Има ли запалени по плетенето?

  • 196 968
  • 286
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 3 550
Влади Мира, чуй за безконечното плетиво: Като плетеш на 2 игли плетката си има начало и край на реда. Изплиташ бримките, като ги прехвърляш от лявата игла на дясната, обръщаш плетивото и пак така. Когато плетеш на обръч, имаш възможност да изплетеш последната нанизана бримка заедно с първата и така да оформиш кръгче без начало и без край на редовете. Мисля, че така е най-лесно изплитането на шапка. По твоя начин също е възможно, но ще има един ръб на мястото на зашиването.

За синия пуловер - гладка плетка, т.е. лицевите редове налице, опаковите - наопако. На определена височина на предницата, за цепката за главата разделям плетивото на две части, които завършвам поотделно. За вратната извивка свивам и на двете части, на всеки 2-ри ред веднъж 4 , после 3,2 и 1 бримка. При теб може да е друга бройката, зависи от дебелината на преждата. На гърба всички бримки са завършени в един ред.
За бието - изтеглям бримки и плета пак гладка плетка. Тя е склонна да се навива навън сама. Усуках около полученото руло жълто синджирче, изплетено на 1 кука. Отдолу и по ръкавите нанизах пискюлчета. От едната страна на цепката за главата заших копчетата, от другата промуших друго синджирче на 1 кука. Получиха се старчащи илици.
Ако не стана ясно нещо, питай.  bouquet

# 136
  • Мнения: 3 550
Може ли майсторките на 1 кука да ми обяснят нещо. Аз няколко пъти съм се опитвала да се науча по книжка. Обясненията на бодовета са ми ясни. Схемата май също ще мога да разчета.
Може ли да ми кажете откъде се започва и как се завършва плетивото? А как се свързват няколко детайла в покривчица или одеяло? И как да пресметна разхода на прежда? А там където става смяна на един цвят прежда с друга, как ги наставяте, с възел ли, от долната страна?
Е, ако дадете и сайтове с изделия на 1 кука, цена нямате. Grinning

# 137
  • Мнения: 1 072
Steisi, подхващаш необятна тема. Hug

За начало ще ви пусна нещо по-сложно, но пък е описано много добре с картинки.

   

Огледай процеса. Повечето въпроси обаче, ще ти се изяснят, когато започнеш да плетеш.

# 138
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Имам предложение към мамите плетачки, освен ако някой не ме изпреварил, но това не е важно.
Защо не направите обща галерия, където да си показвате великолепията и да е лесно за нас простосмъртните да въздишаме по куки и прежди само на едно място?   Flutter

# 139
  • Варна
  • Мнения: 4 818
... което ми напомня да ви копна сайта с ГОТИНИТЕ шапки  на
saqe заповядайте.... много оригинални шапки... и успех...дано ви харесат  Hug

Припадък! Искам такова шапче! Много са красиви! Ъх, някой ако тръгне да плете нещо такова, да оплете една излишна и на Майчо, ще го възнаградя богато!  Blush

# 140
  • Варна
  • Мнения: 107
Здравейте майсторки-плетачки!Имам един въпрос към Вас,който може би не е свързан с темата,но мисля че някой от Вас знае.Как да завия квадратен копринен шал на вереф ли,не знам как се казва,за да може да се носи на врата шалчето като обръч.Много тъпо обяснявам,но се надявам да ме разберете.Ако само го навия ,бързо ще се разплете,та мисля че има някакъв начин.Мерси много!

# 141
  • Мнения: 3 550
Аз не те разбрах. Дано се включат и други.

Кравичке, благодаря за схемата, разпечатах я, пък дано се оправя като дойде на дневен ред.
Някой може ли да ми припомни как се изправяше прежда от разплетен пуловер. Мисля да разплитам един, който не е достоен за албума и да оплета нещо на малкия. Имаше един трик с чайник и вряща вода, но нямаме вкъщи. Друг начин има ли?

# 142
  • Мнения: 4 406
тези детски шапки ми събраха очите. особено с влакчето, че сега светът на детето е там...отивам да заплитам Grinning

# 143
  • Бургас
  • Мнения: 6 363
Аз не те разбрах. Дано се включат и други.

Кравичке, благодаря за схемата, разпечатах я, пък дано се оправя като дойде на дневен ред.
Някой може ли да ми припомни как се изправяше прежда от разплетен пуловер. Мисля да разплитам един, който не е достоен за албума и да оплета нещо на малкия. Имаше един трик с чайник и вряща вода, но нямаме вкъщи. Друг начин има ли?

Доколкото си спомням се опъваше на една вилка и се навлажняваше,но ти едва ли разполагаш с този "безценен уред" щом питаш .

Хрумна ми ,че могат да се използват краката на стол или табуретка от едновремешните за да се опъне преждата.

# 144
  • Мнения: 491
Аз изпъвам разплетената прежда на капак от по-голяма тенджера. После слагам в топла вода . Като изсъхне е готово.
И мен тея шапки ме разбиха! Ще изплета и за сина, и за племениците. Само да ги докарам такива разкошни!

# 145
  • Мнения: 355
Ето и първите ми изплетени терлици. Не са много сполучливи. Чакам съвети и няма да се сърдя.

http://images11.snimka.bg/001469981.jpg

А това са терлиците, за които тити писа схема. Като ги довърша ще ги снимам пак, но определено още от сега изглеждат по-добре от първите.

http://images11.snimka.bg/001469982.jpg

Steisi, хайде помогни ми тогава. Имам обръч. Главичкат на беба е 47см., да ги сложим 50см. 10 бримки от преждата са ми 6 - 7 см. Значи да речем правя 80 бримки на обръча. Още на първия ред изплитам първата и последната бримка заедно и се получава безконечното плетиво. Плета и като си направя бордюрче започвам да свивам, но на колко места да свивам? На четири или на шест ще е по добре?

Помагайте! Ако имате идеи споделяйте! И ако съм в грешка казвайте да не стане като с терлиците. Идзмислих си ги аз и то какво стана. Исках да приличат на тези http://knitorious.typepad.com/photos/completed_in_2005/dsc04372.JPG, но уви!

Хайде момичета, чакам и друг запален от тази тема да се хвали с новоизплетено нещо. Иначе на майсторките плетивата са страхотни и дано и аз някой ден да изработя толкова сложно нещо, като чорап, пуловер с много цветове, с къдрички и други чудеса...  Joy

 Hug

# 146
  • Мнения: 355
Аз се рових, рових...

Да речем тази шапка как ще стане?  newsm78

http://www.morehousefarm.com/KnittingKits/BabyItems/Hat_and_Booties/

# 147
  • Мнения: 679
Според мен, ако имаш готова шапка на детето и мериш по нея, ще ти е най-лесно. Аз понеже нямам, плета на принципа "проба-грешка", но на една кука, че по-лесно се разплита Grinning

# 148
  • Мнения: 1 072
Аз за две вечери си оплетх това златно шалче.





Само не ме питайте как. Имитирах един шал плетен на вилка. Съвсем друг принцип на плетене. Но мисля, че се получи.

http://letiachtata.web.data.bg/gallery/storage/letiachtata/userp … rmal_S4021563.JPG - май не се вижда картинката

Последна редакция: чт, 02 ное 2006, 09:55 от letia6tata_krava

# 149
  • Мнения: 4 406
Аз се рових, рових...

Да речем тази шапка как ще стане?  newsm78

http://www.morehousefarm.com/KnittingKits/BabyItems/Hat_and_Booties/


тази шапка е плетена на 2 куки, започваш от долната страна( откъм подгънатия маншет) и плетеш само лицеви бримки до желаната височина. завършваш и набираш и зашиваш ръбчето и върхът , слагаш помпон или ресни.  Grinning
ако искаш да бъде без ръб, ще трябва да плетеш с 5 куки, като чорап

Общи условия

Активация на акаунт