Какво ви съветваха бабите ви?

  • 5 169
  • 119
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 539
Моята баба е и винаги е била истинска дама, макар и вече над 80-годишна. Омъжена за офицер, отгледала 2 прекрасни сина, животът й не е бил лесен и откакто се помня, страда от силни болки в краката, от които не може да спи. Но никога не съм я чула да недоволства или да се оплаква от живота. Винаги е спретната, а у тях всичко е подредено като по конец.
Всичко, което съм научила от нея, съм го научила от поведението й. Почти никога не си е позволявала да ми дава пряко съвети или да коментира избора ми.
Много я обичам и се моля Господ да я дари с още дълги години живот и здраве!

# 61
  • Мнения: 4 309
Моята баба викаше да съм си вземела слаб мъж, че много хубаво съм готвела. Да има накъде да расте...  Mr. Green

# 62
  • Мнения: 791
Моята баба все повтаряше приказките на своята баба!!!
Все казваше "И да знайш баба ти Йова все казваше..." :
  - мъжът трябва да знае само едната страна на  бедро на жената (т.е. половина от всичко що знае жената да узнава той)
  - да си мисли че е единствен за нея (бил и ще бъде) - карало мъжа по друг начин да мисли
  - като се скарат да стане, да обиколи два пъти къщата, да се прибере и да му седна на коляното, без да се кара, без да вдига врява, тихо-мълком да стане на нейното
  - да не оставям мъжо без работа, че един мъж без работа само за глупости мисли
Laughing
Имаше и още ама сега за тези се сещам.  bouquet

# 63
  • Мнения: 4 202
Сещам се какво ни съветваше бабата  на моята приятелка. Тя казваше, че трябва да мислим за поколението като си търсим мъже т.е. трябвало мъжете да са красиви, за да имаме красиви деца  Wink

# 64
  • Мнения: 1 517
  bouquet  Hug   bouquet  Hug   bouquet  Hug   bouquet 
На всички баби!!! Докато четох ми стана едно такова мило...и тъжно, защото моите не са вече с нас.
  Едната ми баба беше много кратка жена, тиха, скромна...все да ти угоди за всичко. Тя  и дядо все ми повтаряха да наблягам на учението и като се омъжих на 19, току що приета в университета все ме питаше: "А сега Митко ще те пуска ли да учиш"?
А следващия съвет съм го получавала и от двете баби: да съм добра домакиня, да шетам, да му е чисто на мъжа и самата аз да съм спретната; никога да не ме вижда рошава, с гурли и т.н. Моята поддръжка за него е табу!
Но и двете ми харесаха избора, дядо особено, щото зетя хем не бил глупав, хем от нашта партия - селско момче, знае селския ред, знае да копа  hahaha

# 65
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Моята бабет си е още жива и не спира да съветва, мърмори и нарежда.
За мъжете винаги е казвала, че са като кучетата - малко глупави и могат да спят и на земята, жените - като котките - само на меко, постелено и на високо. Жената да знае 2 и 200 и да е винаги "изненада за мъжа". Същата да не остава никога без пари  Grinning

# 66
  • Мнения: 463
моята баба все ми повтаря нещо, което нейната баба й е казвала.
та нейната баба й е казвала: "много си хубава, баби - на грам трябва да се продаваш. да не вземеш да се дадеш на някой цялата."

# 67
  • Мнения: 7 002
Брех, какви баби. Моите нищо не ми приказват Rolling Eyes Не мога да се сетя за някоя таква крилата фраза. newsm78  Но леля мииииии, ей тя е по съветите в нашето семейство Laughing Нищо,че не я слушам Mr. Green

# 68
  • Мнения: 1 134
Моята баба е вълшебница. И поради тази причина не ме съветва, а сътворява чудеса с мен. Heart Eyes

# 69
  • Мнения: X
Моята казваше: Прави, струвай с едно дете да не оставаш!

Също и да гледам да си взема учен мъж, защото едно било да те удари/напсува някой простак, друго било да е лекар  Crazy
И казваше да не казвам всичко на мъжа си Mr. Green

# 70
  • Мнения: 6 167
Ей! Страшни баби!!! Много мъдри. Hug Hug  bouquet  bouquet
(половината са  и свекърви Wink)
От вчера я чета тази тема, толкова ми става хубаво , какви вечни истини.. така простичко казани..
Сетих се още нещо от моята баба. Казваше, че една жена трябва да се оцени първо и после да търси. И че който ме вземе, с Господа е вечерял. Щото съм много добро дете.

# 71
  • Мнения: 2 891
Бабите ми не ме съветваха с такива крилати фрази, но майка ми каза следните неща, които трябва да постигна:
  • да имам образование
    да имам работа, за да мога да си гледам децата и сама, ако се наложи
    да е майсторче (в смисъл, да не викам майстор за крушка)

# 72
  • София
  • Мнения: 2 958
Баба ми само съвети и дай да дава! "На САшо цялата заплата ще вземеш и 1/3 ще отделиш за черни дни!" ; "Да не знае много, много какво ти е в главата!" ; "Ти си мълчи и не му се карай, че каквото си чепато ще останеш на улицата гола и боса!" ; "Като се прибере да има сготвено, че ще се сърдиш като си дойде и вече е ял!" ; " С дядо ти цял живот се сдобряваме под юргана!" /дядо ми още е палав нищо, че е на 84г./.
На дядо ми съвет към мъжът ми "Сашо ти много стара /че разликата ни е само 6г./  си я взел, аз мойта я избирах в 10г по-млада та да ме гледа на старини!" и "Сашо ти преди да я вземеш води ли я на пълни медицински изследвания да видиш здрава ли е, болна ли е?" Сашо още не може да преживее, че не го послуша за последното!  Joy

# 73
Благодаря за хубавата тема!  bouquet Едната ми баба е интелектуалка-учителка и естествено за нея беше много важно "да си хвана учен мъж"  Тука нещо внучка й не я послуша! Laughing
Другата ми баба е по-практично насочена и по-цапната в устата - "учен, неучен, важно е пари да изкарва и да носи в къщи"! Също и "полата винаги да покрива приятелката ми", а не както било модно сега ! Laughing/сещате се за коя приятелка става дума, нали Wink/

# 74
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Моята ме съветваше така:Да гледам мъжът, не дали е красив външно, а вътрешно.
"Хубоста бабо е до време,човек остарява и погрознява,ама ако му е хубава душата и красива и на 100 години да стане, пак хубава и красива ще си остане" Simple SmileТози съвет определено ми беше от полза.
Другият съвет,който ми даде беше,като се оженя да почитам свекър и свекърва.Еееее този съвет не можах да изпълня. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт