проблеми след секцио?

  • 4 526
  • 52
  •   1
Отговори
  • Canada
  • Мнения: 649
Здравейте мамчета... имали ли сте проблеми след раждане със секцио. Чувала съм че често се получават вътрешни срествания. моля споделет вашия опит.

# 1
  • Мнения: 1 877
Честно казано аз не съм имала проблеми  и  след двете секциа.А ти какво чувстваш?

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 1 365
Поне до този момент не съм имала никакви проблеми.

# 3
  • Canada
  • Мнения: 649
ами дотук не съм имала проблеми. напоследък имам известни болки, но е възможно да е от претоварнане защото нашата дъщеричка е много тежичка. обаче като си пипам операцията и на едно място има нещо като топче- странна работа.

# 4
  • Canada
  • Мнения: 649
xelta, а ти след второто по-бавно ли се възстанови и въобще как беше - болките по-силни ли бяха?

# 5
  • Мнения: 5 393
Не съм имала проблеми до сега.Самия белег и при мен е леко удебелен на едно място, предполагам че при шиенето може нещо да се е застъпило.А от претоварване е напълно възможно да чувстваш някаква болка или опъване.

# 6
  • Мнения: 1 877
Ами след второто болките бяха доста по-силни,но това беше само ,докато бях в болницата.Иначе сега ми няма нищо...Но това топче,дето го имаш,не ми харесва - отивай на лекар и не отлагай!Стискам палци да не е сериозно!

# 7
  • Мнения: 2 897
Не съм имала никакви проблеми.Два месеца след операцията бях на контролен преглед,след още пет-пак.Всичко е наред.

# 8
  • Мнения: 1 416
И аз не съм имала проблеми досега. В единия край на операцията усещам понякога неприятно подръпване, най-вече - при преумора...

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 13:00 от Лора

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 526
Аз,също съм нямала проблем след секциото Peace!

# 10
  • Мнения: 57
Е аз имам - сраствания, но освен два пъти секцио имам апандисит и лапароскопия.Периодично ми се появява болка, опъване.При много движение и прумора.
Но не е задължително, че ще ти се случи.Успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 803
никакви проблеми

# 12
  • Мнения: 1 043
И аз не съм имала проблеми след секциото,а това топче,което напипваш, може да са конците,ако си шита Peace

# 13
  • Мнения: 5 255
Не съм имала проблеми.
Не съм се и пазила - вършех всичко сама, без чужда помощ.
Ако си притеснена - отиди и се консултирай с лекар.

# 14
  • Добрич
  • Мнения: 958
Щом виждаш нещо нередно, отиди на лекар. Той ще ти каже най-добре има ли или няма място за притеснения. Успех.

# 15
  • Мнения: 1 288
не съм имала никакви проблеми след сециото  Naughty

# 16
  • Мнения: 2 381
Не съм имала проблем.

# 17
  • Мнения: 4
здравейте на всички, много ме интересува като първия път е секцио и втория ли ще е така, лекарите дават различни отговори и аз не знам кое е за предпочитане. теримина ми е определн за 15 февруари и още не са казали как ще раждам. и кога трябва да се определи - определено трябва да е дпреди термина.

# 18
  • Мнения: 4
болки имам от секциото от време на време получавам и дърпане от дясно където външния шев не е много добър. колкото за топчето аз също имах отидох на лекар и той ми каза че това са сраствания около конеца и че е нормално.

# 19
  • Мнения: 5 255

Лекарите знаят най-добре  Peace
Възможно е и нормално раждане, след първо секцио.
А какви са били причините за първото секцио?

Весели празници и леко и безпроблемно раждане   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 064
До момента не съм имала никакви болки, а колкото до "топчета" или някакво удебеления на кожата, това с времето се "разкарва"... Peace
До колкото съм запозната ако първото раждане е секцио, второто може и да е по нормален път, но може и пак да е секцио...Всичко зависи от състоянието на бременната...

# 21
  • Canada
  • Мнения: 649
Благодаря много за отговорите... Peace

# 22
  • Мнения: 4
беше седалищно и бързаше да излиза. в първия ден на 9 мес имах 4 см разкритие. после в болницата за 1 нощ станаха 6 см. и решиха да действат бързо. затова сега се притеснявам как ще протече всичко. дали ще се повтори.... весели празници на всички и много подаръци от дядо коледа Simple Smile

# 23
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
И аз не съм имала проблеми досега. В единия край на операцията усещам понякога неприятно подръпване, най-вече - при преумора...
И аз, но не го приемам сериозно.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Все още понякога ме наболява.Док казва че се намествали червата  Thinking

# 25
  • Мнения: 264
ами случвало ли ви се е след секцио на раната да се отвори дупчица и да започне да изтича по малко гной? Доки казво, че било от вътрешен конец, който "иска" да излезе и че не било страшно...

# 26
  • Мнения: 7 803
не, не ми се е отваряла раната и не смятам 4е е нормално

# 27
  • Мнения: 446
nialgm
При мен имаше абсолютно същото което описваш,това е от вътрешните конци,ходих при моята лекарка и ми каза да си взема йодасепт течен и да се мажа там с него.Аз си капвах директно върху раната и слагах на памуче да стои като компрес и се оправи много бързо.

# 28
  • Мнения: 1 101
Не съм имала никакви проблеми.

# 29
  • Мнения: 9 903
И аз не съм имала проблеми след секциото,а това топче,което напипваш, може да са конците,ако си шита Peace

бе да ти кажа, сигурно е шита, щом е секцио  Mr. Green

топчетата се разсейват след време. Аз имах доста, не са проблем.

# 30
  • Мнения: 1 986
  Аз скоро родих със секцио Grinning,проблеми засега нямам smile3538

# 31
  • Мнения: 7 186
Не съм имала проблеми.

# 32
Казвали са ми, че при преумора може да опъва, наболява.
И аз съм чувствала от време на време парене и леко опъване, но си мисля, че е от натоварване, защото док каза, че съм като нова  Wink но с белег

# 33
  • Мнения: 7 803
И аз не съм имала проблеми след секциото,а това топче,което напипваш, може да са конците,ако си шита Peace

бе да ти кажа, сигурно е шита, щом е секцио  Mr. Green

топчетата се разсейват след време. Аз имах доста, не са проблем.
някои ги лепят  Wink

# 34
  • Мнения: 1 043
Знам,че може и да те лепят,а не шият  Wink

# 35
  • Мнения: 4 155
След първото секцио ме понаболяваше понякога. През втората бременност ме болеше силно през първите месеци и си мислех, че имам сраствания. Когато ме отвориха се оказа, че вътре всичко си е идеално. Нямаше сраствания. Никакви проблеми не съм имала и не ми е текла гной.. 

# 36
  • Мнения: 438
Благородно ви завиждам,че не сте имали проблеми след секциото.....
При мен беше по спешност,но това не оправдава докторите,които го извършиха.След изписването започнаха проблемите ми....оказа се че трябва да постъпя отново в болница 1 седмица след изписването,защото ми се образува гноен джоб от едната страна на операцията.Аз отказах и ходих в частния кабинет на професора,който отвори раната и започна да изцежда гнойта.....това продължи цял месец.След това ходих и на нагревки,но вече измина 1година и на моменти пак имам дърпане и болки....
Първото ми раждане беше нормално и винаги гласувам с две ръце за нормалното раждане....
Но това не бива да те плаши.Желая ти весели празници и леко и безпроблемно раждане!!!
Успех!!!

# 37
  • Мнения: 1 029
... обаче като си пипам операцията и на едно място има нещо като топче- странна работа.

Най-добре е да отидеш на лекар все пак, за да си спокойна. Аз също не съм имала до сега проблем след операцията.

След изписването започнаха проблемите ми....оказа се че трябва да постъпя отново в болница 1 седмица след изписването,защото ми се образува гноен джоб от едната страна на операцията.Аз отказах и ходих в частния кабинет на професора,който отвори раната и започна да изцежда гнойта.....това продължи цял месец.След това ходих и на нагревки,но вече измина 1година и на моменти пак имам дърпане и болки....
Cvetina-71 , ужасно е това, което ти се е случило #Crazy Жалко е, че все още има такива лекари... Дано никой да не приживява подобни неща.



# 38
  • Мнения: 1 029
здравейте на всички, много ме интересува като първия път е секцио и втория ли ще е така, лекарите дават различни отговори и аз не знам кое е за предпочитане. теримина ми е определн за 15 февруари и още не са казали как ще раждам. и кога трябва да се определи - определено трябва да е дпреди термина.

rali-alex , струва ми се, че ще е по-добре да пуснеш отделна тема с въпросите си, за да има повече мами, които ще ти отговорят. Или първо потърси с търсачката, има много стари теми по въпроса.  Peace

# 39
  • Мнения: 9 903
Знам,че може и да те лепят,а не шият  Wink

къде в България лепят?

# 40
  • Мнения: 1 043
Знам,че може и да те лепят,а не шият  Wink

къде в България лепят?
В Русе. Но трябва да си платиш допълнително  Peace

# 41
  • Мнения: 9 903
Знам,че може и да те лепят,а не шият  Wink

къде в България лепят?
В Русе. Но трябва да си платиш допълнително  Peace
благодаря, не знаех  Peace

# 42
  • Мнения: 1 294
Аз бях лепена и шита едновременно.Операцията ми я направиха в Добрич.Нищо не съм плащала допълнително защото секциото ми не беше по желание, а по спешност.
Относто срастванията, мога да ти кажа, че майка ми е получила такива след първото си естествено раждане и поради тази причина цялата и втора бременност е преминала в болки.
Аз след секциото си съм нямала никакви проблеми.Бях като нова седмица след операцията и сама гледах дете и се грижих за домакинството.Сравнявайки възтановяването ми с жени които раждаха естествено, моето беше в пъти по-скоростно от тяхното.
Успех  bouquet

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
В Окръжна болница-София също лепят. Аз родих юли- планово секцио и съм лепена.

# 44
# 45
  • Мнения: 264
Благодаря, докторката ме видя и каза, че ще излиза конец. Иначе от първото секцио ме дърпаше от едната страна, сега ме оправиха. Simple Smile

# 46
  • софия
  • Мнения: 636
Нямам никакви проблеми. 40 дни бях на контролен преглед, 57дни отново. Всичко е наред, забравих, че имам операция, а вече и белега не се вижда, защото ме шиха с някакви специални конци. Много съм доволна - пазя се още за вдигане на тежко, родих преди 2 месеца, а нашата дама вече е 6 кг. При секцио има риск от сраствания, но зависи как е направена операцията и дали възстановяването е пронекло бързо. Има известгна опасност и от хернии, но това е доста рядко. Всичко зависи кой и как ти прави операцията. Аз родих в Шейново - при най-добрият лекар там - д-р Тодор Димитров  bouquet, който сега вече е и наш приятел.

# 47
  • Мнения: 503
И аз съм с едно секцио преди 4 год., сега пак съм бременна, терминът ми е на 12ти февруари, и за сега съм на вариант естествено раждане. Предстои ми още един ултразвук, след което вече окончателно ще говорим с лекаря, остава ли вариантът за естествено раждане. Ако те интересува, информация за естествено раждане след секцио има в темата на емем, тя роди естествено след секцио, а в темата са писали още няколко май4ета с естествено раждане след секцио:
Вагинално раждане след секцио
А ето и още малко инфо за естественото раждане след секцио:
Предимства на естественото раждане след секцио
- Трудно е да се прецени сигурността на естественото раждане след секцио, тъй като не можем да знаем, дали то ще е успешно. Успешното естествено раждане е по-сигурно (носи по-малко рискове) от планираното секцио. Но неуспешно естествено раждане след секцио носи пове4е рискове от повторно планирано секцио. Да опитате да родите естествено след секцио носи малко пове4е рискове от планираното повторно секцио, защото може да бъде неуспешно. Ако е успешно оба4е, има много по-малък риск от инфекции, сериозна загуба на кръв (каквато опасност има при всяка операция) или усложнения от упойката, отколкото след повторно планирано секцио. Това е в сила особено при трето, 4етвърто и пето раждане. (Зна4и, в изследванията са били вклю4ени и жени с пове4е от 3 деца, родени естествено или със секцио.)
- Периодът за възстановяване след естествено раждане след секцио е много по-кратък, отколкото след повторно секцио (разбира се, и тук има изклю4ения, не може да няма, но по принцип при болшинството родилки е така).
- По-голямо у4астие на майката в раждането. За някои жени (под4ертано е, не за вси4ки) естественото раждане може да бъде по-удовлетворително от емоционална гледна то4ка, отколкото повторното секцио.
- Като цяло, жените, родили естествено, имат по-силна емоционална връзка с бебето си (разбира се, в никакъв слу4ай това не озна4ава, 4е родилите секцио не са добри майки и статията не цели да обиди никого, моля, не се засягайте и не го приемайте ли4но). Кърменето след естествено раждане също е възможно по-скоро, отколкото след повторно секцио.
- Ако разрезът е хоризонтален ниско долу, вероятността от руптура на матката е под 1% (по последни данни - около 0.22%). Ако разрезът е вертикален през корема, както са режели едно време, има пове4е рискове от усложнения. Но аз лично знам за случай на жена, при която първото раждане е било секцио с вертикален разрез през корема, и която след това има не едно или две, а цели 12 естествени раждания. ЕТ от дир-а също е доказателство за това, че след секцио матката далеч не изтънява толкова, колкото лекарите смятат - тя има 2 раждания секцио и едно естествено след това, без никакви проблеми.
- Не е добре да се предизвиква раждането със система, таблетки и др., тогава има пове4е рискове, особено от руптура на матката.
По принцип, фактори, които подпомагат естественото раждане след секцио и повишават шанса за успех са:
- Естествено раждане преди или след секциото;
- Разрез при секциото - най-добри шансове имат жени с хоризонтален разрез ниско долу; по-лоши шансове и повече риск има при вертикален разрез през средата на корема;
- Начин на зашиване на разреза - доколкото знам, сега навсякъде вече се правят поне 2 шева, един вътрешен и един външен, а това е по-добрият вариант, така матката заздравява по-добре и има по-малък риск от усложнения при естествено раждане след секцио;
- Възраст на майката - по-добри шансове има при жени под 30 год., но това не означава, че жени над 30 няма да могат да родят естествено.
- По-добре е да има по-голям интервал между секциото и етественото раждане след това - поне 2 год. При разлика по-малка от 2 год. има повече рискове.
Ако са спазени горните условия, шансът за успех е между 60 и 80%. На колкото повече от условията отговаряш, толкова по-висок е шансът. Не забравяй обаче, че всеки човек е индивидуалност и никога не се знае, как ще мине вси4ко. Все пак, това е само статистика.

Обаче, как да родиш може да ти препоръча само лекарят, който те следи. Не знам и доколко е възможно в БГ да намериш лекар, склонен да опита естествено раждане след секцио.

# 48
  • Мнения: 8 917
Здравейте мамчета... имали ли сте проблеми след раждане със секцио. Чувала съм че често се получават вътрешни срествания. моля споделет вашия опит.
Не знам за такова нещо newsm78

# 49
  • Мнения: 262
родих преди 9м и понякога усещам леко парене и подръпване в дясно.това става когато съм седяла на ниско и най-вече,ако съм държала и малката. имаше месец-два,когато въобще забравях за нея. все пак не е чак пък толкова-след като родих бързо се възтанових,докато други момичета,родили нормално едва се оправяха.това е личното ми становище и не агитирам никого в полза на един вид ражане или друг.за това си има лекари!  bouquet

# 50
  • Варна
  • Мнения: 4 969
не съм имала  проблеми Peace

# 51
  • Мнения: 2 498
Лично аз нямам никакви проблеми!

# 52
  • Варна
  • Мнения: 1 133
След самото секцио нямах никакви проблеми, нито болки и опъване, но година по-късно се наложи да ми правят лапароскопска операция и се оказа, че имам страствания. Обясниха ми, че се случвало често, но в повечето случаи не води до проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт