Отново за зълвите......

  • 3 031
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 37

Явно не съм се изразила добре - Детето си е само мое, не е негова дъщеря, но той се грижи за нея и тя го обожава

Е, значи не е само ревност към брат и, но и умерена, и не чак до там, доза злоба.
Предполагам, че е напълно възможно в главата и да се въртят мисли от сорта- Тя го излъга и му натрапи и дете на всичкото отгоре!
Бих те посъветвала да не говориш по темата с половинката си- той, човекът, не е виновен и няма да види проблем, а ще се втурне да ти обяснява как си въобразяваш, и как тя не е такава, за каквато я мислиш.
Наистина, защо не пробваш да я игнорираш? Нищо не ти пречи да излезеш по магазините или да отидеш някъде другаде в момента, в който ти се появи на вратата.
Това, за появяването, го казвам само защото имам чувството, че може би не се съобразява да позвъни предварително всеки  път.
Но и никога недей да забравяш, че те са брат и сестра.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 15:42 от Лилит

# 16
  • Мнения: 179
Пак ще се повторя,но според мен мъжът ти трябва да вземе отношение по въпроса.Защото излиза ,че тя командори и се намесва във вашите отношения.Все пак той е със ТЕБ и първо трябва да се съобрази със теб.А след като те е приел с детето значи трябва да се съобразява и с двете.Да приеме,че със сестра му вече не са деца и идва момент в който всеки си има свой личен живот.

# 17
  • Мнения: 2 237
Да ,поговори много сериозно със съпруга си и дръж тази лигла колкото се може по-настрана !Или намери начин брат и да разбере какво ти причинява.направоне виждам какво и пречи детенцето.... Close

# 18
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Вярно, че зависи от човека. Аз съм и едното, и другото. Т.е. от една страна съм зълва, от друга - снаха.
По т. 1 - брат ми почти не идва в къщи, аз у тях - също. Мъж ми пък с въже не мож' го закара у тях. Със снаха ми сме на "здравей - здрасти" и от куртоазия, и за това, че все пак ми е брат, пък и много си обичам племеника, се обаждам от време на време. Хлапето е абсолютен сладур.
По т. 2. Още като се запознахме със зълва ми, се харесахме. Тя ме беше харесала още по снимка  Laughing Щото живеят в Щатите, та най-напред така ме видя. Ама тя си е слънчева по принцип. Докато снаха мииииииииии.............ако се усмихне, ще завалят кюфтета.
То и аз не съм от най-лесните, ама пък чак пък толкоз   smile3515не съм......
А пък на мъжа ти колко му е кофти, ако знаеш!!! Между чука и наковалнята е. Обаче май той трябва да се намеси все пак, щом девойката играе такива кофти номера.

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 17:09 от Shonny

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
Пак ще се повторя,но според мен мъжът ти трябва да вземе отношение по въпроса.Защото излиза ,че тя командори и се намесва във вашите отношения.Все пак той е със ТЕБ и първо трябва да се съобрази със теб.А след като те е приел с детето значи трябва да се съобразява и с двете.Да приеме,че със сестра му вече не са деца и идва момент в който всеки си има свой личен живот.
И аз тава си мисля, но незнам как ще реагира ако аз му го подскажа. Той знае, че не са деца, но вече я е научил да и купува разни работи, да я води насам натам и т.н., а човек лесно се учи на хубавото, а сега проблема е че я отучва и вероятно хич не й е приятно.
Злобничка е и завистлива, не може да приеме факта, че аз дори с дете, две работи и 7 кг повече от нея - мога да задържа човек до себе си , а тя НЕ.
Мен ме интересува какво ще ме посъветвате - аз как да се справя с нея, без да намесвам родителите им и брат й.  newsm78

Последна редакция: чт, 28 сеп 2006, 17:12 от dioni

# 20
  • София
  • Мнения: 2 271
Ами, може би, ако седнеш и и кажеш в очите, че твоите разбирания за семеен живот не включват нея и че ако решиш да я отрежеш, мъжът ти ще застане на твоя страна, но ти и предлагаш да не се стига до там. Ако сложиш картите на масата и и покажеш, че си твърдо решена да живееш, както на теб ти е приятно и мъжът ти ще прави, каквото на вас ви е приятно... може би, тогава ще се осъзнае. Също така и обясни, че както тя може да играе тятър със сълзливите си историйки, така и ти можеш да го правиш, дори по-сърцераздирателно. С две думи и обясни, че ще се бориш за семейството си с всякакви средства.
Щом е такава лигла, ако подходиш по-агресивно към нея, няма да посмее да ти противоречи!
Успех!

# 21
  • Мнения: 179
Знам ли как да постъпиш, така че всички да са доволни.Може би първо никакво внимание към нея ,ако не помогне -разговор с нея.Ако и това не стане -разговор със съпруга ти .Той ако държи на теб ще я отучи от всичко,все пак тя му е сестра,а не дете.Може би като деца е било така ,но вече са ГОЛЕМИ .Ако не успее значи не е готов да бъде с теб или го е страх.Но според мен неговата намеса е необходима.Ще ти дам един пример ,само че със свекърва ми.Когато се оженихме тя се опита да ни командва.Веднъж идва при нас/тогава живеехме все още заедно/и казва "не си правете никакви планове за събота и неделя ще се ходи на село".При което аз останах с отворена уста......... #2gunfireСлед това имах един разговор със съпруга ми ,казах му:ние вече сме семейство ти избра да си с мен,не смятам за редно майка ти да взима такива решения без НАШЕТО мнение.Кажи и го ти ,защото е по-добре да го чуе от твоята уста.Кажа ли го аз ,ще се влошат отношенията ни.До ден днешен не знам кога и какво и е казал,но в момента отношенията са ни много добри.От тогава минаха 6г.

# 22
  • Мнения: 1 923
Ако само му поскажеш без да я нападаш няма да има никакъв проблем.
Обясни му спокойно как се чувстваш от отношението й.

# 23
  • Мнения: 431
Помисли дали натиска не идва от другаде, и по-точно от родителите му, а тя да е само "изпълнителят". Виждала съм семейства, в които е така.

не може да приеме факта, че аз дори с дете, две работи и 7 кг повече от нея - мога да задържа човек до себе си , а тя НЕ.

А това е направо грозно от твоя страна, ако тя усеща какво си мислиш, не се чуди, че се държи злобно. Sick

# 24
  • Мнения: 1 418
Аз също съм от двете страни,но мисля,че и с двете се разбирам перфектно.Съжалявам за това,което ти се случва.Дано се оправят нещата.Не можеш ли да и обясниш,че не искаш да крадеш брат и,просто е дошло време той да си има собствено семейство.Да се погрижи и тя да направи свое.

# 25
  • Мнения: 3 089
аз за моята зълва нищо лошо не мога да кажа. добра жена е и от нея проклетия не съм видяла. но, сигурна съм, че ако започна д атровя живота на брат й, нещата ще се променят  Mr. Green
така че, драга, съвет не мога да дам.
успех!

# 26
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Аз не съм зълва, но имам такава от 17 г. В момента не мога да кажа нищо лошо за нея. Имали сме моменти, в които отношенията ни не са били перфектни- заради  конфликти със свекърва ми. Но сега дори не си спомням какво точно сме си казали напреки. Дори в началото много бях очарована, че тя заставаше на моя страна при пререкания с мъжа ми като младо семейство ( няма да забравя никога как дойде и ме прегърна, карайки се с брат си, когато веднъж не можах да сдържа сълзите си). Сега не сме в лоши отношения, просто не сме близки много.

# 27
  • София
  • Мнения: 4 493

не може да приеме факта, че аз дори с дете, две работи и 7 кг повече от нея - мога да задържа човек до себе си , а тя НЕ.

А това е направо грозно от твоя страна, ако тя усеща какво си мислиш, не се чуди, че се държи злобно. Sick
Това /а и други работи/ тя е споделила с една наша обща позната, която е останала с отворена уста. За моя радост въпросното момиче я сложило на място, не че това е помогнало, но тя беше потресена и каза , че много време е мислела и чудела дали да ми каже да внимавам с нея и да имам едно на ум.

# 28
  • Мнения: 1 220
Не ти, брат и трябва да се разбере с нея! А за това ти трябва да се разбереш с него! Какво значи "натрапила му дете за гледане"!?  Просто сядаш и говориш с него, ясно му заявяваш, че не ти е приятно да те възприемат като натрапница!  Воденето на война със зълвата, няма да доведе до нищо добро! А и не разбрах, защо не си взела дъщеря си с вас на почивка?! Детето трябва да е на всякъде, да има приобщаване! Това е, трябва да говориш с него, трябва да има яснота! А и една мама беше писала, че зълвата може да има гласна или негласна подкрепа на родителите им, защото ако те са разумни хора, могат спокойно да и обяснят че брат и е зрял мъж  и не е нужно да му "помага" да си подреди живота!

# 29
  • Мнения: 139
Аз съм зълва! Би ми било много обидно, ако разбера, че снаха ми мисли така за мен! Преди да говориш с някого, направи си самооценка за твоето поведение - може с нещо да си е засегнала или....? Добре е да сте приятелки, да си споделяте, да си помагате... Успех и по-спокойно  thumbsup

Общи условия

Активация на акаунт