Мили мънички ръчички нижат с букви огърлички.

  • 7 655
  • 168
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 474
Благодаря на Даруся, при нас основния проблем е бързането нещо и е трудно тя бърза да го прескочи а не да го научи.още следобяд ще ползваме линийката.вчера взеха числото три и малка буква" а ".тази тройка ми взе здравето вчера,много трудно я пише и грозно.щом и хвана ръката тя се успокоява не бърза и прави плавни движения и на буквата и на цифрата сама,пусна ли я ела да видиш как пише ......Ох ....

# 46
  • Мнения: 1 492
Добро утро и от мен. Аз вчера бях много разочарована от моя син. Не беше писал в клас. Госпожата беше написала по един елемент в началото на реда и така цяла страничка, а моят син беше написал само една буква. Имаше с червен химикал една огромна въпросителна и подпис отдолу.
Попитах какво е правил, а той каза, че не си спомня, някой го питал нещо, после бил ходил до тоалетната....  Много гадно ми беше вчера. Cry Не мога да си представя, че е толкова безотговорен.
От днес ще имаме безплатни закуски. Дано са хубави.
Купона за обяд струва 1,20лв.

# 47
  • Мнения: 11 314
Ками, не се ядосвай!
Аз имах такива моменти в началото. Сега като погледна назад, ми иде да се смея.
За 4 седмици ходене на училище успя да свикне и да пише в час и да върши другите задачи поставени от учителката.
Даже като се прибере от училище иска първо да си напише домашната.
Трябва им време на децата да свикнат. Не се разстройвай, поговори с него и му обясни, че от него зависи дали ще запомни нещата още в училище или ще виси още часове по-късно удома над книгите и тетрадките.
Успех!

# 48
  • Мнения: 1 671
Коала, надявам се да нямаш нищо против.   bouquet


Вили, нищо против. Вчера мисля да постна и тук, но малкият ми обърка плановете Mr. Green


Момичета, от една седмица обмислям да го спра от занималнята. Всеки ден си идва с ненаписани и недовършени домашни. Първите дни мислех, че ще се оправят нещата - нали госпожата от занималнята има нужда от време, за да опознае децата. Да, ама нъц... Историята продължава, а и се задълбочава - вчера, като видях какво и как е работил в занималнята, направо полудях!

То едни грозотии, то едни чудесии. Скъсах листа и го накарах да пише отново. Последва рев и истерия от негова страна, но аз не отстъпих - въпросът вече не беше в домашната, а в това кой ще се наложи. Не мога да допусна да ми се налага още отсега!

Като отворих другата тетрадка - тренировъчни упражнения по български език... - ужас... Те са имали досега четири пъти домашна оттам, аз не съм я разглеждала по-напред, защото няма откъде да науча това. Толкова яд набрах на госпожата от занималнята, че ако я видя, сигурно ще си изпусна нервите. Ма кво праи тая жена, бе? Тва са три часа следобед, даже да не им погледне работата - ум не ми го побира!

От днес спираме занималнята, въпреки протестите на Трифон.

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Коала,изобщо не се чуди,а го спирай,разбира се ако има кой да го гледа и да му стои на главата.Аз затова реших да си стоя в къщи(колкото и да ми е терсене Tired) ,защото съм чувала че става двойна работата1.Там я написал,я не написал.2.В къщи ако не ми хареса започва наново с писането,а кога ще играе ?!

Ние имаме напредък с домашните.Започва да пише само с едно напомняне и вече не продължава 2 часа.Искам да ви питам как се подготвяте по четене?Симеон все знае всичко и не му се разказва . Thinking
Поздрави на всички първолачета и техните мами!  bouquet

# 50
  • Мнения: 11 607
На нас на родителската ни казаха, че децата,които ходят на занималня - не трябва вечер да ги карат родителите да пишат! Защото децата се натоварвали много! В занималнята учителката давала допълнително редчета и обръщала внимание първо на най-малките! Дори имало предаване по канал 1 и един психолог казал,че децата не трябва да бъдат демотивирани за училище с много задачи и писане! Аз моята не я карам в къщи да пише с мен - едно,че нямам време, едно,че я виждам с какво нежелание ходи на училище! А и нека да мине още малко време и да посвикне,че все още споменаваме детската градина!

# 51
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Съгласна съм,че не трябва и вечер след занималня да пишат. PeaceНо ако виждаш,че е супер грозно например(просто защото не му е обяснено как да го напише) дали ще се стърпиш да не му скъсаш листа и да го накараш да започне наново?!Аз не бих се стърпяла! Wink

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Добро утро!

Бързам да се разпиша, че после може да не успея.

Коала, абсолютен стратег имаш. Много ме развесели историйката.  Party
Verdad, благодаря ти, че споделяш такива интересни неща с нас.  Hug

С риск да стана досадна на някой ще се опитам да помогна на Mama_Nana (надявам се не ме приемате като всезнаеща - просто споделям личния си опит с вас): звуковия модел на думите при нас се правеше като пишат думичката и срещу нея рисуват толкова празни квадратчета, колкото е броя на буквите. Например МАМА - до нея 4 празни квадратчета. Във всяко квадратче трябва да нарисуват празно кръгче за гласна буква и кръгче запълнено с химикала за съгласна буква. На Жоро му ги бяхме обяснили по следния начин - буква, която се изговаря с отворена уста (а, о, у и т.н.) да рисува празното кръгче. А буквата, която се изговаря със затворени устни (м, п и т.н.) да рисува голяма черна точка (така казвахме на запълненото кръгче). Не знам дали обясних добре, но когато му покажеш на детето как се изговарят буквите, когато се наблегне на това кога устата е отворена и кога е затворена бързо схващат. Трудното идва накрая, когато стигнат до буквите Ю, Я, Й, Ь, ЙО, ЬО. До тогава обаче ще свикнат.

Ние сме в трети клас и все още има случаи, когато късам листове и карам наново да се напишат нещата. Но се получава и едно друго нещо. Когато му умалее ръката и наистина се е изморил колкото и бавно да пише нещата, пак стават грозни, защото му е дошло в повече. Но това е положението трябва да свикват и да се учат. Полудявам като видя, че всяка буква е с различен размер, но се радвам, когато няма правописни грешки. Така че в общия случай гледам правописа, но от време на време напомням, че трябва да пиши малко по-красиво, ама не се вживявам вече толкова много.

Лек ден от мен, момичета. Пак ще пиша после

# 53
  • на терасата
  • Мнения: 660
Цитат
...че все още споменаваме детската градина!

И ние така, още повече, че сутрин минаваме покрай детската и все си гледа към неговата стая  Cry

При нас още не са започнали гласни-съгласни (или аз не съм разбрала!). Но си спомням от моя първи клас, че се слага дланта малко под брадичката и като се изговаря думата тези звукове при които брадата се опира в дланта са гласните.

# 54
  • София
  • Мнения: 223
Здравейте!По   въпроса със занималнята,моят син каза,че домашните затова били домашни,та да се пишат у дома! LaughingТака ми отговори той когато го попитах какво прави в занималнята и защо не си пише там домашните,еми това е.....Незнам какво да кажа!И на него му е трудно главно с ръкописните Сг,но когато му хвана ръчичката и му покажа,нещата се получават,а и той ме разбира когато му обяснявам спокойно!Иначе и задачките по математика от сорта празно квадратче минус две равно на три,го заблуждават,но като цяло се справя!Сега се е записал и на шах,взимат ги от занималнята,когато са си свършили домашните Wink и после ги връщат.Щом има желание нека ходи!Това е от нас засега!Днес за пръв път ще имаме ИТ,ще ви разкажа утре!  bouquet

# 55
  • Мнения: 474
Сега ме подсещаш какво и това ИТ?ние го нямаме н програмата.

# 56
  • Мнения: 1 492
IT e информационни технологии.
Първия час ги запознават с устройството:
компютър, монитор, мишка, клавиатура, колонки, мишка, принтер.
Като гледах учебника ще учат следващия път - Какво прави мишката и за какво служи?

# 57
  • Мнения: 474
Благодаря.

# 58
Привет и от мен, тази седмица я караме по-спокойно, не се оплаква от занималнята. За моя изненада домашните са написани добре, вечер обаче изобщо не иска да се занимава и аз засега не настоявам. Решила съм през почивните дни да прегледаме заедно какво са писали и да видя дали има проблеми някъде. Иначе моята калпазанка вчера се върна със забравен несесер и мокра раница  ooooh!
Добре че учебниците са оцелели защото са били в предната преграда на раницата. Ама снощи малко и се накарах за несесера, не че толкова не мога да го прежаля, а защото говорихме по въпроса след като си забрави якето и една блузка и вчера отново пак същото се повтаря. Иначе всичко е нормално засега. Нашите купони май са най-скъпи - по 1.50.
Айде лек ден  Simple Smile

# 59
  • на пистата
  • Мнения: 5 837
здравейте момичета,да се разпиша и аз ,че моя палавник пише 2,3,4 много добре,вече има няколко пъти отличен и браво,но за сметка на това не слуша в час и вече два пъти се бие с едно и също дете.какво да правя,не знам,мисля да го лиша от игрите след като напише, вие какво ще кажете newsm78как бихте постъпили.да допълня,че от понеделник имат безплатна закуска и вече не му давам пари а и казва,че му харесвали закуските.

Общи условия

Активация на акаунт