СНБМ - инициативи - 2 част

  • 28 523
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 671
Сайта на Летящата с черно-белите снимки много яко ме накефи! Гласувам за него.


Кали, Илияна Тошева твоя роднина ли е? Пратила е на общия мейл файлове на снимки, първата не мога да я видя, не ми се отваря, а другите са плакатите от протестите. Благодари й от мое име.

Момичета, кой каквото има по личните ПС-та, пазете го, че ще ни трябва за архив. Същото се отнася и за публикации във вестници, онова предаване, което Салай засне и пусна - Кали и Хриси с Мръцков и Хр. Христова, а също и предаването с Деси

# 16
  • Мнения: 44

А какво става със завареното положение?
Чл. 45. (1) (Изм. - ДВ, бр. 96 от 2006 г., в сила от 01.01.2007 г.) Отпускът поради бременност и раждане в размер 315 дни за всяко дете се ползва, както следва:
1. в размер 135 дни, от които 45 дни преди раждането - въз основа на съответен акт на здравните органи, издаден по реда на чл. 26, ал. 1 от Наредбата за медицинската експертиза на работоспособността, приета с Постановление № 99 на Министерския съвет от 2005 г. (обн., ДВ, бр. 47 от 2005 г.; изм., бр. 96 от 2005 г.), а отпускът поради осиновяване за остатъка до 135 дни - въз основа на съответния акт на здравните органи и акта за предаване на детето за осиновяване;

2. в размер на остатъка до 315 дни - въз основа на писмено заявление на майката (осиновителката) до предприятието, към което се прилага акт за раждане на детето или акт за предаване на детето за осиновяване и декларация съгласно приложение № 7; предприятието е длъжно да разреши отпуска от деня, посочен в заявлението.

# 17
  • Мнения: 1 671
Здрав 13, за завареното положение преди десетина дни внесохме официално запитване до всички председатели на парламентарни групи с оглед предстоящото обсъждане на бюджета за 2007 г. Настоявахме да се реши този проблем в полза на майките. Както виждаш, засега никакъв отговор от там.

освен това направихме и петиция по този въпрос.

# 18
  • Мнения: 4 978
zdrav13, пиша и тук - няма нужда да постваш един и същи въпрос в 3 теми на форума.
Цитираният от теб текст са измененията в КСО по отношение на отпуска за бременност и раждане и по-точно начина на излизане в отпуск по майчинство между 135-ия и 315-ия ден.
Завареното положение е все още висящо.
Окончателното решение ще се разбере с гласуването на 2-ро четене на бюджета на ДОО.

# 19
  • Мнения: 44
Благодаря за разясненията, ще следя за развитието на въпроса...

# 20
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Грасувам за ето този вариант на Летящата крава
http://letiachtata.web.data.bg/gallery/storage/letiachtata/userp … 0%E8%E0%ED%F2.jpg
Направо е страхотен. Виждането е нестандартно и бяга от всякакви стереотипи. Не ми се сърдете, но дадох и на мъж ми да ги разгледа и каза, че повечето от останалите варианти му приличат на докторски сайтове.

Присъединявам се !  Hug

Аз също! Peace

# 21
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Здравейте момичета, не съм чела абсолИУ6тно всичко, но понеже видях идеята за клип за инициативата с МВР кажете какво точно искаме, а аз ще питам братята ми кое колко струва. За сведение единия работи в телевизия като осветител, а другия във фирма която снима клипове, реклами и тн. така, че ще ни свършат работа. Аз вече питах за цените, но и двамата казаха, че зависи какво искаме.
  За кандидатставането за проект (онзи дето е за 3500лв) за инициативата с МВР мисля, че може да стане, но ще е само за 1 град, нали е за местни инициативи решаващи конкретни проблеми.ако нещо не съм разбрала, казвайте, честно си признавам, че съм чела само отгоре, отгоре. Сега почвам да дочитам по-задълбочено.

# 22
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406

 
 Среща на 16.12., на обяд мисля, че ще бъде чудесно. Ако някой иска преди това можем да посетим и Коледния благотворителен базар на ДБМ.


Аз! Аз! Тъкмо ще ти покажа моите неща да си купиш от тях!  Mr. Green Много са хубави! Mr. Green пък аз съм скромна

# 23
  • Мнения: 4 978
Среща на 16.12., на обяд мисля, че ще бъде чудесно. Ако някой иска преди това можем да посетим и Коледния благотворителен базар на ДБМ.
Аз! Аз! Тъкмо ще ти покажа моите неща да си купиш от тях!  Mr. Green Много са хубави! Mr. Green пък аз съм скромна

Бройте и нас, с Коала!

# 24
  • Мнения: 2 070
Моите уважения, нищо лично, ама директно си агитирам против тоя вариант на Кравичка дето последно гласувате за него, тотално погребално излъчване ми има и като изпълнение не е професионален. Погледнете всевъзможни сайтове на организации и сравнете. Малко звуча като Анимими сигурно като си държеше на нейните неща, но сори, нали всеки има право на мнение и да агитира. А останалите нещо са като покани за кръщене или сватба, а пък въпросното си е направо вещерско. И не гласуваме за снимки, а за структура на нещата, дори не се знае подобни снимки от нета дали може да ги ползваме ей така. черно и оранжево - се едно сме от "Чистотата". Дано Летяща не се засегне, ама трябва да си кажа аз....  Peace

Последна редакция: сб, 02 дек 2006, 12:57 от deshtovidi

# 25
  • Мнения: 3 336
Сайта на Летящата с черно-белите снимки много яко ме накефи! Гласувам за него.


Кали, Илияна Тошева твоя роднина ли е? Пратила е на общия мейл файлове на снимки, първата не мога да я видя, не ми се отваря, а другите са плакатите от протестите. Благодари й от мое име.

Момичета, кой каквото има по личните ПС-та, пазете го, че ще ни трябва за архив. Същото се отнася и за публикации във вестници, онова предаване, което Салай засне и пусна - Кали и Хриси с Мръцков и Хр. Христова, а също и предаването с Деси

Коалка, не ми е роднина, просто съвпадение на фамилията Laughing Потърсих я във връзка с плакатите, които изгубихме, защото прочетох един неин постинг в наша стара тема. Оказа се, че има само тези и я помолих да ги изпрати на общата поща, за да си ги имаме Peace

Здравейте момичета, не съм чела абсолИУ6тно всичко, но понеже видях идеята за клип за инициативата с МВР кажете какво точно искаме, а аз ще питам братята ми кое колко струва. За сведение единия работи в телевизия като осветител, а другия във фирма която снима клипове, реклами и тн. така, че ще ни свършат работа. Аз вече питах за цените, но и двамата казаха, че зависи какво искаме.
  За кандидатставането за проект (онзи дето е за 3500лв) за инициативата с МВР мисля, че може да стане, но ще е само за 1 град, нали е за местни инициативи решаващи конкретни проблеми.ако нещо не съм разбрала, казвайте, честно си признавам, че съм чела само отгоре, отгоре. Сега почвам да дочитам по-задълбочено.

Ради, аз работя в точно такава фирма, имам понятие от цените, но ако решим да се захванем трябва да се помисли конкретно за сценария и тогава да искаме примерен бюджет. Кръстника на едното от децата ми/ приятел на мъжа ми и също мой шеф по стечение на обстоятелствата/ няма да откаже да направи най-евтиното възможно по случая, въпроса е да решим какво искаме и да намерим отнякъде поне ограничена сума пари - за заснемане и за излъчване. Значи трябва ни някоя фондация или пък КАТ директно, а може и в комбинация, защото не вярвам КАТ да поискат да ни финансират. Ако решим тези неща мога веднага да поискам примерен бюджет.

Още нещо ми хрумва като идея в тази насока - улица с паркирана кола на тротоара в много близък план с детайли, преминава възрастен пешеходец с бастун /едвам ходи/,  заобикаля колата с явни усилия и отново се качва на тротоара, после в по-широк план човек с инвалидна количка, стои и чака някой да му помогне да слезе на улицата, за да премине, някой му помага и той преминава, накрая майка с количка в общ план, същата процедура, само че след това се вижда, че има следваща кола и да се види отчаяната физиономия. През цялото време профучават коли с бясна скорост и всеки участник поглежда със страх към преминаващите коли. Трябва да се измисли подходящ текст. Не вярвам от организациите за хора с увреждания да ни откажат съдействие, макар и само с един човек в инвалидна количка, иначе все някой от нас имам баба или дядо с бастун. Колата си ще я жертвам за пречка на улицата/колко ли псувни ще отнесе милата ooooh!/ Ще ни трябват още поне 2 коли, сигурна съм, че ще са намерят доброволци. Така че ако имаме разход, той ще е главно за осветление, техника и т.н., може би единствено разрешение от общината ще ни трябва за улицата.

И аз смятам да се включа за базара. С покупки.

И аз съм на мнението на Деси относно сайта, в главата ми се въртят същите неща Peace

# 26
  • Мнения: 3 336
Момичета, давам ви линк към темата в близнашкия за делото, защото има интересна информация, която касае всички ни, вижте схемата за детските в Австрия, ще ви падне шапката  bouquet

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143134.new#new

# 27
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
 Кали идеите ти ми харесват. Може да станат 3 или повече отделни клипа като тези за болните деца с Бербатов. А коли, бастуни и тн. все ще се намерят. А ако снимаме на ул. Гогол и от коли няма да имаме нужда, само от баба, бебе и инвалид Mr. Green
 В случая МВР и аз не вярвам да ни финансират, но ако имаме подкрепата им предполагам по-лесно ще се навие някоя фондация да ни финансира.  Ще помисля по въпроса.нищо, че мисленето не стихията ми
 

# 28
  • Мнения: 934
Аз ще изкажа едно ЛИЧНО мнение, на човек който се занимава със сайтове.
Предложението на летяща-та е хубаво, но настина е доста ... не знам как да се изразя. Става за лична страница личи си, че е вложено дух, НО не е професионално. За съжаление не мога да работя с тези програми за дизайн, иначе веднага и на секундата бих се заела от нейната добра основа да до сътворя нещо довършено. Нямам време, иначе щях да седна и да науча тези програми, колкото се може по добре.
Летяща, не ми се сърди, аз гледам да съм обективна, дори и брат и приятеля ми/който разбират и се занимават с това/  получават доста критики за дизайна докато се оформи нещо добро.

# 29
  • Мнения: 4 978
Момичета, имаме резервация за ресторант "Тукан" (до х-л Хемус) за 16.12.06 г. от 13:00 ч.

Общи условия

Активация на акаунт