Какво ви съветваха бабите ви?

  • 5 156
  • 119
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 091
Моята, противно на бабата на ивка10, веднъж ми изчете конско на тема - подбор на генетичен материал! с нагледни примери - дядо ми как не бил много хубав, но бил висок. Баща ми - как не бил много умен, но бил красив  Joy Joy Joy - затова и ние не сме били грозни. Но според нея било важно жената като си избира мъж, той да не е грозник. Трябвало да се мисли и за това!
Излишно е да ви казвам как се счупих от смях!!!

# 76
  • Мнения: 306
Моята баба е много по съветите и много цапната в устата. Винаги ще помня как ми разказваше, че един ден много се скарали с дядо ми и той ходел напушен цял ден. Вечерта, като си легнали той й обърнал гръб, обаче тя го "почнала". Човека й викал, махни се ма, не те искам, обаче тя уторита и накрая той се предал. На сутринта, като станали, дядо ми греел като слънце, не помнел въобще че се били карали Joy. Та такива неща ме съветваше да правя.....

това ме съветваше и моята любима баба, мир на праха й - Прави, струвай, вечер до мъжа си сърдита не си лягай
дълго време това ми беше странна фраза, сега разбирам колко важен съвет съм получила Simple Smile

# 77
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Баба ми, Бог да я прости Sad, едно ме е съветвала - на не взимам мъж пияница и ревнивец....горката, тя цял живот такъв е търпяла...и мъжа ми да умее да върши селскостопанска работа Joy....за първия и съвет не я послушах с първия си мъж - сега като се обърна - права е била Mr. Green....за втория и съвет - не я послушах с мъжо Wink - не умее да копае, нито лозе да реже Joy.

# 78
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да посрещам мъжа си винаги с усмивка и блага дума.

# 79
  • Мнения: 2 022
За съжаление и двете ми баби вече не са между живите, но тъй като поживяха сравнително дълго - едната 90 г., а другата - 85 г., получих някой интересни съвети от тях.
И двете ми баби бяха родени в семейства от "доброто общество" - едната в Плевен, а другата - в Русе. И двете бяха по една дъщеря в семейства с 4-5 момчета. И бяха гледани като принцеси. Животът им се беше подредил различно: едната беше завършила висше образование в чужбина, където се е запознала с дядо ми, а другата на 18 години е станала офицерска съпруга.
Та за първата ми баба много важно беше жената да е добре възпитана и да си знае цената, да се "държи на положение", а не да е "евтина" и "лесно достъпна".
А съветите на другата ми баба бяха по-"практични": като се върне вечер мъжът ти, ти да го посрещнеш добре облечена (с рокля, а не по пеньоар или по-зле - по анцунг), с прическа и дискретен грим и ДА ГО ГАЛИШ, МНОГО ДА ГО ГАЛИШ! Да седнеш близо до него, да си сложиш ръката на коляното му и да го гледаш в очите. И никога, НИКОГА да не се явяваш "неглиже" пред мъж! Пред който и да било мъж!
И когато водех при нея 6 годишния ми син да го гледа, тя ни посрещаше в 8 сутринта с рокля, прическа и червило! Всяка сутрин.

# 80
  • София
  • Мнения: 38 628
Мъжа трябва да знае какво става с жената от врата надолу. От врата нагоре - в главата и - си е нейна работа.
Да се омъжа за офицер.
Всяко нещо с мярка.
Да не вземам мъж пияница.

# 81
  • Мнения: 1 560
 Да си намеря мъж, с който да сме от една "черга"!

# 82
  • Мнения: 3 423
От много баби съм слушала мъдрости.
Ето, бабата на първото ми гадже ми
каза веднъж, че на мъж не трябва да
се казва всичко. Друга мъдрост е, че
куче се взема от сой, та камо ли мъж.
Трета - едно е да те ритне ат, друго -
краставо магаре. Това в подкрепа на
предишната мъдрост. А, и още нещо -
ама това от майка ми - да гледам да
не ме дразнят лошите черти у мъжа ми.
Добри има всеки, но ако не може да
му преглътнеш отрицателните качества,
няма смисъл да се занимаваш с него.
Ако пуши, но това не ти пречи, халал
да ти е. Ако пие, но може, здраве да е.
Та така. А, чувала съм и за военен, че
най-добре било такъв да си взема, че
на всяка моя дума да викал "слушам".
Ма не помня чия мъдрост беше това.

# 83
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Моите баби не успяха да видят първия ми съпруг (слава богу  Laughing), за съжаление не доживяха да се запознаят с втория...
Те и двете имаха високи изисквания към мъжете и в частност, към моя бъдещ съпруг.
Това чудо на природата трябваше да бъде: висок, красив, умен, образован, от род, работлив, естествено, да не е женкар, да не пие и да не пуши.
И за двете май най-важното беше да не е от село, ама в никакъв случай.

# 84
  • Мнения: 4 806
Василисе, твоите баби много високи критерии са имали...

Някоя преди беше питала, дали не е единствена, дето не е получила бабини напътствия.
И аз, и аз.... не мога да напиша каквото и да било по въпроса.
Всъщност се чувствам съвсем леко ощетена, щото май бабите е имало какво да рекат...

# 85
  • Мнения: 53
На мен пък ми харесва съвета на бабата на една от "отчаяните съпруги":
"Еректиралият пенис няма съвест"...  и допълнението - "Тези дето не стават, също нямат" Simple Smile

# 86
  • Мнения: 68
Пра-баба ми: "На мъж вера да немаш!"  Laughing
А съветите на двете ми баби край нямат, те и досега ме "обучават" по всякакви въпроси.

# 87
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 510
Моите баби не са ме съветвали,защото рано си отидоха от този свят.Но бабата на една приятелка явно настрадала се от мъже,казваше,че на мъжа веднага след брака требе да му се сложи чатала.Или накратко;
-Мъж ли е-стъкла да яде,кръв да сере! Laughing

# 88
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Да се науча да плета чорапи и да точа баница!Така и не се научих!

# 89
  • Мнения: 803
Моята баба (лека й пръст) ми казваше как за любов трябва да мисля, чак след като завърша университета, че като си хвана някое момче, задължително да го доведа при нея на село, тя да види дали е работливо, дали може да се грижи за животните и т.н. Laughing
Е, тва за след университета не  можах да го спазя, но настоящият ми приятел си е имал взимане даване с малкото селско стопанство на баба си, така че се брои Wink Laughing

Общи условия

Активация на акаунт