МАРТенските мами хубавеят, слънчеви усмивки по лицата греят!

  • 12 000
  • 299
  •   1
Отговори
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Очакващи бебета през

       




bilbo bo- Стара Загора- 1во stork-boy


sky angel- Варна
tina78-  Варна- 2ро stork-boy


mimi4- 31г- Бургас- 1во stork-girl
Tanya Genova- 25г- София stork-boy


rosito_m_m- 23г- Варна/ Калифорния- 2ро stork-boy
face off- 35г- София- 2ро stork-boy


mini_79- 27г- Стара Загора- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
poohcho
 

EliMeli- 26г- USA- stork-girl
tmeri
marchella- 27г- Пловдив /Стара Загора/- 2ро stork-boy
mirannda-  21г- София- 1во stork-boy
tielen
milix- Палермо, Италия- 1во stork-girl


bopsi- 26г- Добрич- 2ро newsm32
4о4ка- 26г- София- 1во stork-girl
маия- 28г- Варна- 1во newsm32
f_5pm- 27г- Варна- 1во stork-boy
звездица- София- 2ро stork-boy
 

FEMA-bg- 27г- Пловдив- 2ро- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-boy
wish- 26г- Бургас- 1во stork-boy
Еллица- 30г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl
tan4a- 25г- Троян- 1во newsm32
galkakm- 27г- София/ Варна- stork-boy
 

Sade- 29г- София- 1во stork-girl
soni@- 36г- София- 2ро newsm32
Маm4е 85- Kaрлово


dakra- 30г- 2ро stork-boy
svetlan4o- 29г- Горна Оряховица- 1во newsm32
Мама на слънце- 31г- София- 2ро stork-girl


deni_k- 26г- Габрово- 1во stork-boy
 

Milen4o
zlp- 29г- София- 1во stork-boy
Ann-G- 24г- Карлово- 1во stork-girl
ves4eto- Асеновград- 1во newsm32


mimina75- 31г- Шумен- 2ро newsm32
 

petygs
arabela82- 1 во stork-girl
 

cher- 27г- Пловдив- 1во newsm32
freia- Пловдив- 1во stork-girl

 
eva74- 32г- София- 2ро- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-boy
Джу- 26г- 1во newsm32 - очаквам да е stork-boy
Raadinela- 27г- Пловдив- 1во stork-boy


Vall- stork-boy
morgause- Милано stork-girl

 
Felizidad- 23г- София- 1во stork-boy
Deina- 36г- София- 2ро stork-boy
bimba- Карлово- 2ро- очаквах да е stork-girl, чакаме stork-girl
babble- 33г- Бургас
Vess33- 2ро


Silvito- 1во stork-girl
honey_81- 25г- София- stork-girl
galia80
 

zayo- 28г- София, Младост- 2ро- очаквах да е stork-girl, ще си имаме stork-girl
SunshineMery- 26г- София- 1во- очаквах да е stork-boy, чакаме stork-girl
witchie- Пловдив- stork-boy
Biliana26- София
HRISSTA- Плевен- 2 ро newsm32


Stef4eto
Saqita
gertrudka- София- 1во stork-girl
katia_vladimirova- 1во stork-boy


Winnie- UK, Cambridge- 1во stork-girl
Муцуна- 23г- София- 1во stork-boy
AlaBeny
mimi85- 21г- Монтана- 1во stork-boy
 

Indi- 30г- Монтана- 2ро stork-boy
trust- 25г- София- 1во stork-boy
tina77- newsm32 newsm32


lubricant- Пловдив- 1во newsm32
ala-bala- 30г- Габрово- 2ро stork-girl
mango- 27г- Пловдив- 1во stork-girl
qk77- Бургас- 2ро stork-boy
chillysun- 29г- Русе- 1во newsm32
mama Irena- София- 3то newsm32
 

tanya kkk- Смолян- 1во newsm32


Mama Mishi /Галя/- 32г- София- 2ро stork-girl
kalasita- 23г- Бургас/ Велико Търново


t.a.s- София



p4eli4kа- 27г- Монреал, Канада- 1во- очаквах да е stork-boy, ще си имаме stork-girl

Общо 83
очакваме 27 и 24 и една двойка
останалите 30 все още са



Това сме ние  smile3509

user: martenki
password: 2007




Предишни теми:
1. Мартенски майчета
2. Баба Марта нас ще ни дари с бебоци здрави и добри
3. Мами от близо и далече МАРТ ще гушнат своето човече
4. През МАРТ със мартенички бели и червени и с бебоци сладички засмени!
5. МАРТенският Слънчо щом нослето ми погъделичка, сладко бебче ще люлея във ръчичка
6. Вече имаме коремчета с малки МАРТенски човечета
7. През МАРТ бебенце у нас ще плаче- девойка ли ще е или юначе?
8. Време е да се разбере, какво ще бъде МАРТенското дете - момиче или момче?
9. Март все още далече, маминка усеща своето човече
10.МАРТ очаквам с нетърпение, за да видя своето творение!
11. Месец МАРТ не е далече, мама среща своето човече!

Предложения за следващи теми:    
МАРТенското ни човече, маха вече с ръчички и крачета!
  Чук, чук, мамо, аз съм тук! Ще зарадвам татко и мама, като МАРТ им се представя!
  Мартенското бебче рита, шава и лудува, и кара мама да будува!
  Тясно е вече в корема на мама, че месец МАРТ наближава!
  МАРТенски мами от близо и далече, 9-ти месец настъпи вече. Смело се усмихнете и скоро бебчо прегърнете!
  Иде МАРТ и пролет пука, сладко бебе ще ни гука!
  Хайде МАРТ да наближава, че бебокът в мен отдавна вече шава!
  Щъркели през МАРТ ще долетят, здрави бебенца на нас ще донесат
  Баба Зима по прозорците чудни приказки рисува, кара МАРТенските майчета свойте бебчета да засънуват...! 
Овенче или рибка, МАРТенчето чакаме с усмивка! (Овенче или рибка, МАРТенчето вече доста ритка)




Полезно:

Полезни връзки 1
Полезни връзки 2
Календар на бременността по седмици
Калкулатори за бременността
Размерът на бебето по седмици
Определяне пола на бебето 1
Определяне пола на бебето 2
Определяне пола на бебето 3
Българските имена 1
Българските имена 2
Имена
Списък с необходимите покупки за бебо 1
Списък с необходимите покупки за бебо 2
Списък с необходимите покупки за бебо 3
Сак за родилното



Mагазини за бременни:

София:

1. В Младост 1а, след пътеките на спирка "блок 43", вляво на около 200-300 метра има едно каре с няколко магазина
2. Базар малко преди пл.Македония - щанд за бременни
3. Под колоните на Графа
4. На ъгъла на Солунска и Витошка
5. На ъгъла на Солунска и Цар Самуил - "Мамма Донна"
6. Пиротска – "Рени"; "Мис Макси"; малкият ЦУМ
7. На ъгъла на Пиротска и "Братя Миладинови"- до Женския пазар- предимно дънкови облекла
8. На ъгъла на Фритьоф Нансен и Петър Берон, срещу офиса ма М-тел
9. Магазин на ул. "Княз Борис І" 69, участъка преди Алабин; "Мия"
10. ул. Княз Борис I № 55; "МАМИ"
11. Модна къща "РЕНИ"


Пловдив:
1. Магазин в Халите
2. Под Торакс (частния родилен дом на Четвъртък пазара)
3. В подлеза на Централна поща - Conti
4. В подлеза на Понеделник пазара - Conti
5. В "Детски свят" в Тракия
6. "Miro STYLE"
7. Магазинът на "Блага Благоева" срещу Централна поща


Велико Търново:
1. Модна къща "РЕНИ"

Варна: 
1. На кръстовището на ул. Ген.Колев и Цар Освободител - срещу супермаркет Гастро
2. Над подлеза Шипка - до кафе сладкарница Sandor
3. Модна къща "РЕНИ"


Стара Загора: 
1. Търговски център до Общината - в сутерена - Conti
2. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов № 96
3. Търговски комплекс "Сити"- 2 етаж




Детски магазини:
София: 
1. "Штъркел",  бул. Стaмболийски № 188
2. "Малечко", бул. Константин Величков № 85
3. "Царството на детските стоки", бул. Константин Величков, ъгълът с ул. Пиротска
4. "Пинокио",  ж.к. Дружба 1; бул. Княз Дондуков № 39; кв. Лозенец, ул. Малин камък
5. "Бебе Маркет", кв. Иван Вазов, ул.  Янко Забунов бл.41
6. Mагазин зад Била на бул. България
7. Mагазин в Люлин
8. "Пакостник", ж.к. Овча купел 1, ул. Монтевидео и Обиколна, "Търговски център Овча купел" ет. 2
9. "Стефи"
10. ж.к.Хаджи Димитър ул. Макгахан бл.69 (до пазара)- 3 магазина /дрехи, колички, кошари, аксесоари/


Пловдив: 
1. "Штъркел", бул. Свобода № 10
2. "Пинокио", бул. България № 190
3. Детска стокова борса "Вис Виталис", бул. 6-ти Септември № 258


Варна:
1. "Штъркел" , ул. Бр. Миладинови № 20

Русе:
1. "Штъркел", ул. Борисова № 63


Бургас:
1. "Штъркел", ул. Антим І № 26, до Археологическия музей

Стара Загора::
1. "Premaman" - ул. Х. Д. Асенов № 96


Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:41 от mango

# 1
  • Мнения: 299
Честита ни нова темичка!
Анабела82  има една санитарна аптека преди Пирогов/ не се сещам как се казваше/   от там съм купувала - те са като нормални чорапи или чоропогащи, но с различна компресия. Вече тези специалните ги купувам от ф-ма Екос-Медика, която се намира на ул.Ами-Буе. Тези са и доста скъпички. Засега с аспирина от 100mg нямам сериозни оплаквания/ освен в началото на 2 месец/, но все пак доктора иска още веднъж да отида  към края.

# 2
  • Мнения: X
Харесва ми "името" на новата тема  Laughing
Добре дошли на новите мами в отбора на хубавеещите!  Hug

За "астероидите"- майка ми страда постоянно от кървящи и възпалени такива, опитала е вс. мазила по аптеките, но най-доволна е от един мехлем, който и изпращат от Германия - "Faktu akut". Като станат болките нетърпими пие и Детралекс, но не знам дали вие можете.

Крем за стрии и корем ползвам от 2-я месец на Чико, също и за бюст. Прави ми впечатление,че от гела за бюст, който е без аромат, остава лек неприятен мирис по кожата след попиване. Някой да е забелязвал същото?

Кафе пия като мокачино, пия и какао и топъл шоколад /общо 2-3 на ден/. Магнеричът казват сваля кръвното, ама то моето си е ниско по принцип. Освен това полезното мляко е добро извинение да поемеш и малко кофеин Simple Smile

Извинявайте за глупавия въпрос, но как мога да си сложа и аз "лентичка" със седмиците? Знам откъде се вземат, но не мога да се справя с настройките на профила си  Embarassed

# 3
  • Мнения: 319
Здравейте и от мен Simple Smile
Аз много рядко взех да пиша напоследък, ама пък не пропускам да прочета всичко, което сте писали (даже първо прочитам написаното от деня, и после закусвам).
Много кураж на мамчетата, които имат болни дечица Tired Аз не мога да помогна с никакъв съвет, затова и не се включвам по темата.
Иначе аз кафе по принцип не пия, 1-2 пъти нес в месеца, така е и преди и след като разбрах че съм бременна. Цигарите ги пушех като ученичка, от тогава нямам никакво желание за цигари, а и мъжлето ми не пуши, което е просто супер Hug
С киселините се преборвам с хапчета, както вече многократно писах (калциев карбонат). Но последните няколко дни ми е толкова тежко на стомаха, не ми се яде, не ми се готви, нищо не ми се прави. Искам само да си лежа Tired Преядох преди 4-5 дни и като че ли още ме държи newsm78
А за купуването: досега съм купила само няколко дрешки, които сложих и в албумчето. И двете бъдещи баби са толкова щастливи от това, че ще имат внучка, че се надпреварват коя какво щяла да купува. Опитах се да ги разубедя, да не купуват дрехи, ама май няма да стане #Crazy Тъй че май ще изчакам да видя какво ще купят, че аз после ще довършвам покупките Thinking И тъй като бабите и дядовците са в Бг, ще трябва да изчакам докато пратят купеното с колети Crossing Arms
Май това е засега от мен. Бебка ме рита всеки ден, като дава възможност и на татко си да я усеща от време на време baby_neutral

# 4
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Хайде и аз да кажа за кафето и цигарите Mr. Green. Първото го пия под формата на нес, в количество не повече от чаена лъжичка, разтворено в голяма чаша прясно мляко. Абе слагам, колкото за цвят, но аз и преди никога не съм обичала силни кафета. За цигарите - ами пушлявча си. Може да ме замеряте с виртуални камъни, но това е положението - слаба съм, не мога, нямам воля, безотговорна съм, мразя се, но не мога да ги спра - полудявам.

За киселините - спец съм в тази област Flutter. Както се вика - ветеран съм тук ooooh!. От всичко изчетено и изпробвано, мога да направя следните заключения: да не се пият много течности наведнъж, да не се яде непосредствено преди лягане (най-добре е няколко часа преди това), лично за мен няма значение какво хапвам (дали ще е нещо мазно и пържено или обикновена бисквита - все тая), но това може да не е в сила за вас, та се пазете от пикантни, пържени, мазни вкусотийки. Газираното успокоява само временно, само докато си допиеш чашката, Талцид-а също (за около 20-тина мин. макс.), хомеопатичното Argentum Nitricum на BOIRON също не действа при мен, може и да действа, но аз се отказах да го пия още след 1-2 опит. D-r Storm действа моментно също като Талцид-а, а обикновената сода за хляб, ако все пак опрете до нея я глътнете точно преди да си легнете, колкото да успеете да заспите, защото действието й е точно толкова - 10мин. Другото, което дразни лигавицата и благоприятства появата на киселини е приемът на топли напитки - хубаво е да се избягват.(на далавера са тези, 'дето обичат кафето студено) Mr. Green
Това се сетих за момента, но като цяло мога много да говоря Flutter. Нищо не ви пречи да пробвате всичко, което пише из форума... от сок от лимон със сода, та до дъвки Орбит Crazy

За стриите ми казаха масло от пшеничен зародиш на Икаров - било хубаво и много помагало. Аз го купих, струва 2лв някъде, нооще не съм се мацкала Crossing Arms...

Witchie, след като знаеш откъде да си вземеш лентичка, предполагам знаеш и как да си я "вземеш", тоест знаеш, че трябва да се копира урл-то. Та след като свършиш с предното, отиваш си в профила, цъкаш на Профил в колонката от лявата страна на екрана и след това пействаш адресчето, дето преди малко го  беше копирала в поленцето Подпис. Не обясних добе май, но дано това, което те е затруднявало е точно това, което описах по-горе Peace!

# 5
  • Мнения: 801
Мартенските мами хубави, нашият априлски отбор 2006 ви моли да ни подкрепите, като гласувате за нас за Банда на годината" ето тук:http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=145570.0. Хиляди благодарности и   Hug и леко бременеене.....

# 6
  • Мнения: 179
Кажете ми моля Ви на кого да пусна лично съобщение да ме впиши в списъка към мартенските майчета, от Варна съм, чакам второ бебе, имам дъщеря вече на 2 год и 4 месеца. А  пола на бъдещото бебче все още е загадка, срам го е, но по всички таблици се пада отново момиче. Ура! А и аз самата искам момиче и с таткото двамата имаме такова предчувствие

# 7
  • Мнения: 924
Здравейте мами! Много ни е хубаво новото заглавие  Hug
mirannda За хемороидите аз имах първия път. Има разни кремчета, не мога да ти препоръчам точна марка, защото моите не бяха купувани от Бг. Освен това е важно след всяко ходене до 00 да се измиваш с хладка/студена вода. Свързано е и със запека  Embarassed Старай се да  не се стига до запек. Сядай на меко. Движи се повече. Пий повече течности.

Благодаря ви и за пожеланията за малчо. Цяла нощ мерих темепратура и давах лекарство. Тази сутрин слава богу е добре. През нощта прохърка малко, което му се случва, когато расте нов зъб, така че се надявам всичко да е отминало. Тук е топло и не виждам къде може да съм го простудила.

И аз вече съм с киселини и през деня  Sad Изписаха ми хапчета, но не действат. Нощем спя с 2 високи възглавници и не ям след 6-7 (заспивам в 2-3).

Искрено съчувствам на тези, на които им се налага да висят по спирките и да се тъпчат в градския транспорт. И понеже споменахте, че "българите" са такива се замислих дали за 2те ми бременности някой в чужбина нещо ми е отстъпил- не! Не се правят, че ме няма, говорим си на опашката, но на бременната се гледа като на всяка друга жена и тя не е с предимство. Самата аз винаги съм отстъпвала на бременни в Бг... въпрос на възпитание.
zlp За механичното въздействие... напоследък се отрича. Десетина години след това започва разширяване и пукане на околните вени и тогава вече спиране няма.
P-r-o-l-e-t Мисля, че иформацията ще е полезна за всички ни. Благодаря ти!
Vess33 Добре дошла и дано да си имате  stork-girl

Аз тук пия нес кафе, а като си дойда с какъв кеф ще си изпие едно еспресо  Coffee Само като си помисля и ми замирисва  Wink При мен Магнерот/Магнерич не влияе на кръвното. И с него и без него от 90/60 не мърдам  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 2 122
Vess 33- за случая най- малкото трябва да кажеш дата на предполагаем термин, аз или Манго ги добавяме/ в новата темичка е Манго/. Също така можеш да напишеш  повече инфо за себе си- на колко си години например, не е нужно да пишеш ЛС, може и от тук да се вземат данните. Добре дошла и леко бременеене  Hug сред нас. Надявам се да ти е комфортно тук.  bouquet

Последна редакция: ср, 29 ное 2006, 09:15 от mini_79

# 9
  • София
  • Мнения: 8 272
За цигарите: не пуша, така че нямам проблем.

На Новоприсъединилите се мартенски мами: добре дошли.

На болните бебоци: бързо оздравяване....
... и ние ще пропуснем дълго време яслата, тържеството за дядо Коледа, а с заедно с него и рождения ден, вече бяхме капарилари едно детско заведение за празника, но здраве да е (донесени сме в чувал не от щъркел).   ...  "да се похваля" диагнозата на малкия излезе: Салмонела newsm45, което според мен 100% означава че и аз съм в кюпа (имам лошия навик да облизвам, да пробвам нещата на малкия) ... сега всички ще трябва заедно да дрискаме в шишенца

# 10
  • Мнения: 907
Добро утро, хубавици Simple Smile
И аз харесвам заглавието на новата ни темичка Simple Smile Както ви споменах по-рано, станала съм още по-суетна  Embarassed И по този повод, много ми хареса обяснението на един колега: "Ами ти понеже чакаш момиче, та затова сега си суетна за две жени." Joy
Роси, раздам се, че Алек е по-добре. Дано всички дечица са здравички и ви тревожат по-малко, че като не може да ти обясни милото какво му е, само го гледаш как се мъчи Sad
Зайче, наближава нашата среща Simple Smile Чакам с нетърпение петъка. Надявам се Деничка вече да е съвсем добре, за да можеш да дойдеш безпрепятствено.
Пожелавам на всички мами с неразположения бтрзо да се оправят и много усмихнат ден на всички, въпреки мъглата Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 004
Цитат
"да се похваля" диагнозата на малкия излезе: Салмонела , което според мен 100% означава че и аз съм в кюпа
Оооох, милата  Sad
Незнам колко е гадно това, но дано мине леко.
Направо вече ми писна от болести!! Какво става! Климата тотално се обърка и може би затова вече има целогодишно всякакви вируси. И тая скапана мъгла в София, дали ще се вдигне до края на зимата  #Cussing out


Гери, незнам дали ще дойда  Sad Може би ще реша в последния момент Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 907
О, Мама на слънце, дано бързо се оздравее твоето слънчице и дано не си права за това, че "и ти си в кюпа"  Praynig Аз все пак мисля, че бременните имаме малко по-силна имунна система   bouquet

# 13
  • Мнения: 140
Добро утро,мили коремчета.
Първо искам да благодаря на всички,които се отзоваха на молбата ми за помощ.На най-големия си враг не пожелавам такава болка и такъв Ад!.Взех няколко мазила и след усилено третиране на бабуните,сега са се поскрили.Ще напиша имената на лекарствата,за да са в помощ на някого по натам.Едното е Mastu S(може да се ползва от нас,питала съм гастроентеролог(май така се пишеше!)),другото е по препоръка на Dakra-Зелен матсун доич.Поради спецификата на съставките не е препоръчително мазането повече от 2 пъти на ден.
Муцунке,и аз не мога да ги откажа тия пусти жигари.Пуша само сутрин с кафето и най-много вечер да пушна една.Лошото е че мъжО също си подръпва,а сърце не ми дава да му се карам-покрай мен луд е станал и само му трябва и цигарите да му спра  Sad И аз си признавам-слаба съм,марда съм-квото щете ме наречете,но това е дереджето.Успокоявам се само че пуша най-леките възможни отровки,но това съвсем не значи че са безвредни.

Милите мами с болни дечица-иска ми се да ви помогна с нещо,но аз все още не съм завършила медицина(така се шегува мъжО,защото все чета някоя медицинска книга и все се интересувам по лекарски въпроси!),още се давя в археологическите наУки.Надявам се само всичко да ви се размине по най-безболезнения начин.

Роси,дрешките които си взела са върха.Флубена съм,направо!

# 14
  • Мнения: 164
Добро утро на всички мами!

Честита ни нова темичка!

Общи условия

Активация на акаунт