Тиква като първи зеленчук?

  • 2 061
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 362
здравейте!
предстои да започна да захранвам младежа, който е с АБКМ и досега е пил само Фризопеп.
реших първата храна да бъде оризова каша на Хип, след което да започна със зеленчуковите пюрета. обичайно първото е картофи или моркови. моркови не искам да давам засега, защото четох, че могат да алергизират.  чисто готово картофено пюре не се предлага, а ми се иска да избегна готвенето.

мислех си дали може да се започне с тиква, вместо с картоф, защото Хип имат моно пюре от тиква, а после има и тиква с картофи. казаха ми, че сладките картофи, които препоръчват масово като първа храна в САЩ и Канада, по вкус и консистенция много приличат на нашата тиква, та си помислих дали не може да заместя.

какво мислите? някой започвал ли е с тиква като първи зеленчук?

# 1
  • Мнения: 27 524
Можеш, без проблем. Подходяща е, сладникава и обикновено се приема добре.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Аз започнах с картоф и след това с тиква,но и в обратен ред си е добре.При нас е любима храна.

# 3
  • Мнения: 2 897
Можеш Peace
Моят син много го харесва,от любимите му е Simple Smile

# 4
  • Мнения: 6 461
Можеш,разбира се .Като се има на предвид ,че тикват е приятна на вкус.
Децата я хапват с охота.

# 5
  • София
  • Мнения: 676
Можеш да въведеш тиквата. Синчето ми харесваше пюренцата с нея. Аз също я харесвам, но във вид на баничка  Laughing

# 6
  • Мнения: 1 448
Давай смело  Hug

# 7
  • Мнения: 5 362
Да може да дадеш. Peace

# 8
Тиквата ни беше първи зеленчук - точно на Хип,после дадох тиква с картоф - любимото ни пюре. Ние също сме с АБКМ, но пием Фризосой.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 362
Тиквата ни беше първи зеленчук - точно на Хип,после дадох тиква с картоф - любимото ни пюре. Ние също сме с АБКМ, но пием Фризосой.

а, много се радвам да чуя мнение и от друга майка на бебе с АБКМ! какви зеленчуци и плодове си въвела досега и в какъв ред?

# 10
  • София
  • Мнения: 1 230
А защо морковите да алергизират?

# 11
  • Мнения: 80
Можеш да дадеш тиква като първи зеленчук ДА.
Ако искаш на хип има и пюре тиквички с картоф.
В това пюре преобладава картофа и дори мога да кажа, че направо си от картоф.
Но Дея например не го харесва много. Така, че не ти го препоръчвам само за информация ако решиш да започнеш с картоф.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 362
А защо морковите да алергизират?

не зная защо, но го прочетох на няколко места, включително от опитните мами от клуб Алергии. учуди ме, защото е стандартно едно от първите неща, които се дават - апропо, морковите се водели плод, не зеленчук.

# 13
Тиквата ни беше първи зеленчук - точно на Хип,после дадох тиква с картоф - любимото ни пюре. Ние също сме с АБКМ, но пием Фризосой.

а, много се радвам да чуя мнение и от друга майка на бебе с АБКМ! какви зеленчуци и плодове си въвела досега и в какъв ред?

Започнах при навършени пет месеца с круша на Хип, защото бяхме запечени, продължих с тиква, тиква с картоф, картоф с моркови, моркови с ябълки, ябълки с боровинки - всички на Хип. Тиквички с картоф и карфиол с картоф не се харесаха въобще, смятам да пробвам пак по-късно. Давала съм на Сънвал тиква с ориз, спанак с картоф, морков с картоф, на Хаме моркови с ориз, на Гербер - някакво зеленчуково с рапична мазнина (имаше целина и корен от магданоз), не си спомням точно какво, но го изяде с голям апетит - гледам на етикетите да няма сол, мляко или глутен и да са само от два-три зеленчука, които вече съм въвела, ако не въвеждам внимателно по 4-5 дни от едно пюре и гледам за реакция. Смятам да си купя няколко пюрета от тиква или моркови и да прибавям част към тези, които не иска да яде. От около месец ядем и каша безмлечна оризова на Милупа.

# 14
  • София
  • Мнения: 15 219
А защо морковите да алергизират?

не зная защо, но го прочетох на няколко места, включително от опитните мами от клуб Алергии. учуди ме, защото е стандартно едно от първите неща, които се дават - апропо, морковите се водели плод, не зеленчук.

Да не би да имат предвид това, че в тях се натрупват нитрати? И всъщност да има опасност от нитратно натравяне?

Защо да са плод морковите? За първи път чувам. Тук, примерно, смятат, че са зеленчук: http://www.morkovi.com/

Последна редакция: чт, 23 ное 2006, 09:41 от Vivi

Общи условия

Активация на акаунт