Как върви захранването - част 11

  • 13 484
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Канеста, и аз затова хвърлям по едно око-да съветвам. Grinning

# 76
  • Мнения: 566
Здравейте
не съм писала май скоро, но сега почвам да се чудя относно закуската, от кога да почвам да давам и какво да е освен тази прословута попара. Малкия по принцип не иска да суче сутрин, та поне малко нещо др да хапне
Аз давам просо или овесени ядки със сирене или с някакъв плод. Може и елда също.
Аз давам елда следобяд като каша, няма ли да стане много ако давам сутрин елда а следобед др вид каша

# 77
  • Мнения: 532
Още не съм се включвала в тази тема.
От това,което прегледах само ми се иска да кажа,че първия месец въвеждах нов продукт 3,4 дни и после правих ден почивка,но това само първия месец.

Забелязах,че когато давам на бебо ябълка(пасирана,сурова) заедно с каша или банан дъхчето му мирише по-особено.Та се замислих дали наистина тези сурови плодове не са твърде дразнещи за стомахчето му...

Освен това искам да се оплача,че днес с установих,че фризера се е развалил и ми отидоха всички прихотвени и замразени тиквички,моркови,тиква,пиперки,магданоз...в канала.
Явно ще трябва да купувам пюрета  Tired

И тъй...
Поздрави   bouquet

# 78
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Доби, ами можеш да ги въртиш. Сутрин-елда, следобед-просо, на следващия ден-попара, следобед-елда и така. Аз така правех.

# 79
  • Мнения: 566
А просо от къде да намеря, и как да го приготвям, като ориза ли
А за попарата, аз още не съм въвела нито сирене, нито масло, нито глутен. Да попитам сиренето как да почна да го въвеждам, с картофено пюре става ли.

Последна редакция: нд, 19 ное 2006, 12:33 от Dobi81

# 80
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Става с картофено, а и с друго зеленчуково също.
Просо купувам от щанда за диетични храни. Варя с вода и после добавям плоз настърган или сирене. Много са ситни зрънцата, затова не съм пасирала, давах го така.
Още за закуска - кус кус, но и той е с глутен.

# 81
  • Мнения: 2 631
Дейзи, броколито и на нас ни ликвидира запека!  Peace Просто не бях предполагала този ефект! Crazy

# 82
  • Мнения: 125
Здравейте, преди 2-3 седмици дадох на беба за първи път пюре от ябълка на Hipp, но чак няколко дни след това видях на етикета,че в тези пюрета има грис от ориз и нишесте от ориз.Това значи ли че съм въвела ориза? Може ли направо да й давам оризова каша без няколкодневно изчакване?

# 83
  • Мнения: 2 309

Забелязах,че когато давам на бебо ябълка(пасирана,сурова) заедно с каша или банан дъхчето му мирише по-особено.Та се замислих дали наистина тези сурови плодове не са твърде дразнещи за стомахчето му...


Принципно си права, но аз ги давам сурови заради запека - то всъщност  единствените плодове, които правя на пюре, са круша и банан.

Мами, искам да ви питам кашата мога ли да я правя с овесена вода, а не с обикновена /пак заради запека/? И другото е, кога да започна да се притеснявам, че яде максимум 50 гр. пюре и то с големи увещания. Знам, че до годинката детето се запознава с вкусовете, ама пък чак толкова да не иска да яде Sad

# 84
  • София
  • Мнения: 361
може ли да попитам и аз?
сега се предлагат дюли на пазара - кога мога да давам на бебчо от тях?

# 85
  • Мнения: 532

Забелязах,че когато давам на бебо ябълка(пасирана,сурова) заедно с каша или банан дъхчето му мирише по-особено.Та се замислих дали наистина тези сурови плодове не са твърде дразнещи за стомахчето му...


Принципно си права, но аз ги давам сурови заради запека - то всъщност  единствените плодове, които правя на пюре, са круша и банан.

Мами, искам да ви питам кашата мога ли да я правя с овесена вода, а не с обикновена /пак заради запека/? И другото е, кога да започна да се притеснявам, че яде максимум 50 гр. пюре и то с големи увещания. Знам, че до годинката детето се запознава с вкусовете, ама пък чак толкова да не иска да яде Sad

Моя дребос ака по няколко пъти на ден и моите причини за суровите плодове са запазване на ценните съставки.
Колкото до количеството  храна,положението тук е същото.От няколко дни забелязах как яде с доста по-голяма охота ако е с нас на масата,когато ние се храним.
Освен това често му давам от това,което аз си хрускам в момента с пръсти-грозде,райска ябълка онзи ден,печена тиква днес...
Ох пак ме изгониха от компа... Crazy

# 86
  • София
  • Мнения: 3 390
Освен това искам да се оплача,че днес с установих,че фризера се е развалил и ми отидоха всички прихотвени и замразени тиквички,моркови,тиква,пиперки,магданоз...в канала.
Явно ще трябва да купувам пюрета  Tired

Оф, милата! Hug Толкова труд на вятъра... ooooh!

# 87
  • Мнения: 2 631
Дюля мисля, че може да се дава печена, но знам че много запича, така че лично аз още ще изчакам.

Овесена вода - може да се слага в кашата - никакъв проблем. Само да се има предвид, че съдържа глутен. На нас ов.вода не ни помогна за запека и я спрях. В кашите аз слагам водата, в която е врял плодът, но аз винаги смесвам кашата с плод - ябълка или круша.

Количеството на яденето е строго индивидуално. Ние напр. кашите ги ядем без проблем /нали са сладки/ и ако не я огранича - не знам колко ще изяде, но зеленчуковите пюрета - по-трудно. Засега количеството ми е малко бурканче на Хип, от което колкото се изяде - толкова. Не насилвам.

Оризът в Хип го има доста, така че хубаво четете. Аз така го въведох.

# 88
  • Мнения: 1 267
Енвиа, благодаря ти за отговора. Само нещо да допопитам ??? Сега захранвам с каша. Стигнахме 2 с.л.. Искам да въведа картоф. Трябва да стигна до 6 с.л каша , колкото е една доза за едно хранене или спирам на 2 с.л и започвам с картофа от начало,т.е. една чаена лъжица, докато достигна 2 с.л. После по същия начин вмъквам морков, тиква и т.н.
мерси Hug

# 89
  • Мнения: 2 631
Аз не съм брояла лъжичките, я дните при въвеждане на нова храна, т.е. новата храна въвеждах в началото за 5 дни, а като количество - колкото й се иска, но при нова храна тя все се мръщеше. Като минат 5-те дни започвам с новата храна и т.н. Сега въвеждам за 3 дни нова храна. Може и да греша, но така правя. Rolling Eyes
Не знам, дали ти стана много ясно... Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт