Доволни ли сте от личния Ви лекар?

  • 7 209
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 819
Вие доволни ли сте от Вашето Джи Пи?Моята лекрака е добра като диагностик,ама отношението и към пациента е КОШМАРНО...!Сериозно съм се замислила да я сменям,ама не знам къде да ида след това.Последно като имах ужасен проблем,даже не си вдигаше телефона...стигнах до болница.

# 1
  • Мнения: 1 615
Нашата е страхотна - д-р Ваня Груева в жк "Люлин", София.

# 2
  • Мнения: 3 537
Да,доволна съм Wink Д-р Томов ,20 поликлиника "Борово" Peace

# 3
  • Мнения: 9 093
Страхотна нестрахотна...при всички лекари има опашки, и никой не дава направление ей така, щото искаш Crazy
Така че явно съм доволна...

# 4
  • Мнения: 1 455
Доволна съм,на моменти ме дразни,но пък има подход към децата ми,винаги е на линия за всичко и не ме претупва на прегледите.Дразнеше ме,че ми взимаше пари за преглед на децата,но аз вече не и давам,защото ако я попитам дължиме ли и нещо тя веднага си иска Laughing.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 576
Не съм доволна. Чакаме с децата по 40мин-до 1ч30мин, а ни преглежда за 5 мин/двамата общо/. И отсича нещо, което не ми харесва. Ще я сменям.

# 6
Ми виж какво - можеш да я смениш и имаш 3 вариянта:
1. Да попаднеш на лош диагностик, който не си взига телефона
2. Да попаднеш на лош диагностик, който обаче си вдига телефона
3. Да попаднеш на добър диагностик, който също не си вдига телефона
4. Да попаднеш на добър диагностик, който е съвестен и си вдига телефона.
В общия случай обаче трябва да отчетеш и готовността да дава направления и чакането пред кабинета.

Идеалните неща в живота са само по приказките, така че избери с какво можеш да направиш компромис.

Педиатърката, при която сме записани според мен е добър диагностик, дава направления, вдигаси телефона, но само след 10ч когато не е на работа. По домовете не ходи, или поне у нас не е идвала, дори детето да е било с 39,5.
Предишната обаче беше лош диагностик, направления не беше склонна да дава, но затова път беше осигурила 24часов "съпорт" чрез договор с клиника.

И още нещо важно за теб като пациент - дали е готов отговаря на въпросите ти.

# 7
  • Мнения: 1 808
Много съм доволна  Hug
Много точни диагнози поставя и винаги съм доволна от това което е изписал. Отделя ни мнооого внимание и подробно ни обяснява всичко.
И Джи Пи ми е и педиатър на детето  Simple Smile
И ми е под носа  Simple Smile
Идвал и и вкъщи когато съм го викала  Hug Heart Eyes
Д-р Заяков  Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 790
Недоволна съм от лекарката на дъщеря ми. Рали не наддаваше добре като бебе, имахме доста проблеми с яденето и разни болести. Не мога да кажа че д-рката се държи адекватно. Има ужасно много пациенти - и деца и възрастни. Има желание да помогне, но е толкова неорганизирана, че човек трябва да загуби почти цял ден пред кабинета и.

Д-р Цацова, 22 поликлиника.

# 9
  • Мнения: 80
Съвсем недоволна! За педиатъра иде реч.
Претупва, дори не мери детето коректно, а  е с електронни везни. Това дори не го отчитам като проблем, вече. Все е добре и здрав, нище, че твърдя че не е, от което поселдствията бяха естествено тежки. Уши НЕ преглежда, за хранене съвети не ни дава, че дори не се интересувала с какво го храня. Незаинтересованост. Д-р Вангелова, 20 поликлиника.

Джи пи то ми - не го посещавам и дано не ми се налага Praynig Praynig Praynig

# 10
  • София
  • Мнения: 3 679
Страшно съм доволна-много е мила,отзивчива и винаги на разположение.Никога не съм имала проблеми с направления,дори и според нея ненужни/оказваше се права Wink/Ако щие и в 24ч. да й звънна по телефона -винаги е на линия Hug
Д-р Котевска 28-ма поликлиника  bouquet-педиатър на детето
д-р Грозданова 28-ма поликлиника  -моята лична лекарка -казаното се отнася й за нея

# 11
  • Мнения: 126
При личната ходим само за ваксините,иначе като се разболеят ги водим в частна клиника.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 951
Да,много съм доволна.никога не ни е претупвала жената.Дори разговаряме и за други неща,.Много съм доволна!

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Като цяло съм доволна. Има неща, които не ми харесват, но на този етап съм се примирила, защото не виждам по-добър вариант. Т.е. претеглила съм плюсовете и минусите и плюсовете са натежали.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Да, доволна съм от педиатъра (и GP) на децата си.

Винаги си вдига телефона.
Когато се обадя за преглед, "записва" ни час и ни приема веднага, след като отидем.
Мисля, че е добър диагностик.
Не предписва АБ просто, за да се застрахова.
Усеща Wink кога е необходимо да ни прати на специалист (не експериментира преди това).
Съобразява се с моето мнение и опасения, ако имам такива.
От "старата" школа е, но в момента, в който разбра, че аз имам други идеи за захранване и т.н., не ми е създавала проблеми.

Сигурно има и други неща, за които в момента не се сещам.

# 15
  • Мнения: 1 520
Аз съм доволна. Практически тя е личен лекар на цялото ни семейство. Аз съм и пациент сигурно от едно 15 години поне.
Със новите правила, направление, и поемане на всички пациенти винаги може да се намери повод да искаме още нещо, но смятам че жената се старае максимално. И никога не е отказала домашно посещение.

# 16
# 17
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
Понякога е много адекватна и ни обръща много внимание.Но има моменти в които ми се струва изморена и разсеяна което ме дразни.Според мен е взела много пациенти и работата и идва в повече,но когато детето ми е болно това не ме интерисува и не мога да и съчувствам!Така,че и да и не !

# 18
  • София
  • Мнения: 39 761
Не съм доволна от лекарката си, най-вероятно ще я сменя.

# 19
  • 1st floor
  • Мнения: 9 105
 Grinning Доволна съм - доктор Виденова - Люлин 2 м.р.

# 20
  • Мнения: 2 196
Доволна съм - добър диагностик,винаги е на линия,когато искам направление,винаги ми дава.Никога не е отказал да дойде до нас,за да ни прегледа.Дори е имало случай,когата между два прегледа се обажда,за да провери как сме. Wink
 

# 21
  • Мнения: 14 133
Не съм доволна от работното му време-от понеделник до  петък от 8,00 до 13,00. Трудно го откривам косултация, ако ми се наложи. Почти съм решила да го сменям след Нова година!!!!

# 22
  • Мнения: 8 505
Вие доволни ли сте от Вашето Джи Пи?

Доволна съм (и мъжът ми е при него).Но съм го посещавала 2-3 пъти,така че не мога да съм сигурна,че преценката ми е обективна.Това,което не харесвам-вечните опашки пред кабинета му.
Личният лекар на дъщеря си не съм виждала никога.Водим я при педиатър,от който съм невероятно доволна.А как точно става мотката да е записана при един лекар,а да я водим при друг (всичко по ЗК) изобщо не зная.

# 23
  • Мнения: 9 095
аз хич не съм доволна, и затова на 1ви декември- нов. То неможе да ида за направление и тя да ми каже, че трябва първо да опитаме сами да решим проблема, интересното е че я бива и за гинеколог и за очен Peace

# 24
  • Мнения: 532
Много съм доволна.И добър диагностик и винаги на линия когато се налага.Не се презастрахова с АБ и има направления когато се наложи.Клиниката имат подписан договор за неотложна помощ ( да не се налага да я използвам).За консултациите ходим с предварително записан час, но за прегледите се чака ( особено в по- грипаво време ) ама то къде не се чака.Така че: д-р Николова МЦ Еквита Варна.( Това беше за детето )
За моят личен лекар нямам наблюдения.Веднъж ходих за медицинско за шофьорска книжка и веднъж за медицинско за работа Laughing.Сега за консултациите ми даде веднага направление , ама няма как все пак.

# 25
  • Мнения: 1 364
Да, доволна съм.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Не не съм доволна и смятам да я сменя. Ходя при нея само за болнични или направление. Преглежда детето, пише рецепта, която аз не изпълнявам, взимам си болничния и отивам в частния кабинет.
Тя си е нарочила Силви, че и действат само два вида антибиотик и само такива предписва. Няма витамини, няма сиропчета за кашлица, направо тряска антибиотика. Едно дете имам не мога да го тровя излишно.

# 27
  • Мнения: 3 647
 Twisted Evil хич даже не бях доволна
затова я смених
сега е времето да смяна
  bouquet

# 28
  • Мнения: 2 381
Определено не съм доволна и преди 2 дни избрах нов личен лекар за мен и съпругът ми.
Бих искала да попитам нещо в тази тема...Надявам се, че авторката няма да има нищо против Hug
Бившата ни вече лична би ли могла да разбере при кого сме се преместили newsm78Ако някой е запознат, да сподели Hug

# 29
  • Мнения: 3 146
Не само че може, ами по закон е длъжна, за да пу предаде по служебен път (чрез мейл или на ръка) всички данни и изследвания, които е провеждала, докато сте й били пациенти.
Но не бива да се притесняваш, защото аз досега не съм чула някой са си е свършил работата. Т.е. те си получават януари новия списък с регистрирани от НЗОК и повече просто не фигурирате там. Това е.

# 30
  • Мнения: 81
Като цяло съм доста доволна!Д-р Груева от Люлин, е винаги има опашка, но на консултации сме с точен час и ако бебка е болна влизаме с предимство, ако е каката чаке си реда.Винаги си вдига телефона,много често е отваряла кабинета в почивен ден,за да ни прегледа.Сега бебка е болна и ни даде инхалатор, за да и правим дневните процедури и държи да се чуваме сутрин и вечер да я уведомявам за състоянието на бебето, защото е само на 3м.
Не може всичко да е идеално, но + са много повече!

# 31
  • Мнения: 2 657
Ами,от първата изобщо не бях доволна,нито от диагнозите и,нито от отношението й Twisted Evilта затова я смених Peace
От сегашното ДжиПи,съм много доволна във всяко едно отношение-просто не мога да кажа лошо за човек,който си върши и гледа работата както трябва Peace

# 32
  • Мнения: 88
Не бях доволна от педиатърката на дъщеря ми и я смених.

# 33
  • Мнения: 2 381
gergandi, благодаря ти  bouquet

# 34
  • Мнения: 388
Не съм!След последното тримесечно боледуване на децата ми,много ме разочарова.Незнам дали да я сменя,другите за който съм чувала покрай мен са още по-зле. За преглед чакам най-малко 1ч.,изписва едно и също-антибиотик два вида,вентолин,кларитин.Няма значение какво им е.
За сега посещаваме частна клиника.

# 35
  • Мнения: 2 019
Като цяло съм доволна. Има неща, които не ми харесват, но на този етап съм се примирила, защото не виждам по-добър вариант. Т.е. претеглила съм плюсовете и минусите и плюсовете са натежали.
Peace

# 36
  • Мнения: 1 043
не но смених вече четири досега и май няма да намеря добър тук в асеновград - имаше една лекаркаот която бях много доволна но пък тя си почина жената и то млада  Sad

# 37
  • София
  • Мнения: 6 074
В общи линии мога да кажа, че съм доволна. Simple Smile Да не урочасам нещо човека,  Wink но досега винаги е обръщал внимание на всяко оплакване, давал е направления, и... почти не се чака пред кабинета му!  Peace

# 38
  • Мнения: 983
Общо взето съм доволна.

# 39
  • Мнения: 872
И при нас предписаните лекарства са едни и същи почти всеки път-мукосолван,вентолин,ксилометазолин и редува два вида антибиотик.С антибиотиците като че ли понякога се презастрахова.Предимството е,че е близо до нас и има през ноща дежурен лекар.

# 40
  • Мнения: 420
      От моята съм доволна. Старае се жената, не отказва направление, когато поискам, вдига си телефона и т.н.Но и аз се старая да не ходя за глупости - все пак доброто отношение е двустранен процес.
     Не мога да разбера хората, които не са доволни, но пак си ходят при техните лични лекари. Понякога лекарите, при които има опашка, не че са толкова добри, а са по-скоро на удобно място.
     А грубото отношение дължим само на себе си - щом търпим, защо те да се стараят повече?! Напуснете личния лекар, от който не сте доволни! Ако всички го правеха, положението щеше да бъде съвсем друго...

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 16:17 от berolina

# 41
  • Мнения: 1 802
А грубото отношение дължим само на себе си - щом търпим, защо те да се стараят повече. Напуснете личния лекар, от който не сте доволни. Ако всички го правеха, положението щеше да бъде съвсем друго.

БРАВО berolina, напълно съм съгласна с теб!  Peace

И аз така направих, попаднах на много груб семеен лекар, то направо ме беше страх да си задам въпроса (ако имам такъв), накрая ми писна и го смених, ама със най-голямо удоволствие! Освен това не може да постави точна диагноза, а и винаги лекува сам, без да се консултира със  специалист. Сега сме при една много симпатична и спокойна лекарка, много съм доволна, поне засега!  Simple Smile

Но аз повече държа JP-то на детето ми да е в час!  Simple Smile Защото, все по-рядко май се намират съвестни и такива дето да си гледат работата както трябва. Моята фаворитка сред тях е д-р Ваня Шевърова от Ямбол! (за мен е абсолютно некадърна детска лекарка)...знам защо го казвам!  Close

# 42
  • Мнения: 104
ДА! КАТЕГОРИЧНО! Страхотен диагностик, съвестен, с човешко отношение! Няма проблем за направленията! Компромиса, който правя е с чакането пред кабинета, но нали и аз когато вляза там искам да ми се обърне внимание, така че... Д-р Делев от 3-та градска! Да бъде включен в белия списък на Софийските лекари!!!!!!!!

# 43
  • Мнения: 3 456
Ами не съм никак доволна. Последната й простотия беше- Тази година съм изпила 10 АБ, заради това, че й се свидят направленията. И ония ден преди две седмици отивам, тя пак пише някакъв АБ. Аз й казвам , че АБ без антибиограма няма да пия повече, а тя : "Ами, да ти принципно си си права, защото много си ги пила, но нямам сега пари за изследвания, иди си я плати посявката" Мисля, че е излишно да коментирам

# 44
Здравейте,моят личен лекар Д-р Г. Иванов от който съм доволна  Grinning остана във Варна, а аз вече живея в София и наистина искам да си намеря и тук добър личен лекар,който да не си мисли че сам може да реши всички проблеми. търсих из целия форум както и в други форуми, но неуспях да намеря добро мнение за някои личен лекар в жк.Лагера или някъде из Центъра,ако някои знае такъв , моля препоръчайте ми ...

# 45
  • София
  • Мнения: 315
Никак не съм доволна!В края на миналата година се преместихме от един кв. на София в друг и се наложи да си сменим личната докторка.Тази,която ми бяха препоръчали беше в отпуск и се наложи да се запишем при друга.Случи се така,че в края да декември детето дигна 40гр температура и когато отидохме при нея ,тя ме попита защо не съм отишла при старата докторка  тъй като при нея сме се водили от януари месец  #2gunfire/това го казва педиатър/.Добре,че мъжът ми беше с мен,защото мисля че щеше да откаже да прегледа детето #Cussing outСамо чакам да дойде юни месец и да я сменя!

# 46
  • Мнения: 1 802
От това JP при което сме в момента, съм много доволна! Дава направления без проблем, и е много човечна!  Peace За предишните нямам думи!

# 47
  • Мнения: 180
От моя(и на съпруга ми) GP съм много доволна,ама педито на децата...При нея ги водя  само за ваксини,иначе ходим на частен прием.Май вече се примирих с положението newsm78

# 48
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 291
Аз и дъщеря ми сме при един лекар. Като педиатър- грешка няма. Направления не ми е отказвала нито за специалист, нито за изследвания.
Но като мой ОПЛ ... мисля да я сменям  Crossing Arms За направление за гинеколог чакам вече три месеца (понеже не ми е спешно, просто рутинен преглед искам). Да не говорим, че нещо почна да ми е належащ преглед с невролог ( странно главоболие и болка зад едното око, световъртеж и т.н.)- да видим дали ще успея да отида с направление...

# 49
  • София
  • Мнения: 3 271
Съвсем недоволна! За педиатъра иде реч.
Претупва, дори не мери детето коректно, а  е с електронни везни. Това дори не го отчитам като проблем, вече. Все е добре и здрав, нище, че твърдя че не е, от което поселдствията бяха естествено тежки. Уши НЕ преглежда, за хранене съвети не ни дава, че дори не се интересувала с какво го храня. Незаинтересованост. Д-р Вангелова, 20 поликлиника.

Джи пи то ми - не го посещавам и дано не ми се налага Praynig Praynig Praynig


МНОГО СЪМ ДОВОЛНА - ВИНАГИ обяснява и то по много, за хранене, за гледане на дете, винаги пита какво яде, по колко, НИКОГА не ни претупва.
А и не виждам нищо лошо в това да тегли детето на електронна везна Thinking

При нея сме записани и ние със съпруга ми - нямам забележки  - Д-р Вангелова - 20та поликлиника Peace

# 50
  • Мнения: 2 401
И ние всички сме при Вангелова.  Нямаме оплаквания, най-ми харесва това, че откакто сме при нея хлапето ми не е пило АБ, а прредишната го съсипа (както и мен) от антибиотици.

# 51
  • София
  • Мнения: 903
Страшно много съм доволна от педиатърката на детето ( в последствие тя стана и мой и на съпруга ми  личен лекар). Много добър диагностик е, има страхотно отношение към децата ( а и към възрастните), вдига си телефона по всяко време и обяснява спокойно дори да й се обадиш за най-голямата глупост.   Детето направо я обожава. Не мога да искам повече.   

newsm51 - това е за нея.

# 52
  • Мнения: 294
Да, доволна съм. Тя е и педиатърка на детето ми. Добре се разбираме. Най-много ме радва това, че разбира, че се лекуваме с хомеопатия и при нея ходим за диагностика, изследвания, направления (ако трябва), бележки, болнични и т.н. Винаги си вдига телефона, много е контактна и бързо решава въпросите и проблемите. Дава добри съвети, но единствено необича да ходи на домашни посещения...Това е единственното, което ме дразнеше докато синът ми беше малък...

# 53
  • София
  • Мнения: 2 381
Общо взето съм доволна. Джипито ми е д-р Кристиян Панцуреску от бившата Седма поликлиника, сега не знам кое ДКЦ се води - при Централна гара е.

# 54
  • Мнения: 2 673
Вчера смених Педиатърката, на бебо, заради нулевата хигиена в кабинета, мързеливата, стара сестра\в смисъл, работеща по старому - т.е на стол\. Отношението и относно захранването със сокче от 40 ден, мнението и ..."оооооо за какво ви е Пентаксим, да му направим по ЗК - ваксините, нищо че Полио-то е жива..\..Аман от такива дето не си мръдват гъза да прочетат нещо ново!!!, да възприемат медицината като развиващ се непрекъснато процес, а не като ученото в университета през 77...

# 55
  • Мнения: 2 751
ДА, много!
Д-р Калинка Йорданова, 18ти ДКЦ.  bouquet

# 56
  • Мнения: 678
Да много съм доволна...забелязва всичко по детето- не е отказала направление за нищо , внимателна и обръща голямо внимание на малката- преглежда я от всякъде.

Общи условия

Активация на акаунт