а при вас как е?...

  • 1 445
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • В офиса
  • Мнения: 4 016
Зле.
Имам абсолютно същия проблем. И сънят не й стига. Но не мога да я накарам да заспива на сила вечер. Решението - да не спи в градината. Но нашата директорка толкова разпалено се опита да ми обясни, че това не е добре за детето, че аз само вдигнах рамене и се примирих.

# 31
  • Мнения: 8 769
Дъщеря ми е на 3г. 8м. Заспива късно вечер-след 22:30ч., много често аз съм заспала преди нея. Сутрин я вдигам трудничко към 7, но няма как-до 7:30 трябва да е станала, за да тръгне в 8 от къщи за ДГ. Там спи понякога три часа. През уикендите спи на обяд, но малко изместваме режима към по-късно заспиване. Не знам това насилствен режим ли е или не, но е режим.
В същност какво значи режим? Всички живеем под някакъв вид режим. В зависимост от това кога ходим на работа се нагласяме да се събуждаме и да заспиваме в определени часове на денонощието. Така че, човек още от малък свиква на някакъв вид рутина в ежедневието.

# 32
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Става в 6:00, 6:30, 7:00........ляга и спи от 13:00 до 15:00 или от 14:00 до 16:00......вечер към 22:00 заспива........На две години и няма месец е.......но той много тича, скача, катери се.......уморява се детето и си спи

# 33
  • Мнения: 14 133
Ляга в 20,30. До 21,00 е заспал. Става сутрин между 6,30 6,45, когато ще ходи на градина и най-късно 7,00 в почивните дни. След обед спи от по  час и половина или два,  когато е у нас., в градината- малко повече.Не приемам доводи не ми се спи. Малък е още за подобни претенции. И аз съм "за", че малко дете най-късно до 21,00 трябва да е заспало.

# 34
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Става в 6:00, 6:30, 7:00........ляга и спи от 13:00 до 15:00 или от 14:00 до 16:00......вечер към 22:00 заспива........На две години и няма месец е.......но той много тича, скача, катери се.......уморява се детето и си спи


Спи 8 , 9 часа........играе 7, спи 2 , играе 6

# 35
  • Мнения: 3 042
Моят син до скоро имаше много хубав режим /за мен  Grinning/, който сам си беше изградил и го спазваше. Ставаше към 7,30ч. На обяд спеше от 13,30 -14 ч  до 16 - 17ч и вечер заспиваше в 22ч.

Спеше около 9ч, игра 6ч, спи 2,5 -3ч, игра около 5ч и пак сън.

Но напоследък не знам какво стана и как се получи, че режимът се обърка тотално.
Сутрин ако го оставя спи до 9ч. На обяд заспива към 14,30 ч и спи около 1ч. Вечер с триста зора заспива в 22,30ч, а понякога /но рядко/  към 23ч.

Сега спи около 10ч, игра 5,5ч, спи 1ч, игра 7ч и пак спи.

Винаги съм го оставяла сам да си определя режима. Не мисля, че бих могла да му наложа режимът, който аз бих искала да има и който би ми бил най удобен.

Днес нещо се успа Grinning. Още спи. Wink Дано и следващите дни да е така, но все пак ще видя довечера до колко часа  ще беснее ooooh! Joy.

# 36
  • София
  • Мнения: 7 097
Калина става в 7, рядко след 7.30 ч. На обяд спи от 15 до 18 ч., а вечер си ляга между 22 и 22.30 ч. Всичко това абсолютно доброволно, без намеса от моя страна. Понякога /както днес например/ следобедният й сън е изтеглен по-късничко, защото бяхме навън, но това не й пречи да си легне по същото време вечерта.

# 37
  • Мнения: 2 757

А, недей така. Аз до 25 си годишнина спях по 12 часа в денонощие.  Embarassed Иначе ми беше криво. Дариа е на 2 и 4 месеца и се наспива с 15 часа някъде. Във всеки случай нощем задължително 11-12 часа + през деня колкото успее.

Всеки има различни нужди от сън просто. Ама ти пък с тия 12 часа ме одзвери.  #Crazy Аз съм от тия, на които и 7 часа им стигат. На мъжът ми и 5-6 му жършат работа. Ама синът ни спи много - по 12-13  Thinking На мнение съм, че не трябва да сравняваме децата със себе си или с другите по отношение на спането, а да ги оставим сами да си преценят от какво имат нужда.

# 38
  • Мнения: 2 757
И аз съм "за", че малко дете най-късно до 21,00 трябва да е заспало.
Ами ако не е? И ако системно не ще и реве?

Общи условия

Активация на акаунт