Мамчета, до кога слагахте захар във водичката

  • 1 297
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 7
Здравейте мамчета,
 
По съвет на педиатърката, слагам захар във водата на бебка. Чудех се дали не трябва вече да я спра и да й давам чиста вода? Вие как процедирахте???

# 1
  • Мнения: 5 790
Почти не съм слагала захар във водата. Може би само 2-3 седмици след като се роди и после спрях да слагам. Не виждам ползата от слагането на захар.

# 2
  • Мнения: 3 521
Никога не съм слагала, но и не сме пили кой zнае колко много вода...Симона си пада по млякото Mr. Green.

# 3
  • Мнения: 2 142
Доколкото зная на бебетата се слага захар във водичката за да се изчисти черния дроб от по-голямото количество билирубин и да се предотврати жълтеницата (моля извинете, ако пиша глупости Embarassed, но така ми го обясниха на мен) На двете си деца почти не съм слагала захар във водичката, може би само първата седмица след изписването. По принцеип съм против даването на захар, а и мойте предпочитат мляко  Wink

# 4
  • на село
  • Мнения: 1 028
Слагах захар във водата първият месец, но само защото  продължи доста дълго жълтеницата. Тя толкова и я пиеше, де Rolling Eyes. Иначе забелязах че като че ли без захар повече вода пиеше, отколкото когато я подслаждах.

# 5
  • Мнения: 1 503

Само през първия ден вкъщи съм давала вода със захар и то защото педито така ни посъветва.След това спрях PeaceАбсолютно съм Против Захарта
Тези линкове са от наличната библиотека!ЗА ЖЪЛТЕНИЦАТА

 http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297

# 6
  • София
  • Мнения: 630
Ако си избрала да даваш вода на бебето, не слагай захар (това, че вода със захар повлиява жълтеницата си е мит), . Кърмените бебета през първите 6 месеца нямат нужда от вода(водата, която изпива бебето го лишава от същото количество кърма) . Кърмата отговаря на всички нужди на бебето.
Въпреки, че вече предлагам на бебка различни храни, тя все още се мръщи на водата. Предполагам, че по-натам ще започне да пие и вода.

# 7
  • Мнения: 2 211
Ами не слагах. По-долу са ти обяснили защо.

# 8
  • Мнения: 660
Не слагам захар. Той така или иначе не пие вода - нито със захар, нито без захар.

# 9
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Не слагах.
И вода не съм давала.
Първите 6 месеца детето трябва да е само на кърма. В Библиотеката има много статии за това.

# 10
  • Варна.
  • Мнения: 1 101
не съм слагала захар и вода не съм давала повече от 4-5 пъти за 6 месеца до началото на захранването.

# 11
  • Мнения: 4 242
Когато изобщо съм предлагала вода, тя е била без захар. Захар и сол до годинката не се дават тъй като бебешките бъбреци са още незрели. А до 6-я месец не е необходимо изобщо да се дава вода на бебето, кърмата му осигурява всичко!
Дъщеря ми пропи вода едва това лято, на година и половина.

Последна редакция: нд, 24 сеп 2006, 01:07 от Мери

# 12
  • Мнения: 4 181
Миличка, няма да е лошо да попрочетеш малко в библиотеката.
За съжаление Бг педиатрите не обичат да се инфромират много за новостите #2gunfire
Не само, че не е нужно да слагаш захар във водата, но не е небходимо да даваш и вода Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 1 252
Майка ми се опита да дава вода първите дни след изписването, но синчето благоразумно отказваше да пие. След това прочетох някой и друг материал в библиотеката и повече не съм предлагала вода на детето - за ужас на цялата рода  Laughing

# 14
  • Мнения: 619
Не съм слагала захар във водата.

# 15
  • Мнения: 122
Слагах захар във водата до навършване на 3 месеца.

# 16
  • Мнения: 2 959
Не съм слагала никога захар, а вода Дана започна да пие след 14мес възраст.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 614
И аз да си кажа, въпреки, че и горните мнения са предостатъчни, водата първите дни след раждането, когато стомахчето на бебето е колкото лешник, а по-късно колкото орехче, заема място на най-ценната "напитка" за него - кърмата, естествено. Но ако си решила да даваш вода, поне да е без захар, жълтеницата се оправя най-вече с кърмене - колкото по-често, толкова по-добре!
Успех!

# 18
  • Мнения: 942
Ако си избрала да даваш вода на бебето, не слагай захар (това, че вода със захар повлиява жълтеницата си е мит), . Кърмените бебета през първите 6 месеца нямат нужда от вода(водата, която изпива бебето го лишава от същото количество кърма) . Кърмата отговаря на всички нужди на бебето.
[/size]
Peace

# 19
  • Мнения: 15 619
Не съм слагала захар във водата.

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Никога не съм слагала, вода започнах да предлагам някъде 10-11 месец, като започнах да го уча да пие от чашка.

# 21
  • Мнения: 657
 Признавам си,че съм слагала захар в самото начало1-2 седмици след раждането не повече.Ама той не пиеше и вода,то и сега пие много рядко

# 22
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Изпи една банка глюкоза, после още 1-2 седмици май подслаждах и това беше.

# 23
  • Мнения: 1 938
2-3 седмици след раждането Йоана пиеше вода, в която слагах захар. На 100мл - 1 лъжичка захар. След това категорично отказа да пие вода и досега не пие. Laughing

# 24
  • Мнения: 1 272
Никога не съм слагала захар във водата

# 25
  • Мнения: 3 205
Не съм слагала въобще. Ама и вода не съм давала да пие - само чай от копър без захар, а и той ми беше отказан някъде на края на първия месец.

# 26
  • Мнения: 8 462
Слагах първите два-три дни.Докато установих,че 1.Не пие вода
2.Няма нужда от захар
3.Има кърмачески форум

# 27
  • Мнения: 288
Никаква захар във водата  Naughty , пък като се замисля...аз и вода не давам  Laughing

# 28
  • София
  • Мнения: 2 104
Не съм слагала захар във водата.


нито пък аз  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 353
Аз давам чайчето на Хип, но много рядко. Бебка изпива по 10-20 милилитра. Някои бебета обичат да пият вода. На големите съм давала и Боряна даже сама си вземаше шишето.

# 30
  • Мнения: 11 818
Никога! Но сега започна да пие и то по много малко - в 10-тия месец.

# 31
  • Мнения: 1 427
Не съм слагала.Но и вода почти не съм давала.

# 32
  • Мнения: 3 971
Ами ние вода ползваме само за плакнене на устата и не слагаме захар.

# 33
  • Мнения: 3 042
Злати почти не пиеше вода до към 8м - слагах захар. След това пропи вода /пак със захар/ и така до годинката, когато почнах да не слагам захар, но много трудно се отучи.

Педито ми каза да слагам захар /а и така знаех от времето на щерката/ за това слагах. Ако не бях го научила на захарна вода нямаше да ми е толкова трудно после да го отуча. Така, че го отучвай още сега и никаква захар не слагай. Peace

# 34
  • Мнения: 3 092
захар във водата ли - недей! Naughty

# 35
  • Мнения: 2 381
След изписването по препоръка на педиатъра давах подсладена вода(заради жълтеницата).Тя така и не я пиеше, а после спрях да давам и вода.
Кърмените бебета нямат нужда от вода, а още повече и със захар.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 164
Първата седмица след изписването давах глюкоза заради жълтеницата по съвет на педиатъра. След това никога не съм давала подсладена вода, а и вода изобщо да края на 6-ия месец.

# 37
  • София
  • Мнения: 3 390
Една седмица след изписването я спрях /около 15-тия ден/.

# 38
  • Мнения: 1 999
Никога не съм слагала захар!

# 39
  • Мнения: 773
Все още слагам захар. Предпочитам да слагам по-мничко захар отколкото никаква вода да не пие. Иначе  докато кърмех усилено вода не е пил.

# 40
  • Мнения: 6 390
Никога не съм слагала, но и не сме пили кой zнае колко много вода...Симона си пада по млякото Mr. Green.
да точно, само че вече в минало време всичко  Wink Grinning

Общи условия

Активация на акаунт