Вярно ли е, че при 90% от раждалите секцио кърмата не слиза

  • 1 827
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Madrid
  • Мнения: 514
Аз родих със секцио и си имам кърма от първия ден,тоест коластра ми потече още във втория месец.Веднага си го накърмих бебчо и вече почти 11 месеца се кърмим успешно! Laughing

# 31
  • софия
  • Мнения: 495
Аз имах коластра още от 7 месец LaughingРодих секцио и нямах никакъв проблем с кърменето PeaceКърмих до 6 месеца Laughing

# 32
  • Мнения: 1 547
Ииииихааааа, чак и процент изчислили  Laughing

За статистиката - секциото ми не даде абсолютно никакви отражение на кърменето. Бебетата ми засукаха успешно в деня на операцията.



P.S Как се казва на секциото в множествено число?!  Секциата ми или секциотата ми.... Crazy

# 33
  • Мнения: 11 818
Родих със секцио, кърмата ми слезе на 2-рия ден и все още се кърмим усилено!

# 34
  • Мнения: 481
Благодаря за отговорите момичета. Реалността обаче е друга, снаха ми все още няма кърма и не се цеди, нито слага бебока на гърда. Хранят го само с АМ и твърдят, че няма шанс за кърмене. Минаха 5 дена от раждането, според вас има ли все още някакъв шанс?

# 35
  • София
  • Мнения: 12 229
  Не съм много запозната със случай като неиния, но не е лошо да почне да слага бебчо на гърда и да почне да се цеди. Аз още отначало почнах да слагам бебките да сучат и предполагам че това е стимулирало идването на кърмата.

# 36
  • Мнения: 2 282
2 пъти раждах със секцио, млякото дойде на 2-4 ден, втория път общо взето държах бебо почти през цялото време на цица и се опитвах да изпомпвам през останалото.
Определено има шанс и на 5тия ден (всъщност и много по-късно), само трябва да се слага детето да суче, да не се дава АМ, и да се помпа от време на време, че да се стимулира предлагането.
При първото ми раждане бебето ми стоя между 4тия и 8мия ден в кувьоз, хранеха го само с шише, като се прибрахме се справи със сукането. Успех и на снахата!

# 37
  • Мнения: 1 547
Благодаря за отговорите момичета. Реалността обаче е друга, снаха ми все още няма кърма и не се цеди, нито слага бебока на гърда. Хранят го само с АМ и твърдят, че няма шанс за кърмене. Минаха 5 дена от раждането, според вас има ли все още някакъв шанс?


Има шанс!
Напомни на снаха си, че единствените хора, които имат право да се разпореждат с бебето, са неговите родители!!! Нека тя настоява да и носят бебето за кърмене - как така някой друг ще решава дали това ще се случва или не? И още един въпрос - след като не се цеди и не кърми, как снаха ти разбира, че няма кърма? Много е хубаво, че и помагаш и я мотивираш, дано я заразиш с малко повече ентусиазъм  Peace

# 38
  • Мнения: 481
Всъщност бебето е при нея, само че според брат ми нея много я боли операцията и вече 5 дена само той се грижи за бебето. Той е при тях през цялото време, дори нощем, той сменя памперсите и храни бебето, защото тя не може, пак казвам заради болките. Аз родих нормално, но имам операция заради киста и мисля, че е нещо подобно като секциото. Вярно, че болеше, но станах още на първия ден. Не мога да коментирам, защото знам , че всеки има различен праг на болката, но тя не слага бебето на гърда пак заради болката. По тази причина не мога да настоявам  Cry

# 39
  • Мнения: 3 425
Виж не е само до прага на болката,а и до това как организма понесе операцията!Аз видях и момичета,които не станаха веднага(като мен),имаше с температура!

Аз първия ден не го кърмех,даже и втория май(не си спомням точно),заради болкоупокояващите!Това може да е причината да не дават да се кърми!Поне така беше при мен!
Но като го сложих на гърдата и си засука без проблем,а със сигурност му бяха давали нещо,но не АМ де!

Не се притеснявай...ако снаха ти иска да кърми ще направи всичко възможно,но ако не иска не я карайте да се чувства виновна,че не го прави  Peace ,за да не  отворите някоя вредна вратичка на средродилна депресия и т.н.!!!

Последна редакция: нд, 03 дек 2006, 18:12 от Kaлa(Bella13)

Общи условия

Активация на акаунт