Дъщеря ми ме няма за нищо...

  • 4 423
  • 94
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 863
ПАК съм на мнение Че мъжът ти трябва да се впрегне , това чЕ не присъства на случките с истериите няма абсолютно никакво zначЕние.Ти му раzкаzваш със сигурност какво се случва и след като той е вкъщи вместо да я люшка и играе докато на нея й писне може да говоро с нея (тук си zадава въпроса, кога ли й писва, тоя човек други интереси няма ли???

Хайде сега да не намесваме мъжа ми Peace. Мъжът ми е много свестен човек и изобщо не искам да го одумвам с непознати. Ако някой има такъв добър мъж, като моя, моля да ми подсвирне. Вчера писа за него, отговорих ти без да проявявам негодуванието си..., но днес не мога да се сдържа и ще ти кажа - Хайде стига толкова за него?! .... Темата е за детето ми, а като тръгнем да одумваме мъжа ми, ще пусна нова тема:) Mr. Green.

Виж, не съм с намерение да одумвам мъжа ти, на мнение съм че просто ако имате какъвто и да било проблем с детенцето ви , е проблем и на ДВАМА ВИ.Ню,.раzбери,т ова е ВАШЕТО дете, ВИЕ двамата като двойка трябва да се справите с проблема, ти искаш подкрепа и съвет от нас, а от него трябва най напред да я поискаш.ПрочЕтох ти постинга zа него,и че те гали по главата ако тя те обиди и й каzва"Виж това е товята хубава мама", всичко това е прекрасно. Но той трябва да раzбере че трябва да е там zа нея не само zа да си играе с нея и да е добър и прекрасен.ЗяЩото по тоя начин ти винаги ще си лошата, а той добрия, тъй като премахва границите пред детвето,които ти си поставила.Зная,че е несъzнателно, но е така. С това чЕ по думите ти си играе с нея докато на нея й омръzне,той се нагажда на прищевките  на малката ви кукла , и това е вредно като въzпитанието й раzбираш ли какво се опитвам да кажа?Никой не се е родил научен, но това е просто моето наблюдение , макар и скромно.Нека не само ти говориш с нея, нека и той си постави zа цел да говори с малката, ако се е държала неприлично а не да е там само zа играта .
А иначе нека си е прекрасен съпруг и баща,това не го прави по малко прекрасен.Радвам се zуа теб, Щом го тв.рдиш така категорично.
НАдявам се тоя път да си раzбрала към какво те насочвам.
И наистина не раzбрах откъде идва негодуванието ти, в постингите ми няма нито една обидна дума.

Ню, признавам, че четох отгоре- отгоре.
Цитирам горния пост, защото в него има много важно нещо, което по някаква своя причина вероятно не може да видиш, дори малко си се засегнала. А то е, че няма значение колко е прекрасен съпругът ти към теб, има значение КАК участва във възпитанието на детето. Тук повечето писали имат все още малки деца, аз имам две на 13 и на 2 и ти казвам, че разминаването във отношението на майката и бащата към определени реакции или поведение на детето е ключа към всичко. И не само го казвам- подписвам се с 13 годишен родителски опит, плюс че сърбам в момента плодовете  на такова размонаване, само че в пубертета.. а нямаш си идея тогава за какво иде реч... не обиден, ами направо съкрушен си на моменти.
Погледни обективно написаното горе- има много истина в него.

# 91
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Ню, наистина ли си я ритнала....... това е много лошо отношение .....следващият път като вземеш да се ядосваш на детето , сритай себе си..........и стой настрана  Peace

Гергана съм я ритала над 10 пъти. Ритала не значи шут. Когато ръцете са ти заети и си бесен- се случва, на някои.

Ню, споко, ще мине! Както са ти казали доста мами- период е!
Тати ще бъде още известно време нумеро уно, но и твоето време ще дойде...а тогава..  ooooh!
Чудесно е, но не винаги.
Мисля, че трудното тепърва предстои- сега можеш да и влияеш, да я контролираш, дори да я ритнеш. После? Няма. И си доста повече безсилна.

# 92
  • Sofia
  • Мнения: 2 469
наистина детето ми  е още малко и не зная какво може бъдещото да ни поднесе  Wink но не мога да си представя, нито да приема ще може да се посяга на дете... това въобще не е начин за надмощие или за излизане от ситуация и ... въобще е ужасно... все пак ние сме възрастни именно за това да можем да ги овладяваме, да сме търпеливи и толерантни... постепенно и те ще се научат и ще овладяват гнева си  Wink Нима толкова бързо сме забравили как е било докато сме били деца... сега е наш ред да сме търпеливи и внимателни към малките  Hug

# 93
  • Мнения: 2 006
Ню, не съм чела постовете след твоя-затова ако се повтарям ще ме извиниш Peace
Мисля, че Гери преминава през така наречения детски пубертет, но нещата не са необратими (пиша го, защото ми се струваш отчаяна)
Рядко си позволявам да давам препоръки, но тук ще се включа, защото ситуацията ми е добре позната.
Когато Алекс ми правеше номера аз също не знаех как да постъпя-посъветвах се обаче с детската консултация и изпробвах препоръките, а те са, че отношението поражда отношение, тоест колкото повече изтерясваш и се опитваш да наложиш авторитет със сила-толкова повече ситуацията се изостря и нещата излизат от контрол.
Опитай се при следвашата такава случка да клекнеш на нивото й, и да я накараш да те погледне в очите PeaceМожеш също да я гушнеш и да я погалиш по главичката-работи Peace
След това разбира се следват обяснения  от твоя страна, но трябва да си наложиш спокойствие-само така ще можеш да я изненадаш и в същото време да и покажеш отношението си!
Успех  bouquet

# 94
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Това не е вярно. Засегна ме цялото й държание, търкалянето и канското реване..., иначе думите...  Stop
А че бях лоша, спор няма. Но станах лоша, а не съм била преди да почне да се търкаля и държи като добиче...
Синът ми не правеше така. Поне не често. Също се впрягах и засягах. Сега като се сетя ми е толкова смешно. С малката изобщо търкалянето по земята, тропането и бебешките истерии не могат да ме впечатлят. Изчаквам я спокойно да се понамагарее, после и се усмихвам, подавам и ръка и след кратко колебание получавам нейната. Номера е да се съобразяваш и с нейните решения. Иска на пързалката- ОК- казваш "Още пет минути и край. Нали?" Изчакваш да ти отговори. Търси диалог. Дали ще играе 30 или 35 минути- няма значение, но в единия случай ще си тръгнете принудително, съпроводени от всички истерии и неприятни преживявания и за двете, а в другия пет минути по- късно, но е останала с впечатлението, че си уважила избора, хваща те за ръка и тръгвате. Пробем не знам дали има - не съм специалист. Но мога да те разбера- имала съм моменти, в които съм побеснявала от нещо, само защото не мога да намеря правилното решение и нервите ми са били опънати. Защо не пробваш да я дадеш на градина или забавачка- има такива по читалищата. Може би търси и друг контакт. А и ти имаш нужда от малко време за себе си-по мене си знам. Не ми се тръгваше на работа и не исках да давам малката на ясла. На нея и понесе добре яслата, а аз се чувствам по тонизирана, мобилизирана и адекватна.

Общи условия

Активация на акаунт