МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!

  • 11 002
  • 301
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 232
Ние перденцата ги сложихме още преди да се роди бебето, тапетите -няколко месеца, след като се роди, а наскоро купихме много сладко килимче с колички и сложихме полилей. Много харесвам как стана детската стая. Ето тапетите -

http://www.bgphoto.net/request/photo/6940/62234/3530566/.jpg

За коластрата - моята беше единствено жълта, но сега нямам още.
Добре дошли на новите майчета!!!! Фема тапетите са страхотни Heart EyesРоси да нацелува тази тиквичка!!! HugТаня дай повече инфо за крема,как се казва?  bouquet

# 61
  • Мнения: 781
Добре дошли на новодошлите бременлийки!
Момичета като Ви гледам коремчетата, направо сте за завиждане.Моя вече е доста голям, направо огромен, направо не знам какво ще е това бебе и на какво ще приличам в 9-тия месец.Изобщо от началото съм качила 10 кг, но предимно на бюст и корем, съдейки по дрехите ми.
За кърменето, аз смятам, ако този път имам кърма да кърмя до 6-7 месец.Периода на кърмене по предните ми спомени не ми беше особено приятен, но няма как, трябва да се изтрае- природа, ако не трябваше да се кърми, нямаше да имаме мляко/мое мнение/.

И ни е подготвяме детска стая, но не съм сигурна кога ще започнем да я използваме, защото баткото още спи при мен, много се развива и не мога да го оставя сам в другата стая, а и като не ме види започва да плаче.Иначе сложихме детски тапети в синьо и жълто и леглата са готови, само остана да сложим ламинат.
Приятен ден!

# 62
здравейте мили мартенски мами   bouquet
искам да благодаря на всички вас, че ме приехте така радушно във вашите редици ...
стана ми много мило и приятно когато видях, че съм добавена към списъка с термините - благодаря ви още веднъж   smile3525
бих искала да споделя последните си "трепети", надявам се няма да ви досадя ...
бяхме на лекар на 06.11, но нашата лекарка беше "яхнала метлата"  Weary , държа се под всякаква критика, беше груба и заядлива ... дори и бебчо да се е "показал" - (дали ще е девойка или юначе), само при споменаването, че бих искала да знам ако се види тая докторица щеше да ме изяде  smile3515 , живот и здраве декември може и да разберем
иначе сме добре, каза ми, че имам много реактивен плод (не се спира и за секунда) и че е пораснал доста  smile3521
единственото което ме притеснява е, че развих тендовагенит на дясната китка и е някакъв малък кошмар - егати - страшно боли това  newsm45
надявам се, че с компресите и обездвижването ще премине този проблем
е, това е от мен
благодаря ви още веднъж, че ви има  [smilie=smile3525.gif

# 63
  • Мнения: 416
Бимба, благодаря!  Hug

Ето една статия за стриите - http://www.fema-bg.com/index.php?m=1160

Аз имам само по гърдите /то не е малко нали  Sad/, коремът ми е непокътнат, и ако успея някой ден да си го прибера след две бременности ще се осмеля да го показвам. Обаче не се знае какво ще се случи този път. Няма гаранция, че няма да се нацепи, но най-вероятно няма, защото кожата все пак е минала по този път.

Аз се мажех с Мама Дона на Чико, но мнението ми, че всеки мазен крем за ръце с глицерин ще свърши същата работа. Сега се мажа с най-обикновени лосиони, та да видим  Grinning

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 23:29 от FEMA-bg

# 64
  • Мнения: 1 004
ФЕМА, тапетите са супер, направо се размечтах за детска стая  Flutter Ама няма да е скоро  Sad
МАНГО, моля сложи ми розово щъркелче в списъка  Praynig

# 65
  • plovdiv
  • Мнения: 199
ЗДРАВЕЙТЕ МОМИ4ЕТА,
преди малко се върнах от доктор.За сега доки каза че ще имаме момиченце,но си остави 1-2% за грешка да излезе момче.Питах го за изтрапването и схващането на краката каза 4е е от липса на магнезий.Изписа ми прахчета магнезий и таблетки желязо за да не развия анемия.Пишете ме и мен в списъка с термин 15 март-първа бременност.

# 66
  • Мнения: 1 232
Бимба, благодаря!  Hug

Ето една статия за стриие - http://www.fema-bg.com/index.php?m=1160

Аз имам само по гърдите /то не е малко нали  Sad/, коремът ми е непокътнат, и ако успея някой ден да си го прибера след две бременности ще се осмеля да го показвам. Обаче не се знае какво ще се случи този път. Няма гаранция, че няма да се нацепи, но най-вероятно няма, защото кожата все пак е минала по този път.

Аз се мажех с Мама Дона на Чико, но мнението ми, че всеки мазен крем за ръце с глицерин ще свърши същата работа. Сега се мажа с най-обикновени лосиони, та да видим  Grinning
и аз нямам стрии от първата бременност,надявам се,че и сега ще се запазим.И аз сега се мажа с какви ли не лосиони нищо специално,само крема на Дева ми е точно за стрии,трудно се размазва,но е хубав омекотява много добре кожата и корема не ме сърби

# 67
  • Мнения: 6
Здравейте момичета!Аз писах в началото и оттогава редовно чета и научавам доста полезни неща за което ви благодаря   bouquet Оносно стрийте:първия път се мазах със Суис формула(така май се казваше newsm78) но не ми помогна, нацепих се.Но пък и бях качила 30 килца #CrazyЗа кърменето:кърмих месец-два защото кърмата ми на едната гърда намаля и трябваше да дохранвам.А  Маrchella  и моя корем е огромен никой не ми вярва, че е едно бебче като ме види,но аз и първия път си бях слоница така че .......До сега съм +7( на гърди и корем)  въпреки че през деня ям само плодове и мюсли с кисело мляко,а вечер мъжо кат се прибере гледам по малко хляб и наблягам на салатката.А за ритниците:моето бебче отсега е по нощния живот като мине 20.00 гледай к'во става   newsm32 Е това е за сега.Лека вечер бремелинки и целувки    bouquet

# 68
  • plovdiv
  • Мнения: 199
на мен лекар ми препорача Excipial - U lipolotionза сега съм доволна,много е приятен за нанасяне.

# 69
  • Мнения: X
Мами от Пловдив, знаете ли, че от 21.11 запо4ва нов курс за бременни в Студентска поликлиника?Цената е около 50 лв., разбрах, 4е и в "Торакс" е такава цената. Някоя от Вас смята ли да се запише на този курс?

Привет на всички нови читателки и писателки  Hug
Радинела, аз възнамерявам да се запиша, ако часовете ме устройват. Ако ли не- Торакс ми е много близо до кантората и по-добре там. Ти какво реши?
Исках и аз да се похваля с подробности "XX" или "XY", но днес на "държавната" ЛК, след като 15 мин тръсихме тоновете на бебето с уред от младостта на нашите майки, лекарката неохотно включи ехографа за 2 мин, показа ми сърдечната дейност и докато мигна-го изключи  Shocked
Много рано било за подобни "гледки", особено в седалищно прилежание...
Да Ви питам, момичета- в какво прилежание ги видяха Вашите бебчета? Все пак може да ми излезе късмета до края на седмицата при "платената" консултация Simple Smile

За кремовете- по аптеките в Пловдив съм виждала само Mustella i Mamma Donna /Chicco/. За корема ползвам и двата вида, като не усещам някаква особена разлика между тях. Мажа се чат-пат с гел за бюст на Чико /мирише гадно/ и сутиени не нося, освен когато излизам.

Хубава седмица и честито на научилите пола! Heart Eyes

# 70
  • Мнения: 57

Да Ви питам, момичета- в какво прилежание ги видяха Вашите бебчета? Все пак може да ми излезе късмета до края на седмицата при "платената" консултация Simple Smile

Хубава седмица и честито на научилите пола! Heart Eyes

Последния път бебчо също беше разположен седалищно и бая време отне на доктора да го издебне и да види пола, но все пак като взе да рита и мърда крачета, имаше успех. Така че дори и да е пак така разположено, има шанс  newsm10  Късмет другия път!

# 71
  • Мнения: 388
Привет и от мен!
Не мога да Ви прочета!
Вече съм здрава и сигурно съм качила някой друг кг. След като заради гърлото изядох 1 буркан мед. Другия път мъжа ми като се разболее го изпращам при майка му! А не да се правя на добра женичка и да деля леглото си с него!
   Искам да Ви се оплача май имам стрии на гърдите. Само двечки са. Нали са едни къси чертички?
Може да е тъп въпроса- Но стриите махат ли са след като си върнем старата форма?
   Питам нали за първи път ще имам бебе. Като си помисля аз незнам как се облича бебе.
Че и кукла нямам за да по тренирам.
Май ще се наложи да ходя на стаж при някоя нова мама.
[b]Роси [/b]  Чудесна тиквичка сладка. Сигурно отдалече си личи, че е най хубавия момък!
Нали си е БГ момченце.
Пчеличка- бройкайте ме за бивша Ямболийка! Най хубавите ми години са в Ямбол
На новите мами  Hug Hug Hug
Добре дошли![

# 72
  • Мнения: 1 467
И аз днес имах ходене при доктора и ми се скараха, че съм качила 3 килограма вместо 2:) И цялата вина е в сладкото, не мога и не мога да се въздържа:(

Много хубаво това хелоуинче:)))
За стриите - не изчезват, но избледняват, което е все нещо..

# 73
  • plovdiv
  • Мнения: 199
Момичета,моя лекар ми изписа да си слагам POLYGYNAX а в листовката пише че не се препоръчват при бременни и кърмачки.На някоя от ваз изписвали ли са го и дали го е ползвала?

# 74
  • Мнения: 319
Да ви се похваля  newsm68 Преди малко се прибрах от ехограф, и вече смело можете да ми сложите  stork-girl
rosito_m_m, тиквичката е голям сладур smile3521
mimi4, и аз вече съм бивша ямболийка, вече само на гости ходя там, и то не много често, просто защото съм на повече от 10хил. км и е малко трудно smile3518
Ann-G, mango правилно ти е казала, че едва ли ще намериш лосион на Palmer's в Бг. На моя пише, че е произведен в USA, а аз съм си го купила от тук - Канада.
SunshineMery, видях те на снимката, ама със сигурност не те познавам. Пък и ако не си моя набор, вероятността да те познавам е минимална newsm12

Общи условия

Активация на акаунт