Помогнете ми да се справя

  • 2 059
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Заета мама

Ръцете ми заети бяха през деня.
Не можех да играя или да ти почета;
Когато молеше и канеше ме ти,
за теб минутка аз не отделих.

Днес кърпих дрехите и сготвих,после прах,
ти дотърча с рисунка и със весел смях
и каза:"Мамо,виж каква шега!"
Аз рекох:"Синко,чакай малко,не сега".

Внимавам хубаво да те завивам,
молитвата като си кажеш и излизам,
на пръсти отивам лампата да загася -
а трябвало е още миг да постоя.

Животът кратък е,годините летят и изведнъж -
момченцето пораснало е и е вече мъж.
Не е край теб с молбите си безкрайни
и не споделя скъпоценните си тайни.

Албумите с картинки са прибрани,
игрите до една са изиграни.
Молитвата вечерна,целувка за нощта -
това са вече минали неща.

Ръцете ми,заети постоянно,
сега притихнали стоят.
Тъй бавен,муден,празен е денят.
Да можех да се върна и да сторя
онези нещица,които искаше ми ти с:"Мамо,моля!"

Ох, страхотно е!
И аз често се изнервям от децата около мен и с нетърпение чакам вечерта да ги паркирам по леглата и да започне моят час. Затова и часът им за лягане е доста ранен и на двамата. До някъде това ми помага.
Да ти кажа най-добре ми беше като работех. Тогава времето, което отделях на синчето беше по-малко, но много по-качествено.
Сега съм в къщи по цял ден, нито къщата ми е оправена, нито достатъчно време им отделям и като се лепна за тоя компютър  Sick много тъпо се чувствам.

# 31
Трябва ти помощ. Някой, на когото да го оставиш за 2-3 часа. Ако можеш да си позволиш финансово, потърси почасови ясли. Наеми гледачка за няколко часа.
Ако не можеш: комбинирай се с приятелка, която има дете на подобна възраст. Ти гледаш децата сама, а после тя.

Не оставяй нещата така, защото ще стане по-лошо. Ти просто си изморена психически. Не се вини за това. Сподели и с мъжа си. Няма нищо срамно, че си изтощена. Да гледаш дете по 24/7 си е толкова сериозна и отговорна работа, че всеки има нужда да си почине и разтовари, макар и това да е собственото ти дете.

Аз лично също нямах баби в един период и я водех на частни ясли, за да ходя на курс, да правя нещо за себе си. Разбирам те напълно. А вечер имах детегледачка, за да ходя на работа.

# 32
  • Мнения: 4 414
за разлика от писалите до тук мами, при мен пък това изнервяне се получи точно когато се върнах на работа. до тогава бях една спокойна мама. гледането на детето не ме е изнервяло. просто си обърнах режима според нейния. в деня ми нямаше задължителни точки - всичко беше "според зависи". а и ние не спряхме да пътуваме. напрекъснато ходехме някъде с малката. това много разведрява...
Ния беше почти на 2, когато я дадох на ясла. пълен бяс! катери се, пита, пипа, има искания всякакви...абе, началото на "ужасните 2"...записахме я на ясла до работата ми, за да мога да я вземам навреме. т.е. аз я водя, аз я взема, работя по мин. 8 часа/но пък таткото работи по мин. 12/, вкъщи като се приберем пак аз съм с нея, защото баща и се прибира късно + всичко, което правех за къщата и храненето, когато си седях у дома...е, полудях...исках само да се прибера и да имам 15 мин. спокойствие, преди да се включа в домашната лудница - няма! детето ти е нон стоп  на главата...но със всичко се свиква. сега я включвам в повечето дейности, които върша. например снощи прави топчетата за супа топчета с мен...верно, омаза се, но пък не мрънка и беше щастлива. измих я и толкова Wink
момичетата са ти дали хубави съвети, дано излезеш от дупката скоро  bouquet

# 33
  • Мнения: 934
И аз съм в групата на истеричните майки! И най-гадното е, че колкото повече викам, толкова повече викам. А полза никаква! Ето какво ми помага на мен:
Настройвам се от вечерта, че няма да викам. Повтарям си го много пъти. И че няма да се карам за дреболии, а само за наистина важни, опасни работи. Пести си нервите!
Излизаме много, непрекъснато ходим някъде. Детето да види свят и да изразходва енергия. Ако трябва да си стоя предимно в къщи, ще се побъркам!
Старая се да се виждам с хора. Най-лесно е с други майки с деца на подобна възраст. Децата си играят, ти си отдъхваш за малко.
Ако може да оставяш детето на някой за час-два през деня, е идеално.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Просто си изнервена и ти липсва почивка, а то горкото плаща за това.
Няма ли кой от време на време да го гледа за малко, а ти да порелаксираш?

И как може да се кръстиш 'изгубена'  Wink, по-скоро 'уморена' ти подхожда.


# 35
  • Мнения: 1 881
И аз мога да се причисля в тази група.....викам и крещя за неща,които на момента ми се струват важни, възпитателни и правилни...а после се чувствам толкова виновна.

Изправена пред алтернативата да я дам на ясла, ми става толкова мъчно, постоянно си представям колко ще страда, ако я оставя.

А този стих ме разплака неутешимо..........

....Албумите с картинки са прибрани,
    игрите до една са изиграни....

# 36
  • Мнения: 3 861
Това е съвсем нормално, всички минаваме през това...Момичетата са ти казали, откъсни се от детето макар и за малко, това действа. Аз щях да полудея, хем че Калоян беше бебе още, но като се върнах на работа и се очовечих. иначе бях тралала. То и сега съм си малко тралала, но то това си е по силно от мен Crazy . бе с две думи, Опитай се да разнообразиш ежедневието си. Стресът не е добър нито за теб нито за дребосъчето  Peace

# 37
  • Мнения: 6 461
Здравейте!
Имам голям проблем Sad. Детето ми е на 1г. и 6м. и става все по-любопитно, а на мен нервите ми не издържат  Cry. Стискам зъби и се мъча да продължа, но ми е много трудно. Крещя му много, от което ужасно се срамувам. Реве ми се като пиша това. Искам да споделя с някого. Не искам да казвам на мъжа си сега, срамувам се от себе си дори. Дразня се на детето за дребни неща и ми е трудно да му простя. Изолирам го от себе си. За кратко е, но все пак си е изолация  Cry. Гледам го сама, няма баби и лели наблизо да помагат. По цял ден сме заедно, когато спи гледам да свърша домакинската работа. Мъжа ми много помага, но вечер. Ужасно се чуствам. Съжалявам за накъсания текст, но  ми е толкова мъчно. Не искам да травмирам детето си с поведението си, а ми е толкова трудно да се справя.
Здравей Simple SmileТака или иначе детето ще става още по любопитно,та то не отдавна е проходило на пример и сега се налага да опознава света .Така ,че имай търпение към него ,защото в крайна сметка не е за един ден.Аз вече съм луднала цял ден да вървя след малкия ,защото той скоро проходи ,обикаля целия апартамента ,мъчи се да отвая шкафовете и на това отгоре баткото не  е на градина (правят ремонт в градината)и съм станала разногледа да ги дебна кой на къде се намира.Ами да ти кажа  карам им се какво да правя,говоря им но няма смисъл да изолираш детето от себе си ,защото както и ти така и то се измъчвате а това още повече изнервя обстановката.Намери малко временце и за себе си когато съпругът ти се прибере .Или когато през деня го няма а ти си се изнервила вече ,просто си сложете дрехите за излизане с малкото и излезте на вън,разходете се ,изпийте едно кафе с приятелки и така.....УСПЕХ ,това не е болка за умиралка..... Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 11 707
Имаш много решения на проблема.

Първото и най-важно нещо е да спреш да се опитваш да си идеална във всичко. Няма такива хора. Чиниите могат да поседят мръсни в мивката повече време, праха може да се бърше по-рядко, една вечер може да ядете каквото има в хладилника. Можеш сама да стигнеш до този извод ако съпоставиш нещата: Праха по-важен ли е от това да си поспиш на обяд? Чиниите по-съществени ли са от това да обърнеш внимание на детето си?

Хубаво, решили сте да го гледаш по-дълго, но винаги можеш да си промениш мнението - нали? И повярвай, няма да стои гладен ако някой не върви след него с лъжица. 100% гаранция ти давам.  Mr. Green

Можете да се редувате с мъжа ти. Събота преди обяд ти си почиваш, следобяд той, а неделята е семеен ден.
Подкрепям мнението на Isa.Много по-важно е детето да има спокойна и щастлива майка,отколкото нервна и истерична,която да го гледа до 3 години например!

Общи условия

Активация на акаунт