Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 324
  • 1 816
  •   2
Отговори
# 1 395
  • Мнения: 20 165
И аз днес си взех резултата от стерилна урина- Ешерихия коли отново. Трета поредна година горе долу по това време.Първия ден във вторник имах и кръв в края на уринирането. Сега пия цистон и червена боровинка и чаках да излезе антибиограмата. Следобяд съм при доктора. По принцип досега винаги ме е лекувал с венозен антибиотик. Бактериите изезват за 1 година и после пак се появяват.Предните две години ми се появявахе след къпане в басейн и го отдавах на това. От тогава не влизам в басейн, замо в морето. Но пък сега нито на басейн съм ходила, нито нищо, просто станах сутринта иии ...изненада Явно така ще си я карам. Много е неприятно.
Аз за това не стъпвам в басейни, че знам какво може да пипнеш от там.

Последна редакция: пт, 12 дек 2014, 08:34 от Lemy

# 1 396
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Аз днес си взех резултатите от изследване на урина-без бактерии.Миналата седмица бях на ехограф,не е и от бъбреците.Утре съм при ЛЛ.Какви други изследвания да предприема,имате ли идея?

Освен и гинеколог да посетиш, за друго не се сещам. Щом урината е стерилна а имаш циститни симпотми, може да са някои гъбички или др. бактерии.
Успех в лекуването на всички!

# 1 397
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Понеже вчера бях на гинеколог и стана дума, че пак съм със цистит, гинеколожката ми каза за някакво ново билково - Урорен. То е комбинация от брезови листа изсипливче и малко червена боровинка. Нефролозите отскоро го изписвали и били доволни. Та взех си го де, то какво ли не съм пила.

# 1 398
  • Мнения: 460
Първото нещо е да се отиде при гинеколог, за да се хване навреме. Преди половин година се появиха оплаквания при мен, за съжаление гинеколожката не започна веднага лечение, което доведе до остра бъбречна инфекция. След това една седмица на антибиотици в болница и 39 градуса температура. Трябва да се действа бързо и навреме, иначе става много лошо.

# 1 399
  • София
  • Мнения: 4 177
Понеже вчера бях на гинеколог и стана дума, че пак съм със цистит, гинеколожката ми каза за някакво ново билково - Урорен. То е комбинация от брезови листа изсипливче и малко червена боровинка. Нефролозите отскоро го изписвали и били доволни. Та взех си го де, то какво ли не съм пила.

Аз също съм с хроничен цистит. Отдавна не ме беше почвал, но сега пак се възобнови. Доволна ли си от този Урорен, утре ще потърся и аз. Предстои ми пътуване и трябва непременно да взема нещо.

# 1 400
  • Мнения: 76
Здравейте,
Няколко години с моя  съпруг ходихме  по мъките. Ешерихия коли и двамата: в урината, спермата, влагалище. Направо бяхме като инкубатори  за гадината.
Лечение къде ли не с кво ли не, даже Американската ваксина по схема пихме и нищо накрая.
Свекървата ми даде книга на Мария  Требен. От там изнамерих билка Дребноцветна  Върбовка.
Смея до кажа  че тази билка ни помогна.

# 1 401
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Понеже вчера бях на гинеколог и стана дума, че пак съм със цистит, гинеколожката ми каза за някакво ново билково - Урорен. То е комбинация от брезови листа изсипливче и малко червена боровинка. Нефролозите отскоро го изписвали и били доволни. Та взех си го де, то какво ли не съм пила.

Аз също съм с хроничен цистит. Отдавна не ме беше почвал, но сега пак се възобнови. Доволна ли си от този Урорен, утре ще потърся и аз. Предстои ми пътуване и трябва непременно да взема нещо.
Ами пия го за сега. Нямам оплаквания, но още държа на сухо гаджет. Не исках веднага да подновяваме креватните действия, а напоследък имах само тяколко часа сън заради работата. Ще ви държа в течение.

# 1 402
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Как беше лекарството, което съдържа мечо грозде и се пие около 5-6 дни и не- повече от около 5 пъти в годината?

# 1 403
  • Мнения: 4 344
Мечо грозде съдържа Цистинол-а.

# 1 404
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Да, това е. Защо на това лекарство пише за една седмица и то за не повече от 5 пъти в годината, а на мечото грозде на Тошков пише, че е желателно да се пие няколко месеца?

# 1 405
  • София
  • Мнения: 933
И аз днес си взех резултата от стерилна урина- Ешерихия коли отново. Трета поредна година горе долу по това време.Първия ден във вторник имах и кръв в края на уринирането. Сега пия цистон и червена боровинка и чаках да излезе антибиограмата. Следобяд съм при доктора. По принцип досега винаги ме е лекувал с венозен антибиотик. Бактериите изезват за 1 година и после пак се появяват.Предните две години ми се появявахе след къпане в басейн и го отдавах на това. От тогава не влизам в басейн, замо в морето. Но пък сега нито на басейн съм ходила, нито нищо, просто станах сутринта иии ...изненада Явно така ще си я карам. Много е неприятно.
Аз за това не стъпвам в басейни, че знам какво може да пипнеш от там.
Не съм влизала в басейни от години , но ми казаха профилактично хапче, след като влизаш в басейн го пиеш и си ок. Още не съм пробвала ,но товалято мисля да се престраша в някой не толкова съмнителен басейн. Whistling

# 1 406
  • El Paso/Los Angeles
  • Мнения: 2 096
Вчера за първи път ми се случи да пишкам кръв. Супер много се уплаших. Добре че на сутринта беше преминало. На вас случвало ли ви се е?
Ама, че досада е това циститът. Отдавна не се беше обаждал и както легнах с влажна коса, ме почна. Не мога да му хвана цаката още. Преди пиех всеки месец Микомакс, но скоро не съм правила профилактика.

# 1 407
  • Мнения: 20 165
Симона, кое е това хапче?

# 1 408
  • София
  • Мнения: 933
Вчера за първи път ми се случи да пишкам кръв. Супер много се уплаших. Добре че на сутринта беше преминало. На вас случвало ли ви се е?
Ама, че досада е това циститът. Отдавна не се беше обаждал и както легнах с влажна коса, ме почна. Не мога да му хвана цаката още. Преди пиех всеки месец Микомакс, но скоро не съм правила профилактика.
Да , случва се при цистит . На мен лично два пъти ми е ставало, като получих цистит за първи път. Тогава не знаех какво е и помислих ,че ще се мре.
Симона, кое е това хапче?
Не мога да намеря листчето на което ми го записаха , като го открия ще напиша .

# 1 409
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз да споделя. Малката ми дъщеря( на 5 г.) преди празниците изкара един цистит. Започна с често уриниране, после болки и парене при пишкане. На петия ден взех Феминела урофорте. Нещата започнаха да се успокояват след 5-6 дни прием на сиропа.
Миналата седмица пуснахме стерилна урина и посетихме нефролог, който я гледа на ехограф. Всичко е наред, слава богу!
Но сиропа го препоръчвам с две ръце!

Общи условия

Активация на акаунт