Цистит - лечение без антибиотици - 4 тема

  • 83 475
  • 748
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Добавки и билки, от които сме доволни:

Цистон на Хималая
Ваксини Уростим; Уроваксом
Феминела Урофорте на таблетки  с екстракт от червена боровинка и вит. С и Е
Феминела Vagi С глобули с вит. С
Уринал акут
Цистостоп Рапид и Цистостоп Хроно
Неоренал СР
Д-маноза
Пробиотици
Чай от Мечо грозде + сода за хляб
Чай от царевична коса
Чай от черешови дръжки
Чай от липа
Чай от листа на червена боровинка
Антипаразитна тинктура
Лимон с лъжичка сода
Вода със сода за хляб
Вода с ябълков оцет
Още билки: Полски хвощ; Гръмотрън; Еквизетум хиемале (зимен хвощ); Дребноцветна върбовка; Брезови листа; Златна пръчица

Задължително да се пазят краката и кръста топли. Трябва да приемаме много вода, дори и да не ни се пие. Желателно е през 3-4 часа да ходим до тоалетна, дори и да не изпитваме нужда.

Можем да добавим различни витамини, минерали, имустимулатори за цялостното укрепване на организма.

УСПЕХ на всички в борбата с тая гад!  Hug

Тема- 1
Тема- 2
Тема- 3

# 1
# 2
  • UK
  • Мнения: 500
Да ви следя, момичета, че и аз страдам от циститни симптоми доста често, и сте ми много полезни Hug 

# 3
  • Мнения: 90
И аз ще ви следя, момичета. Сега уж съм закрепила положението, бях на хомеопат и ми изписаха солидагорен и доста хомеопатични гранули за различните дни от седмицата.Има ли такива, които са използвали солидагорен и има ли ефект, понеже аз съм малко скептична към хомеопатията, но не пречи да пробвам.

# 4
  • Мнения: 14
Здравейте момичета!  Не е съвсем по темата,  но знам, че сте доста запознати. Накратко от месец съм с оплаквания, пих антибиотик за 10 дни без подобрение . Пуснах седимент -чисто.  След 10дни посявка -чиста.  Нооо оплакванията остават, има ли някой със същите симптоми?  Посетих и уролог, каза възпаление и ми изписа Монурал и след 3 дни да повторя.  За сега нямам подобрение,  пих го в четвъртък и се чудя как да броя три дни???

# 5
  • Мнения: 90
Привет! Моите оплаквания са 1:1 с твоите, особено след секс парене, болки, парцали в урината.Имам много лефкоцити, кристали, урати, пик. киселина, но стерилна урина излиза чиста. Ако преди не си приемала монурал според мен ще ти помогне. Сигурно лекаря ти е имал предвид да броиш 3 вечери и на 4тата втори прием. Успех и дано се отървеш и не хронифицира!

# 6
  • Мнения: 4 322
Някой искаше схемата на Нелидикса.Намерих я и я споделям:
4 пъти по 2табл.-5 дни
3по 2 табл.-10дни
3 по 1 табл-7 дни
2 по 1 табл.-15дни
Прави се урокултура и според резултата се преценява как да се продължи.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 549
Някой искаше схемата на Нелидикса.Намерих я и я споделям:
4 пъти по 2табл.-5 дни
3по 2 табл.-10дни
3 по 1 табл-7 дни
2 по 1 табл.-15дни
Прави се урокултура и според резултата се преценява как да се продължи.
И Нитроксолина е по същата схема, нали?

# 8
  • Мнения: 4 322
Би трябвало или е това,което написа Диди.
Не знам дали сте пробвали схемата с билки на Бошнаков,но вече няколко човека и дете пред хемодиализа се похвалиха с липса на бактерии,които и с аб не са изчезвали.
Аз направих само 1-та част от курса с корените от магданоз,бях добре и не продължих нататък,но реших да я направя.Не знам по това време дали има корени от магданоз.Завършва се с мумийо,а то се оказа източник на всички минерали,с отношение и към щитовидна жлеза.
Някой от тук правил ли е пълния курс на Бошнаков?

# 9
  • София
  • Мнения: 1 549
Би трябвало или е това,което написа Диди.
Не знам дали сте пробвали схемата с билки на Бошнаков,но вече няколко човека и дете пред хемодиализа се похвалиха с липса на бактерии,които и с аб не са изчезвали.
Аз направих само 1-та част от курса с корените от магданоз,бях добре и не продължих нататък,но реших да я направя.Не знам по това време дали има корени от магданоз.Завършва се с мумийо,а то се оказа източник на всички минерали,с отношение и към щитовидна жлеза.
Някой от тук правил ли е пълния курс на Бошнаков?
Аз честно казано за първи път чувам. Може ли да споделиш къде да погледна какъв е курса, защото уж пуснах в гугъл, но ми излизат различни неща. Благодаря Flowers Hibiscus

# 10
  • Мнения: 4 322
Ще го напиша по-късно.

# 11
  • Мнения: 90
Група, иман следният въпрос. От 2 месеца имам по 4-5 лефкоцита на седимент, вероятно заради мервената боровинка, която пия, но оттогава пък постоянно излиза пикочна киселина. Има ли друга с такъв показател и притеснителен ли е?

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Norasummer, това е странно. Баща ми е с подагра и от повече от година заради нея пие алоето с червена боровинка. Боровинката му помага да изхвърли натрупаните уратни кристали (пикочна киселина), които водят до възпаления. Изследванията му са в норма и да чукна на дърво кризи не е имал.

# 13
  • Мнения: 90
Да, и на мен ми се странно. Водя здравословен начин на живот, фитнес, здравословна храна, много течности.От 2 месеца пускам през седмица или десет дни седимент и постоянно има пикочна киселина, от време на време кристали и урати. Сега джипито ми каза да пия неоренал. Да не би да е от прекомерния прием на антибиотици, преди никога съм нямала. Уролига, при когото ходех казва, че явно прекалявам с месото, Ама това е несериозно аз съм 48кг и честно казано не ям толкова често.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 521
Ами пробвай с Неоренала, той си е много хубав. Идея нямам дали антибиотиците имат такова влияние, ама няма да се учудя. Пий Неоренала и след месец си пусни обикновена урина с всичките показатели. Ииии гледай да ходиш до WC през 2-3 часа, дори и да нямаш позив.

Общи условия

Активация на акаунт