Все едно съм взела зъбите на кон!

  • 20 642
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 451
Д-р Велинов,
Едно не разбрах - кое накара стоматолога преди години да ме посъветва да оставя зъба си така, и кое накара стоматолозите при които ходя сега да не ме посъветват същото. Спестяването на информация, което води до вреда за здравето на пациента не противоречи ли лекарската етика?

А, да - и пластичния хирург не мисля че прави операция на апендисит. Освен това ако отида на хирург че ме боли корем едва ли ще ми предложи да ми сложи импланти на гърдите за хубост (защото ви е такова сравнението).

Simple Smile
Всъщност не сте ме разбрала....
Ако искате нещо (задавайки въпрос към специалист) да ви се направи, ще се потърси вариант да ви се направи (ако е възможно).
Пластичния хирург не го сравнявам с другия хирург, както не сравнявам фасетите с лечението на болен зъб. Освен това дори и да ви предложат да ви направят нов бюст мисля, че вие сте тази, която да реши (естетиката не е живото застрашаваща, ето защо струва толкова много пари ). Sad

 Wink

# 46
  • Варна
  • Мнения: 451
Цитат
Едно не разбрах - кое накара стоматолога преди години да ме посъветва  да оставя зъба си така, и кое накара стоматолозите при които ходя сега да не ме посъветват същото.

Имено поради това, за което се води спор в тази тема. Във всяка наука има най-малко две течения (също както ИН-ЯН). Имено заради това има колеги, които препоръчват корони, а други фасети. И ако мнението на първият колега съвпада с вашето, нормално е да харесате него, а не другите. Това не означава, че и двете мнения не са правилни.
Въпорос на професионализъм и лично мнение.  Grinning

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Цитат
Едно не разбрах - кое накара стоматолога преди години да ме посъветва  да оставя зъба си така, и кое накара стоматолозите при които ходя сега да не ме посъветват същото.
Аз мисля, че вече има по-съвременни методи с които се постига по-естетичен вид и които се по-щадящи за зъба. За това има разминаване в мненията преди и сега.
Но може и да греша.

Последна редакция: ср, 20 дек 2006, 15:07 от РЕНИ

# 48
Полемика в тази насока е безмислено да се продължава, защото Вие сте заинтересован от агитирането на хората за вашата кауза. Естествено е и стремежа Ви да се опитвате за замаскирате въпроса за етиката с твърдение за "различно мнение".

Може да прозвучи некоректно сравнението, което ще дам, но вие си позволявате да сравните зъбите на човек с баня с плочки, затова си позволявам и аз подобно сравнение. Вашите мнения дотук са като една реклама, която четох преди години - за "първия 1000 dpi принтер". Сред многото суперлативи колко страхотно добре печати имаше и следното изречение "Качеството му на печат му е почти като на 600 точков принтер на Хюлет Пакард"... Само че там ставаше въпрос само за пари, докато тук става въпрос за нещо живо.


Рени - ,нещата се развиват, усъвършенстват се, намират се нови материяли за работа, някои по-добре поносими от човешкия организъм, други по-малко, все пак всеки човек си е различен и има различна непоносимост. Надявам се повечето стоматолози да информират пациентите си за възможна реакция към новия материял. Не се опитвам да те разубеждавам. Желанието ми е лекарите и стоматолозите да гледат на пациентите си като за хора, а не като на банкови влогове. Да не сместват чисто професионалното си мнение с чисто човешкия стремеж за по-голяма материялна задоволеност.

Колкото до различните мнения - д-р Венелинов е успял да постигне целта си - заблудил те е. Различните мнения са относно това дали на един здрав зъб да се работи за да изглежда по-добре. Никой от стоматолозите, които посетих в последните години не изказа твърдението, че е по-добре здрав зъб да не се пипа, защото си е здрав, а всеки беше готов да почне моментално работа.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 217
Що го гризете стоматолога бе хора?
Аз не схващам.... newsm78
Ето, аз пари нямам за фасети, импланти и т.н. Позволих си металокерамика и знаете ли защо? Защото съм човек с рядко лоши, генетично лоши зъби. То при мен вече почти нямаше зъби отпред освен щифтове и пломби, иначе и аз не бих облякла здрав зъб - че кой би го сторил Shocked При мен въпросът не беше само заради естетиката - просто оставах без зъби.
И други мостове ще правя, не съм приключила още Laughing
Едно време стоматолозите просто не са имали възможности каквито имат сегашните - глупаво е да се сравняват действията им. И не е въпрос само за пари. Сигрна съм-не може да сложим под един знаменател всички и да ги наречем крадци, дезинформатори, мошенници и т.н. Има и такива, така си е.
Та, наистина едни харесват едно, други друго, а учените винаги ще си доказват кое е правилно и полезно и кое не е и винаги ще има периоди на първенствуване ту при едните, ту при другите. Така си е устроен света. bowuu

# 50
  • Мнения: 2 237
Alexa подкрепям те! Всеки сам си решава какво да си сложи,всяко мнение е различно.И аз като теб съм с генетично лоши зъби и нямах избор.Затова ги облякох с коронки,не от лиготия.И сега от 28 зъба в устата ми 18 са облечени (имам общо 5 моста) Та и при мен въпросът не беше за естетиката.
Та затова те разбирам.
Най-важното обаче в случая е ,че пишеш че вече си свикнала с новите зъбки и ти е добре.Радвам се за което  Hug С което според мен темата се изчерпва,поради благоприятния завършек.
Много усмивки на всички !

# 51
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Колкото до различните мнения - д-р Венелинов е успял да постигне целта си - заблудил те е.
Това ако се отнася до мен- не е така. Спрях се на фасетите много преди д-р Венелинов да започне да пише тук (дори не съм чела неговите постове, защото той е във Варна)... Преди време прочетох всичко, което намерих по въпроса в интернет.

# 52
Рени, единствено заради теб се включвам отново. Моля прочети тези извадки:


...Не се опитвам да те разубеждавам. Желанието ми е лекарите и стоматолозите да гледат на пациентите си като за хора, а не като на банкови влогове. Да не сместват чисто професионалното си мнение с чисто човешкия стремеж за по-голяма материялна задоволеност.

...Никой от стоматолозите, които посетих в последните години не изказа твърдението, че е по-добре здрав зъб да не се пипа, защото си е здрав, а всеки беше готов да почне моментално работа.
Надявам се да си разбрала правилно това, което имам в предвид.

# 53
  • Варна
  • Мнения: 451
За Гост ->  Grinning  (за мен беше забавно)

За всички -> Весело посрещане на празниците.

# 54
  • Варна
  • Мнения: 451
Alexa на вас пожелавам повече поводи за усмивки през новата 2007-ма

# 55
  • София
  • Мнения: 2 217
Благодаря! И на вас всичко най-добро, както и на смелите форумци! Laughing  bouquet

# 56
  • Мнения: 98
Добър ден на всички! Мислих да не се включвам,но не издържах на изкушението. Искам да кажа,че в 21-ви век  всеки човек вече може да избере да изглежда по-добре от преди,без да си навреди. Нима този пациент се чувства "минат" като е дал "сума Пари" за това,че се усмихва по-често и по-широко?
Весели празници на всички!

Общи условия

Активация на акаунт