ДЕКЕМВРИ гордо се задава, скрил бяло щастие за мама!

  • 15 613
  • 302
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 212
Благодаря!Да се уточня,че родих нормално,кърмата ми дойде снощи и от тогава са ми все твърди гърдите.

 smile3501 smile3501

# 31
  • София
  • Мнения: 505
Честито бебче, ajva! Да ти е живо и здраво, и скоро да се гушкате у дома!

Относно изцеждането цеди се през три часа, за да поддържаш лактацията. Ако гърдите ти станат твърди и болезнени влез под душа и ги обливай известно време с топла вода и после ги изцеди! Каква помпа ползваш, ако трудно успяваш да цедиш с нея, пробвай на ръка.

# 32
 ajva Честито бебе Габриела !

 Да е жива и здрава малката беба и всичко най-хубаво!   bouquet

 Спокойно, понякога млякото идва малко по-късно след няколко дни, мн. е хубаво, че вече нямаш проблеми!  Peace

# 33
  • Варна
  • Мнения: 893
честито на мама ajva Hug  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 323
Айва, честито ти бебенце! Да е живо и здраво, и ти също!
Бла бла добре го е обяснила, ако имаш проблеми с изцеждането - натопли хубаво гърдите, за да се отпушат каналите. Това може да стане с горещ душ или горещи кърпи компрес.  Най важното не се отказвай да стимулираш лактацията- на твоето слънце му е много необходима твоята кърма. Тя може да се замразява (прочети в кърмаческия форум) и да се ползва по късно, когато беба си е вече в къщи. Успех ти желая включвай се по често да ни казваш как сте и как се справяш, сигурна съм че ще ни бъде от полза. Някой ще научат нещо , а други ще си припомним забравени неща.

# 35
  • Мнения: 361
Честита мома на ajva - да ти е жива и здрава и по бързо да си я вземеш при теб.

Момичета като ви слушам как се оплаквате от нервни кризи аз последно време само се смея-за какво ли не.Е не че не е имало повод да обидя някой с рязък тон но "право куме в очи" и после пак смях.Аз съм се повредила!

Клеми наистина коремчето ми е малко но и аз сама съм "малка".Бебка също е малка. Някой ако не е виждал клющава бременна това съм аз.

# 36
  • Мнения: 390
Благодаря момичета!
Ползвам помпата на Авент-много е добра-няма грешка.А аз си правя горещи компреси,но явно си мисля че не изцеждам достатъчно,щом са ми твърди още гърдите.Помпам през 3ч,по 10мин.

# 37
  • Мнения: 3 323
Да , и аз мисля че не бива да остават твърди и напрегнати. За съжаление съм кърмила отдавна а и имах много малко време кърма. Прочети в кърмаческия за съвет, пък сподели и с нас какво си научила.

# 38
  • Русе
  • Мнения: 150
Честито бебче , Айва! smile3525 Да ти е живо и здраво,и бързо да се възтановява и идва вкъщи.  bouquet
Честита нова темичка на всички.Браво на sheew Нова темичка-нови бебчета! Дано стават все повече и по нагъсто.
Аз последните дни съм със страшно подути крака.Направо ше откача.На някой случвало ли му се е подобно нещо.......javascript: ClipBoard('http://snimka.bg/album.php?album_id=79523');

# 39
 Virginity какъв е account в сайта на албума за bg-mamma в http://snimka.bg и паролата.
 И аз ще сложа мои снимки  Peace

# 40
# 41
  • София
  • Мнения: 6 803
Здравейте!
Честито бебе на Ajva!
На училището за бременни казаха, че масажа на перинеума не помага срещу разкъсванията, единствено помагало да слушаш внимателно акушерката при раждането.
Аз мисля да отида не педикюр, ходих преди 2,5 месеца и сега е наложително пак да отида...освен ако сама не си изрежа ноктите, ама мисля да се поглезя.
Аз казах ли ви, че моя таласъм се е обърнал седалищно? Както на 3Д-то беше главично, на следващия ден на редовната консултация - хоп, седалище!!! А нямали място да се въртят, а? И каката до последно щуря и този не се спира, егати щуравите деца... ooooh! Добре че сме секцио, та не ме интересува как ще застава.  Crossing Arms

# 42
# 43
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
охо не само,че сте изписали стара тема, ами и нова сте почнали  smile3534
Честита бебка на мама Айва! Да расте здрава и хубава малката Габи!
newsm51
на мен напоследък не ми остава време да пиша, искам да освежа цялата къща и от 3-4 дни само ходя с препаратите, чистя дамаски, килими, полирам, абе лудница е около мен  newsm79 newsm75, а може и да съм се вманиачила.... вкъщи всички ми се карат  #Bad Talk, да не се преуморявам, да не работя, ама мен не ме свърта на едно място, не мога просто да седна и да лежа.....
С ноктенцата, обувките все още се справям и сама, пък и не се чувствам уморена,тромава или нещо такова. Тия дни в началото на Декември мисля и с обезкосмяването да приключа та да ми е мирна главата.
Казаха ми, че има вероятност раждането ми да е по трудно, заради прекалено стегнатите вътрешни връзки между двете бедра. Това било в резултат на дългогодишните тренировки и било нормално за всички спортисти. А на мен що ми се струва, да съм чувала за обратната зависимост т.е. че мамите спортисти раждали по-лесно. newsm78 Абе да има по нещо все да мисля, що да се радвам на бременността си, като може постоянно да се притеснявам за нея.  #Crazy

# 44
  • Варна
  • Мнения: 893
Virginity какъв е account в сайта на албума за bg-mamma в http://snimka.bg и паролата.
 И аз ще сложа мои снимки  Peace

Потребител:decemvri
Парола:2006

 Peace

~~~~~~~~~~~

охооо Никито я е хванал периода на гнездене май  Wink да нямаме включване скоро скоро  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт