За АБОРТА!!!

  • 4 501
  • 73
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 461
Не бързайте да упреквате жената!  Stop
Не знам сега как е, но преди години, когато абортите бяха забранени (почти), до 6-ия месец след раждането се правеше аборт по медицински показатели.
Аз лично не мога да си представя колко жени биха се справили с такова изпитание, да не говорим, че бременна кърмачка съвсем не ми се връзва...  newsm78
Така мисля и аз Peace

# 31
  • Мнения: 1 734
Наистина е хубаво детето да дойде когато е желано и чакано от двамата родители. Иначе е мъчение.

Детето е било желано от бащата, това е достатъчно добра причина то да се почви ня бял свят!Никой няма право да отнема детето на друг.Ако нещата бяха в ръцете на мъжете ни дали за нас щеше да е толкова важно детето да е желано от двамата?След като си го сътворил това дете, снеси го и го дай на човека който е готов да го обича.
Съжалявам че разваялям добрия тон, но ме заболя от темата.

Но т.к. знаем, че жената е тази която износва и ражда бебето, и грижите след това се падат на нея (с малки изключения), ако тя не е готова нещата трудно могат да се случат. За съжаление само с любов не се живее

# 32
   Категорично съм против аборта, но не те съдя, не е и моя работа.Аз не бих го направила, освен ако не е крайно наложително, примерно плода да е увреден.Но пък  да ти кажа гледам да се информирам и да внимавам какво правя, за да не се стига до такъв избор.Лично аз в дебелите книги съм чела , че при кърмене СЕ забременява Naughty.Вярвам, че единствено Господ дава и отнема живота, а ние сме само инструмент в ръката Му и каквото правим трябва да го правим мъдро и да сме готови да понесем последствията.
    Дано , когато се решиш всичко да е ок.

# 33
  • Мнения: 959
Щом си взела това решение значи то е било най-доброто за теб.Не си нито първата,нито последната правила аборт.И много деца се раждат след него,когато им дойде времето.

# 34
  • Мнения: 1 840
   Категорично съм против аборта, но не те съдя, не е и моя работа.Аз не бих го направила, освен ако не е крайно наложително, примерно плода да е увреден.Но пък  да ти кажа гледам да се информирам и да внимавам какво правя, за да не се стига до такъв избор.Лично аз в дебелите книги съм чела , че при кърмене СЕ забременява Naughty.Вярвам, че единствено Господ дава и отнема живота, а ние сме само инструмент в ръката Му и каквото правим трябва да го правим мъдро и да сме готови да понесем последствията.
    Дано , когато се решиш всичко да е ок.

 newsm10

# 35
  • Мнения: 7 474
Решението е взето отдавна , няма какво да го обсъждаме. Пожелавам ти да имаш успех в новото ти начинание Peace и да нямаш никакви проблеми!  Peace

# 36
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Като си спомням една подобна тема преди време до какви крайни изказвания стигна  SickМомичето е споделило с нас проблема си,мнение най-точно би изразила жена,която вече има семеен живот от над 5-6 години и поне две деца newsm78 така си мисля аз!Нама начин да не се чувстваш гадно след аборта,и аз така съм се чувствала някога,първите си две деца родих едно след друго,просто второто е станало без да се усетим,но след него пак забременях,тогава вече направих аборт!Понякога и вземайки мерки пак се получава нежелана бременост-със спирала или пазене!ужасна е мисълта,че се убива невинно същество,което не ни е питало дали иска да бъде заченато  newsm78 но пък аборта съществува от древни времена!
На пусналата темата пожелавам да се отърси от тягостните мисли и да внимава за напред!Ще забременее със сигурност,дори и с малка разлика  Hug винаги се намира начин да се отгледат децата! newsm10

# 37
  • Мнения: 295
Дидка, това че абортът съществува от древни времена, не е оправдание за греха. Не осъждам, не съм аз тази, която ще съди, Господ е за тази работа. Но абортът не е просто премахване на нежеланата бременност, той е предумишлено убийство. Човекът е човек още от първия ден на зачеването му. Аборта оправдавам единствено ако има реална заплаха за живота на майката. Пак повтарям - не осъждам, Господ на всеки вижда мотивите и намеренията.
Към авторката на темата - пожелавам ти по-бързо да се съвземеш психически, да не се стига до втори аборт и ако Господ е рекъл, да имате друго дете. Не се самообвинявай, не си си давала просто сметка за исинския характер на деянието си.

# 38
  • Мнения: 1 006
Дидка, това че абортът съществува от древни времена, не е оправдание за греха. Не осъждам, не съм аз тази, която ще съди, Господ е за тази работа. Но абортът не е просто премахване на нежеланата бременност, той е предумишлено убийство. Човекът е човек още от първия ден на зачеването му. Аборта оправдавам единствено ако има реална заплаха за живота на майката. Пак повтарям - не осъждам, Господ на всеки вижда мотивите и намеренията.
Към авторката на темата - пожелавам ти по-бързо да се съвземеш психически, да не се стига до втори аборт и ако Господ е рекъл, да имате друго дете. Не се самообвинявай, не си си давала просто сметка за исинския характер на деянието си.

Мисля, че прекаляваш с откровенията, с определенията, със споменаването на Господ и кой съди и кой не...

Забременяла е жената непланувано и по невнимание, направила е аборт със сигурност поради хиляди разумни причини.Трудно й е да преживее всичко това.Е дайте в такъв случай, вместо да й помогнем да я привикаме на публичен разстрел или линч... Confused Не мисля, че който не е в състояние да я успокои трябва да я доразстройва.

# 39
  • Мнения: 755
Я стига как е стигнала , ами станало е... и това е... и аз бих постъпила така. С бебе на 3м. и току-що приключила бременност пак отново.........е това първо не е добре за организма , второ почти 100% съм сигурна , че щеше да влезе в графата проблемна бременност. Има доста медицински показатели затова. Доколкото разбрах не е имала жената проблеми , а просто трудно е забременяла , това не е болест моля ви се/трудното забременяване не изключва все пак правото на избор кога и колко деца да имаш/.
Не се притеснявай мила .. гледай си бебчето да расте живо и здраво , а за друго бебе ще дойде пак време. Hug Не осъждайте аборта Naughty , има показатели , когато той е нужен, пак било и поради личен избор ... този последният е най-същностния показател. Не се притеснявай излишно Peace... дано таткото го преживее, че те като се затръшкат цяла драма правят. Sick

# 40
  • Мнения: 463
не съм влизала в подобна ситуация и не знам. но ми се струва, че някои хора прекалено лесно вземат решението за аборта. един вид, аргументът "не е сега момента" им е напълно достатъчен.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 999

Детето е било желано от бащата, това е достатъчно добра причина то да се почви ня бял свят!Никой няма право да отнема детето на друг.Ако нещата бяха в ръцете на мъжете ни дали за нас щеше да е толкова важно детето да е желано от двамата?След като си го сътворил това дете, снеси го и го дай на човека който е готов да го обича.
Съжалявам че разваялям добрия тон, но ме заболя от темата.

Дали е достатъчно добра причина?  newsm78 Хайде за носенето 9 месеца и "снасянето" /както го наричш/ ОК. А след това?
Кой ще го гледа? Кой ще го възпитава? Кой ще го издържа? За всичко мъжът а жената някъде другаде ли ще е?

До колкото виждам хората са семейство и следователно двамата отглеждат и ще отглеждат дай Боже децата си. Смешно звучат изказвания, че е достатъчно едно голо 'желание' Shocked Ми то и 2 годишната ми дъщеря има желание за бебе. Дали обаче има възможности?  newsm78

Децата се правят и отглеждат с мисъл и съзнание, с отговорност и пари. Желанието е само началото и съвсем не е достатъчно.

Не знам дали подкрепа или утеха търси девойката тук, но определено разбирам причините й.  Hug

# 42
  • Мнения: 5 026
 Когато не се случва лично на теб е трудно да даваш съвети и да вземаш страна. Постъпила си според ситуацията. аз не знам в твоето положение как бих постъпила. Късмет!

# 43
  • София
  • Мнения: 2 162
Децата се правят и отглеждат с мисъл и съзнание, с отговорност и пари. Желанието е само началото и съвсем не е достатъчно.


  newsm10Иначе заприличваме на зайците- размножаване заради самото размножаване.

# 44
  • Мнения: 1 517
Да направиш аборт си е грях както и да го погледнеш. НО, всеки сам си взема решенията и си носи последствията за действията. И аз съм против и само аз знам какво ми е на душичката, защото имам 2. Тъй, че мили дами, жената е пуснала темата за да получи малко утеха, предполагам, а не за да я изядем с парцалите. Тя си знае какво и е. Ако е имала основателни причинни, хубаво; ако просто я е било страх и не е била готова - има кой да я съди там горе. Ние сме обикновени хора и е по-правилно да се подкрепяме в такива моменти, особено ако сме сбъркали и ни е тежко. Щото най-лесно е някой като сгази лука и да го заклеймиш.
   Второто ми дете беше само на 5 мес. като забременях. И двете ми бременности бяха КОШМАРНИ, проблемни, здравословни проблеми си докарах. Децата непрекъснато боледуваха...Махнах го.
  Преди седмица разбрах, че съм бременна. Но бях пила лекарства без да знам. Освен това няма да издържа ни финансово, ни психически да износя и да отгледам още едно бебе. Просто се изхабих. И в петък го махнах.
  И двата пъти беше доста рано - на 4-6 седмици.
  Който иска да ме съди, аз си знам колко ми е болно. Ако мога да се върна назад, пак ще направя същото със съвсем ясно съзнание и носейки си последствията.
Тъй, че "Върли противнички" : с най-добри чувства, но си гледайте работата  Peace
Все пак сме човеци, не зайци.

Общи условия

Активация на акаунт