Пералня за бебе

  • 4 728
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 920
Защо ли пък аз не видях нищо чак толкова смешно.
Естествено дрехите на възрастните имат много повече всякакви мръсотийки.

Пери си спокойно с 1та пералня.  И на мен ми даваха такива акъли, но не би.

# 31
  • Мнения: 8 917
Пери си ги в твоята пералня,но отделно от вашите дрехи  Peace Предполагам,че това са имали предвид бабите ви.
Peace
Ако имаш място и финансова възможност може да си наредиш и 5 перални - за цветно, бяло, бельо, връхни дрехи и на бебето Wink, но едва ли ще стигнете до там. Колкото до това - да, има и такива хора - приятелка на гледачката ми, която живее в Германия /приятелката/ и си е много добре задоволена от всички страни има точно такова перално отделение, както и килери с рафтове с чекмеджета, които са за найлонови пликчета, хартиени торби, торби за смет и т.н. всичко ти е подредено - какво по-хубаво от това Wink

# 32
  • Мнения: 2 109
Аз също намирам някои от коментарите за крайно обидни. Все пак тук не е клюкарник !

по темата... някои бебета правят алергии към обикновени (човешки , не-бебешки прахове). След пране, остава прах по разни улейчета в пералнята и чекмеджето за пране и отиват в следващото пране. някои чувствителни бебета правят алергии. но ако переш отделно дрехите, и позлваш и за вас бебешки прах, няма да е проблем.

ако някой иска да подарява техника, може да ти купят отделно сушилня, има съвсем мънички, 3 кг. така ще си спестиш гладенето.

леко раждане и не се шашкай много на хорските глупости.

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 20:42 от kalina na kayo

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 704
закачам се, за да допълня последния постинг

Всъщност "обикновените,човешки" прахове съдържат фосфати. А фосфатите, останали по дрехите, премахват слой от кожата, който спира токсините. Оттам-нататък бебето/детето/възрастният е по-предразположен към алергии.
Извинявам се, ако не звучи съвсем научно, но все пак предавам обяснението на алерголога с мои думи.

# 34
  • Пловдив
  • Мнения: 23 672
Аз също намирам някои от коментарите за крайно обидни. Все пак тук не е клюкарник !

по темата... някои бебета правят алергии към обикновени (човешки , не-бебешки прахове). След пране, остава прах по разни улейчета, и някои чувствителни бебета правят алергии. но ако переш отделно дрехите, и позлваш и за жас бебешки прах, няма да е проблем.

ако някой иска да подарява техника, може да ти купят отделно сушилня, има съвсем мънички, 3 кг. така ще си спестиш гладенето.

леко раждане и не се шашкай много на хорските глупости.
Голяма работа, аз напоследък от мързел почнах да пера всичко с бебешкия прах и омекотител. Олекна ми живота и не се чудя дали мъжът ми няма да пусне пералнята с бебешки дрехи с другия прах или омекотител, просто всичкия прах и омекотителите са все бебешки.

# 35
  • Мнения: 4 668
ако някой иска да подарява техника, може да ти купят отделно сушилня, има съвсем мънички, 3 кг. така ще си спестиш гладенето.
Аз без съвсем да се заяждам искам да попитам каква е връзката между сушилнята и гладенето ... освен някаква дезинфекция от високата температура в сушилнята  Rolling Eyes ама как така ще си спести гладенето , най - малкото от сушилнята дрехите излизат и по смачкани ... така че , дори и сушилня да подарят бабите пак ще се глади ... доста при това  Wink

# 36
  • Мнения: 4 555
Идеята е, че гладенето се прави за дезинфекция, а ако имаш сушилня, тя може да свърши същата работа.
Иначе гладене на бебешки дрехи с цел да не са измачкани е малко излишно според мен.

# 37
  • Мнения: 4 668
Идеята е, че гладенето се прави за дезинфекция, а ако имаш сушилня, тя може да свърши същата работа.
Иначе гладене на бебешки дрехи с цел да не са измачкани е малко излишно според мен.
Идеята ми е ясна ! Аз също не гладя бодита и пижами примерно , но просто се изумявам когато някой ми каже , че е излишно да се гладят дрехите на детето  smile3555. Въобще не мога да си представя , че ще го облека в негладени дрешки  Crossing Arms

# 38
  • Мнения: 1 043
аз също суша в сушилня и не гладя всичко

# 39
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
пера заедно отначало, суша в сушилня и не гладя бебешки дрехи.

ПП. Има доста теории по въпроса. Една от тях е, че като изолираме бебето от всичко, можем да му попречим да си развие естествената защита. Естествено, не коментирам бебето, които развиват някаква алергия и пр.

ППП. Аз викам да му купят отделна къща на детето  Wink Wink И също така викам да не се засягаш, пази си силите и емоциите, ще ти трябват.

# 40
  • Мнения: 1 043
ако имаш място си вземи и малката - аз дезинфекцирам на няколко пранета нашата с белина но ако имах място щях да имам и отделна пералня  Peace, а за сушилнята е от голяма полза - ако има и такава екстра , аз съм с второ и нямаше да смогна на гладене ако трябваше на всички всичко да гладя -0 да мачкани са някой неща - но хавлии, разни меки памучни дрешки излизат като перца- меки и пухести - това е и до материя

# 41
  • Мнения: 2 109
аз точно това казвах, и дрехите на големите да се перат с бебешкия прах. няма да навреди, да не говорим, че някои перат страхотно (Сано за бебе ползвам 3  години преди да забременея).
са сушилнята.... когато са горещи и се сгънат добре, дрехите може и да не се гладят.
аз изобщо не гладя нищо вече.
нямам време и за тая екстра.

Общи условия

Активация на акаунт