Детски ясли...храна..отношение....очаквания 3

  • 11 203
  • 260
  •   1
Отговори
# 195
  • София
  • Мнения: 2 271
Макси не иска да спи в яслите;
вече месец, откакто ходи, но ходя да го взимам на обяд, защото пищи
и крещи и буди другите деца.
за мен това не е ходене на ясли;
а и имам чувството, че лелите в яслата карат по "тънката лайсна" и
като видят малко зор, веднага викат родителите да си взимат децата.

Ами, най-лесно ще си решиш проблема, ако им кажеш, че започваш работа и няма кой да го взима на обяд.
По принцип аз също си мисля, че като им оставиш възможност да ти се обаждат, ще ти звънят за щяло и нещяло. Дори и да не спи, ако знаят, че си на работа, ще го оставят да си играе, или ще го занимават с нещо, за да не пречи.

# 196
  • Мнения: 2 242
Сега само да се разпиша  Peace – дано ми остане време да се включа скоро

# 197
  • София
  • Мнения: 94
Мария цяла седмица не е на ясла - пак започна с кашлянето. Вече пие и антибиотик - за втори път тази зима.
Ох, направо не ми се вярва, че някога ще приключи периода с болестите всеки месец Sad

# 198
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Искам да споделя нещо, притеснена съм, пък дано ми олекне...
Мони тръгна добре на ясла, 10тина дни ходи до обяд, почна да обядва там /малко трудно, понеже не иска да дъвче, но с намачкване горе долу хапва/, и решихме да я оставим да спи. Няма никакви проблеми със спането /вече 3 дни/, но вчера и днес я прибрахме с драскотини по лицето, на различни места. Лелята не каза конкретно от какво са, според мен от някое друго дете /всички в групата са по-големи поне с 3 месеца от нея/. Сигурно е нормално, но тя сякаш се затвори в себе си. Преди беше по-общителна, никога не оставя някой да й взима играчките, винаги ходи при другите деца да ги прегръща и целува. Днес я събрах с едно приятелче, като я доближи и почна да хленчи и да я бута настрани. Непрекъснато иска да се гушка в мен, като стана да върша работа и бяга след мен хленчейки. Съня й нощем не е много спокоен, една нервна е станала...Да отбележа че 6 месеца досега я гледа жена, така че не мисля че проблема е в отделянето от мен.
Незнам как да реагирам на тези драскотини, да повдигам ли въпроса от дете ли са, дали тя ще преодолее това свиване в себе си...Иначе не плаче като я водим, на излизане казва чао на децата и лелите..
Съжалявам за дългия пост, но ми е едно такова свито... Cry

# 199
  • Мнения: 2 237
Моля ви мами,за да не пускам нова тема ще ми помогнете ли ?
Решихме да пуснем Калина на ясла от март,но първо изчакахме да минат тържествата за първи и за осми.Направихме и всички изследвания (поне така мислехме) Днес мъжът ми отишъл при мед. сестрата на яслата и тя казала че това не са всички изследвания.Ние имаме само едно изследване на акото,а те били три.Това което имаме е за бактерии,а трябвало още едно за глисти,и едно за ...не знам какво  Embarassed Това последното се правело,като лепваш една лепенка на ануса,чакаш да постои и после лепваш на стъкълце,което носиш в лаборатория за изследване Shocked Такива стъкълца със лепенки имало в аптеките.Ходих аз,питах,нито една аптека не е чувала за такова стъкълце  Sad
Няма да коментирам защо нашето педи пропусна да ни спомене за тези изследвания (ние нямаше от къде да знаем) и твърдеше че тези дето сме ги направили са достатъчни.
Но мами,кажете моля,какви са тези изследвания ? Разбрах че едното (дето го имаме ) е за бактерии,второто (за което пак се носи фекална проба) е за глисти,а третото с това стъкълце ? newsm78
И къде продават такива стъкълца с лепенки ?
Объркана съм  Confused

# 200
  • на Север
  • Мнения: 503
@blizna4e
В лабораторията в която занесохме фекалнита проба, лепнаха на Моника тиксото. стъкълцата са си техните, така че попитай в лабораторията.
Трябва да има още: манту, васерман на родителя и да мине кожен лекар

# 201
  • Мнения: 2 237
Добре,ще питаме в някоя лаборатория.Обаче това пък за кожния лекар за пръв път го чувам и вече съвсем ще се побъркам.Медицинската сестра от яслата нищо не е казала на мъжа ми за кожен лекар.Ох,задължително ли е ? Sad Тъпото е че ако продължаваме да се мотаем с фекалните изследвания,тези първите,на кръвта ще им изтече срока.Ох,ужас....

# 202
  • Варна
  • Мнения: 3 238
За първи път чувам че се минава и през кожен лекар. Ние дадохме за изследване урина, кръв и ако в две шишенца. Нито стъкълца нито нищо друго. В лабораторията са направили 2 различни изследвания на акото.

# 203
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Искам да споделя нещо, притеснена съм, пък дано ми олекне...
Мони тръгна добре на ясла, 10тина дни ходи до обяд, почна да обядва там /малко трудно, понеже не иска да дъвче, но с намачкване горе долу хапва/, и решихме да я оставим да спи. Няма никакви проблеми със спането /вече 3 дни/, но вчера и днес я прибрахме с драскотини по лицето, на различни места. Лелята не каза конкретно от какво са, според мен от някое друго дете /всички в групата са по-големи поне с 3 месеца от нея/. Сигурно е нормално, но тя сякаш се затвори в себе си. Преди беше по-общителна, никога не оставя някой да й взима играчките, винаги ходи при другите деца да ги прегръща и целува. Днес я събрах с едно приятелче, като я доближи и почна да хленчи и да я бута настрани. Непрекъснато иска да се гушка в мен, като стана да върша работа и бяга след мен хленчейки. Съня й нощем не е много спокоен, една нервна е станала...Да отбележа че 6 месеца досега я гледа жена, така че не мисля че проблема е в отделянето от мен.
Незнам как да реагирам на тези драскотини, да повдигам ли въпроса от дете ли са, дали тя ще преодолее това свиване в себе си...Иначе не плаче като я водим, на излизане казва чао на децата и лелите..
Съжалявам за дългия пост, но ми е едно такова свито... Cry

Александра, ако си беше пуснала поста предния петък направо щях да те питам къде сте на ясла ooooh!. В нашата група синът ми и едно момиченце цял преди обед не могли да си разделят някаква играчка и докато я прибирала лелята, а децата се опитвали да си я вземат Мишо я е одрал. Те ми казаха, че не го е направил нарочно/в смисъл от яд да отиде и да я надере/, но бяха много притеснени, защото си беше одрано момиченцето. Питах има ли някакъв начин да се извиня на родителите, но те казаха че стават такива неща Confused. Вчера пък прибрах Мишо одран.
Ако наистина смяташ, че има промени в поведението й, поговори с учителките да я наблюдават.

# 204
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Александра, ако си беше пуснала поста предния петък направо щях да те питам къде сте на ясла ooooh!. В нашата група синът ми и едно момиченце цял преди обед не могли да си разделят някаква играчка и докато я прибирала лелята, а децата се опитвали да си я вземат Мишо я е одрал. Те ми казаха, че не го е направил нарочно/в смисъл от яд да отиде и да я надере/, но бяха много притеснени, защото си беше одрано момиченцето. Питах има ли някакъв начин да се извиня на родителите, но те казаха че стават такива неща Confused. Вчера пък прибрах Мишо одран.
Ако наистина смяташ, че има промени в поведението й, поговори с учителките да я наблюдават.
Мерси Катюша, явно стават такива неща...По-скоро трябва да се притеснявам за поведението й. Дано сега уикенда се поосвести. А в понеделник ще говорим с госпожите.

# 205
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 357
За първи път чувам че се минава и през кожен лекар. Ние дадохме за изследване урина, кръв и ако в две шишенца. Нито стъкълца нито нищо друго. В лабораторията са направили 2 различни изследвания на акото.

Нашите изследвания бяха- Васерман на единия родител и фекалните проби.

# 206
  • Варна
  • Мнения: 3 238
За първи път чувам че се минава и през кожен лекар. Ние дадохме за изследване урина, кръв и ако в две шишенца. Нито стъкълца нито нищо друго. В лабораторията са направили 2 различни изследвания на акото.

Нашите изследвания бяха- Васерман на единия родител и фекалните проби.
Да де, и Васерман, забравих го него  Hug /може би защото мъжът ми даде кръв  Laughing /

# 207
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз също не съм водила сина ми на кожен лекар за яслата...

# 208
  • София
  • Мнения: 2 356
Това с тиксото и стъкълцето ми го даде джипито. Отлепяш тиксото, лепиш на дупето залепяш обратно. Не е сложно.

# 209
  • Мнения: 47 995
ние сме дали само две шишенца  в хеи, тиксо не сме слагали
дъщерята на Мистрал, какво стана с вас? какво реши  за проблема с лелите?

Общи условия

Активация на акаунт