Терапия с Достинекс - висок пролактин

  • 109 053
  • 156
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 38
Има ли значение в коя фаза от цикъла се изследва пролактина?

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Няма значение,може да се изследва по всяко време на цикъла,стига да са спазени другите изисквания за коректност на изследването.

# 32
  • Мнения: 239
Здравейте и от мен, момичета.
Миналият месец правихме изследвания с мъжа ми. Неговата спермограма е добра, при мен- повишен пролактин  Cry 1091 при норма до 619...
Много съм притеснена! Сега започвам едномесечна терапия и след това ново изследване за пролактин. Моля ви, кажете ми има ли някоя от вас, която е имала този проблем, справила се е с него и е забременяла... Sad
Имам нужда от малко кураж, че нещата ще се оправят... Praynig

# 33
  • Мнения: 4 700
АЗ.
И не само аz.

Не можах да иzнося бебето, zагубих го, но по други причини, нямаЩи ниЩо обЩо с пролактина. Обаче е много важно да се обърнеШ към добър специалист ендокринолог. Нека те иzпрати на ЯМР, zа да се види дали има или няма аденом. Аz имам такъв. И трябва да zнаеШ, че тоzи проблем не се реШава zа един месец. Пролактинът Ще ти влеzе в норма, но спреШ ли медикамента пак Ще се вдигне. АЗ zабременях по естествен начин, въпреки че имам аденом и съм на терапия с достинекс. Открит проблем е наполовина реШен проблем.

# 34
  • Видин
  • Мнения: 159
Аз съм имала този проблем, завишен пролактин с открит микроаденом на хипофизата. Забременях 4-5 месеца след като започнахме опитите, пих бромокриптин до 7 месец от бременноста и родих едно прекрасно момиченце на което се радвам много в момента. Сега продължавам да пия лекарства само че достинекс. Пожелавам ти много успех и кураж, трябва да вярваш че всичко ще е наред и да си спокойна. Месеца в който наймалко очаквах да съм бременна това се случи. Успех.

# 35
  • Мнения: 38
Някой може ли да ми каже защо Достинекса не се препоръчва при бременност, при условие че е много по пречистен от Бромкриптина, който дава толкова много странични действия!

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Защото няма достатъчно изследвания как влияе на плода,само заради това,което кара лекарите да не го препоръчват по време на бременност и да го заменят с Бромокриптин или Парлодел.

# 37
  • Мнения: 4 700
ts71, споделям мнението на Цецито. И аz Ще съм на достинекс до положителен тест. Моят лекар дай иска да ми увеличи доzата, въпреки че правихме инсе преди една седмица. Ще видим сега какво Ще каже след като са готови реzултати от иzлседването на пролактина. 

# 38
  • Мнения: 1
и аз като вас имам висок пролактин 1550 при норма 511 изписаха ми достинекс но преди да кача нивото на пролактина пих дофастон за да ми предизвиква цикала защото ако не пия някакви хапчета не ми идва  не редовно а изопщо преди дофастона съм пила противо зачатачни няколко години и същия ефект като не ги пия пак  не ми идва 2006година ми правиха изследване на пролактина и беше наред а сега 2009година след като пих сумати хормони се оказа че пролактина ми не е наред можели  от противозачотачните и дофастона които съм пила да съм се овредила още повече .МОЛЯ ДАИТЕ МИ САВЕТ .

# 39
  • Мнения: 4 700
lilly_80 , не си се увредила от дуфастоно. А може да не ти идва в следствие на zавиШен пролактин. Задължително си пий достинекса и се консултирай с добър ендокринолог. Поискай направление zа ЯМР, zа да се иzключи наличието на аденом.

# 40
Здравейте, момичета. И аз като вас имам проблем с пролактина. Имам аденом на хипофизата и висок пролактин. От няколко години се лекувам с достинекс. Като го пия, нивото на хормона ми се нормализира и аденома много ми намаля. Дори преди 4 месеца родих детенце. По време на бременността пих парлодел, после кърмих 2 месеца и съответно не съм пила никакви медикаменти. В последният месец пак минах на достинекс, защото вследствие бременността, раждането и кърменето хормона и аденома много ми се увеличиха. Обаче се появи проблем - много ми пада косата откакто пак пия достинекс и освен това, сега с бебето никак не се наспивам, а като не се наспя страничния ефект на лекарството е, че ме боли ужасно главата! Някой да има сходни проблеми от приема на достинекс?

# 41
  • Мнения: 4 700
 TEC , това с косата сигурна ли си, че е от достинекса? ЗаЩото zнам, че на кърмачките много им пада косата. А главата не ме е боляла никога от достинекса. Нямам в момента листовката, но ако ти я имаШ погледни дали главоболие е едно от страничните ефекти. 

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

ТЕС , аз родих скоро , но не пия никакви хапчета в момента за аденома и пролактина. За съжаление  и моята коса капе  ужасно много -направо  падат цели кичури.Според мен проблема ни е  от бременността и раждането.Горещо ми препоръчаха шампоана ФИТОВАЛ -аз смятам да го пробвам.

# 43
Миле, Анели, благодаря ви за бързите отговори. В листовката пише, че е възможно главоболие. За падане на коса нищо не пише. Аз го свързвам косопада с приема на достинекса, защото преди да забременея докато го пиех и имах периоди, в които много ми падаше косата. Като го спрях заради бременността, спря да ми пада и косата. И докато кърмех също си бях ОК. Сега от вече 2 месеца не кърмя, а 1-2 седмици след като пак почнах достинекса и пак взе да ми капе косата.
А как сте с килограмите. Аз качих 22. Много бързо свалих 12, щото родих много голямо бебе. Но сега 10 кила са се заинатили и не мога да ги сваля, макар че откакто не кърмя се ограничавам. И не свалям грам. Чудя се дали има нещо общо с пролактина и аденома.

# 44
  • Мнения: 284
 TEC
докато пиех Достинекс нямах странични ефекти даже се чувствах много добре
единстения проблем беше че качиш 5 6 килограма и няма сваляне  Sad
успех

Общи условия

Активация на акаунт