W-позиция на сядане

  • 8 027
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 240
Аз от малка така си седя, че до сега. Не мога нормално да седна, не ми е удобно. Нямам никакви проблеми с краката.  Wink

# 31
  • Мнения: 6 461
Моите деца не съм ги забелязала до сега така да стоят.Не знаех че може в последствие да възникне проблем.

# 32
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Супер вредна поза. Всичко се изкривявало, не само тазобедрената става... Самите ходила също се деформират. Стават дюстабан.
Ако не вярвате - обадете се на д-р Драганов. Всеки го знае, ама трябва да отделите поне час за лекцията.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 333
Здравейте!!!
Добре че е форума  Hug, за да се образоваме по толкова много важни теми в отглеждането на децата ни
Аз така обичам да си стоя от съвсем малка.Това ми е любима поза и досега (а по време на бременността я обожавах), наистина съм била щастливка защото нямам никакви последици... дълги години се занимвах с балет, латиноамерикански танци, лека атлетика и имам прави и добре развити крака.
Но когато един ден Мими започне да сяда ще съблюдавам стриктно да не заема такава поза.

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син от самото начало все така сяда/ше
говорих с личния му лекар, който ми каза, че детето знае най-добре как да сяда; ще дойде време, ще почне да сяда с краката напред изпънати, напр.
Така и стана - забелязвам, че от 2 месеца вече не сяда така.
Всичко си стана съвсем плавно.
Не мисля, че е чак толкова страшно.


# 35
  • Мнения: 8 917
Засега не съм засичала Гери да стои по този начин, а лично на мен ми е страшно неудобно.

# 36
  • Мнения: 14 654
синът ми си седи така, аз седя все още така , когато сядам на пода, не мисля, че е опасно

# 37
  • Мнения: 5 877
винаги съм сядала така, всички ми се умиляваха как седя като жабче. Наскоро разбрах, че е вредно, и не давам на детето. А и аз гледам да избягвам, но навик трудно се променя.

# 38
  • София
  • Мнения: 2 210
Отне ми около месец да отуча Иво- САМО така седеше. Това, което ме стресна беше, че на една година като отидохме при Драганов и го прегледа, без да пита каза доста категорично-"От утре това седене да бъде ЗАБРАНЕНО", т.е. вече имаше индикация за натоварване. Подробното обяснение (освен за натоварването на тазобедрените стави) беше, че дори да не се стигне до луксация, при тази поза се натоварват и коленете и тазобедрените стави до степен , в която дори да не се изкрият крачетата, при всички случаи се повлиява походката и детето ще изглежда кривокрако (без да е в действителност). Имаше ефект, защото след 3 месеца бяхме коригирали проблема, сега го няма съвсем..Постигнах го трудно с много говорене, кротко "Оправи крачетата" придружено с изправянето им напред от моя страна. Но и сега сяда понякога така, като му кажа "Крачетата", сам ги оправя...Бъди настоятелна, но нежна Wink

# 39
  • Мнения: 5 877
Аз нямам криви крака въпреки усиленото седене в този режим,
но ме плаши друго - казаха ми, че води до силни болки в ставите на старини. Оттогава избягвам.

# 40
  • Мнения: 1 400
На този тип стоене на пода съм чувала старите хора да казват, че щяло да е късметлийче детето - един вид - седнало си на оназ си работа  Grinning.
И едната и другата седяха така като по-малки ( в кратките моменти когато се заседяваха  Rolling Eyes) . Проблеми не сме имали, краката им към момента са прави , тренират худ. гимнастика ...

# 41
Дъщеря ми я седеше така - започнаха да я болят коленете. Съответно ортопеда каза, че в никакъв случай не бива да седи така, още повече тя има хипер лакситет на ставите. Борих се с нея да я убедя да не седи така а по турски 1 месец, без особен резултат. Тръгна на градина и на 3тия ден ми се похвали как госпожата я е научила на нов начин на седете - "по турски"   Laughing
Та явно госпожата има по-голям респект от мен, но важното е че свърши работа.

# 42
  • Мнения: 1 114
ей така никога не ми е било удобно да седя. опитвала съм - адски ми е неудобно. детето също никога не сяда така.
само по турски  открай време и добре, че не е вредно Peace

# 43
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Мдаааа, правилно е да се седи "по турски", моя син така седи, обаче спи неправилно - по корем със свити крачета, което води до доста проблеми после, опитаваме се с баща му да корегираме нещата, но е много трудно  Sad

# 44
  • Мнения: 984
и моето дете седи в същата поза не съм питала дали е вредно, но на гости при Слави беше една състезателка по плуване, която обучаваше деца с увреждания и показа някои упражнения, едно от тях беше сядането по този начин и аз реших че не е вредно, опасно е сядането върху краката защото стъпалото се извърта на вътре, а това е проблем, а при този начин на сядане се извърта на вън
ето вижте нашата поза http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=18642&AlbumId=73136

Последна редакция: пт, 03 ное 2006, 19:06 от kiki77

Общи условия

Активация на акаунт