Гледате ли Карбовски? Началото... отврат...

  • 5 967
  • 165
  •   1
Отговори
# 75
  • Sf
  • Мнения: 808
Охааа, как се коли прасее Simple Smile И каква греяна ракия се прави тогавааа...

И после кървавицата клокочи на печката, а пържолите още сурово топли се нарязват, начукват и се пекат...

Идилия по Коледа...

# 76
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Охааа, как се коли прасее Simple Smile И каква греяна ракия се прави тогавааа...

И после кървавицата клокочи на печката, а пържолите още сурово топли се нарязват, начукват и се пекат...

Идилия по Коледа...

Точно като в Катхулт

# 77
  • Sf
  • Мнения: 808

...в Катхулт очакваха гости. Щяха да дойдат много хора, не само от Льонеберя, а и от други места. Няколко дни подред майката на Емил готвеше ястия. — Скъпо ще ни излезе тази работа — каза таткото на Емил. — Но ако ще е, да е! Не сме скъперници, я! Макар че кюфтетата можеха да са малко по-малки. — Правя кюфтетата точно както трябва — възрази майката на Емил. — Достатъчно големи, достатъчно кръгли и достатъчно запържени. Така си и беше. А освен това приготви и задушени свински филета и телешки шницели, и херингова салата, и маринована херинга, и ябълкова пита, и пушена змиорка и разни задушени меса, и пудинги, и две огромни баници и на всичко отгоре един особен вид наденица, която беше толкова вкусна, че хората с удоволствие идваха чак от Вимербю и Хултсфред, за да си хапнат от нея. Емил също много обичаше тази наденица...

И вкъщи също Simple Smile Това родителите на родителите ни са го парвили Simple Smile Няма нищо лошо в това да заколиш прасе, да поканиш приятели, да се наядете и напиете Simple Smile Сега не вярвам да тръгнем да правим нещо подобно, но си спомням като малка как се колеше прасе вкъщи при баба и дядо Simple Smile

# 78
  • Мнения: 1 002
Хуманоида е хуманен с всички..Инъче си е обикновен звяр..
Коленето е зверство..
Показаното по Нова е умъртвяване на живо същество по мъчителен начин..
[/b]
пич , не се превземай , изял си много свинско заклано по този начин и още много ще изядеш освен , ако не станеш вегетарианец .
ти как мислиш ги убиват - с поглед ли ?
и аз съм била на  доста заколвания , човекът дето коли е спец и става за секудни , аз седя в къщата и си запушвам ушите .
един път викнаха друг човек , уплаши се и  му трепна ръката , няма да ти казвам какво квичене падна ...ужас
не знам дали тези присъствания имат връзка , но не ям месо от доста години ....
ама като вземете да се превъзнасяте , как ви е жал , ами не яж , като ти я жал ..ама сега ти е жал , а след малко ще метнеш пържолата ....

# 79
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Един ден свекърва ми чула бебешки плач и някой да казва "Тихо де, тихо". Решила жената да види какво става и видяла съседа да коли едно малко зайче с тъп нож. Според мен това е мъчение.

И аз знам, че зайците плачат като бебета

аз знам за котките (със сигурност)  ooooh!

# 80
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Понякога си мисля, че много хора живеят в едни напудрени представи за света и живота.
 

абе, живеят, краставици...
в реалността никой не ги бръсне за слива и из виртуалното пространство се чудят как да привличат внимание, поне тук да ги забележат...
кво толкова е станало, показали били как се коли прасе.
Чудо невиждано и нечувано..
хайде сега, петиция до Страсбург да го забрани. КАто ще се хленчи, поне да е по Авропейски

# 81
  • Мнения: 13 512
Миналата гдина като се прибирах зимата от  Априлци,ледам на една поляна- събрани хора.Пърлеха прасе....Беше Ивановден. Аз намалих, за да ги снимам, а те като ни замолиха- слезте,та слезте-да ви почерпим,че имаме именник. Слязохме- хората весели,щастливи- заклали прасето, пърлят го, греяна ракия си пийват, а термометъра на колата показва  минус 10 градуса..... после щяха да се съберат и с кеф да си го хапнат! И кое му е лошото?

# 82
  • Мнения: 3 537
Малко черен хумор: "Едно прасе се влачи из селото с дървен крак. Попитали стопанина му защо, аджаба, това прасе така накуцуква с дървен крак. А онзи ги осветлил по въпроса : "За една пача няма да коля цялото прасе, я! "  Тъй , че споко има и по - кофти ситуации.  Twisted Evil
ХА ХА ХА това беше готино hahaha
На въпроса за прасетата...да живее свинското Crazy Прекалено много се заплесвате и вживявате според мен ,чак пък толкова....голема работа станало....че и аз съм виждала даже на живо как се коли прасе ,не е кой знае какво...../иначе Карбовски  малко прекалява де в някои неща/

Последна редакция: сб, 09 дек 2006, 21:03 от Мимис

# 83
  • Мнения: 258
Въпреки, че додо_додо е дала вече доста информация за изискванията за хуманно отношение към животните, ето още един линк по въпроса:

НАРЕДБА № 27 от 5.11.1999 г. за намаляване до минимум страданият … по време на клане


# 84
  • Мнения: 2 792
 Не знам кое ме изумява повече, колко на сериозно се взима Карбовски с елементарните си провокации или факта че има хора, които му се връзват.

# 85
  • Мнения: 677
пич , не се превземай , изял си много свинско заклано по този начин и още много ще изядеш освен , ако не станеш вегетарианец .
ама като вземете да се превъзнасяте , как ви е жал , ами не яж , като ти я жал ..ама сега ти е жал , а след малко ще метнеш пържолата ....
[/quote]

Не ям  месо от много години,но тва няма връзка с темата..
Уайт Р ,знам че знаеш,че не се превземам..
Кво ти стана тая вечер..

# 86
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 Няма как да не се вживявам......за мен клането е голям ужас.......месо ям толкова рядко, че няма на къде ......но наистина не може без месо......

# 87
  • Мнения: 1 002
ааа не знаех , че не ядеш месо
знам , че не се превземаш и си викам - к'во му стана на Сопранов ...
тогава се извинявам и си взимам думите назад ...
ама хора , дето ядат месо , а после им е жал ...
и аз не ям , допреди време усърдно пропагандирах вегетарианството , но спрях

# 88
абе не става въпрос дали е хуманно или не ама тоя умник явно не е намерил с какво друго да си запълни предаването

# 89
  • Мнения: 239
Няма как да не се вживявам......за мен клането е голям ужас.......месо ям толкова рядко, че няма на къде ......но наистина не може без месо......

Човек може да яде месо, но може и да не яде. Всеки с правото си на избор. Има обаче група хора, които са се амбицирали да обясняват на околните защо не трябва да се яде месо. Те са като гейовете, които много държат всички да знаят, че са такива без да им минава през акъла, че на останалите хора им дреме на онази работа дали деградетата са деградета или не са. Милиони години ядем месо и преструвките на някои са чист хомосексуализъм или някаква детска травма.

Като малко дете случайно отрязах главата на едно котенце и после имах погнуса от месо известно време, но ми мина защото съм бил мъж още на онези години.

Общи условия

Активация на акаунт