Ще се пръсна вече.

  • 8 123
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 210
Ехоооооо!
Не ми обърна оня ден внимание, иначе имам какво да ти кажа Wink
Ако ще се почувстваш по-добре посещавайки специалист- направи го. Няма психолог , който ще ти каже "Разведи се" или "Иди в друг град". Така, че не се води от това...Опитай да си представиш за настоящия момент коя ситуация би те направила щастлива...С кого се чувстваш наистина добре...Стига ли ти само това?? Знаеш, че ти се събра много напоследък..Но една приятелка (каквато се гордея, че съм ти и аз), била тя и психоилог е емоционално свързана с теб, тоест трудно ще обективизира нещата...Така, 4е ако смяташ, 4е не е моментно състояние, по-добре наистина да се обърнеш към психолог...
Колкото до шопинг терапията..Ами пък, пазарувай си, стига ТРАЙНО да те кара да се почувстваш по-добре.
Цунки!

# 46
  • Мнения: 1 187
Ей мадам... прегръщам те  Hug Страхотно слънчице си! Пожелавам ти бързо да се нормализират нещата и пак да си върнеш чаровната усмивка

# 47
  • Мнения: 799
... а ти готова ли си за това, което евентуално ще ти каже психотерапевта? Категорично ли си решила да последваш съвета му, примерно, какъвто и да е той? Ако те посъветва да се разведеш, ще го направиш ли? Или пък да напуснеш града си?
До колкото знам работата на психолога/психотерапевта не е да ти каже какво да правиш, за да решиш проблемите си... Ако беше така ще е да е много лесно - да си платиш за готово решение.
Няма психолог , който ще ти каже "Разведи се" или "Иди в друг град".
Peace
И аз съм изпадала в тотални дупки, и съм се замисляла дали да не отида при психолог да ми помогне. Но дори в тези моменти си давах сметка, че той/тя няма да ми даде отговор "какво да правя от тук нататък", а може би само ще ми помогне сама да си направя изводи и да взема решения... И изхождайки от тази теза се опитвам да си бъда сама психолог - водя си диалози (на ум за сега Mr. Green) с някого, когото не познавам, и на когото разказвам всичко, което ме мъчи (както при психолог), опитвайки се да не си давам съвети, а да стигна до конкретни заключения, които да определят действията ми от тук нататък: какво ме кара да се чувствам така, как да го избегна, какво поведение да предприема и т.н. (звучи шизофренично, но върши работа  Mr. Green). Понякога тази терапия продължава месец, понякога - 5 дни. Но за сега при мен дава успех  Peace
Дуци, на теб ти пожелавам бързо излизане от тази дупка с или без психолог   bouquet

# 48
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Предполагам, че повечето хора минават през подобни състояния. Някои имат смелостта да си признаят, че нещата не са наред и да потърсят помощ, като теб  bouquet Други задълбават в депресантски настроения, на трети за щастие им минава след време от самосебе си.
Каквото и да решиш - късмет!  Peace

# 49
  • Мнения: 8 917
Дано се изкъмнеш по-бързо от това положение Hug

# 50
  • Мнения: 6
Здравейте, вдигам темата защото и аз търся контакти с добри специалисти, ако може бихте ли ми пратили за предпочитане хомеопати? И ако е възможно Дуци да сподели как се развиват нещата при нея?

# 51
  • Мнения: 1 418
Дуци,толкова позитивизъм се излъчва от теб.Не мога да повярвам!Всеки обаче знае какво е в душата му.Но не забравяй,че всеки  проблем си има решение.Дано намериш своето по-скоро,за да се върне радостта в живота ти.Успех!И горе главата!  bouquet             

# 52
  • Мнения: 2 556
Един път досега в живота си съм била в кошмарно психическо състояние. Не като твоето, различно беше, но сериозно. При това съм напълно здрава и никак не съм склонна към депресии, но тогава бях абсолютно на ръба.

И при мен както е написала stefani66 решението беше, че премахнах причината за това. В случая при мен ставаше въпрос за страшен тормоз на работното място (вкл. сексуален от страна на шефа, и то много напористо). Вследствие на този ужас аз получих някакво стягане в гърлото (все едно те е ужилила в гърлото пчела), не можех да поемам никаква храна, ако не е течна и развих нещо като булимия. Всеки ден повръщах по няколко пъти, естествено отслабнах и едвам гледах. Колкото и да си повтарях, че това е само някаква си работа и че не ми пука, организма ми вече се беше предал. Криех от всички, че повръщам, но какво от това, ставах все по-зле и по-зле. Сутрин още преди да отида на работа, ревях по пътя, отивах в офиса и почвах да повръщам. Така изкарах около 3 седмици и в един момент при поредния опит да се държат гадно с мен си хванах шапката и си заминах. От този момент нататък се оправих мигновено, започнах да се храня нормално и си станах отново нормален човек.

Най-доброто за мен е да се разбере причината, която води до проблемите, и да се бори човек директно с нея. Но аз съдя от своята гледна точка - как аз съм се справила, докато специалистите наистина вероятно са много по-запознати с различни ситуации.

Със сигурност ще се оправиш!!! Дано е по-скоро  Simple Smile

# 53
  • Мнения: 20
v Haskovo ima edna mnogo dobra lekarka naistina pomaga i e mnogo razbrana.izslu6va te.pomaga mnogo.moga da ti dam adresa i telefona.6te ostane6 dovolna.ubedena sam.zaslujava si.jelaja ti samo uspeh zanapred

# 54
  • Мнения: 128
Това състояние е най-вероятно в следствие на натрупан стрес и множество негативни преживявания-ако е така нормално е. Психиката се справя чрез апатия, по този начин- разпускаш от напрежението. Харченето на парите е вече реакция към негативизма-много от хората си доставят удоволствие като си купуват разни неща-полезни и безполезни-това е моментно и недостатъчно за да се почувстваш добре. Трябва да откриеш няколко/поне 3/  други неща които ти доставят удоволствие и да се концентрираш върху тях-гарантирам ти че ако се постараеш да противостоиш на негативизма до 1 месец ще се върнеш към нормалното си състояние. Това трябва да са неща от ежедневието-като се замислиш сама ще си ги откриеш-защото не бива пък да изпадаш в някакви крайности и прекомерни фиксаций в/у отделни непривични занимания.

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Дуци,толкова позитивизъм се излъчва от теб.Не мога да повярвам!Всеки обаче знае какво е в душата му.Но не забравяй,че всеки  проблем си има решение.Дано намериш своето по-скоро,за да се върне радостта в живота ти.Успех!И горе главата!  bouquet             

Това състояние е най-вероятно в следствие на натрупан стрес и множество негативни преживявания-ако е така нормално е. Психиката се справя чрез апатия, по този начин- разпускаш от напрежението. Харченето на парите е вече реакция към негативизма-много от хората си доставят удоволствие като си купуват разни неща-полезни и безполезни-това е моментно и недостатъчно за да се почувстваш добре. Трябва да откриеш няколко/поне 3/  други неща които ти доставят удоволствие и да се концентрираш върху тях-гарантирам ти че ако се постараеш да противостоиш на негативизма до 1 месец ще се върнеш към нормалното си състояние. Това трябва да са неща от ежедневието-като се замислиш сама ще си ги откриеш-защото не бива пък да изпадаш в някакви крайности и прекомерни фиксаций в/у отделни непривични занимания.


Абе хора, що не поглеждате датите, преди да пишете.  ooooh! Темата е от преди 6 месеца.

# 56
  • Мнения: 128
Мале, мале!
Направо ми стана смешно-а аз се хвърлих в едни размишления.
Дано жената да се е оправила.

# 57
  • Мнения: 4 371
Добре съм вече Flutter
Да чукна на дърво.

# 58
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре съм вече Flutter
Да чукна на дърво.
А как стана добре? Ходи ли при специалист или от само себе си мина, или ти сама реши проблемът, който те е тормозил? Кажи повече деее Praynig
Аз поне веднъж годишно изпадам в такова състояние, засега се е оправяло от само себе си и с мааалко мобилизация от моя страна. Досега...Искам да знам ако някой път не се оправи само как следва да постъпя?

# 59
  • Мнения: 4 371
Сама. Влезнахме в болница с Пепи тогава, емнаха ме други важни дела и аз изплувах. Даже сега се чудя как съм могла да я пусна тая тема Crazy
Но смятам да посетя хомеопата, който ме посъветваха, просто ей така, да си поговорим и да видим има ли оправяне мойто Crazy

Общи условия

Активация на акаунт