  smile3534 Плюс това разговарях с наскоро раждали мами и всички ми казаха, че са започнали да усещат по това време и тях са ги убеждавали, че е рано. Така че аз си вярвам, че е бебо  smile3502

# 14
  • Мнения: 1 004
Здравейте от мен. Днес ходих на консултация. Бебо е супер, отговаря точно на деня. Реших да си правя биохимичен скрининг и фетална морфология при Томова и чак тогава ако и от двете места дадат съмнения да Даун да ходя на амниоцентеза.
Това всичко по препоръка на лекарката ми.
Обаче се оказа че Томова има час чак на 6ти ноември, а аз тогава съм в 21ва седмица и всичко се проваля. Първо изпускам сроковете за феталната, да не говорим, че за амниоцентеза съвсем време няма да имам.
Уф незнам, нещо страшно нервно ми стана и тъпо. Незнам какво да правя... Sad Пък лекарката ми точно нея ми препоръча пусто.

Общи условия

Активация на акаунт