майки на породени деца

  • 35 147
  • 304
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 705
Здравейте,
имам една молба към вас--кажете ми моля ви се кака се справяте та двете деца да не боледуват винаги едно след друго--на мен за съжаление не ми се оттдава това нещо:((--ката се разболява първа и после и бебо:(( направо незнам, след последния грип луднах, а като гледам има шансове даповтори каката Cry , а Влади още не е оздравял съвсем--ако имате някакъв изпитан метод с радост ще го изпробвам:))


ами мисля, че няма такъв филм при 2 деца. при нас се случва в 99% от разболяванията, а много рядко просто единият пропуска - не знам защо. спат в една стая, постоянно са заедно. единственото, което правя когато първият се разболее е да давам вит С и на другия.

# 151
  • Мнения: 80
Здравейте майчета, аз също съм с деца с разлика 2 години и 3 месеца и съм преживяла вече този абсолютен кошмар. Сега вече са на 11 и 9 години, но периода, в който бяха малки просто не искам да си го спомням. Разболяваха се страшно много и почти винаги заедно. Много пъти съм писала списък с лекарствата  на всеки по отделно и съм отмятала когато им ги дам, защото иначе започвах да се питам дали съм го дала или не...Ужас!!!Дори веднъж имах такъв момент, когато баткото беше с бронхит а малката с пневмония . Кашляха дружно и температурата спада на единия и се покачва на другия. Кошмар!!!! Имаше период , в който сънувах, че някой кашля и скачах като попарена. Но сега са вече големи и всичко минава някак си по леко. Така, че всичко е въпрос на време, търпение и нерви.... Peace

# 152
  • Мнения: 3 367
избягвам думи като кошмар и ужас, боледуват разбира се,не можем да ги овардим по1ти никога ако единия е болен,но не позволявам на тези моменти да за1ернят 1удесните и веселбата от 2 малки деца заедно у дома..
ако единият е на път да се разболее ги делим,спят отделно,опитвам се да не се врат много един в друг..не особено успешно..идва пролет,край на болестите;
усмихвайте се пове1е дами,децата са огромна благословия,радвайте им се много..има и паданици разбира се,нормално е,от нас зависи как ги приемаме и колко драматизираме..
в тази тема 1ета все за проблеми и драми,мисля да направя клуб на ужасно щастливите майки на породени деца!

# 153
  • София
  • Мнения: 4 578
Таня, извинявай за невежеството, но какво е струма? Дано да не е нещо сериозно и бързо да се оправиш!  bouquet
Струма е народно казано гуша. Сега трябва да видим хормоните дали са високи или ниски и какъв е възелът, може да е топъл или студен. В зависимост от хормоните и ехото, може да се назначи лечение /за цял живот/ или операция. Утре съм на хормони, платено, защото гадната ендокриноложка не иска да ми даде направление. Crossing Arms

# 154
  • Мнения: 2 821
milenaire , честито бебче  bouquet...Да ви е живо и здраво и да ви носи много радости Hug
Таня П. , стискам палци всичко да е наред при теб Hug

в тази тема 1ета все за проблеми и драми,мисля да направя клуб на ужасно щастливите майки на породени деца!
еее чак пък толкова проблемна не мисля да ни е темата Wink...всеки си знае през какво минава..

пожелавам по-балко болести!

# 155
  • Мнения: 3 089
малеее, таня, ми те не са ли скъпи тия хормони  newsm78 на мен ми правиха т3, т4 и не помня кой беше другият. слава богу, не съм за сериозно лечение. стискам палци и ти да прескочиш.

в тази тема 1ета все за проблеми и драми,мисля да направя клуб на ужасно щастливите майки на породени деца!

а пък да си призная, аз почти с нетърпение чакам да се роди второто  Laughing за вас може и да е трудничко, но на мен темата ми действа в някаква степен освеждаващо. и мотивиращо също. нямам особени притеснения. само се моля да са здрави децата. другото е песен.
а и както съм казвала, положението не може да е по-зле отколкото беше бебешкият период на петра. просто няма как  hahaha

Последна редакция: нд, 18 мар 2007, 15:15 от majceto

# 156
  • Мнения: 3 367
еее чак пък толкова проблемна не мисля да ни е темата Wink...всеки си знае през какво минава..
не съм искала никого да засегна,само да инжектирам малко оптимизъм и + енергия,да си поговорим за хубавините и смешките покрай 2 малки деца у дома;
аз за сек не бих за замислила и повторила интервала м-у двамата,намирам как растат и се развиват за страхотно представление на к имаме 1естта да сме поканени:), не 1е няма моменти на лудост но са абсол.за игнориране в сравнение с голямата картина..та това исках да кажа де,да не зацикляме на детайли,а да се радваме на общото хубаво
majceto ,аз веднага бих заработила в-у бебе 3 ма таткото се дърпа:)

# 157
  • София
  • Мнения: 4 578
anette1104 , у нас пък обратното - той иска третото вече, а аз се дърпам. Ама той говори от позицията на човек, който работи, а не гледа деца. Та затова му е лесно. Казала съм, че искам 3, но когато 2-то стане на възраст да гледа третото Mr. Green.
majceto , не са евтини, поне за мен, де. Ама не са и от най-скъпите. Аз затова не се заяждам с нея. Пуснала ми е TSH, MAT, мисля, че около 25-30 лв ще ми излязат 2-та в Циба. Иначе в Биочек, всеки хормон е по 19 лв ooooh! + вземане на кръв..... Crazy.

# 158
  • Мнения: 4 515
Танче, стискам палци всичко да се оправи много бързо при теб! Hug Натискай я тази лекарка за направление, ако е по здравна каса как така ти ще плащаш? Naughty
За децата - и моята мечта е да си имам трето, когато двете диванета вземат да се очовечват и аз престана да бъда слънцето за тях, ама ще видим как ще сме с финансите, че не ми се гледат 3 деца в двустаен апартамент.
За страховете - ако кажа, че ги нямам, ще излъжа. Най- ме е страх от болести и то не само за децата, но и аз да не се разболея, защото живеем сами, бабите са ни на 350 км от нас, плюс това работят. Та, съгласете се, че ако се тръшна на легло, както ми се случи, когато Стефан беше на 1 месец, просто загазваме. Тогава бях привикала таткото спешно от работа, което при нас е много трудно, защото базата му се намира извън Бургас, пътува със служебен автобус, който прибира военните веднъж сутрин и веднъж вечер, но тогава имах късмет. А ако после нямам този късмет?
Та това са ми страховете, но и аз вече нямам търпение да си гушна муценцето и да гледам как ще го приеме батко му! Mr. Green

# 159
  • София
  • Мнения: 4 578
...ама ще видим как ще сме с финансите, че не ми се гледат 3 деца в двустаен апартамент.
Ох, пак съм аз, сигурно ви омръзнах днес, ама нали децата са в Хасково при майка, та цял ден дебна из форума Mr. Green. Та, по повод двустайният апартамент, и ние си купихме такъв, даже още не е готов и сме на квартира. Та го питам мъж ми, ако родя трето къде ще спи, а той вика:'ами то ще е или момиче, или момче, та ще спи при едно от по-големите'. hahaha Проблем ще бъде, ако 3-тата бременност е с близнаци /както беше при мен втората, за кратко/. Та тогава ,ако се родят и 2 близначки, ще им стане тясно на 3 момичета в стая от 12-тина кв. Joy
Нещо ме избива лиготията, че ми липсват диванетата Tired.

# 160
  • Мнения: 3 089
оффф, и аз искам да изпратя петра при бабите, но не ми стиска. май докато на стане на 10 и не започна да излиза с другите деца никъде няма да я пускам сама  Blush луда работа - хем ми се ще 'почивка' без дете, хем не ща да я пусна.

а за апартмаентите - нашият е ок. 90 кв., но няма нито една стена и нито една врата. така че от потенциалните 5 стаи, които могат да се обособят в апартамента, детето сега спи в едното помещение, наречено за краткост "спалня", което е с двойна плъзгаща се врата, т.е. не е изолирано, а аз, мъжът ми и новото бебе ще спим в другото помещение, наречено за краткост "хол", което всъщност е и дневна, и кухня, и вестибюл  Crazy след някоя и друга година ще се наложи да преустроим цялото жилище и да закопем една камара пари, за да може поне децата да имат свои си стаи с врати - така не може да остане.

а трето и аз искам, ама ако може да не бременея пак, че много тежко ги карам тия бременности...

# 161
  • Мнения: 705
ха, аз още по-хитро съм го измислила за 3-тото! забременявам когато симона е 1 клас, та да мога да излизам в болнични и да й помагам. раждам, когато павел е 1 клас и да помагам на него, докато бебето е малко и не изисква грижи!!! много съм  хитра, а???

само дето мъж ми е категоричен, че две стигат  Hug

# 162
  • Мнения: 3 367
еееееееееее,стелт,тоз план е върха госпожа:)
тук няма подобни екстри като отпуски,затова искам аз веднага 1е не мога да бременея цял живот я..
Таня,аз съм като мъж ти,не гледам децата по цял ден,затова ми е широко около врата..виж неделя ве1ер доста пъти не ща и да 1уя за 3-то..
majceto,нашите баби и те искат децата,за цяло лято..абсурд,не се съмнявам 1е ще ги гледат добре,но аз съм зловещ егоист и искам да си си при мамааааааааа
страх от болести има,моят е патологи1ен заради образованието ми;не ме е страх за мен,за децата пове1е;1ак на истерия избивам,затова съм за + мислене,пове1е усмихване и изи 1е ина1е не спя,не ям и ставам 47 кила от притеснения за отрицателно време..

# 163
  • Мнения: 2 821
Дами, да ви сервирам кафе  food010
Аз пък да ви кажа, неискам трето дете Blush...просто не ми се минава през още една бременност и раждане Tired, а те въобще не бяха тежки. До последно тътрех с количката, вдигах и свалях детето. Ще кажете, то се забравя...така е, но...може би скорошното забременяване след първото раждане е причина...не бях забравила и миг от първия път...и двете ми раждания протекоха сравнително добре, като се изключи времетраенето и шевовете,но то почти при всеки се случват...А и като си помисля как сега нямам време за мене си...Но много се радвам на вас, които искате тринки Mr. Green

# 164
  • Мнения: 3 089
еее, ми почакай малко. то твоето второто е на месец още.
в края на май ще съм на твоето сегашно дередже и сиг. и аз няма да искам по това време трето. виж, по коледа може и друго да ми хрумне  hahaha само че 3-та бременност след 2 секциа с малка разлика май няма да са добре дошли  newsm78 дори няма да питам доки по въпроса, защото ще ме обяви за луда.  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт