Цистит-някой знае ли лечение без антибиотици

  • 726 383
  • 1 816
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 149
Извинете, че така се намъквам в темата, но тъй като аз в момента лекувам за първи път цистит с Ципрофлоксацин искам да ви питам нещо......изпих едно блистерче само и го спрях, но имах доста кървене преди това, кървава слуз, която изтичаше не само при уриниране. Паренето и болката спряха, кръвта вече е само зацапващо-кафеникава и аз го спрях да го пия, но ето че снощи пак прокървих и то ярко червено. Една две капчици само но...се притесних. Дали не е трябвало да спирам хапчетата или може би не е цистит а нещо по-серизно?

Винаги трябва да се прави ЕХО на бъбречните легенчета и мехура, за да се установи цистит. Или една бърза урина, за да се види има ли бактерии.
Кървенето е от песъчинки от бъбреците, които издират уретрата.
Аз сега правя цистит от ден-два и мира нямам!
Обикновено ми минава с Нимезил - обезболяващо и много вода!
Но сега заради кърменето не мога да пия нимезил и съм се видяла в чудо.
Лекарите обичат да дават лекарство само при симптомите. При лошо лекуване на цистит получих пиелонефрит, остър, искаха да лежа в болница направо!
Така че лекарите им е лесно - ето ви хапчета, без изследвания, но те си пишкат ок, а ние неееее.

Винаги Мечо грозде се прилага когато няма бъбречна криза. Когато организмът е в криза не се пие такъв чай. Той е за долечение, но не е лекуващ. Stop

5нитрокс-а много помагаше, но го няма вече.
Цистон се пие след като мине лечението, за да не те повтаря. Има едно,...
Неоцистон или нещо такова, казват, че е много добро, на Неофарма е.

# 16
Чаена,
На мечото грозде си пише кога не бива да е пие, но не съм чела "когато имаш криза".  Освен това кървене може да се получи и без да имаш песъчинки и камъни. Често цистит се получава при бяло течение, замърсяване и т.н.
Наличието на бактерии в урината се установява със стерилна урина, прави се посявка и отнема около 3 дена, като резултата ти дава вида бактерии и антибиотика, към който е чувствителна.

Обикновената урина покзва наличие или отсъствие на белтък. Личната лекарка, при която съм записана си купува едни лентички, които също могат да свършат работа, при това на момента.

# 17
  • Мнения: 8 505
Моя приятелка има хроничен цистит, който се проявява често. Тъй като вече е взимала много антибиотици, а това се отразява на организма, искам да ви попитам някой знае ли за лечение без антибиотици. Можете ли да предложите нещо профилактично което да предотвратява честата му поява.

Нека отиде на нефролог.Да и пусне изследвания и да и назначи лечение.

# 18
Цитат
аз се лекувах 2 пъти с хапчета и накрая,едно обикновено чайче за 1 левче ми реши проблема.казва се мечо грозде.малко е неприятено на вкус,но си струва.ден -два и подобренията са на лице. Peace
и при мен беше така  Peace           

# 19
  • Мнения: 2 149
Чаена,
На мечото грозде си пише кога не бива да е пие, но не съм чела "когато имаш криза".  Освен това кървене може да се получи и без да имаш песъчинки и камъни. Често цистит се получава при бяло течение, замърсяване и т.н.
Наличието на бактерии в урината се установява със стерилна урина, прави се посявка и отнема около 3 дена, като резултата ти дава вида бактерии и антибиотика, към който е чувствителна.

Обикновената урина покзва наличие или отсъствие на белтък. Личната лекарка, при която съм записана си купува едни лентички, които също могат да свършат работа, при това на момента.
За урината си права!
 Peace
Какво пише на Мечото грозде, кога не се пие?
Аз знам, че когато имаш криза или заболяване не се приема.
Имам към 7-8 цистита и 2 пиелонефрита и знам, че не се пие това грозде по време на заболяване или оплаквания. Пие се веднага след отминаването на заболяването.
От какво кърви лигавицата при цистит ако не е от пясък? Питам само...

И сега нещо лошо - бабЕто получи такова кървене от уретрата, след преглед откриха туморчета в пикочния мехур. Затова казвам, че тези заболявания трябва да се следят от специалисти!

# 20
  • Мнения: 2 242
за малко и аз да направя хроничен цистит – минаваше ми само докато пиех Цистон и няколко седмици след това #Crazy. Добре че ходя при читав лекар  Hug та ми предписа чай от мечо грозде и Имунобор Уро Peace. Наскоро отидох пак на изследвания (имах и две малки кисти в пикочният мехур) – вече съм здрава като бик Mr. Green!

# 21
За съжаление в момента нямам мечо грозде билката - както му викат в аптеката. Мисля че не се препоръчва при задръжка на урина и при бъбречна недостатъчност, но не съм сигурна точно.
Кървене съм получавала само от бактерии в следствие на замърсяване. Песъчинки и камъни нямам, никога не съм и имала, но пък получавам цистит заради бяло течение.

Изобщо при по-продължителен проблем, или при чести цистити според мен е добре да се посети специалист. И заради посочения проблем при баба ти.

# 22
  • Мнения: 512
Ох, не се сещам има ли нещо, което да не съм изпила заради тоя пусти цистит - придобивка от студентския басейн в Академика през първата ми година в университета. За онази зима боледувах от цистит 7 пъти, това значи и толкова различни антибиотика (инжекционно и през устата), 5-нитрокси и мечи гроздета, бутилки с топла вода между краката преди заспиване ... да не говорим колко изследвания... Отровиха ме просто, а ефект - краткотраен, да не говорим за красивите странични ефекти от прекаляването с антибиотици (винаги изписани от лекар) - гъбички и прочие...
И накрая изнамерихме някакво лекарство - НОЛИЦИН (Nolicin) - на  някаква словенска фирма е (KRKA, майче беше) и край!!!
Оттогава минаха 11 години (леле, как лети времето!) и не съм боледувала нито веднъж!
Консултирайте се с лекар и го пробвайте и вие, дано да помогне, особено се надявам за хроничните като мен, знам какви мъки са.
Успех!  Hug

# 23
  • Мнения: 99
Nolicin е с мн. добър ефект, но е антибиотик.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Аз нямам хроничен цистит, но при настинка понякога се появава.
Пия Но шпа 3х1т., ако са по нетърпими болки и Спазмалгон 1т. вечер, билков чай, вечер краката в топла вода с морска сол, спя с чорапки и вълнен колан на кръста поне седмица, докато отшуми.

# 25
  • Мнения: 1 840
А пробвала ли си перличките "Роватимекс" - те са точно за това, не са антибиотик, мисля че бяха 30 в шишенцето. Пие се 3х1 в продължение на 10 дни. Аз съм много доволна. Чаят от мечо грозде също го препоръчвам.

# 26
  • Мнения: 1 277
Ох, не се сещам има ли нещо, което да не съм изпила заради тоя пусти цистит - придобивка от студентския басейн в Академика през първата ми година в университета.

И моят цистит ми бе за спомен от един басеин през първата година в университета. Урокултури, антибограми, антибиотици, билки..От силните болки бях станала 38 килограма ooooh!.
Цялата тази история продължи около  3 години. Накрая попаднах на лекар, който след урокултура ми предписа подходящ антибиотик- Ципробай. Оказа се, че това е Ципрофлоксацин, но само че на Байер. Попитах доктора освен в цената(Ципробай е 10 пъти по скъп) друга разлика има ли. Отговорът беше, че Ципробай е много по-пречистен, с много по-добро качество и с по-малко странични ефекти. Да чукна на дърво, след този антибиотик почити не съм получавала криза. Миналата година получих една, но ми мина само за един ден като се наливах с повечко минерална вода. А преди през месец-два бях с кризи.
Освен това на мен много и помогнаха и едни процедури, които ми правиха в санаториума в Хисар- парафинови компреси, вани, някакви процедура с ток и пиене на минарална вода по определена схема.
Дано да минава бързо проклетият цистит, че наистина е нещо кошмарно.

# 27
И аз имам често повтарящи се цистити и преди време моя приятелка ми препоръча лекарството NEORENAL от 330 мг -  на фирма Neopharm, на самата кутийка пише, че е екстракт от брезови листа. Хапчетата са зелени. В упътването пише, че може да се ползва при:
1,Бъбречнокаменна болест
2,Възпаление на пикочно-половата с-ма( цистит, уретрит и пиелонефрит)
3,Подагра
4, Възпаление на жлъчните пътища
5, Отоци - от сърдечно-съдов, бъбречен и възпалителен произход
6, Ревматоидна болка и артрит
7, Целулит

Като действие е посочено, че има противовъзпалително, антимикробно, жлъчегонно, урикозурично.
Но най-добре да се консултираш с лекар преди това, въпреки, че е на билкова основа.
Аз иначе си купувам един чай за бъбречни страдания на проф. Ламбрев. Има го в почти всички аптеки. Много ми помага винаги ме спасява.Пие се 3 пъти на ден по една кафена чашка.

# 28
Здравеите!!!Единсвеното спасение от честото боледуване от цистит е профилактиката.Аз използвах URO-VAXON,30 броя таблетки в опаковка,с цена около 40лв.Пие се всеки ден по една таблетка.След 6 месеца може да се повтори(и е желателно).Това лекарство действа като ваксина и е наистина много добро.Аз се спасих от неприятния цистит именно чрез него.Препоръчвам го на всички.Успех!!!!    

# 29
здравейте всички!аз когата имах цистит една баба ми каза да пия билката петолистник(или петопръстник в някоъ райони)помогна ми.успех и на вас!

Общи условия

Активация на акаунт