Отговори
# 15
  • Мнения: 242
Това е "бебешкия пубертет".
Споко, минава!
С много такт и търпение.

# 16
  • Мнения: 3 835
   И ние вече сме така, само маймунджулук му е майката. newsm44

Ами, аз пак да се включа, защото това мнение ми хареса, не бих могла да се изразя по-просто и ясно. И до ден днешен си се правя на маймуна, нищо, че я преминахме тази криза. Ама това е. Маймунджулуци всякакви, каквито се сетиш. Направо и в цирка могат да ме вземат.

# 17
  • Мнения: 857
о0о0ох брат ми е в тази криза-просто не го тъпря.Голяма война има между нас.Всеки ден по няколко пъти бой  Crazy #Cussing out #Crazy  Close Просто едвам издържам.Дано по-скоро тази криза премине! Praynig Praynig Praynig

# 18
  • Мнения: 728
При нас най-тежко беше към година и половина две. Най-кофти ми е било като се тръшне някъде на улицата и реве, всички се обръщат да те гледат, като вдигнеш то така се извива, че направо ще го изтървеш. Страшно направо. Веднъж на плажа ей така като се хвана за едно ръждиво водно колело, аз я махнах от там и тя като ревна, като писна, като взе да се извива в ръцете ми, неможах да я одържа сложих я на хавлията, тя взе да се извива като змийче, стана цялата в пясък, в устата навсякъде, нищо не чуваше и да я прегръщах и целувах, мъчих се да й отвлека вниманието, всичко каквото се сетех. Нищо докато не се нарева, не спря. Значи най-големия ми кошмар беше това. После като анализирах ситуацията стигнах до извода, че явно просто беше изморена. От тогава съм много чувствителна към признаците на умора и сега малкия щом си тръкне очичките веднага го слагам да спи. Гледам всячески да избегна раздразнението. Иначе с по-леките инатчета се справям с отвличане на вниманието, обаче при по-големите вече не върши работа, като си наумят нещо от сто кладенеца вода ще донесат само и само да стане на тяхната.  Laughing

Аз много, много не съм привърженик на схемата "поощрения и наказания", забелязвам, че децата се научават да манипулират по този начин. Не, че аз не наказвам, но в повечето случаи гледам тя сама да стигне до извода, кое е правилно и кое не.

# 19
  • Мнения: 791
Скоро ще става на 4г. и се надявам с появата на бебо да спре да се глези. А  и при нас бабите и дядовците оказват много лошо влияние - угаждат му дори и да пищи и да трещи. Дано като направим ремонта на апартамента ни и се преместим с бебо да разбере че не може да се държи така. А относно справянето - никак Tired  - и да се карам и да съм добра никакъв ефект, за това издокарвам най намръщената физиономия, въздъхвам и излизам от стаята - по принцип веднага след това отива при някой да каже е разсърдил мама - и идва да ми се извини и да се гушка, но не винаги ... Май наистина търпението е решението в този период. Успех на всички и на нас!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт