Цистит - традиционно и алтернативно лечение- тема 11

  • 20 442
  • 755
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 059
Добре дошли в новата тема! Flowers Lemon

  Пожелавам на всички ни тази тема наистина вече да е последна, да не успеем да я изпишем и всички да се отървем от това, което ни мъчи.Също така по-малко нови участници(ако може никакви) да имаме Innocent

А сега по темата...
  Преди да отидете на доктор или след като отидете, трябва да се  направи изследване на стерилна урина плюс антибиограма. Така ще се види какъв е причинителя и към какво е чувствителен, като по този начин ще се започне адекватно лечение. Не подценявайте проблема. Желателно е да се пусне и обикновена урина, за да се видят общите показатели, защото понякога говорят много. Искайте да ви видят на ехограф - пикочен мехур и бъбреци и да се види дали задържате урина.
Допълнителни изследвания, които могат да се направят са за хламидия, уреаплазма и микоплазма, защото понякога са причинители на цистит.

Добавки и билки, от които сме доволни:

Цистон на Хималая
Ваксини Уростим; Уроваксом; StroVac (не се продава в България, поставят се инжекции по схема, има странични ефекти)
Феминела Урофорте на таблетки  с екстракт от червена боровинка и вит. С и Е
Феминела Vagi С глобули с вит. С
Уринал акут
Урогард
Урикод, Урикод Форте
Цистостоп Рапид, Цистостоп Хроно, Цистостоп СР
Неоренал СР
Д-маноза
Пробиотици
Чай от Мечо грозде + сода за хляб
Чай от царевична коса
Чай от черешови дръжки
Чай от липа
Чай от листа на червена боровинка
Антипаразитна тинктура
Лимон с лъжичка сода
Вода със сода за хляб
Вода с ябълков оцет
Още билки: Полски хвощ; Гръмотрън; Еквизетум хиемале (зимен хвощ); Дребноцветна върбовка; Брезови листа; Златна пръчица
Сребърна вода
Алое

Задължително да се пазят краката и кръста топли. Трябва да приемаме много вода, дори и да не ни се пие. Желателно е през 3-4 часа да ходим до тоалетна, дори и да не изпитваме нужда.
При  цистит след секс - има показания, че прием на Цистостоп Рапид малко преди половия контакт действа. Също и няколко часа след това. Схемата е 2*2.
Ако се получава при ходене на басейни и море - може да се сменя банския, за да не стоите с мокро долнище.

Можем да добавим различни витамини, минерали, антиоксиданти, имустимулатори за цялостното укрепване на организма.

УСПЕХ на всички в борбата с тая гад!

Тема - 1 https://www.bg-mamma.com/?topic=144125
Тема - 2 https://www.bg-mamma.com/?topic=884066
Тема - 3 https://www.bg-mamma.com/?topic=929820
Тема - 4 https://www.bg-mamma.com/?topic=1007001
Тема - 5 https://www.bg-mamma.com/?topic=1104862
Тема - 6 https://www.bg-mamma.com/?topic=1155474
Тема - 7 https://www.bg-mamma.com/?topic=1240092
Тема - 8 https://www.bg-mamma.com/?topic=1323768
Тема - 9 https://www.bg-mamma.com/?topic=1351267
Тема - 10 https://www.bg-mamma.com/?topic=1426420

Последна редакция: вт, 18 юли 2023, 16:45 от bubanka

# 1
  • Мнения: 4 344
Vervam,мерси за темата.Дано не ни спохождат циститните и всякакви възпалителни проблеми.При мен пиелонефритите са повече...

# 2
  • Мнения: 5 059
Дай Боже! Все си го пожелаваме, в един момент ще се случи 🙂
Аз днес имах ново усещане и малко се притесних.
Като ходих до тоалетна се напънах повече, така да се каже , защото много бях стискала и като отидох беше по-бурно, силно , сещаш се.
Преряза ме леко, все едно мускула около уретъра , но като приключих нямаше болка и го забравих.
Е да, ама след това ходих още 2 пъти и е все така.
Тъпа , дърпаща болка, само докато излиза урината.Не е като при цистит.
И с приключване на изхождането, спира.
Като от мускула го усещам.
На какво ли може да се дължи?

# 3
  • Мнения: 165
Здравейте  каква урина се изследва за цистит обикновена или стерилна и пречи ли приема на цистостоп рапид и монурал

# 4
  • Мнения: 53
Здравейте  каква урина се изследва за цистит обикновена или стерилна и пречи ли приема на цистостоп рапид и монурал

Добре е да изследвате и двата вида урина. Стерилната урина ще покаже кои точно бактерии причиняват неприятните симптоми, а резултатите от обикновената урина ще помогнат при назначаването на пълно и правилно лечение.
Не е особено желателно да приемате антибиотик (в случая Монурал)  заедно с каквито и да било билки понеже в повечето случаи липсват клинични изследвания за взаимодействието им. Хубаво е да се съветвате със специалист. Напомням да не прибягвате към антибиотик на своя глава, защото вредите може да се окажат много повече от ползите.
След отшумяване на цистита може да направите едно превантивно лечение с билкови добавки и чайове - червена боровинка, мечо грозде и т.н

# 5
  • Мнения: 5 059
Към коментара на Chloessa, добавям: да, Монуралът ще попречи на реалния резултат.Трябва да се изчакат поне 7 дена за да се даде урина, ако не и повече.
Добре е да се дадат и двата вида урина, в обикновената има показатели за това дали има и колко силно е възпалението, колко е PH-то и много други неща.

# 6
  • Мнения: 165
Благодаря ви много, тези резултати са добре нали

# 7
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 684
Здравейте,  момичета!

Не пиша често в темата, но чета почти  редовно.

От 2.5 години се боря с ЕК и мима  малко затишие, но  в изследванията ми от събота в Бодимед в София, отново има ЕК.


Тези са от мин.седмица в Цибалаб в града ни:


Склонна съм да вярвам на Боди, защото си имам и дискомфорт.

Нямам възможност на отида на уролог, но ми се иска да взема някакъв АБ  за  повечко време  и съответно опашка.
Моля за съвети, от ползвали успешна комбинация!

# 8
  • Мнения: 4 344
Левокса,след него турски пиелосептил,ако трябва и месеци.И фитопрепарат евентуално.
Вервам,ти как си?

Последна редакция: вт, 25 юли 2023, 21:40 от sun sea

# 9
  • Мнения: 284
Дай Боже! Все си го пожелаваме, в един момент ще се случи 🙂
Аз днес имах ново усещане и малко се притесних.
Като ходих до тоалетна се напънах повече, така да се каже , защото много бях стискала и като отидох беше по-бурно, силно , сещаш се.
Преряза ме леко, все едно мускула около уретъра , но като приключих нямаше болка и го забравих.
Е да, ама след това ходих още 2 пъти и е все така.
Тъпа , дърпаща болка, само докато излиза урината.Не е като при цистит.
И с приключване на изхождането, спира.
Като от мускула го усещам.
На какво ли може да се дължи?

Здравейте,и аз имам г/д същите оплаквания. Правих секс и от следващия ден започнах да има парене/като щипане преди да излезе урината.Пуснах си урина,но там няма нищо и се чудя какво да направя Sad

# 10
  • Мнения: 4 344
Може да е чисто травматично.
Вани с тетра / смрадлика.И костни бульони,колаген,вит С за укрепване на болничен.

# 11
  • Мнения: 284
Може да е чисто травматично.
Вани с тетра / смрадлика.И костни бульони,колаген,вит С за укрепване на болничен.
 
И аз мислех за нещо такова. Направих онлайн консултация с нефролог и чакам да видя какво ще каже.

# 12
  • Мнения: 5 059
Моето не знам какво беше.Тъпата болка отмина за 3-4 дена .Аз си мисля, че може да е била излизаща песъчинка.

# 13
  • Мнения: 4 344
Важното е,че вече си добре.И повече да не те спохожда .

# 14
  • Мнения: X
Цитат
Здравейте!
Влизам тук с малко нетипичен пост и проведени изследвания наскоро. Касае се по-скоро за инконтиненция, която мъкна със себе си вече близо 15 години след раждане. Досега не й обръщах сериозно внимание, но преди около месец боледувах много сериозно, като състоянието ми беше придружено от силна кашлица и ходех по цял ден с дамска превръзка. Успоредно с това, тъй като от месец февруари захочнах умерено да спортувам, това напишкване доста зачести. Не вдигам големи тежести, но усещам по време на тренировка, че много ми се пишка и тичам, пишкам по 2-3 капки и така пак след 10-тина минути. Първоначално реших да се консултирам с гинеколог, да не би да се касае за пролапс, но същия каза, че матката си е на мястото и няма свличане. Изказа съмнение или за инфекция, или за отслабване на мускулатурата на уринарния тракт /точно на кое и аз не разбрах/, съответно пусна някои изследвания, от които резултатите са следните:
Микробиология на влагалищен секрет: ПОСЯВКА : НЕ СЕ ИЗОЛИРАТ ПАТОГЕННИ МИКРООРГАНИЗМИ. ПРЕПАРАТ : УМЕРЕНО ЛАКТОБАЦИЛИ; 6-7 ЛЕВКОЦИТА / ПОЛЕ; КОКИ; ПЕК.
Стерилна урина: Микроорганизъм: Escherichia coli в количество: > 10 ^ 5
Та, в тази връзка някой може ли да изкаже мнение дали едното състояние е свързано с другото. Ясно е, че ще се консултирам с уролог в най-скоро време, но нали знаете.. по-спокойна ще съм ако прочета нещо предварително.
Според вас, тази инконтиненция напоследък може ли да се дължи на резултатите от изследванията, т.е. наличето на ешерихия в урината и тези коки във влагалищен секрет?
п.п. В същото време, резултата от цитонамазката ми е PAP I. Хигиената ми е перфектна, да добавя също така.
Цитат
Здравейте.
Аз съм анонимната с инконтиненцията отпреди няколко поста.
Снощи бях на лекар и бих искала да споделя с вас, ако на някой друг би му било полезно.
Докторката е категорична, че инфекцията с Ешерихия коли би могла да повлияе това изпускане като го задълбочи.
За нея няма гинекологичен проблем според изследванията, които съм направила в тази връзка. Цитонамазката ми е супер, микробиологията ми е добра.
Има съмнения за хроничен цистит, но иска първо да изчистим бактерията.
Добавям и това, че инконтиненцията била свързана по някакъв начин и с това, че съм родена със Спина бифида.
Лечението, което назначи е:
7 дни Уназин /назначен по антибиограма/, 10 дни Бисептол /за опашка/, 3 месеца Уробиотик Форте, 1 месец Уроваксом или Уростим /каквото намеря/ и 1 месец Еманера.
Единственото, което ме притеснява е краткият прием на първия антибиотик. Според вас дали ще бъде достатъчен?

Пак съм аз - здравейте!
Антибиотикът си свърши работата и инфекцията е изчистена. По препоръка на доктора, трябва да пусна втора, контролна стерилна урина след 7-10 дни, за да сме абсолютно сигурни, че вече няма ешерихия коли.
Така, обаче! Продължавам да пия Уростима на своя глава, защото четох, че е добре да се приема повече от месец и сега пък ново двеста! Пишкам през 5 минути, постоянно имам позивни за уриниране, като усещането ми е за придърпване долу на изхода, не усещам пълен мехур или напрежение в него. Бяхме на море - отдадох го на хладката вода в морето, постоянно тичах до тоалетна и да сменям долнищата, за да не стоя мокра. Прибрахме се от море обаче още миналата сряда и нещата имам чувството, че дори се влошават. Вчера бях на контролен преглед при уролога и тя само вдига рамене, странно й било. Изписа ми Солифенацин за месец, който доколкото разбрах парализирал гладката мускулатура на пикочния мехур, защото според нея той е свръх активен в момента. А преди не беше!
Момичета, според вас дали това състояние не е предизвикано от приема на Уростим. Някой да се е оплаквал от влошаване на симптомите при неговия прием тук в темата?
п.п. За инконтиненцията лечението не помогна. Напишквам си се като кихна или инцидентно се прокашлям.
Не знам какво да правя, много съм объркана Sad
Дали да не търся второ мнение?

Общи условия

Активация на акаунт