БОКЛУК? БРАВО, КМЕТЕ! 2-ра част

  • 2 679
  • 66
  •   1
Отговори
  • Мнения: 326
За жалост политиците са ни такива:http://dnes.dir.bg/2006/10/17/news807878.html

# 1
  • на пистата
  • Мнения: 5 850
ПРОДАЖНИЦИ и най-вече нашия кмет,нямам думи Sick

# 2
  • Мнения: 6 167
цитат: ''На практика сметището е фабрика, действаща по всички европейски стандарти и срещу заплащане тя може да обслужва всеки стопански субект, независимо откъде идва боклукът, каза Петков. Двете сметища – в Карлово и в Цалапица, имат достатъчно свободен обем, за да поемат част от сметта на София, още повече, че през 2009 г. ще заработи с пълен капацитет заводът за изгаряне на твърди битови отпадъци в Шишманци."

 и къде ви е проблема?


ПС: Областния управител е държавен служител, не общински.

# 3
  • Мнения: 326
Lennie, не знам....  Има ли проблем според теб?  Събирам си аз боклуците от вкъщи в едно пликче, но вместо да си го изхвърля в моята кофа за боклук - хоп изпращам ти го пакетирано и добре опаковано в Болоня, Италия? Е, май нямам проблем, а ти вече имаш...

П.С. Не се заяждам - само давам пример   bouquet

# 4
  • Мнения: 6 167
Lennie, не знам....  Има ли проблем според теб?  Събирам си аз боклуците от вкъщи в едно пликче, но вместо да си го изхвърля в моята кофа за боклук - хоп изпращам ти го пакетирано и добре опаковано в Болоня, Италия? Е, май нямам проблем, а ти вече имаш...

П.С. Не се заяждам - само давам пример   bouquet

не, нямам никакъв проблем
имам си завод, имам капацитет , а и пари ще изкарам.
защо да не печеля от твоя боклук?

в статията , която ти си постнала, пише , че на практика сметището е фабрика, действаща по всички европейски стандарти и срещу заплащане може да обслужва боклук, без значение от къде идва.

и аз не се заяждам. просто си мисля, какъв  е проблема.

не искам да обяснявам как се определят годишните общински бюджети в милата ни родина,  и как по-големи и богати респективно общини дават на по-малки и бедни такива, за да вържат двата края. затова във варна улиците не са от злато, например.
биха могли да бъдат, ако държавата не разпределяше бюджетите, за да няма умрели от глад по малките общини.

държавата  го прави, тъй като общините не са независими републики.
в този смисъл най-малкото, което една малка община може да направи, освен да печели пари е, да се отърси от двойните стандарти и да разбере, че 2 милиона българи в София плащат и част от общинския бюджет на вашата / и респективно др. общини.  Peace

Последна редакция: вт, 17 окт 2006, 21:19 от Lennie

# 5
  • Мнения: 1 232
Вижте сега тя монетата винаги има две стран.Статията леко е изкревена,това че сметището е по европейски стандарти съвсем не означава,чеработи като завод за преработка,тук просто се складират отпадъци и колкото и да е голямо тук става въпрос за 80 тона боклук във вид на бали ,но разпадащ боклук.Не ми се мисли каква воня ще тръгне.Освен това проблема на София с това еднократно извозване изобщо няма да се реши ,а е отлагане във времето.Искрено ме подразни изказването на Софиянски,че не можем да искаме пари затова че ще си подадем дупето с извинение,,кой щял да плати извозването на боклука,е тук се намесва фразата"Хем боли ,хем сърби".Всичко е политика мили приятели-комунистите предизборно решиха да изчистят София,но как ще стане,с какви пари и дали хората в приемните общини са съгласни не е ясно.Казах комунистите защото извозването на софийския боклук  в Карлово е инциирано лично от премиера Станишев ,без знанието на Бойко Борисов,затова и управниците в София се хванаха гуша за гуша.Цялата история е много смешна,досега трябваше вече на територията на София да има авод за преработка на отпадъци,не да се джафкат само

# 6
  • Мнения: 1 232
цитат: ''На практика сметището е фабрика, действаща по всички европейски стандарти и срещу заплащане тя може да обслужва всеки стопански субект, независимо откъде идва боклукът, каза Петков. Двете сметища – в Карлово и в Цалапица, имат достатъчно свободен обем, за да поемат част от сметта на София, още повече, че през 2009 г. ще заработи с пълен капацитет заводът за изгаряне на твърди битови отпадъци в Шишманци."

 и къде ви е проблема?


ПС: Областния управител е държавен служител, не общински.
не се връзвай на всяка приказка на който и да било управник,ти може би живееш в европейска държава ,но нашата определено не е,тук корупцията определно скоро няма да свърши.Освен това Петков взема отношение за сметищата в Карловво и Цалапица,а в същото време отказа за приемането на боклука в Пловдив ,що ли а?

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Сметището в Цалапица всъщност е сметището на Пловдив. Само че повечето пропускат да споменат факта, че това сметище е много близко до Марица и при последните наводнения възникна сериозна опасност от екологична катастрофа, защото водите почти бяха стигнали до него, а от там боклука в реката нали се сещате какво следва после. А и това е решение за 1-2 месеца, после какво става в София пак - нова криза с боклука. Да не говорим какви ще таксите смет най-вероятно. Правителството си прави политика - виждате ли дойдоха на белите коне и решиха проблема на София, глупости на търкалета.

# 8
  • София
  • Мнения: 281
явно за българите "боклук" означава единствено и само проблеми, а питам се защо и как шефа на една от сметоизвозващите компании в София може да си позволи да кара най-скъпата кола в света.
и в тази връзка, защо гражданските организации не погледнат на предложените оферти за изграждане на съответни съоръжения от гледна точна на подобряване на имотното си състояние - честно казано и в това виждам политически интереси и задържане на напрежението около темата.

за да не съм голословна ще разкажа следното нещо свързано с боклука - една от площадките за балиране е в кв.Требич. Бившия шеф на "Чистота" е от кв.Требич по настоящем живеещ в Швейцария. та той като човек стоящ навътре в нещата наел на някаква минимална сума за дълъг период съответното място преди години и сега си взима голям наем, за да се използва този терен за балираща площадка.  Close

# 9
  • Мнения: 1 441
А бе, Карлово, сега защо не се вдигнете на протест и не вдигате шум? newsm78
Няма да ви докарат боклука на "мръсните шопи", но парите като субсидия от държавата пак ще ги получите?


# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
А бе, Карлово, сега защо не се вдигнете на протест и не вдигате шум? newsm78
Няма да ви докарат боклука на "мръсните шопи", но парите като субсидия от държавата пак ще ги получите?




то беше ясно, че боклук в Карлово няма да се кара;
и протестиращите и бунтуващите се вчера, като гледах по новините, бяха една шепа...
а парите не ги дават "мръсните шопи"....
и кой както си го направи...

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Боклука си остава в София......

# 12
  • София
  • Мнения: 2 623
Докато българите мислят като пусналата темата няма да има решение за боклука ! Това е личното ми мнение. Не мога да разбера ако бъде изградено сметище по всички европейски стандарти + преработвателен завод какъв ще е проблема до всеки град да има такова, но не. Ние трябва да си протестираме. Писна ми от този боклук направо. Ей там да го горят в Кремиковци. Чудно ми е как това чудо бълващо отрови ежечасно на никой не му пречи ???  newsm78

# 13
  • Мнения: 6 167
не му пречи, защото нали знаеш кой работи там?
и как е дошъл в град София.
един завод за отпадъци ще работи с 50 пъти по-малко персонал от
Кремиковци, което означава тоз народ да се върне на село евентуално
да работи земята . Ама.. земя кой работи? всеки иска да е гражданин,
пък и родината какво направи за 20 години, освен нищо?
за земята, де. чернозема, дето е 1 метър Wink

аз нямам какво друго да добавя по темата, казах каквото можах преди
само си очертах един сценарий в главата, как плъзват Некои
заразни и паразитни болести и дали ще останат само на територията на Софийска община.

монетата, както каза някой преди винаги има 2 страни.

# 14
  • Мнения: 1 441
Аз по-скоро исках да обърна внимание на факта, че въпреки че няма да складират там боклука пак ще им дадат субсидията, която им бяха обещали точно заради БОКЛУКА.
Излезе, че те всъщност спечелиха, при това не малко, заради софийския боклук, който изобщо няма да видят.
Ама съм сигурна, че нито един карловец няма да излезе на площада и да каже: "Вижте какво, не е честно да ги вземем тези пари!"
Както съм сигурна, че на много карловци децата, внуците, роднините и т.н ежедневно допринасят за трупането на същия този боклук.

# 15
  • Мнения: 6 167
Как беше...
" Каузата на давещия се, е кауза на самия давещ се"
тоест, дреме им на шапките на българите извън София, че София има проблем.

иначе сега всички са на Стройкото  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 232
Аз по-скоро исках да обърна внимание на факта, че въпреки че няма да складират там боклука пак ще им дадат субсидията, която им бяха обещали точно заради БОКЛУКА.
Излезе, че те всъщност спечелиха, при това не малко, заради софийския боклук, който изобщо няма да видят.
Ама съм сигурна, че нито един карловец няма да излезе на площада и да каже: "Вижте какво, не е честно да ги вземем тези пари!"
Както съм сигурна, че на много карловци децата, внуците, роднините и т.н ежедневно допринасят за трупането на същия този боклук.
кой е казал ,че ще дадат субсидията,сори ама не съм чула.Освен това не само софиянци плащат данъци извинявайте ама обърнахте спора пак София срещу провинцията,,а въпроса си е чисто политически дори собствения ви кмет го каза.А вие ще мърморите ли ако ви вдигнат такса смет само защото боклука ще се извозва на 200 километра или ще си плащате само и само да ви е чисто Grinning

# 17
  • Мнения: 1 232
Докато българите мислят като пусналата темата няма да има решение за боклука ! Това е личното ми мнение. Не мога да разбера ако бъде изградено сметище по всички европейски стандарти + преработвателен завод какъв ще е проблема до всеки град да има такова, но не. Ние трябва да си протестираме. Писна ми от този боклук направо. Ей там да го горят в Кремиковци. Чудно ми е как това чудо бълващо отрови ежечасно на никой не му пречи ???  newsm78
ми на крайно време е да се изгради такъв завод в Софияи без това ще има достатъчно материал за захранване Simple Smile

# 18
# 19
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://www.btv.bg/news/?magic=all&story=53302

# 20
  • Мнения: 1 441
кой е казал ,че ще дадат субсидията,сори ама не съм чула.

Станешев, съобщиха го по новините.
И аз със сигурност в спора "София срещу провинцията" не съм на страната на София, нищо че живея тук. Просто не е това спора.   Naughty
Така или иначе не исках да подновявам караниците, а само да "обърна другата страна на монетата", защото доста се изнервих от решението за парите.
Но така или иначе и нас никой не ни пита.  Close
Хайде, Карлово, харчете си парите със здраве и ако пак се чуе нещо за боклук от София, не бързайте да се втурвате да протестирате....  Peace

# 21
  • Мнения: 1 232
Аз лично не съм протестирала,макар че исках просто нямах възможност.Нашия протест всъщност няма значение,Бойко Борисов отказа помоща ни защото за София е нерентабилно явно и общината няма възможност да извози сметта на 200 километра.Така ,че не се сърдете на нашата община или на нашия протест,а се надявайте колкото може по-скоро да се построи завод .За помоща която евентуално ще дойде тука не мога да взема отношение,не мисля,че ще е безвъзмездно все пак  и ние в България живеем работим за нея ,плащаме данъци и пр.

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://dnes.dir.bg/2006/10/19/news815540.html

# 23
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не мога да разбера защо глобяват Кремиковци, а не кмета  Thinking

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
не му пречи, защото нали знаеш кой работи там?
и как е дошъл в град София.
един завод за отпадъци ще работи с 50 пъти по-малко персонал от
Кремиковци, което означава тоз народ да се върне на село евентуално
да работи земята . Ама.. земя кой работи? всеки иска да е гражданин,
пък и родината какво направи за 20 години, освен нищо?
за земята, де. чернозема, дето е 1 метър Wink
Хайде не обръщайте спора на София и провинция, кой какъв е в София и т.н. Та до преди 70-80 години колко жители е имала София?
Истината е, че на София й трябва завод, който от давна е трябвало да бъде построен, но някои господа са трупали пари от цялата работа около боклука. Сега правителството се опитва да запуши устата на кмета с решения-еднодневки и да трупа политически дивиденти на чужд гръб. Избори са се задали, трябват им гласове, а ГЕРБ не поткрепи Първанов, Борисов плюе на ляво и на дясно срещи Овчаров и Станишев, нали трябва да му се натрие носа по някакъв начин. Всичко е една гадна политическа интрига, но обикновените хора страдат от това.

# 25
  • Мнения: 258
Трябва да глобят и кмета, и "Кремиковци". Кмета - за това, че е накарал да преместят боклука, а фирмата - за това, че го е приела на своя терен, без необходимите разрешителни.

# 26
  • Мнения: 463
Как беше...
" Каузата на давещия се, е кауза на самия давещ се"
тоест, дреме им на шапките на българите извън София, че София има проблем.

иначе сега всички са на Стройкото  Mr. Green

Lennie,  а да не би на българите в София да им дреме, когато българите извън София имат проблем?

# 27
  • Мнения: 14 497
Как беше...
" Каузата на давещия се, е кауза на самия давещ се"
тоест, дреме им на шапките на българите извън София, че София има проблем.

иначе сега всички са на Стройкото  Mr. Green

Lennie,  а да не би на българите в София да им дреме, когато българите извън София имат проблем?

че има ли българи извън София  newsm78, ще те попитат българите в София

# 28
  • Мнения: 463
Как беше...
" Каузата на давещия се, е кауза на самия давещ се"
тоест, дреме им на шапките на българите извън София, че София има проблем.

иначе сега всички са на Стройкото  Mr. Green

Lennie,  а да не би на българите в София да им дреме, когато българите извън София имат проблем?

че има ли българи извън София  newsm78, ще те попитат българите в София


няма да ме питат, УРИЕЛ.  по простата причина, че те не разговарят с българи извън София Wink

# 29
  • Мнения: 6 167
така или иначе, сутринта гледах снощните новини на БТВ и май боклука все пак
ще тръгне към карлово. 70 милиона са това.
лева.

дали им пука на софиянци?
да, пука им.

# 30
  • Мнения: 463
така или иначе, сутринта гледах снощните новини на БТВ и май боклука все пак
ще тръгне към карлово. 70 милиона са това.
лева.

дали им пука на софиянци?
да, пука им.



и за кое им пука? за това, че милионите този път не са за тях?

# 31
  • София
  • Мнения: 2 623

Истината е, че на София й трябва завод, който от давна е трябвало да бъде построен, но някои господа са трупали пари от цялата работа около боклука. Сега правителството се опитва да запуши устата на кмета с решения-еднодневки и да трупа политически дивиденти на чужд гръб. Избори са се задали, трябват им гласове, а ГЕРБ не поткрепи Първанов, Борисов плюе на ляво и на дясно срещи Овчаров и Станишев, нали трябва да му се натрие носа по някакъв начин. Всичко е една гадна политическа интрига, но обикновените хора страдат от това.

Абсолютно съм съгласна с това мнение. Тоя тъпанар Станишев място не може да си намери и всячески се опитва да спъва решенията на Борисов. Мина Бобовдол е била перфектна за боклука, но Станишев спира умишлено замерванията на Екологичното министерство, връзва ръцете на кмета за да извлече дивиденти накрая от кризата с боклука. Тези тъпанари си мислят, че ние сме заблудени овци и не разбираме за какво става въпрос. Нещастници !!!

# 32
  • Мнения: 1 232
така или иначе, сутринта гледах снощните новини на БТВ и май боклука все пак
ще тръгне към карлово. 70 милиона са това.
лева.

дали им пука на софиянци?
да, пука им.


какви 70 милиона бе душицо,става въпрос за 17 и знаеш ли колко пари трябват на София-община ,за да ги ивозят до Карлово 8 милиона само за извозването,аре ся ми кажи,че не ти пука,че ще излезат от джоба ти щото и вашите и нашите общинари си пълнят гушите взаимно,а за народа остава само зрелището

# 33
  • Мнения: 6 167
така или иначе, сутринта гледах снощните новини на БТВ и май боклука все пак
ще тръгне към карлово. 70 милиона са това.
лева.

дали им пука на софиянци?
да, пука им.


какви 70 милиона бе душицо,става въпрос за 17 и знаеш ли колко пари трябват на София-община ,за да ги ивозят до Карлово 8 милиона само за извозването,аре ся ми кажи,че не ти пука,че ще излезат от джоба ти щото и вашите и нашите общинари си пълнят гушите взаимно,а за народа остава само зрелището

именно, пълнят си гушите
по новините чух 69 милиона, но може да не съм дочула, душицо.
правителствени, демек държавни, не общински пари.
ще си ги пусна пак утре, за да чуя по-добре
данък смет няма да се качи в софия, и без това е до небесата. няма накъде.
да се надяваме, че няма да карат боклука до второто пришествие в Карлово,
а само временно, докато Софето си реши въпросите със заводите и площадките.

# 34
  • Мнения: 97
Боклука си остава в София......


Поради отмяната на жителството.

# 35
  • Мнения: 258

Истината е, че на София й трябва завод, който от давна е трябвало да бъде построен, но някои господа са трупали пари от цялата работа около боклука. Сега правителството се опитва да запуши устата на кмета с решения-еднодневки и да трупа политически дивиденти на чужд гръб. Избори са се задали, трябват им гласове, а ГЕРБ не поткрепи Първанов, Борисов плюе на ляво и на дясно срещи Овчаров и Станишев, нали трябва да му се натрие носа по някакъв начин. Всичко е една гадна политическа интрига, но обикновените хора страдат от това.

Абсолютно съм съгласна с това мнение. Тоя тъпанар Станишев място не може да си намери и всячески се опитва да спъва решенията на Борисов. Мина Бобовдол е била перфектна за боклука, но Станишев спира умишлено замерванията на Екологичното министерство, връзва ръцете на кмета за да извлече дивиденти накрая от кризата с боклука. Тези тъпанари си мислят, че ние сме заблудени овци и не разбираме за какво става въпрос. Нещастници !!!

Горкичкият Борисов! Жив да го ожали човек!  Mr. Green
Истината е, че и двете страни гледат единствено собствените си интереси и на никой не му пука за проблемите на софиянци.

# 36
  • Мнения: 1 671
Няма да взимам страна по вечния спор София срещу провинцията.

Решението на пловдивския общински съвет е много добро, браво и на кмета ни! Аплаузи! Най-после нещо мъдро.

47 милиона ще вземе община Пловдив за 200 хиляди тона еднократно боклук.  Сделката е много добра. Сметището в Цалапица е изградено по абсолютно всички критерии и стандарти. Заводът за преработка на твърди отпадъци в Шишманци ще заработи през март.

Между другото, 47 милиона са горе-долу една трета от годишния бюджет на Пловдив.

# 37
  • Мнения: 7 120
Боклука си остава в София......


Поради отмяната на жителството.
С някои изключения newsm10

# 38
  • Мнения: 9 990
Lennie, не знам....  Има ли проблем според теб?  Събирам си аз боклуците от вкъщи в едно пликче, но вместо да си го изхвърля в моята кофа за боклук - хоп изпращам ти го пакетирано и добре опаковано в Болоня, Италия? Е, май нямам проблем, а ти вече имаш...

П.С. Не се заяждам - само давам пример   bouquet

Да де, ама  в София живеят колко станаха...милион ли...колко, че вече незнам точно.Смяташ че е от прираста тази бройка ли???Всички плащаме такса смет и то не никак малка.А истината е, че в боклука има много, наистина много пари и някои хора умело ги прибират.
Щом Карловското сметище може да поеме без проблем боклук от София-какъв е проблема?Не идваме да пълним кофите там, пълним тукашните кофи.А с,етището е нещо съвсем различно и е доста далече от самите кофи...

# 39
  • София
  • Мнения: 2 381
Драмата с боклука през последната година е заради голямото надцакване между Бат` Бойко, правителството и президента. Мерят си ги, ама това ще удари по джоба софиянци. Ако боклукът тръгне на тур из страната ще се вдигне такса смет. Това е положението.

# 40
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
При всички положения ще ми е кофти за хората, които ще го отнесат.......

# 41
  • Мнения: 326
Драмата с боклука през последната година е заради голямото надцакване между Бат` Бойко, правителството и президента. Мерят си ги, ама това ще удари по джоба софиянци. Ако боклукът тръгне на тур из страната ще се вдигне такса смет. Това е положението.

Е, най-накрая нещо умно! Разбира се, че е така.. Карловци, пловдивчани, марсианци, взимайте от боклука на София, само дето при една проста сметка ще излезе, че с тези пари, които се раздават на други общини - София да има вече започнато строителство на завод за преработка...

# 42
  • Мнения: 6 167
Драмата с боклука през последната година е заради голямото надцакване между Бат` Бойко, правителството и президента. Мерят си ги, ама това ще удари по джоба софиянци. Ако боклукът тръгне на тур из страната ще се вдигне такса смет. Това е положението.

Е, най-накрая нещо умно! Разбира се, че е така.. Карловци, пловдивчани, марсианци, взимайте от боклука на София, само дето при една проста сметка ще излезе, че с тези пари, които се раздават на други общини - София да има вече започнато строителство на завод за преработка...

не е вярно, че ще се вдигне такса смет  Naughty
парите за разрешение на сегашната криза ще дойдат от правителството.
след като се разреши, дано НАЙ-ПОСЛЕ тая агония приключи
и започне строеж на завод и тн.
и тогава такса смет едва ли ще се вдигне.

завод за препработка, площадки, избор на технология , анета, не се строи за една нощ.
парите, които в момента се дават се дават ,за да се разреши поредната криза.
следващата я чакам през пролетта ( като първата), като се стопят ледовете....

така или иначе бат бойко нали каза вчера " Ей ги там балите, правете квото искате".

май през цялото време ни убягва от интелигентния спор точно това - че отново има кризисен момент, за който се налагат съответните кризисни мерки
едва ли в следващите години карлово ще стане бунище на софия.
не е рентабилно и ако далавераджиите не го разберат , ЕС ще им го обясни.


така, че провинцията - не бързайте с пророчествата за вдигната такса 'смет'.


Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 20:52 от Lennie

# 43
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Всички ние го правим ртози боклук......в момента има криза, вие лично какви мерки взимате, за да намалите количеството на изхвърляния от вас боклук.........престанете да взимате найлонови торбички, пазарувайте с платнени торби.....нали ще влизаме в Европа....Европейците така правят

# 44
  • Мнения: 326
Lennie, не за таксата смет, а за парите, които ще бъдат похарчени .... вместо да се строи завод... И за политиците е вярно... В интерес на истината, вчера пред Съдебната палата едно хлапе изхвърли някаква хартия, а майка му, вместо да му се скара и да я вдигне, само я подритна - за отбелязване - на 2 м. от тях стоеше униформен полицай и си бъбреше по радиостанцията....

# 45
  • Мнения: 6 167
Всички ние го правим ртози боклук......в момента има криза, вие лично какви мерки взимате, за да намалите количеството на изхвърляния от вас боклук.........престанете да взимате найлонови торбички, пазарувайте с платнени торби.....нали ще влизаме в Европа....Европейците така правят

за съжаление не правят така. това са легенди
много малко и само мн. богати общини имат развити добри системи за сметосъбиране.
Неапол в момента има много подобен проблем, като София.

найлонова торбичка в супера е 5 цента.
хартиени такива съм виждала само в супермаркети КООП и стрват мисля около 20  цента.

понеже винаги ми харесва да купувам хартиени, а и те са с едни надписи , колко е полезно, само себе си съм виждала да взимам такава и един г-н зад мен ми напомни , че ' се плащат'.

пак казвам - има мн. добри системи за сметосъбиране, сметоразделяне и тн, но мнйого малко общини могат да си го позволят. из Европата.
имаше такава тема в Чужбинския - може да се потърси и да се прочете повече как е в различните страни.

# 46
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз знам, че в Германия  масово  се пазарува с платнена торба.........но то не е само в това проблема..всеки прави боклук и после плюе по кмета, че не знае къде да го дене......Къде според вас трябва да иде боклука? Как трябва да се реши проблема?

........а е елементарно ....предпочитайте стока пакетирана в хартия, пред такава в найлон, картон, пред полистирен.....амбалажна хартия, пред найлоново пликче......стъклена бутилка пред пластмаса.......ако се окаже, че боклука ти се състои предимно от хартия и хранителни отпадъци, проблема  е решен.........

# 47
  • Мнения: 6 167
Аз знам, че в Германия  масово  се пазарува с платнена торба.........но то не е само в това проблема..всеки прави боклук и после плюе по кмета, че незнае къде да го дене......Къде според вас трябва да иде боклука? Как да се реши проблема?
...


това ми напомни времето преди 'торбичките' , което беше преди около 20ина години, не много. мама имаше платнени торби в чантата си ( май и сега има, но са от Била), и пазаруваше с тях.

Тук също имам такива торби - големи, хубави, платнени
И това, което направи тази тема с мен е, че от утре почвам да си прибирам покупките там. Peace даже ми се струва шик  Wink
Др. е в-са в какво ще си изхвърлям боклука ( че сега торбичките ги използвам за боклука впоследствие!), но като свършат ще му мисля.

исках да кажа на тези, които са с коли, че аз практикувам и друго: в колата има 2 кашона с дръжки. ( може и сгъваема щайга, тя пък не заема място излишно в багажника).
с количката от магазина до колата, пълня директно в багажника. и после с кашона вкъщи. Пак е много удобно.

# 48
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз пазарувам с платнена торба, която за мен е шик.......а  хранителните отпадъци оставям на двора за бездомните котки.....но аз съм в къща.......Благодаря Лени.....  bouquet

# 49
  • Мнения: 9 990
Мрежички, не торбички, всеки дядо все още има по една такава...смятам ги за удачни.

# 50
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

47 милиона ще вземе община Пловдив за 200 хиляди тона еднократно боклук.  Сделката е много добра. Сметището в Цалапица е изградено по абсолютно всички критерии и стандарти. Заводът за преработка на твърди отпадъци в Шишманци ще заработи през март.


а 17 млн. са за Карлово.
без значение дали боклукът ще отиде в сметищата на Пловдив и Карлово, тези 2 града ще си получат обещаните пари от Станишев.
И този ход на премиера е в отговор на молбата на ББ правителството да се включи в разрешаването на проблема/кризата с боклука.

Само искам да вметна, че в Карлово заработи първото разделно сметосъбиране в страната.
Мисля, че е успешно Wink

# 51
  • Мнения: 9 990
А в София контейнерите се изгарят....редовно виждам по един "стопен"/ за разделно събиране на отпадъците/ Tired

# 52
  • Мнения: 6 167
Мрежички, не торбички, всеки дядо все още има по една такава...смятам ги за удачни.


имам някъде и мрежички - така ти се вижда и стандарта  Mr. Green

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 22:49 от Lennie

# 53
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

имам някъде и мрежички - така ти се вижда и стандарта  Mr. Green

 Joy Joy Joy Joy Joy.......  Mr. Green

Последна редакция: пт, 20 окт 2006, 22:12 от secretgarden

# 54
  • Мнения: 9 990
Стига бе-не помните ли-мляко, хляб и бутилка бира...всичко влизаше в тези мрежички...предимно кафяви на цвят бяха...помня... EmbarassedРазтягаха се неимоверно много, а иначе-в джоба на  шлифера влизаха...Не от Гучи, от супермаркета като пазаруваш главно.А иначе по едно време "марковите" пличкета ги ползвахме в училище за чанта-така си носехме тетрадката.Беше модно с пличке от Левис..например...
Извинете за големия офф...

# 55
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Помня ги, Пенелопа, помня ги и още как Simple Smile
все още имаме такива вкъщи. Мен пък ме кефят Wink
И тук не става въпрос за пазаруване от Гучи напр. (там ти дават стоката в хартиена луксозна чанта Wink)

# 56
  • Мнения: 1 232

Цитат
И този ход на премиера е в отговор на молбата на ББ правителството да се включи в разрешаването на проблема/кризата с боклука.

този  ход е чисто политически ако питаш мен защо точно преди изборите,премиера и правителството намериха разрешение на проблема макар и временен

# 57
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

И тук не става въпрос за пазаруване от Гучи напр. (там ти дават стоката в хартиена луксозна чанта Wink)

Уф, изложих се.....защото не пазарувам от там.......

Аз наистина апелирам, внимавайте с боклука......хората в този форум се хвалят колко много хвърлят......това от една страна говори за висок стандарт, но от друга- за лошо отношение към природата ......и от там - към себе си

# 58
  • Paradise
  • Мнения: 3 103

Цитат
И този ход на премиера е в отговор на молбата на ББ правителството да се включи в разрешаването на проблема/кризата с боклука.

този  ход е чисто политически ако питаш мен защо точно преди изборите,премиера и правителството намериха разрешение на проблема макар и временен
ми политически е, ясно.
Нали Кабата ще се кандидатира пак за кмет догодина - този път от ГЕРБ Mr. Green
Вече ми се отщя и да пиша по темата, като знам колко много смърди (ама не е от боклука Confused)

# 59
  • Мнения: 1 232

Цитат
И този ход на премиера е в отговор на молбата на ББ правителството да се включи в разрешаването на проблема/кризата с боклука.

този  ход е чисто политически ако питаш мен защо точно преди изборите,премиера и правителството намериха разрешение на проблема макар и временен
ми политически е, ясно.
Нали Кабата ще се кандидатира пак за кмет догодина - този път от ГЕРБ Mr. Green
Вече ми се отщя и да пиша по темата, като знам колко много смърди (ама не е от боклука Confused)

Grinningехе пипинце ето един човек дето ще ме разбере какво искам да кажа,Кабата втори път кмет няма да стане дано му намерят местенце по Пловдив и София завалата

# 60
  • София
  • Мнения: 2 381
Драмата с боклука през последната година е заради голямото надцакване между Бат` Бойко, правителството и президента. Мерят си ги, ама това ще удари по джоба софиянци. Ако боклукът тръгне на тур из страната ще се вдигне такса смет. Това е положението.

Е, най-накрая нещо умно! Разбира се, че е така.. Карловци, пловдивчани, марсианци, взимайте от боклука на София, само дето при една проста сметка ще излезе, че с тези пари, които се раздават на други общини - София да има вече започнато строителство на завод за преработка...

не е вярно, че ще се вдигне такса смет  Naughty
парите за разрешение на сегашната криза ще дойдат от правителството.
след като се разреши, дано НАЙ-ПОСЛЕ тая агония приключи
и започне строеж на завод и тн.
и тогава такса смет едва ли ще се вдигне.

...
така, че провинцията - не бързайте с пророчествата за вдигната такса 'смет'.




Лени, живееш в Италия и май не следиш достатъчно казаното в БГ. Аз принципно съм от провинцията, но от близо 10 г. съм в София. Плюс това с ушите си чух зам. кмета по екологията Милор Михайлов, който миналата седмица след сесията на Столичния общински съвет обясни, че такса смет ще скочи за софиянци, защото общината няма пари за извозване на балите на 130 - 150 км, сиреч до Пловдивско и Карловско. За извозването на тези 280 000 т боклук ще трябва да се дадат 10 млн. лв. Освен това в понеделник в "Тази сутрин" по Би Ти Ви премиерът Сергей Станишев каза, че правителството не може да плати всичко. Общината трябва да плати поне депонирането, е мнението на министър-председателя. А Бат` Бойко вика, че няма пари за това депониране там. От фирмата, която стопанисва карловското сметище, казват, че място имат, но ще им трябват авансово пари за наемане на още хора, транспорт и т.н. Налага ми се и професионално да следя проблемите с боклука на София, така че съм в час с нещата.

# 61
  • Мнения: 6 167


хех, Киа, възможно е да греша, да.
от кога се очакава скока?( пак казвам, да не бързаме Thinking) , таксата е огромна, особено в централните квартали. столичани трябва да са луди да приемат ново увеличение.
гледам новините на бТВ всяка суртин ( новините от предишната вечер).

ако работиш в отдел Чистота на столична,пиши ми на лични, може да се разпознаем  Wink
запозната съм с боклука ....ммм, горе долу. повече не ми требе.
знам кой седи пред кабинета на кмета да си предлага услугите в момента. Whistling

# 62
  • София
  • Мнения: 2 381


хех, Киа, възможно е да греша, да.
от кога се очакава скока?( пак казвам, да не бързаме Thinking) , таксата е огромна, особено в централните квартали. столичани трябва да са луди да приемат ново увеличение.
гледам новините на бТВ всяка суртин ( новините от предишната вечер).

ако работиш в отдел Чистота на столична,пиши ми на лични, може да се разпознаем  Wink
запозната съм с боклука ....ммм, горе долу. повече не ми требе.
знам кой седи пред кабинета на кмета да си предлага услугите в момента. Whistling

За мое много голямо щастие не работя в отдел "Чистота" в общината. 

# 63
  • Мнения: 6 167


хех, Киа, възможно е да греша, да.
от кога се очакава скока?( пак казвам, да не бързаме Thinking) , таксата е огромна, особено в централните квартали. столичани трябва да са луди да приемат ново увеличение.
гледам новините на бТВ всяка суртин ( новините от предишната вечер).

ако работиш в отдел Чистота на столична,пиши ми на лични, може да се разпознаем  Wink
запозната съм с боклука ....ммм, горе долу. повече не ми требе.
знам кой седи пред кабинета на кмета да си предлага услугите в момента. Whistling

За мое много голямо щастие не работя в отдел "Чистота" в общината. 

съвсем правилно! аз също.

ето какво прочетох в Дневник днес.
всъщност не ББ, а Станишев държи боклука да отиде към Карлово:

След като кметът Бойко Борисов се опита да надцака премиера Сергей Станишев, като обяви, че балите с боклука ще се складират в комбината "Кремиковци", а не в избраните от премиера Карлово и Пловдив, правителството отвърна светкавично на удара.

"Кремиковци" ще трябва да плати глоба от 10 хил. лв., защото е допуснал съхранение на бали с боклук на своя територия без необходимите разрешения и още 10 хил. лв., ако продължи да приема сметта, обяви екоминистърът Джевдет Чакъров. След заседанието на правителството той съобщи, че и общината ще бъде глобена за същото. Екоминистърът обяви, че има още две подходящи площадки, които ведомството му проучва, но няма да каже къде са.

Не зная къде са тези площадки, те са като партизани, отвърна Бойко Борисов. Сигурно Ковачки е взел някоя нова мина и сега ни готвят за там, предположи той. "Засега търпим турското робство на Чакъров. Няма да махнем откараните в "Кремиковци" бали, ще чакаме да стане готова градинката пред Министерския съвет и ще ги извозим там", заяви кметът. Той обяви, че не се е отказал от варианта "Кремиковци" и ще продължи преговорите с комбината, но прогнозира, че ще е трудно, защото компанията била сплашена от няколко министерства. Освен това "Кремиковци" вдигнали цената.

В четвъртък ръководството на комбината съобщи, че изненадващо разбрали едва в сряда следобед, че на тяхна територия се карат бали, въпреки че камионите бяха пропускани от охраната на комбината. "Не сме получавали никакъв натиск от държавни институции, а само указания да не нарушаваме законите", каза изпълнителният директор Димитър Кузманов. От ръководството обявиха, че все още не са получили акта за глобата, но ако това се случи, ще искат компенсация от общината, която била нарушителят.

В писмо от 17 октомври ръководството на "Кремиковци" е поискало от общината срещу площадката от 200 дка за складиране на боклука наем от 75 хил. евро за най-много три месеца, а след това замяна на терена срещу 5 дка в идеалния център на София, 5 дка в подножието на Витоша - Драгалевци, Бояна, Симеоново или Бистрица, и още 190 дка в града, научи "Дневник". От дружеството настояват общинският съвет да вземе решение за замяната до 20 дни и ако това не стане, общината да плаща неустойка по 1 млн. лв. за всеки месец до освобождаването на терена от балите и рекултивацията му.

Дали ще бъдат удовлетворени исканията на "Кремиковци" и какво ще се прави със сметта по-нататък Столичният общински съвет ще решава на извънредно заседание в понеделник. Борисов обяви, че има резерв от 250 дка за складиране на балите, но няма да каже къде.

# 64
  • София
  • Мнения: 2 381
На мен ми е ясно, че ББ не ще боклукът да ходи в Карловско и Пловдивско. Тя офертата си беше от правителството. Обаче той не беше знаел за нея. Миналата седмица каза, че било по-добре тези пари, дето ги предлагат на Карлово и Пловдив да ги дадат на Суходол и да отворят сметището там. Но тях ги е страх от това или искат на 1000% да го надцакат предизборно, а и хората да видят, че той не може да се справи с проблема и да го провалят. Далечната цел на това е да го елиминират като политически опонент. Защото народът мн. го харесва, но аз не съм от фенките му! Държа да отбележа!
За глобата от 10 000 Чакъров я беше обявил преди заседанието на МС в четвъртък. Знам, че е имало натиск върху "Кремиковци", колкото и Румен Овчаров да отрича това пред медиите.   
В интерес на истината разширяванията на площадките край Гара Искър и тази в район "Кремиковци" също не отговарят на Закона за управление на отпадъците, но тогава РИОСВ - София и екоминистърът Джевдет Чакъров си мълчаха.
Кризата с боклука вони повече и от самия боклук! Това е горчивата истина!

# 65
  • Мнения: 6 167

за съжаление май е така.
от всичко, което прочетох не става в-с за отношения тип провинция-софиянци
става в-с тройната коалиция да го отсвири, а той ( ББ)  доста кара дори в
приказките  'през просото'. 
дори за кремиковци май няма ясна идея защо там
май идеята е ' ами  щото в кремиковци така и така е мръсно'.
мисля, че стана ясно, че става в-с за политика.
ако карат така , ще изгори в кратки срокове.
жалко, наистина вони повече от боклука.
а той се трупа.

аз също изобщо не съм му почитателка, била съм под негово 'шефство' и е доста тъпо парче, което навремето се изживяваше, като 'държавен секретар', какъвто няма как да бъде.
вечно искаше още и още 'правомощия, без никаква идея какво ще ги прави.

# 66
  • Мнения: 2 070
И аз хич не го харесвам.... А откакто е кмет се държи неадекватно и като в небрано лозе...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт