Цистит - лечение без антибиотици - 2

  • 132 175
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11 735
Ако имате предложения да добавим изпитани билкови рецепти, добавки, които са ни помогнали, ваксини, витамини т.н., споделете да ги кача в първия пост на темата.


Цистон на Хималая
Ваксини Уростим
Уроваксом
Чай от Мечо грозде + сода за хляб
Чай от царевична коса
Чай от черешови дръжки
Чай от липа
Антипаразитна тинктура
Лимон с лъжичка сода
Вода със сода за хляб
Феминела Урофорте на таблетки  с екстракт от червена боровинка и вит. С и Е
Феминела Vagi С глобули с вит. С
Уринал акут
Полски хвощ
Гръмотрън
Еквизетум хиемале (зимен хвощ)


Последна редакция: вт, 10 ное 2015, 19:56 от Merelenda

# 1
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Здравейте!
Не съм писала много отдавна в темата. Последно правих тежка криза през април - май, миналата година - общо 3 цистита. След антибиотика пих уроваксом, а според лекарката трябва и сега, наесен, да го пия. Още се колебая, не съм сигурна дали ми действа добре.
Мждувременно си пия билковите чайове за бъбреци и се моля да не ме споходи пак циститът.  Praynig
Четох, че препоръчвате уростима като по-евтин вариант. Не съм го пила, но разбирам, че свойствата им са сходни. Ще се консултирам и ще взема нещо, че хич не искам да се повтори оня ужас...

# 2
  • Мнения: 4 036
Лимон с лъжичка сода! Винаги ми е действало добре...

# 3
  • Мнения: 500
Момичета, а някоя от вас пила ли е Detrusitol на таблетки и имаше ли ефект? Благодаря!

# 4
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Вчера прочетох и за чаша вода с 1/2с.л сода един или два пъти дневно при инфекции на уринарния тракт.
Аз от днес пия антипаразитна тинктура.

# 5
  • Мнения: 11 735
Аз също съм пила много пъти сода с вода, но много по-малко количество сода. Да кажем кафяна лъжичка равна, от ония малките, разтворена в чаша вода. Пила съм и по 20 дена при парене при уриниране. Помага ми много.
Ако не пия сода с вода, то пия мечо грозде със сода. На опаковката на мечото грозде са описани доста по-големи количества сода, и все пак слагам по-малко. Вижда ми се много на 100 мл чай да добавям по лъжичка сода и да изпивам за деня 500 мл от чая на 5 приема с по лъжичка сода. Нещо такова беше.

# 6
  • Мнения: 15
При възникнал подобен проблем използвам с голям успех Феминела Урофорте на таблетки  с екстракт от червена боровинка и вит. С и Е, както и използвам Феминела Vagi С глобули с вит. С - уникални.

# 7
  • Мнения: 39
Уринал акут и билката полски хвощ ми помогнаха на мен оттогава не съм имала проблеми.

# 8
  • Мнения: 4 036
Диди, каква е тази противопаразитна тинктура?

# 9
# 10
  • Мнения: 11 735
Допълних горния пост. Ако се сетите за още някой лек, до 23 часа ще мога да допълвам.

# 11
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Когато е хроничен цистита има ли наличие на бактерии или само неприятните симптоми, но без бактерии?
Мен мине не мине и все си ме придърпва ниско долу... А и непиенето на вода или неходенето 2-3 часа до тоалетна веднага се отразява.

# 12
  • Мнения: 4 036
При хроничния бактерията си живее там, но не в големи концентрации...за да причинява остри симптоми..щом намалиш течностите или задържиш урина, просто се повиша концентрацията и, при което се усещат неприятните симптоми...

# 13
  • Мнения: 165
Аз това все не разбирам, как ми поставят диагноза хроничен цистит, а бактерия не се изолира?
Някой знае ли как се поставя диагноза уретрит, четох, че могат да се сбъркат двете заболявания.

# 14
  • Мнения: 4 036
Хроничен цистит се поставя, когато е имало няколко повтарящи се кризи за годината, не помня колко бяха..да речем 3 остри кризи с установена бактерия в рамките на една година.
За уретрит не знам...

Общи условия

Активация на акаунт