Гордеете ли се, че сте българи или ви е срам?

  • 5 938
  • 157
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 423
такива силни чуства, като гордост или срам от това ,че съм българка неизпитвам
все ми е едно,нито се гордея ,нито се срамувам-градя самочуствие само от лични изяви не от национална принадлежност Peace

# 151
  • ...на брега на голямата река....и близо до морето
  • Мнения: 214
Страната е хубава, морето и планините - прекрасни! С това се гордея!
Срам ме е, че в Бг ми увредиха детето, а търсих помощ в чужди клиники!!!!!!!!!!!!
Срамувам се, когато отивам да устоявам и доказвам правата на детето си!!!!
Срамувам се, когато хората странят от детето ми и тихичко го коментират!!!!!!!!!
Срамувам се, когато любезно получавам  отказ за обучението и в нормално училище!!!!!
От още много други неща..................все свързани с детето ми!
За другите претръпнах................................................................

# 152
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 844
И да се гордея, и да се срамувам - все съм си българка, така че по-добре да се гордея...

# 153
  • Мнения: 463
гордея се определено. това, което ме дразни в нашата държава - простотия, мързел, мръсотия - не са неща, които са типично български черти, че да се срамувам заради тях. има ги навсякъде. пътувала съм много и съм се убедила, че има държави, уж западни и демократични, но много по-неприятно място за живеене от България. имам предвид, че развитата икономика не е всичко, и тук можеш да имаш висок стандарт на живот, ако ти се бачка. иначе се гордея с неща, които са типично наши си, български - природата, красивите хора, душевността на българина, ако щете - гостоприемен, весел, човек, способен да се забавлява, а в трудни моменти да се надсмива на себе си. един немец може ли да гледа на себе си с насмешка? да не говорим за самоирония и други подобни екстри. освен това имаме невероятна и много вълнуваща история.

# 154
  • Мнения: 727
смятам че поводите за нац.гордост са повече от колкото приписваните ни негативи(които междудругото са присъщи за всички) Mr. Green

# 155
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
И да се гордея, и да не се гордея, все ще съм българка, затова по-добре да се гордея! /Това е цитат, не помня от къде, но ми пасва най-добре./ 

# 156
  • Мнения: 2 529
По принцип съм жител на Вселената и смятам ,че домът е там където се чувстваш най-добре.Вчера в един хипермаркет си бутам най - спокойно количката и пътя ми се оказа блокиран от мъж и жена ,които сами незнаеха какво правят и незнайно защо отскочиха ,като ме видяха ,че наближавам .Заговориха на италиански нещо -цялата случка имаше комичен характер как благовъзпитаните европейци се натъкват на абориген обаче преиграването от тяхна страна беше върхът .Аз съвсем спокойно се движех .За какви се мислят тези хора незнам . Crossing Arms

Офф: Въобще не се учудвам, щом става въпрос за италианци. Имах гадже италианец, който като беше в България се държеше по подобен начин и оттогава някакси мнението ми за италианците доста се понижи (деликатно казано)  Laughing Моля, никой свързан със страната да не го приема лично!

Иначе нямам проблем с националната си идентичност, но сега се срамувам заради това което е преживяла eli-nora  Sad

# 157
  • Мнения: 420
Гордея се ,защото човек трябва да уважава преди всичко себе си и това, което е, за да го уважават другите.

Общи условия

Активация на акаунт