за баницата с късмети..

  • 20 708
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 490
здравейте мами, вие кога правите баницата с късмети- заКоледа или Нова година?
и какви късметчета слагате,освен стандартните пойелания за здраве,късмет, любов....

# 1
  • Мнения: 187
Баницата с късметчета правим винаги за Нова година. Ненапразно се казва  "Нова година-нов късмет"! А за самите късмети -  от тук съм си избрала. Има толкова много хубави идеи в този форум!  Laughing Laughing Laughing

# 2
  • Мнения: 425
На Нова година  Simple Smile

# 3
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Баница с късмети правя на Нова година.  Ето Ви малко късметчета, в случай, че не можете да си измислите Simple SmileSimple Smile


ЗДРАВЕТО на теб се падна              Пада ти се днес ПАРАТА -            На Теб се пада ПЪТ далечен,
няма вече болест гадна                   няма вече до заплата                 да скиташ вечно си обречен,
здрав ще си през таз година           да се чудиш и се маеш               но тук във родната ти къща
бодър, весел - до амина...                как да свържеш двата края...    една любов ще те завръща.


ЛЮБОВТА, ако ти се падне             ЗНАНИЕТО сила е голяма          На теб УЧЕНИЕ се пада,
няма да е ден до пладне                и ще стана аз голям!                май, че това ти най-приляга,
ще е обич сладка като мед            Аз си знам какво да правя        не измисляй как да кръшкаш,
а дано изтеглиш тоз късмет!          и си правя квот си знам!           имаш още изпити да тръшкаш.


              А за теб ще е ВЕСЕЛИЕ,                            Тази година ще си много ВЛЮБЕН     
             това ще нормално ежедневие                  и от Любов дори загубен,               
             ще се редят купон подир купон,               не се колебай да подадеш ръка,
             от теб се чака да им даваш тон.               той, светът, отколе си върви така.
 

             На теб МЪРЗЕЛЪТ се пада,                         Ще се ТРУДИШ здраво таз' година,
             да мързелуваш ти приляга,                        няма как, времето онова отмина,
             съвсем ще му отпуснеш края,                     който иска да е добре обут,
             но късмет ще намериш ли, не зная.           ще трябва да положи малко Труд.
 

ЖЕНИТБА днес късметът ти вещае,      КЪСМЕТ и радост в тази къща     Бяла спретната къщурка
във тази свята нощ благословен          и да стои далече твойта тъща     с две коли отпред
ще бъде пътят ти до храма,                 и смях и радост в изобилие           и преде във ней на хурка
с венчален пръстен ще си ти пленен   богатство, радост и веселие!       прежда за късмет...


                                                             Нека сте неукротими
                                                             като динозаври Рекс.
                                                             И през новата година
                                                             ви се падна страстен Секс.

# 4
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

# 5
  • София
  • Мнения: 903
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

И аз така. newsm10

# 6
  • Мнения: 565
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

Точно така правим и ние! Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 1 244
На Бъдни вечер правя питка с паричка, а на Нова година - баница с късмети.

Също.
За късметите - опитвам се всяка година да са различни и оригинални... даже да не са толкова късмети, колкото майтапи.  Grinning

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 292
Питката с паричка на Бъдни вечер, баница с късмети- на Нова година

# 9
  • Мнения: 118
Питката с паричка на Бъдни вечер, баница с късмети- на Нова година
И ние така  Hug
Ще се възползвам от късметчетата на de3demonka   Laughing

# 10
  • Мнения: 1 427
Баницата с късмети-на нова година, как иначе! Peace

# 11
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
А тези късмети нали са на хартия. Как ги слагате в баницата ? Не се ли намокря хартията ?

# 12
  • Мнения: 1 269
Ние също правим питка с паричка на Бъдни вечер и баница с късмети на Нова година. Кога правите баклавата? Аз я поднасям на Коледа и на Василов ден пак.
Късметите за баницата пиша в тефтер и ги номерирам а в самата баница слагам листчета с номерцата , грижливо увити и в станиол.

# 13
  • Мнения: 187
 LaughingАз пък написвам на листчета късметите, залепвам единия край на клечка за зъби, сгъвам,  Laughing и забождам в парче от  баницата. Grinning

# 14
  • София
  • Мнения: 10 858
А тези късмети нали са на хартия. Как ги слагате в баницата ? Не се ли намокря хартията ?

Увивам самите късметчета в ал. фолио Peace

# 15
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
А тези късмети нали са на хартия. Как ги слагате в баницата ? Не се ли намокря хартията ?

Увивам самите късметчета в ал. фолио Peace

 Peace И аз така правя. И според мен е по-добрият вариант. Друго е да си отвориш и прочетеш сам късметчето.  Peace
Преди години с майка ми увивахме пъпки дрян в оризова хартия. Но сега май е по-лесно само листче в алуминиево фолио.

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
LaughingАз пък написвам на листчета късметите, залепвам единия край на клечка за зъби, сгъвам,  Laughing и забождам в парче от  баницата. Grinning


Това ми хареса  Peace


А тези късмети нали са на хартия. Как ги слагате в баницата ? Не се ли намокря хартията ?

Увивам самите късметчета в ал. фолио Peace

Мерси, може и така да процедирам, ако не стане варианта с клечките  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 802
Аз пък не слагам хартии из баницата  Simple Smile слагам различни малки дрянови клончета със различни фигурки, но напоследък и така не правя. Измислих си друг вариант! Свивам и слепям краищата на листчетата, на които са написани късметчетата и ги поставям на клечки за зъби и така забивам във отделните нарязани парчета на баницата, по ефектно е, и няма нужда преди да гризнеш да ровиш из баницата за да не глътнеш някой късмет!   Grinning   Peace

# 18
  • Мнения: 416
           Ето малко и от мен  Grinning
 
   Да си късметлия май ти е патент                Късмет чудесен ти се пада виж -             Животът ти по-лек ще стане, ето виж
   таз година ти се пада нов апартамент.      колата стара с нова ще смениш.             богат роднина ти ще наследиш.

   Нови върхове ще покориш                          Знай, че предстои ти повишение            Летвата високо таз година вдигаш
   бизнес ти се пада печеливш.                      кето заслужаваш без съмнение.              в службата стремглаво се издигаш.

   През таз година ще си имаш бебче,           Забравил всякакъв комплекс,                   Смело пристъпвяй напред,
   пухкаво и бяло - като хлебче.                     ще мислиш ти само за секс.                      късметът ще е с теб навред.

   Ще се сбъдне твоята мания -                      Ще се чувстваш в чудесна кондиция       Очаква те радост голяма -
   да си душа на цялата компания.                 и ще развиеш свойта интуиция.              супер екскурзия за двама. 

   Мързелът ти куфара си стяга                      Честити и успешни ще са дните 
   от теб далече ще избяга.                            славата те следва по петите.

   
   И тази година късмет улучи - пада ти се здраве и благополучие

Пада ти се ненадейно много щастие семейно

Приятели ще имаш верни, щури, диви и модерни


Ще влезеш във елитен институт, с "големи мозъци" прочут.

 Новата година нов късмет ти прати, в бизнеса постигаш завидни резултати.

 Година те чака красива, съдбовна, ще бъдеш в плен на магия любовна.

Смело пристъпяй напред, късметът ще е с теб навред
.
Стига ти тая награда, парата на тебе се пада

Имот ще придобиеш, здравата да се напиеш..

Таз  година парти, братче(сестриче) ще има Марти (името на детето)..

Пускай тото ти и ще се видиш със пари..

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 01:27 от lorena

# 19
  • Мнения: 416
            И още малко  Embarassed


     Стига ти тая награда, парата на тебе се пада.              И тази година добър късмет улучи - здаве и благополучие.

     Пада ти се ненадейно много щастие семейно.    Година те чака красива, съдбовна, ще бъдеш във плен на магия любовна.

     Новата година нов късмет ти прати, в бизнеса постигаш завидни резултати.

     Ще влезеш във елитен институт с "големи мозъци" прочут.      Приятели ще имаш верни, щури, диви и модерни.

     Смело пристъпяй напред, късметът ще е с теб навред.    Със знания ще блеснеш без съмнение във висшето учебно заведение.

     Тази година ще ти провърви - награди ще спечелиш и много пари.    Тоз късмет за тебе е утеха - вървиш нагоре към успеха.

     Голям късмет избра си, браво, ще се радваш на отлично здраве.   Ще работиш, без дори да спираш, плановете си ще реализираш.
 
    Ще имаш приятели нови, за тебе на всичко готови.             В игра джакпота ще уцелиш и крупна сума ще спечелиш.

    С Новата година късмет избра си нов - ще намериш свойта истинка любов.

    Ще търпите тъщата, докат и вземета къщата. Ще търпите и свекървата докато е първата.

    Ръцете те сърбят - пари ще вземеш, дупето те сърби - дали ще се наемеш?   В бизнеса ще си голям, но в леглото е ставай за срам.
 
    През Новата година благодатна дълбока оран те очаква и любов креватна.

    Повишаваш си надника щом добре въртиш си задника.       Ще си смениш колата, после жената, а след туй рогата.

    Във странство ти отиваш, богато гадженце забиваш.     Работата - туй ти е съдбата, и в службата и даже във кревата

           Дано не съм ви досадила.. Praynig

# 20
tova e tradiciq i obi4ai po nova godina da ima banica s kasmeti  i nie trqbva da q spazvame i yvajavame priqtni spokoini veseli piqnski i kyponjiiski praznici  Laughing i vnimavaite s piratkite ei hora tva ne e maitap rabota i se pazete ot raketi zari vzrivove  na koli  #2gunfire

# 21
  • Варна
  • Мнения: 815
LaughingАз пък написвам на листчета късметите, залепвам единия край на клечка за зъби, сгъвам,  Laughing и забождам в парче от  баницата. Grinning
И аз така ги правя. Баницата с късметите е на Нова година, задължително  Peace

# 22
  • Мнения: 1 505
А може ли да ми дадете съвет за новогодишната баница за късметите-не искам да ги слагам вътре в баницата,а по някакъв начин да са вън(на клечка за зъби примерно),но ми се ще по някакъв оригинален начин,дайте идейка,че нищо не ми ражда главата в момента.Вие как ги правите.

# 23
  • Мнения: 1 283
А може ли да ми дадете съвет за новогодишната баница за късметите-не искам да ги слагам вътре в баницата,а по някакъв начин да са вън(на клечка за зъби примерно),но ми се ще по някакъв оригинален начин,дайте идейка,че нищо не ми ражда главата в момента.Вие как ги правите.

Мен също ме интересува, ако може някой да сподели опит.Досега съм ги увивала във фолио. Това с клечките за зъби не ми харесва заради това че децата обират късметите и не ядат от баницата no

# 24
  • Мнения: 1 505
Аз вече си намислих-ще залепя с лепило варху клечка за зъби късметчетата завързани с цветни лентички и отделно ще направя свитъци със мъдри мисли пак завързани с цветни лентички в хубаво пликче,с които ще посрещна гостите си(благодаря на отговорилите ми-или да се надявам само,че онези от вас със оригиналните идейки не сте прочели питанката ми).
 Thinking

# 25
  • Мнения: 585
Ей тая тема търсех

Ето малко много яки пожелания:

Очаква те радост безкрайно голяма
Супер екскурзия в Европа за двама
И не забравяй, че трябва от чужбина
Подаръци за всички от сърце да има.

Здравето на теб се падна
няма вече болест гадна
здрав ще си през таз година
бодър, весел - до амина...

Пада ти се днес парАта -
няма вече до заплата
да се чудиш и се маеш
как да свържеш двата края...

На Теб се пада Път далечен,
да скиташ вечно си обречен,
но тук във родната ти къща
една любов ще те завръща.

Клечица кибрит ли що е?
Вече ти бъди спокоен!
До година до амина
ще се топлиш на камина!

Щом от дрян намериш клонка,
то е все едно иконка -
вярата ти в този час
ще порасне, зная аз.

Чесънче - скилидка тънка
дяволи ще гони вънка,
а пък с люспица от леща
чака те любов гореща!


Любовта, ако ти се падне
няма да е ден до пладне
ще е обич сладка като мед
а дано изтеглиш тоз късмет

Знанието сила е голяма
и ще стана аз голям!
Аз си знам какво да правя
и си правя квот си знам!

На теб Учение се пада,
май, че това ти най-приляга,
не измисляй как да кръшкаш,
имаш още изпити да тръшкаш.

А за теб ще е Веселие,
това ще нормално ежедневие,
ще се редят купон подир купон,
от теб се чака да им даваш тон.

Тази година ще си много влюбен
и от Любов дори загубен,
не се колебай да подадеш ръка,
той, светът, отколе си върви така.

На теб Мързелът се пада,
да мързелуваш ти приляга,
съвсем ще му отпуснеш края,
но късмет ще намериш ли, не зная.

Ще се Трудиш здраво таз' година,
няма как, времето онова отмина,
който иска да е добре обут,
ще трябва да положи малко Труд

ЖЕНИТБА днес късметът ти вещае,
във тази свята нощ благословен
ще бъде пътят ти до храма,
с венчален пръстен ще си ти пленен

Коледата нов успех ти прати
В бизнеса постигаш завидни резултати
И няма слънце, дъжд и няма сняг
Пари печелиш като на майтап

# 26
  • Мнения: 585
Ха, те същите като на de3demonka

Съжалявам  Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

# 27
  • Мнения: 585
Още:

Пари, богатства, изобилие
те чакат в Новата година
ала с тях човек щастлив ли е
ще ни разкажеш догодина! 


Екзотична екскурзия
на остров вълшебен
ще имаш през тази година
не чакай денят й последен! 

Нов дом, удобен и прекрасен
ще имаш в Новата година
с уют и топлина ще е изпълнен
и няма да усетиш в него зима!

Бебе щъркел ще ти носи
в Новата година
май със папмперси ще си
тука догодина 

Ах, каква любов те чака
силна, страстна, сладка
с кой ли? - Изненадка! 

И през цялата година
ще си здрав и бодър, силен
болести не ще познаеш
ха наздраве, що се маеш? 

Всичките мечти ще ти се сбъднат
стига истински да искаш,
и от мързел да не пискаш!

Къща край море очаквай -
щедра ще е с теб, повярвай
Новата година -
благинки ще има!

Любов, любов, любов...
дали за нея си готов?
И да не си, това те чака -
побързай, ще изпуснеш влака!

Ще си здрав, ще си богат,
и безкрайна благодат,
и екскурзия в чужбина
те очаква в таз година!

Дзън-дзън!
На теб се падна съдовете да измиеш
хей, побързай, няма да се криеш! 

# 28
  • Мнения: 585
...
1.Идва ли ти да запееш, в нова къща ше живееш!
2.От купон на купон-скачаш ти към Купидон!
3.От късмета ти не бягай, бързо куфарите стягай!
4.Цяла година ще вали дъжд от всякакви пари!
5.Ще работиш без да спираш плановете си да реализираш!
6.И тази година добър късмет улучи-пада ти се здраве и благополучие!
7.Пада ти се ненадейно много щастие семейно!
8.Нови върхове ще покориш, бизнес ти се пада печеливш!
9.Смело пристъпяй напред, късметът ще е с теб навред!
10.Стига ти тая награда, парата на тебе се пада!

# 29
  • Мнения: 1 494
Ние слагаме клонче дрян, около него хартийка с късметчето и всичко във фолио. Парата също. Винаги слагам повече късметчета. Много ми е забавна тази част. Веднъж видях интересна идея- изрязани заглавия от вестници, голям смях падна, защото имаше много щури комбинации.

# 30
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Od i leijkr[rje e ;kfhf pd/dlkfq kf j,s/ld fj ,dkf od ie nldket

# 31
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Od i leijkr[rje e ;kfhf pd/dlkfq kf j,s/ld fj ,dkf od ie nldket
Хм...  newsm78 това не го разбрах  Whistling, но ето един сайт със сладурски късметчета.

# 32
  • Мнения: 13 188
Питката с паричка на Бъдни вечер, баница с късмети- на Нова година
И аз така.

# 33
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Много оригинални идеи за баницата с късмети Hug.Значи на Бъдни вечер питка с паричка,на Нова година баница с късмети , а на Коледа?

# 34
  • Мнения: 1 494
За Коледа не знам да има подобна традиция. На Коледа- пуйка.  Wink Laughing

# 35
  • Мнения: 6 461
На Коледа приготвям питка с паричка .
На Нова година - баница с късмети.

# 36
  • Мнения: 15
Относно късметчетата за Нова година-взимат се клечки за зъби и от цветна хартия се изрязват триъгълници/големина произволна,за предпочитане триъгълника да е равностранен/,пишат се пожелания на триъгълниците и се залепват на клечките,хартийката се навива около клечката и отгоре се слага изрязано парченце от пластмасова сламка,за да застопори,набождат се клечките отгоре върху баницата и готово,чисти късметчета и без опасност от не намиране на късметче:)))))

# 37
  • Мнения: 1 777
De3demonka благодаря за оригиналните късметчета.  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 3 271
Различно правим всяка година - ето сега на Коледа ще сме при мама и задължително ще си направим и баница с късмети.
Благодаря, за интерсните идеи за пожелания и късмети  bouquet

# 39
  • Варна
  • Мнения: 692
И аз благодаря за хубавите късметчета, ще ги използвам задължително !!!!   bouquet
Ние увиваме късметчето във ал. фолио и го забождаме наполовина в баницата след като тя е готова. Така всяко парче си има късметче и се вижда.

# 40
  • Мнения: 162
         Благодаря за сладките късметчета! Вече преписах няколко. Баницата с късмети си я правим на Коледа, защото на НГ не сме си вкъщи.  Grinning

# 41
  • Мнения: 234
Питката с паричка на Бъдни вечер, баница с късмети- на Нова година  food002

# 42
# 43
# 44

Общи условия

Активация на акаунт