Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 389
  • 1 816
  •   2
Отговори
# 1 380
  • Мнения: 20 168
За микоплазмата и уреаплазмата се правят специални тестове, мисля, че бяха днк, микробиологията не може да ги хване. Както и не всички лаборатории работят такива тестове. Зная за Геника със сигурност, а ако не си в София, трябва да питаш гинеколога. Иначе пробата се взима от гинеколога с едно тампонче и се носи в лабораторията.

Последна редакция: ср, 12 ное 2014, 18:16 от Lemy

# 1 381
  • Мнения: 390
Lemy, благодаря!  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1 382
  • Мнения: 20 168
За нищо, надявам се да съм била полезна.  Simple Smile

# 1 383
  • Мнения: 4 059
Здравей Lemy, не съм много сигурна как точно съм защото просто не ходя по доктори......и се надявам да нямам сериозни поводи за това и за в бъдеще. Не мога да кажа, че съм на 100% ок, от време на време имам леки дразнения, после съм добре, после пак - не съвсем...и така си карам...а при теб как са нещата?

# 1 384
  • Мнения: 20 168
Дано да нямаш поводи и за в бъдеще  Hug
Ами, не ми се иска да го казвам, да не се урочасам  hahaha, но съм добре. Започнах да пия от миналата година вит.Д, магнезий и още едно две неща необходими за усвояването на вит.Д и спрях да боледувам, направо не е за вярване. Също така не консумирам тестено и сладко и всичко е 6.

Последна редакция: нд, 16 ное 2014, 17:37 от Lemy

# 1 385
  • Мнения: 4 059
Добре, че ме подсети...отивам веднага да си изпия вигантола (вит. Д), че все го забравям.. Hug

# 1 386
# 1 387
  • Мнения: 13
Има една добавка- Имунобор Уро, аз съм пила и неоренал, чай от шипка, има и едно прахче Монурал се казва, пие се еднократно, но по усмотрение на доктор може и 3 пъти за един месец, той е за лечение на долните пикочни пътища, този цистит е много упорит, та аз така да не пия антибиотици с какво ли не ме лекуваха и накрая тези гадинки е- коли попаднаха в бъбреците ми, получих пиелонефрит и посред лято бях на гентамицин, че от многобройните ми лечения и още от малка ми изписваха антибиотици за какво ли не, в определен момент се оказах резиситентна към всичко с изключение на амикацин и гентата, а и един нефролог каза на майка ми, че донякъде това е и наследствено предаване

# 1 388
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Няколко страници по-назад писах един много дълъг пост. Ето че изминаха 5 месеца и пак познатите неприятни усещания се появиха. Явно и това лечение и уроваксома не бяха достатъчни. Намирам някакво успокоение, че този път направо си е рекорд 5 месеца без проблеми и по време на цикъл вече не ме хваща. Остана само след секса да реша проблема. Леко съм ядосана, че въпреки червената боровинка, която пия ежедневно плюс стандартните процедури пишкане преди и след секс пак ме лепна. Ще споделя, ако има нещо интересно след прегледа. Този доктор ми вдъхва малко надежда, имайки предвид при какви съм ходила до сега.

# 1 389
  • Мнения: 11 737
Колкото и банално да звучи: цистон пробва ли да пиеш няколко месеца?

# 1 390
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Колкото и банално да звучи: цистон пробва ли да пиеш няколко месеца?


И него съм пила и въпреки това пак имаше рецидив. И то в дена, когато ми дойде. За сега има някакъв напредък - само след секс.Стерилната урина показа пак Е.коли над 10 на 5-та, и излезе, че съм резистентна към АБ, който никога не съм пила. И се чудя дали нещо не е объркано или пък пробата ми е занесена късно - около час и половина след като пишках в шишенцето. Гаджето я занесе, понеже аз излизам мн рано за работа. Понеже внушението е голяма работа....Утре пак ще нося проба и тайничко се надявам да е чиста...
Иначе що чайове изпих до сега....

# 1 391
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Понеже обещах да шиша след като мина при лекаря. Ами пак същото - трябва да вляза в болница, защото без венозни АБ няма да се оправя и този щам на е.коли ESBL е много устойчив. Изписа ми Панцеф по една таблетка дневно, ама аз патката не запомних колко дни да го пия. В опаковката са 5 таблетки тъй че толкова ще пия. В листовката му пише че при инфекции на пикочните пътища се приема или 1 или 3 дни. Тъй че се надявам 5 да са достатъчни. Да си продължа до 6-я месец уроваксома и обичайната профилактика.
Не знам кога ще ми падне пердето и ще вляза да ме надупчат, а имам такъв страх от болници, като знам какви са условията....

# 1 392
  • София
  • Мнения: 933
Писала съм по -напред в темата , но пак ще пиша. Аз съм с хроничен цистит ,спазвам някои неща и не съм имала проблеми много време вече, овладяла съм го .
Съвсем скоро обаче ходих при много извествен и уж добър татуист ,направих си татус и на следващия ден разбирах ,че имам проблем. Веднага си направих урина с антибиограма и я занесах на нефроложката ми . Златен стафилокок изключително опасна, упорита и отвратителена бактерия, която се предава и хваща много лесно  в моя случай ,чрез иглите на татуиста.  За пореден път съм много доволна от нефроложката ми ,това е жена която обича работата си и разбира много от нея , има невероятно отношение към всеки пациент ,който съм пратила е останал доволен. Ако някой иска мога да му дам кординати на лично съобщение, тя се намира в София.

# 1 393
  • Мнения: 765
Аз днес си взех резултатите от изследване на урина-без бактерии.Миналата седмица бях на ехограф,не е и от бъбреците.Утре съм при ЛЛ.Какви други изследвания да предприема,имате ли идея?

# 1 394
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
И аз днес си взех резултата от стерилна урина- Ешерихия коли отново. Трета поредна година горе долу по това време.Първия ден във вторник имах и кръв в края на уринирането. Сега пия цистон и червена боровинка и чаках да излезе антибиограмата. Следобяд съм при доктора. По принцип досега винаги ме е лекувал с венозен антибиотик. Бактериите изезват за 1 година и после пак се появяват.Предните две години ми се появявахе след къпане в басейн и го отдавах на това. От тогава не влизам в басейн, замо в морето. Но пък сега нито на басейн съм ходила, нито нищо, просто станах сутринта иии ...изненада Явно така ще си я карам. Много е неприятно.

Общи условия

Активация на акаунт