Един леко тъп въпрос за пране на бельо

  • 8 974
  • 83
  •   1
Отговори
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Поради невъзможността да се намерят по магазините красиви сутиени с мека чашка, които да не струват едно малко кралство, се предадох и в крайна сметка започнах да купувам с твърда.  newsm50
Първите - йевтинки, да не се мина. Следващите обаче са ми по-скъпи.

За разлика от евтините не смея да ги пусна в пералнята, за да не се развали формата на чашката (дантелите не ме тревожат, бельо по принцип пера в торбичка за целта).

Как да ги изпера, все пак? Не мога да си купувам постоянно нови, че старите са мръсни  Crazy
Ако е на ръка - въпросът с деформиране на чашката е също така актуален. Тези с мека чашка съм прала всякак, без проблем.

Ще се развали ли чашката, ако ги изпера в пералнята?
Ако ги пера на ръка - как? С четка? Четка за зъби? (това последното - за да не мачкам чашката между дланите, докато търкам плата, не, че ще им сложа Блендамед за свеж дъх)

 smile3547

# 1
  • Мнения: 1 731
Пускам ги в пералнята на 40 градуса и нищо им няма. Party

# 2
  • Мнения: 3 447
А каква е тая твърда чашка, пластмасова ли е? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 006
Бу, аз не че съм много компетентна по темата (щото за мойто размер мека чашка нЕма, камо ли твърда : Mr. Green), ама ще споделя, че сестра ми си ги пере на ръка, без да мачка много чашката, а само леко, сякаш я "почесва" Laughing Embarassed и с пръсти избутва водата, с която се надява да излезе и там к`вото има за излизане Laughing - уф, разбра ли нещо newsm78
Та, важното е с простирането - опъва ги много добре и даже, понежеобикновено го прави викендът Crazy, следи процеса на съхнене и междувременно пак ги опъва да си заемат формата!

Леле, потая тема като гледам, може една дисертация да се напише...голяма наука Joy hahaha Joy
Желая ти успех с прането и ........абе, толкова пари, че да не ти се налага да переш, а да си купуваш всеки ден нови Mr. Green Joy

# 4
  • Мнения: 920
В пералнята. Като ги извадя ги пооформям. Имала съм и издънки, но аз съм толкова мързелива, че като купя нещо, първо го пускам в пералнята или съответно миялната. Ако не издържи този тест, минава в забвение.

# 5
  • Мнения: 463
Пера си ги в пералнята и нищо им няма. Не ги простирам по спец.начин, меткам ги на въжето и толкУз.

# 6
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В пералнята си ги пера. Нищо му няма на кофража, издържа Wink

# 7
  • Мнения: 271
Твърда, мека, с банел и без банел - в пералнята на 40 градуса. Хич да не ти пука. На моите нищо не им става, дори не ги простирам специално. Макар че всеки път като си купя по-скъп сутиен си викам "Ей ся го изпрах внимателно на ръка", обаче след като стои 1 седмица в коша с мръсно пране Embarassed Embarassed си викам "Абе аз така и така няма да го изпера на ръка, ама я да го пусна в пералнята" И ей така процедирам, откакто нося сутиени. Grinning

# 8
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Хм...сигурни ли сте? Щото 'ко не е верно, едно 90 лв под формата на 3 сутиена ще идат на боклука и ще ми е много тъжно Crazy
Едно време светлите Тантелени ги перях с четка - да не си протърквам кожата на ръцете в Тантелите... ама там лесно - после га туря съдържанието вътре, се изпъва чашката както си требе.
А тези (Дона, идея нямам какво има вътре освен банел, та да седи твърдо) ако се смачкат после - какво? Thinking Между другото, евтините такива се поразвалиха от прането в пералня, ама нищо драматично... за тях не страдам.


Макар че всеки път като си купя по-скъп сутиен си викам "Ей ся го изпрах внимателно на ръка", обаче след като стои 1 седмица в коша с мръсно пране Embarassed Embarassed си викам "Абе аз така и така няма да го изпера на ръка, ама я да го пусна в пералнята"

Хахах  Laughing Като да ме усети, че пускам темата, щото взеха да ми свършват чистите сЮтЮени  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 5 828
В пералнята. Като ги извадя ги пооформям. Имала съм и издънки, но аз съм толкова мързелива, че като купя нещо, първо го пускам в пералнята или съответно миялната. Ако не издържи този тест, минава в забвение.

И аз съм абсолютно същата, изобщо не пера на ръка, всичко минава през пералнята, ако устиска - устиска.
В интерес на истината досега не ми се е случвала случка точно със сутиен в пералнята, даже и с Триумфите, устискват  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 211
Повечето твърди чашки са от дунапрен. Ако ги изпереш при 30о не би трябвало да има проблем. На първо време можеш да бутнеш в пералнята само един от сутиените. Варианта с четката ми се вижда по - неприемлив, защото може да нараниш плата.

# 11
  • Мнения: 147
            И аз ги пера на 40 градуса в пералнята. Не са се развалили  Grinning
           
             Sorry за спама : Бу, много ме развесели с тази тема  Joy Отдавна те чета с удоволствие заради страхотното ти чувство за хумор   bouquet 

# 12
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Бу, много ме развесели с тази тема  Joy
Стараем се, стараем се Laughing

# 13
  • Мнения: 323
Пера ги само на ръка.Страх ме е ,4е дантелите ще се разръфат,а презрамките разтеглят.Накисвам ги  в леген с малко прах,и после ги изпирам на ръка.Досега нямам прецакан сутиен. Simple SmileПера ги на 10-тина дни.

# 14
  • Мнения: 4 546
в пералнята  Peace

# 15
  • Мнения: 22 878
Пера си ги в пералнята и нищо им няма. Не ги простирам по спец.начин, меткам ги на въжето и толкУз.
и аз  Crazy

# 16
  • Мнения: 11 607
Ако сте собственик на магазин на бельо и по специално на сутиени - ориентирайте се към Бу! Особено пералнята и като не работи! Така че всички сутиени към Бу! хОДОм мАрШ!

# 17
  • София
  • Мнения: 718
Всичко пера в пералнята, а след това за по-сигурно минава през сушилнята.  Laughing Досега не съм имала проблем.  newsm10 , а моите всичките сутиени са с твърда чашка.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Ако сте собственик на магазин на бельо и по специално на сутиени - ориентирайте се към Бу! Особено пералнята и като не работи! Така че всички сутиени към Бу! хОДОм мАрШ!

Ама без пари т'ва, нали? Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
сичко в пералнАта PeaceНа ръка - само срани гащи bowuu

# 20
  • Мнения: 1 866
Аз пък никога не съм носила меки сутиени. Само с твърди чашки, че то няма кой знае какво в чашката ама поне го докарвам малко на обем.  Blush Та имам опит с всякакъв вид чашки. Памучни, дантелени - на 30 градуса по-деликатните, на 40 останалите. После пооправям малко чашката като простирам и толкова. 

# 21
  • София
  • Мнения: 1 638
В пералнята. Аз имам основно с твърди чашки. После като ги измъкна намачкани, оформям пак чашките и вскичко е ок. Имам и скъпи и китайски евтинджоси -  няма проблеми.

# 22
  • Мнения: 1 205
Пера в пералнята и нямам проблеми. Всичките са ми с твърда чашка.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 99
В пералнята в торбичка на 40 градуса.

# 24
  • Мнения: 2 386
А как се пере в торбичка?.. newsm78 Представям си нещо много...недоизпрано  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 313
А как се пере в торбичка?.. newsm78 Представям си нещо много...недоизпрано  Simple Smile

Моята "торбичка" е една ситна мрежичка, която се затваря с цип. Перфектно се изпират нещата в нея Simple Smile

# 26
  • Мнения: 98
Ползвам само дантелени  Hug, че другите въобще не са ми удобни и след пране ми се е случвало някои да се деформират и направо .... #Silly

# 27
  • Мнения: 1 866
А как се пере в торбичка?.. newsm78 Представям си нещо много...недоизпрано  Simple Smile

Моята "торбичка" е една ситна мрежичка, която се затваря с цип. Перфектно се изпират нещата в нея Simple Smile
Има едни специални ги продават в ТСМ. Изпира се всичко много добре.

# 28
  • Мнения: 2 197
Само на ръка! В пералнята първо след време им излизат банелите, второ задължително се оцветяват и придобиват мръсно белезникав цвят. Поне аз досега не съм успяла да напълня бяла пералня изцяло с бели дрехи и даже и при 40о има нещо дето ще ги оцвети малко. А като дадеш 30 лв. за бял сутиен ще ти е гадно после да е мръсно сив. За черните по-скоро може в пералня, но пак седи въпроса с банелите, иначе формата на чашката няма проблем.

# 29
  • Мнения: 2 197
А и плюс това през лятото силиконови те презрамки не могат да се перят в пералнята, защото при 40о  силикона се загрява , по него се лепят всички боклучета и си променя цвета.

# 30
  • Бургас
  • Мнения: 765
Ами то проблема е в центрафугата...аз ползвам програма за деликатни тъкани, т.е вадя ги леко изцедени, колкото да не тече вода от тях, но пък нямам издънки с чашката. А иначе банелите понякога излизат и се налага да пришивам мястото, но пък ако са в торбичка/ аз такова чудо не ползвам/ би трябвало да няма проблем и с тях.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Бухам в пералнята  Peace
Мен пък друго ме интересува - сутиен със силиконови презрамки дали мога да пера в пералнята или ще се разжлямби силиконът... newsm78

# 32
  • Мнения: 2 000
Нищо не пера на ръка. Всичко в пералнята отива. До сега не съм имала проблеми. Е, само веднъж един бял сутиен беше се оцветил бежов, ама туй е бял кахър.

# 33
  • Мнения: 4 806
Ами Триумф имат едни с мека чашка, без никакви подплънки, които не са много скъпи (порядък от 20 лева). Но нямат дантели. Ако това не те притеснява... аз съм ги ползвала и съм много доволна.

# 34
  • Мнения: 2 759
Твърда, мека, с банел и без банел - в пералнята на 40 градуса. Хич да не ти пука. На моите нищо не им става, дори не ги простирам специално. Макар че всеки път като си купя по-скъп сутиен си викам "Ей ся го изпрах внимателно на ръка", обаче след като стои 1 седмица в коша с мръсно пране си викам "Абе аз така и така няма да го изпера на ръка, ама я да го пусна в пералнята" И ей така процедирам...
    Peace, включително тези със силиконови презрамки. Но съм останала с впечатление, че има няколко вида такива презрамки и едните наистина потъмняват... Но дали това има връзка с прането - не вярвам  newsm78

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 18:39 от MechoPuh

# 35
  • Мнения: 2 407
Пера ги на ръка, със сапун.

# 36
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Всичките са ми с твърда чашка, и почти всички отиват в пералнята. Рядко някой на ръка.

# 37
  • София
  • Мнения: 6 999
Първо се радвам, че има и други мързеланки като мен.  Hug По 1-2 седмици се въртят в коша за пране сутиените ми с твърди чашки и чакат да ми дойде муза да ги изпера... и чакат и чакат... ooooh!

Обаче си унищожих един много любим и скъп сутиен в пералнята и от тогава тази част от облеклото ми се радва на специално внимание от моя страна.

Мразя да пера на ръка. Нищо не пера на ръка освен тези гадни сутиени. Ако някой ми каже на каква точно програма да го правя, за да не ги унищожавам, ще съм му благодарна ужасно много.

# 38
  • Мнения: 3 929
Имам един такъв с по-твърди чашки. Не си спомням да съм го прала в пералнята, а на ръка. Сапунисвам го, пера го предимно със сапун, по-рядко с прах, търкам двете чашки една в друга, плакна под чешмата, като гледам с пръсти да заглаждам, изтласквайки водата от чашките. Накрая спирам чешмата, за да го поизцедя от водата, като го сгъвам така, че едната чашка влиза в другата и по-внимателно с пръсти минавам по различни места на чашката, като стискам, но без да извивам. Като простирам, оформям чашките. Честно казано, много е елементарно за разлика от самото обяснение.

# 39
  • Мнения: 6 390
Година съм живяла с мъжа ми в квартира без пералня  Crazy ужас не...ами голям ужас  Whistling Mr. Green
та от както си купихме пералнята - гледах специално да има и програма - ръчно пране  Laughing там ги пера всички без изключение Mr. Green

# 40
  • Мнения: X
Всичките в пералнята-без оглед на модел ,цвят и вид вид......Само гледам да е на по-малко градуси и на по-малко обороти центруфугата...
Това за силиконовите презрамки е вярно,даже си похабих два-три комплекта,но пък те поне се сменят...има ги във всеки магазин за бельо...

# 41
  • София
  • Мнения: 565
Твърда, мека, с банел и без банел - в пералнята на 40 градуса. Хич да не ти пука. На моите нищо не им става, дори не ги простирам специално. Макар че всеки път като си купя по-скъп сутиен си викам "Ей ся го изпрах внимателно на ръка", обаче след като стои 1 седмица в коша с мръсно пране Embarassed Embarassed си викам "Абе аз така и така няма да го изпера на ръка, ама я да го пусна в пералнята" И ей така процедирам, откакто нося сутиени. Grinning
Същата работа Laughing Laughing Laughing Embarassed

# 42
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Първо се радвам, че има и други мързеланки като мен.  Hug
Аааа, много сме - силни сме Mr. Green.
С нормална програма ги пера, на 30° обаче, центрофуга си пускам - между 600 и 800-900 оборота, както се случи.
Чашки не са ми се деформирали досега, малко се посплескват ако има повече пране, но при простирането ги оформям, след това са си като нови.
Това, което е неизбежно в един момент и няма как да се избегне и при ръчно пране е разтеглянето на обиколната част - ама и аз се изразих Crazy (как се нарича това нещо всъщност), просто ми става широк сутиенът след известно време, което обаче се измерва в нон-стоп пране и носене, чашките не мърдат. Аз затова и гледам да не ги простирам висящи за закопчалката, ако дунапренът в чашките е повече Mr. Green още по-бързо тече процесът.

# 43
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Значи... изпрах си ги с всички дрехи на 30*С. Видимо не са деформирани след съхненето, после ще сложа и ще се види.
На който му пускат дрехите - от Метро да се снабди с цветоулавящи кърпички , по една на всяка пералня и животът е песен, перат се черни с бели даже.

Изпрах ги проклетиите на редова програма на 30*С. Имам и програма за деликатно, която не е нищо повече от по-ниски градуси (макс. 40, ама аз тъй и тъй ръчно нагласям и си ги слагам на по-малко от това) и по-малки обороти на центрофугата. Ако не е тайна - какво перете заедно със сутиените на този тип програма 'ръчно пране' или 'деликатни'? Хич не вярвам някой да пълни цяла пералня с бельо  Laughing

# 44
  • Мнения: 11 607
Значи... изпрах си ги с всички дрехи на 30*С. Видимо не са деформирани след съхненето

Язък!!! Бу се е справила! Сутиените и са в ред! Отиде ни бизнеса със сутиени! А за деликатни - напр. чорапогащници, разни роклички на Рая, въобще проблемни дрехи!

# 45
  • Мнения: 920
Не е така, Бу. Деликатната се отнася по-деликатно към дрехите, не ги върти толкова яко, да не им се завие свят. На 1 и същи градуси съм прала пуловер на деликатна, но като го бухнах на по-дългата се степа. А тя си е предназначена за по-малко количество. Пускам блузки, които са обличани 1 път. А сутиените ги слагам в торбичката, защото ми се е случвало закопчалката да се закачи в някоя дреха.

А бе, накарай мързеливия на работа, да те научи на ум.

# 46
  • Мнения: 2 724
Сутиените ги слагам в тензухена торбичка и заедно с кърпи ,светли блузки ,друго бельо ги завъртам на деликатната програма. Торбичката я слагам ,откакто си прецаках пералнята с една банелка. А това с цветоулавящите кърпи- непременно ще пробвам   Simple Smile

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Гащи и сутиени (твърди, меки, дантелени ) - на ръка.

Проблеми - ниет!

# 48
  • Мнения: X

На който му пускат дрехите - от Метро да се снабди с цветоулавящи кърпички , по една на всяка пералня и животът е песен, перат се черни с бели даже.

 Ако не е тайна - какво перете заедно със сутиените на този тип програма 'ръчно пране' или 'деликатни'? Хич не вярвам някой да пълни цяла пералня с бельо  Laughing
Това с кърпичките е изключително полезна /за мен/идея....че редовно нещо оплесквам....т.е."нюансирам"
А на "деликатната" програма освен ръчно плетени и трудни за гладене дрехи редовно пера и детските/на бебчо/дрехи...И с риск да възмутя някои строго радзелящи дрехите при пране/че откак чета във форума се комплексирах Embarassed/,сутиените си ги мятам заедно с тениските и бебешкото.....

# 49
  • София
  • Мнения: 1 105
Аз имам един с твърда чашка и за целта съм си отделила една гъбичка за миене на чинии, с меката й част о търкам, а преди това го насапунисвам хубаво и го оставям за малко - 10-15 минути и след това с гъбичката.  Тъй...

# 50
  • Мнения: 11 607
Аз имам един с твърда чашка и за целта съм си отделила една гъбичка за миене на чинии, с меката й част о търкам, а преди това го насапунисвам хубаво и го оставям за малко - 10-15 минути и след това с гъбичката.  Тъй...

Леле, аз цялата тази процедура не бих я издържала! Герой си ти!

# 51
  • София
  • Мнения: 1 105
Какво й е на процедурата, самото пране не отнема повече от 5 минути?

# 52
  • Мнения: 35 961
ПЕРАЛНЯ Simple Smile

# 53
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Ако не е тайна - какво перете заедно със сутиените на този тип програма 'ръчно пране' или 'деликатни'? Хич не вярвам някой да пълни цяла пералня с бельо  Laughing
Всякакви мои и на фамилията блузки и фанелки с ликра или изкуствени, разни копринени или изкуствени шалчета, бейзболни шапки или идиотки, може и по някоя плюшена играчка (последните - в торбичка). Впрочем, откакто почерпих от предна тема от твоя челен опит с цветоулавящите кърпички, значително по-рядко ми се налага да се чудя с какво да си запълня вечер пералнята.  bouquet   

# 54
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Значи... изпрах си ги с всички дрехи на 30*С. Видимо не са деформирани след съхненето, после ще сложа и ще се види.
На който му пускат дрехите - от Метро да се снабди с цветоулавящи кърпички , по една на всяка пералня и животът е песен, перат се черни с бели даже.
Добре де, а с к'ъв прах - за бяло или за цветно? Щото от праха за бяло няма ли да избледнеят цветовете? Едно време така си орезилих едни черни дънки - целите станаха на бели черти след прането........с Ариел.  Embarassed

# 55
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Добре де, а с к'ъв прах - за бяло или за цветно? Щото от праха за бяло няма ли да избледнеят цветовете? Едно време така си орезилих едни черни дънки - целите станаха на бели черти след прането........с Ариел.  Embarassed
С Ариел няма как да не избелеят - той избелва.
Позлвам обикновено за цветни или универсален, никакъв проблем.

# 56
  • Мнения: 1 418
Пери смело в пералнята.Нищо им няма.Личен опит.

# 57
  • Мнения: 5 877
Значи... изпрах си ги с всички дрехи на 30*С. Видимо не са деформирани след съхненето, после ще сложа и ще се види.
На който му пускат дрехите - от Метро да се снабди с цветоулавящи кърпички , по една на всяка пералня и животът е песен, перат се черни с бели даже.

Изпрах ги проклетиите на редова програма на 30*С. Имам и програма за деликатно, която не е нищо повече от по-ниски градуси (макс. 40, ама аз тъй и тъй ръчно нагласям и си ги слагам на по-малко от това) и по-малки обороти на центрофугата. Ако не е тайна - какво перете заедно със сутиените на този тип програма 'ръчно пране' или 'деликатни'? Хич не вярвам някой да пълни цяла пералня с бельо  Laughing
Бу, страшна идея!!! И без това половината гащи на детето са йозови, другата половина - бледосини (оригинално всички бяха бели!)

# 58
  • Мнения: 8 505
В пералнята.Не се деформират.

# 59
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами банелите как не ви излизат? Аз един единствен път пуснах такъв артикул и ми излезе без банел Sad Трябваше да отваряме пералнята да го вадим, беше под барабана  ooooh!

# 60
  • Мнения: 6 461
И  аз така .УСПЕХ Mr. Green

# 61
  • Мнения: 2 271
Ами банелите как не ви излизат? Аз един единствен път пуснах такъв артикул и ми излезе без банел Sad Трябваше да отваряме пералнята да го вадим, беше под барабана  ooooh!
И на нас ни се случи няколко пъти.Аз ги пера на ръка и изтисквам.Не се променят чашките!

# 62
  • Мнения: 2 040
В пералнята ги бутам задължително ..  Grinning

# 63
  • Мнения: 5 647
Не пера сутиените в пералнята, защото последния път, когато направих подобно нещо, банела беше паднал, а формата на чашката се беше деформирала.

# 64
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Пера си ги в пералнята и нищо им няма. Не ги простирам по спец.начин, меткам ги на въжето и толкУз.
и аз  Crazy
И аз така.

# 65

http://flirt.delfina.bg/index.php?sesion=MTE2MDMwNjE0NQ==&ac … duct&pid=1976
Почти всичкото ми бельо е от този сайт, пера на пералня без проблеми. Понякога в Биг шоп също съм нацелвала хубави дантелени сутиени , че даже и без банел.

Последна редакция: нд, 08 окт 2006, 18:57 от chujdata

# 66
  • Мнения: 2 259
Всичко у нас се пере в пералнята.Мойте палатки също не са от най евтините.Този Триумф не му намалиха малко цената,да им се ненавиди.Но пусто с този мой размер 80 Д ,та даже ако има и Е....нямам избор.Та ако може и някой да даде акъл от каде може да се купи нещо на по прилична цена ,ама да е такъв размер де..?

# 67
  • Мнения: 5 103
На ръка.

# 68
  • Мнения: 1 153
Ако имаш програма за ръчно пране пусни 1 за проба

# 69
Всичко у нас се пере в пералнята.Мойте палатки също не са от най евтините.Този Триумф не му намалиха малко цената,да им се ненавиди.Но пусто с този мой размер 80 Д ,та даже ако има и Е....нямам избор.Та ако може и някой да даде акъл от каде може да се купи нещо на по прилична цена ,ама да е такъв размер де..?
В горния сайт , който съм посочила, в търсачката долу вляво като посочите номер и излизат всички налични модели , има и 80Д и ДД

# 70
  • Мнения: 3 248
Пускала съм ги в пералнята - нищо им няма. Но често ги пера и на ръка. Иначе ти разбирам страховете, аз пък не мога да си намеря и да искам по-евтин сутиен. Сутиените с големи чашки (които не са тип "бабешки") са все скъпи. Rolling Eyes

# 71
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз пък никога не съм носила меки сутиени. Само с твърди чашки, че то няма кой знае какво в чашката ама поне го докарвам малко на обем.  Blush Та имам опит с всякакъв вид чашки. Памучни, дантелени - на 30 градуса по-деликатните, на 40 останалите. После пооправям малко чашката като простирам и толкова. 
И при мен ситуацията е същата. Преди перях сутиените на ръка, но реших да не си губя времето. Naughty

# 72
  • Мнения: 1 612
О пера си ги в пералнята и нищо им няма.

# 73
  • Мнения: 490
В пералнята. Laughing

# 74
  • Мнения: 1 526
Иаз ги пера в пералнята. На не повече от 500 оборота на центрафугата и на 40`С. Някои са омеквали от прането, а други са си зе запазвали. Явно си е и до тъкан.

# 75
  • Мнения: 588
Всичко пера в пералнята на 40 градуса, до сега нито един сутиен не съм прецакала. Wink

# 76
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Бухам ги в пералнята и са си ок.

# 77
  • Мнения: 5 468
На ръка - само срани гащи bowuu
Joy Joy Joy
Стига бе, пералнята е точно за сраните гащи... за ръка ли са те?! Confused

# 78
  • Мнения: 184
Пускам ги в пералнята на 40 градуса и нищо им няма. Party
И аз така Peace

# 79
  • Мнения: 3 323
Всичко у нас се пере в пералнята.Мойте палатки също не са от най евтините.Този Триумф не му намалиха малко цената,да им се ненавиди.Но пусто с този мой размер 80 Д ,та даже ако има и Е....нямам избор.Та ако може и някой да даде акъл от каде може да се купи нещо на по прилична цена ,ама да е такъв размер де..?
Имам приятелка със същия размер, тя твърди че ги намира отвреме на време на сергиите на женския пазар, и купува за колкото има пари. Не били чак толкоз зле....
Мойте само в пералнята на щадящата програма оцеляват с години и триумфи и псевдотриумфите. Нищо им няма на чашките оправямги преди простора и готово.

# 80
  • Мнения: 1 202
И аз ги пера в пералнята и то на 60 градуса/ защото всички сутиени са ми бели/и нищо им няма .
Даже и силиконовите презрамки не ги махам а ги пера със сутиените и са си супер. Peace

# 81
  • Мнения: 3 405
Всичко пера в пералнята. Някои сутиени вече нямат банели, но дори ги предпочитам така. Чашките си стоят.

# 82
  • Мнения: 292
Там, там ( в пералнята) - там им е мястото - хич не ги мисли!!! Simple Smile
Апропо що да няма с меки чашки - за какъв номер говорим, че ме заинтригува Wink
Аз се прецелих на един модел с твърда, ама ... не можа да ме възбудят докрай за да го и купя -  оставих идеята да поотлежи и ... още си отлежава  Laughing

# 83
  • Мнения: 1 737
Твърдите чашки никога не са ми се разваляли от пералнята. Обаче излизат много гадно банелите и само заради това започнах да ги пера на ръка, като мачкам яко чашките, без да им се притеснявам. Много се нервирах с 2 нови сутиена, които след 1  пускане в пералнята им пробиха и излязоха банелите. Заших дупчиците, които си бяха напрявили и на следващото обличане пак пробиха и ме набодоха и сега ще ги изхвърля. Единия е 36 лв, другия 29.   smile3511

Общи условия

Активация на акаунт