Шиете ли си дрехи при шивачки?

  • 6 663
  • 91
  •   1
Отговори
# 45
  • Толбухин
  • Мнения: 2 505
Да и то доста често майка ми е шивачка и ми излиза доста по-евтино да си купя само плата.
Но от опит знам че на шивач ходят нестандартните хора,на които конфекцията не им става.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Мислех си скоро да пусна подобна тема .Във Варна ще ми каже ли някой добър шивач/ка? Да не е Неделник и Лефтерова...Да шие палта,манта и сака?

Монда, може да пробваш при Дора - ателието и е в ТД "Файт". Лично аз не съм и ползвала услугите и, но съдя по клиентите и и, разбира се, по моделите. Идейна е!

# 47
  • Мнения: 293
Но от опит знам че на шивач ходят нестандартните хора,на които конфекцията не им става.

???? О, да, при шивачка мога да съм нестандартна, колкото си искам! И то не защото не се събирам в конфекция!

защо да не ми ушие това?? в съседна тема момичетата се чудеха откъде да си го купят!

# 48
  • Мнения: 1 014
Не! Нося само, когато си купя някой паналон и има нужда от скъсяване.

# 49
Шиех си на шивачка допреди две години, когато и по- често си ходех в къщи/за мен всичко е все "вкъщи", откакто съм в СФ/  Joy Но сега й се роди и внуче и съвсем стана невъзможно да ми отделя време. Иначе- много бях доволна- разни неща по списанийцата ги правеше едно към едно! И носиш нещо по-различно от това по магазините. Примерно в най- разпространената "Бурд" има такива готини работи. Някой да препоръча добра, нескъпчийка и с модерен вкус шивачка от София, че да се правим на мацки  Joy

# 50
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Шия си понякога, когато по магазините не мога да открия нещо, оето съм си наумила. Peace

# 51
# 52
  • Мнения: 13 512
Мислех си скоро да пусна подобна тема .Във Варна ще ми каже ли някой добър шивач/ка? Да не е Неделник и Лефтерова...Да шие палта,манта и сака?

Монда, може да пробваш при Дора - ателието и е в ТД "Файт". Лично аз не съм и ползвала услугите и, но съдя по клиентите и и, разбира се, по моделите. Идейна е!
Знам за нея, но тя май шие и за чужбина и изобщо не и е до нови клиентки. Моя приятелка е близка с нея, ще попитам ....благодаря ти много все пак.
???? О, да, при шивачка мога да съм нестандартна, колкото си искам! И то не защото не се събирам в конфекция!
newsm10
Аз бих отишла при шивачка, защото мразя конфекцията и съм по оригиналните модели.Платове има вече страхотни-голям избор ...и предпочитам да ми  ушият нещо,отколкото да си го купя от Манго или Зтера Нова/ лично мнение/.Интересувам се от ушиване на палто и перелина.

# 53
  • Мнения: 4 358
Въпреки, че имам нестандартна фигура, не ходя при шивачки. Предпочитам да премеря избраната дреха и ако ми стои добре, купувам.
Миналата година ходих при шивачка в квартала, за да ми смени два ципа и да ми подкъси един панталон. Не повече.

# 54
  • Мнения: 8 917
Нямам време затова. Иначе с удоволствие бих носила свои модели /измислени от мен/ - уникати Peace От поне 3 години не съм ходила на шивачка Rolling Eyes

# 55
  • София
  • Мнения: 6 959
Преди години ходех,но все не случвах на шивачки.Едната не ми хареса как шие,а на другата бях занесла доста повече плат от необходимото,а на финала ми каза,че не й е стигнал   #Cussing out
Сега ходя само за преправяне или подкъсяване в едно ателие.

# 56
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Преди се занимавах с това. Много обикалях по магазини за хубав плат и модели. Има ушити няколко панталона и поли. Полите са от тафта. Платът беше много скъп. Само жалко, че не бяха ушити както трябва и шивачката изхаби толкова скъп плат. На ръбовете станаха дупки, разшири се плата. Извинявам се, не го обяснявам добре. Излязоха ми много скъпо. Панталоните не са лоши като модел и ушиване ( при друга шивачка ), но пък е вълнен и ми е некомфортно като го нося. Отказах се да си губя времето и парите за съмнителен резултат.

# 57
  • Мнения: 13 512
Логично е да излиза по-скъпо от конфекцията.Лошото е,че трудно се намира добър шивач.

# 58
  • Мнения: 952
аз от пролетта не съм ходила,но още не съм открила моята шивачка Thinking

# 59
  • Мнения: 293
вчера специално щъкнах до Витошка, където знам, че Кристина и Константин продават корсетите на моята шивачка.. Пробвах точно този, който бях мернала при нея (направих се на  Crazy ), но вече сумата е тройна (щото е дизайнерски  Mr. Green )

в събота си взимам панталона, и го изтипосвам тук, да се фукна  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт