За филтрираната вода

  • 1 377
  • 23
  •   1
Отговори
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Интерисува ме дали филтрирате водата или предпочитате минерална за децата.С мъжа ми спорим аз си мисля,че филтрираната е по-добре,а той обратното.Как е при вас? newsm78

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 488
Аз лично си преварявам за детето , после мисля да купувам Девин розов етикет.  Grinning

# 2
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Въпроса е и в това коя според вас е по-полезна и как процедирате вие?Аз ги редувам ,но продължавам да мисля,че филтрираната е по добре!

# 3
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
давам Девин- розов етикет.....нямам представа кое е по- добро......във водата от чешмата може да има какво ли не- включително олово .....

# 4
  • Мнения: 4 965
Минералите "товарят" бъбреците.
Аз лично предпочитам за децата филтрираната.
Дори в яслата категорично заявих, че предпочитам да пият вода от чешмата или изворна (всички с розови етикети), но категорично не и минерална, която носят някои родители. Минералната, най-често (дори и "трапезна") се използва основно за лечение. Примерно, Хисарската не бива да се пие повече от 20 дни без прекъсване. А и минералните води трябва да се редуват и т.н.
Чешмяната, по принцип, отговаря на разни здравни стандарти, а в каната се пречиства допълнително.
Това си е моето мнение и не искам да влизам в спорове (защото в яслата вече поспорих с една мама, защото с мъжа ми предложихме да купим кана за групата Peace).

# 5
  • Мнения: 6 461
А з преварявам водичка на децата и също така давам от тази ,която е с розовия етикет на Девин Simple Smile

# 6
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650

Чешмяната, по принцип, отговаря на разни здравни стандарти, а в каната се пречиства допълнително.


Да, но какво се излива от тръбите и изтича лично от твоята чешма, никой не контролира....а най- голямото замърсяване идва точно от тръбите

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
По принцип Девин розов етикет, но трябва да се редува с други изворни и дори трапезни води заради елементите, които са полезни за зъбките!

# 8
  • Мнения: 4 965

Чешмяната, по принцип, отговаря на разни здравни стандарти, а в каната се пречиства допълнително.


Да, но какво се излива от тръбите и изтича лично от твоята чешма, никой не контролира....а най- голямото замърсяване идва точно от тръбите

Замърсяването от тръбите (които странно как все са мръсни, когато постоянно тече по тях вода и при това са водоустойчиви) е с механични и твърди частици, които филтърът улавя.
А и минералната вода също изтича през тръби (и не само). Лично съм виждала как се пълни минералната вода - в цистерни през едни маркучи, които се въргялат по пода, а после водата се бутилира през кранче от цистерната. Доста по-мръсно ми изглежда  newsm78.
А и съм работила няколко години в МОСВ, та съм виждала някои неща (особено във връзка с концесиите за минералните води, ама е доста дълго).
Между другото, в тръбите за питейна вода също има допълнителни филтри, както и в подстанциите.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Трапезните води са деминерализирани........в тях няма никакви елементи

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650



А и минералната вода също изтича през тръби (и не само). Лично съм виждала как се пълни минералната вода - в цистерни през едни маркучи, които се въргялат по пода, а после водата се бутилира през кранче от цистерната. Доста по-мръсно ми изглежда  newsm78.

Специално за Девин ли говориш  newsm78.......или по принцип......защото те пишат, че технологията била много стерилна и без досег на човешка ръка.......но може и да е каквато описваш...вече на никого не вярвам

# 11
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Трапезните води са деминерализирани........в тях няма никакви елементи
Нямат минерали - да, но имат магнезий и калций- тези елементи имах предвид!

# 12
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Нямат нищо...поне тези, които аз купувам.......

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ами последната която сме купили за мен и съпруга ми е "Петрохан" - трапезна е, тъй като ние редуваме минералните с трапезни, и на нея пише, че има и магнезий, и калций...... Надявам се да е вярно!  newsm78

# 14
  • Мнения: 1 063
След като си купихме филтрираща кана минерална вода не сме и помирисали.
Относно тръбите,въпроса е спорен, защото тези, през които тече мин. вода надали някой контролира/извинявам се ако не е така/, докато другите поне имат няколко институции, които ги следят всеки месец, но това разбира се не я прави планинска вода Tired.
Девин с розов етикет спрях да ползвам след като една съседка ми заяви " Луда ли си да си тровиш детето с това, виж му етикета цялата Менделеева таблица е изписана на него"- и вярно, сравних показателите с обикновена мин. вода и някой бяха по-високи и тъй като съм невежа по химия се уплаших и спрях да я купувам.

Общи условия

Активация на акаунт