«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравни заведени€, специалисти
1 ѕотребител и 4 √ости преглежда(т) тази тема.
1 320-1 334 от 1 371 отговора

ћнени€: 221

ѕодкреп€м за  арагьоз€н акушер-гинеколог с контракции през 5 мин. ме прати да си ход€ в къщи,добре че не го послушах и отодох във ¬ћ».–одих след н€колка часа.

подобно нещо се случи и с мен преди 6 години, добре че всичко завърши благополучно
толкова негативни коментари за карагьозан  , просто спрете да ходите при него
÷итирай

ѕЋќ¬ƒ»¬

ћнени€: 70
»скам да сложа в списъка и д-р –осен ѕетров-гинеколог в ћ÷ ’ипоталамус, ѕловдив. “ой ми следеше и първата бременност и б€х сравнително доволна, затова реших да го потърс€ отново. Ѕременна съм в 7 г.с, но малко преди да го разбера, венеролог ми каза, че имам инфекци€ с гарднерела. ќсвен това имам и проблеми с щитовидната жлеза и пи€ Ћтирокс. —ами разбирате , че съм изключително притеснена. „аках две седмици, за да ми дойде часа за д-р ѕетров, а си изл€зох от кабинета съсипана от отношението му. ѕогледна ме на ехограф за 3 мин. и това беше всичко. Ќе ми погледна листовете от другите лекари.  азах му, че имам течение и парене, а той каза, че най-веро€тно били гъбички и да се ми€ с лайка, без да ме прегледа. ѕопитах го н€ма ли да ми пусне изследвани€та по « , а той каза: "ƒруги€ път". ƒнес отидох да си взема болничен от него, беше само сестрата.  аза ми , че всеки болничен ще ми струва 15 лв, защото други€т гинеколог от комиси€та н€мал договор с касата. ѕоисках й час , за да дойда да ми пуснат изследвани€та, които ми се полагат по «  при първи€ преглед, а т€ ми каза да дойда направо на 14.01.14г, за фетална морфологи€ и биохимичен скрининг, които ,разбира се, тр€бва да си плат€ и то задължително в "ѕисанец". “оку що установих, че скринингът ми се полага безплатно , защото скоро ще навърша 36 г. «а другите изследвани€ каза, че не били толкова важни.  ¬ие сами си направете извода дали искате да ви след€т бременността така! #Cussing out
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 10
ѕодкреп€м за –осен ѕетров не се лъжете да ходите при него!
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 44
 ѕостав€м твърдо в черни€ списък "д-р " «латка  умчева !!!!! ѕрактиката и е на ул."ƒимитър “алев" є2Ѕ, ет.2, каб.єє 2 и 3 . “ова е лични€т лекар на двете ми деца от 1год. насам! ћалката на 2,8г. кашл€ от 1 седмица, в недел€ вдига и темп. «аведох € на спешен кабинет, от там ми изписват бисептол, тъй като н€мало находка. “ук е времето да кажа , че баткото е от 2 дни с доказан остър бронхит и съответно на јЅ. »злишно е да казвам, че очаквам всеки момент и малката да се влоши. ¬од€ € в понеделник при личната лекарка, потвърждава , че гърдите са чисти и да продължавам лечението. ¬ъв вторник вече малката е с 39 градуса темп. и вече свирещи гърди, които чувам с просто ухо и отпаднала и € вод€ отново на преглед,за да изпише јб. ¬лизам в кабинета и тази особа започва да ми се кара, как съм  можела да идвам всеки ден, нали предни€ ден € била слушала, какво съм очаквала да чуела днес и Ќ≈ ѕќ∆≈Ћј ƒј ѕ–≈—Ћ”Ўј ƒ≈“≈“ќ. ќстанах потресена  Tired Ќе съм в€рвала, че може да ми се случи подобно нещо. Ќе съм от тези майки,които вод€т децата си за щ€ло и нещ€ло  Peace —лед това заведох малката на частен педиатър и се оказа, че и т€ е с бронхит. Ќе съм скандална личност, но този път съм решила да не остав€м нещата безнаказани  Naughty
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 37
ѕостав€м твърдо в черни€ списък "д-р " «латка  умчева !!!!! ѕрактиката и е на ул."ƒимитър “алев" є2Ѕ, ет.2, каб.єє 2 и 3 . “ова е лични€т лекар на двете ми деца от 1год. насам! ћалката на 2,8г. кашл€ от 1 седмица, в недел€ вдига и темп. «аведох € на спешен кабинет, от там ми изписват бисептол, тъй като н€мало находка. “ук е времето да кажа , че баткото е от 2 дни с доказан остър бронхит и съответно на јЅ. »злишно е да казвам, че очаквам всеки момент и малката да се влоши. ¬од€ € в понеделник при личната лекарка, потвърждава , че гърдите са чисти и да продължавам лечението. ¬ъв вторник вече малката е с 39 градуса темп. и вече свирещи гърди, които чувам с просто ухо и отпаднала и € вод€ отново на преглед,за да изпише јб. ¬лизам в кабинета и тази особа започва да ми се кара, как съм  можела да идвам всеки ден, нали предни€ ден € била слушала, какво съм очаквала да чуела днес и Ќ≈ ѕќ∆≈Ћј ƒј ѕ–≈—Ћ”Ўј ƒ≈“≈“ќ. ќстанах потресена  Tired Ќе съм в€рвала, че може да ми се случи подобно нещо. Ќе съм от тези майки,които вод€т децата си за щ€ло и нещ€ло  Peace —лед това заведох малката на частен педиатър и се оказа, че и т€ е с бронхит. Ќе съм скандална личност, но този път съм решила да не остав€м нещата безнаказани  Naughty
ћного странно др  умчева е личен лекар на двете ми деца.јбсолютно никога не се е отнас€ла непрофесионално.ƒори ако звън€ в недел€ вечер ,лекарката ми вдига(което е р€дкост за личен лекар).Ѕих € препоръчала с две ръце.Ќе ви ли изпрати на снимка.Ќас в този случай,винаги ни е пращала на снимка.
÷итирай

ћнени€: 0
—къпи майки,
Ќе съм посетител на ваши€ сайт, но макар и предпразнично реших да се регистрирам и да сподел€ н€кои неща. Ќе съм  посетител, защото не приемами анонимността на електронните сайтове, това че всеки може да напише с лека ръка дори  недоказани неща и клевети, без да застане с името си.
Ќе мисл€, че това е достойно!
јз съм д-р «латка  умчева, семеен лекар с две специалности, с предимно педиатрична практика на посочени€ от пациентката ми адрес, който между другото е неточен. ѕочувствах се задължена да го направ€, след като н€колко мои пациентки ми се обадиха в недоумение за това какво се пише за мен. ѕочувствах се задължена, като майка на две големи, вече пораснали и образовани деца, като баба на малка прекрасна внучка и като лекар, който в продължение на над 30 години е отдал всичките си умени€, здраве и сили за блогородната кауза да лекува деца. ѕочувствах се задължена да защит€ името  си пред моите малки пациенти и техните родители, които ми в€рват, с които протича всекидневието ми, с чиито тревоги и здравословни проблеми минават дните и празниците ми. «ащото работата на един лекар не свършва с часовете в кабинета, през който през есенно зимни€ сезон минават около 50-60 човека,  а продължава почти денонощно. ѕочувствах се разочарована и дълбоко огорчена за отплатата на хората, ко€то получих за сво€ дългогодишен труд и грижи за децата. ѕочувствах се и обидена, за това че с лека ръка се клевети, за това, че не са казва ц€лата истина.
ѕочувствах се задължена за това, че тр€бва да се представи и мо€та гледна точка в медицински€ аспект на нещата по този случай. ѕрочетете ги и си направете сами своите изводи за това колко грешна е Донази особаФ, както се пише в сайта. ≈то как сто€т нещата: ƒъщер€та на г-жа........... е прегледана в спешен кабинет в недел€ и е предписано лечение с бисептол /суметролим/. ¬ понеделник € прегледах в кабинета ми и понеже н€маше белодробна находка и пром€на в състо€нието оставих да продължи с предписаното и от мо€ колега лечение. ƒругото дете на г-жа .............също преболедува предните дни от вирусен бронхит, от който аз Дона€ особаФ  излекува и което също беше спестено в сайта. ¬ъв вторник майката доведе отново детето при мен и каза, че състо€нието е влошено, поддържа температура 38,2 градуса, но не съобщи, а и не се чуваше гърдите и да свир€т от разсто€ние. ¬идимо липсваше ноздрено дишане и югуларен тираж. ¬инаги в мо€ дългогодишен стаж в подобни случаи съм назначавала рентгенографи€! Ќезависимо от това дали ще се чуе на слушалка нещо или не. ѕри вирусни пневмонии обикновено не се чува  нищо, н€ма никаква  находка, а  само чрез снимка могат да се верифицират белодробните промени. ѕрез предходните дни имах такива деца с доказване на вирусна пневмони€ без никакви аускултаторни данни от прегледа. ¬ такива случаи е изключително важно рано, колкото се може по-рано,  да се обективизира и докаже наличие или не на  пневмони€, защото това промен€ изц€ло поведението и лечението на детето и вс€ко забав€не може пон€кога да има фатален край. ¬ръщайки се с разчетената рентгенографи€ аускултаци€та е задължителна. “огава определ€м и терапевтичното поведение. “ова е мо€т стил на работа, възприет от години и утвърден от дългогодишни€ ми клиничен опит. ƒа, аз наистина казах, че сега н€ма да преслушам детето, защото съм го чула вчера и че влошаването на състо€нието му н€ма да промени моето становище за задължително провеждане на белодробна графи€, независимо какво ще се чуе. √-жа ..............не се противопостави на това, че изпращам детето и на снимка, а само попита къде може да бъде направена.  ƒадено и бе направление за рентгенографи€ на б€л дроб є......., за което майката не сподел€ в  сайта. ј това е истина и факт! јко имаше нещо против провеждането на снимката, тр€бваше да за€ви това и да се подпише, че отказва. ѕо този начин, чрез сво€ подпис, т€ поема сво€та отговорност в случай на закъснение при постав€не на диагнозата. «ащото лекарската професи€, мили майки, е трудна за това, че е свързана с ежедневно поемане на отговорност, гол€ма и тежка отговорност за здравето на пациента, поверил живота си на теб.  акво се случи после? ѕрез следващите н€колко часа майката не се по€ви в кабинета. «агрижена за състо€нието на детето позвън€х 3 пъти на мобилни€ телефон на майката за да се осведом€ за резултата от рентгенографи€та, но 2  пъти никои не отговори, а веднъж ми бе затворено обаждането. /отново спестена истина/! Ќо електрониката не лъже и това може да се провери и докаже. ќбаждах се и в двата най-близки рентгенологични кабинета, за да провер€ минало ли е през т€х такова дете. ¬место това, майката отива при друг колега /което научавам от сайта/, който преглежда детето. ¬секи от нас има право да се прегледа при когото иска, но коректността изискваше да се чуем, да ми се каже директно иска или не иска снимка, от ко€то може да се е отказала впоследствие,  защо не иска и пр., че е отишла при друг колега, че е сменена терапи€та.  оректното и отговорно поведение на една майка не включва затвар€не на телефона и остав€не без отговор позвън€ване от семейни€ лекар.
—къпи родители,  аз не обвин€вам г-жа .......... ¬ сремежа си да се помогне на детето майката е готова на всичко, дори не винаги  съзнавайки, че пон€кога може да греши. ¬ тези случаи е много важно доверието, доверието между лекар и пациент, между лекар€ и майката, доверието градено с години. «ащото в тези случаи, ние детските  лекари и майките сме от една и съща страна, с една и съща цел и отговорност, с едно и също призвание - да помогнем на нашите деца. —ъществуването на доверие е най-съществената част от отношението лекар пациент.
—къпи родители,
Ќезависимо дали н€кои от вас ще се съглас€т с мо€та позици€ и дали ще ме извади от ваши€ т.н. Дчерен списъкФ, аз се чувствам щастлива, че по този макар и непри€тен повод, можах да сподел€ с ¬ас това което мисл€ и чувствам, това в което в€рвам и отсто€вам. «ащото никой не може да ми отнеме любовта към децата, призванието ми да се грижа за т€х и ги лекувам до тогава,  докато все още мога да го прав€.                           
—къпи родители,
¬ навечерието на един от най-светлите христи€нски празници Ц –ождество ’ристово и настъпването на новата 2014 година, ¬и пожелавам много здраве и късмет, в€ра и любов на всички ¬ас и ¬ашите деца и семейства.
ƒ-р «.  умчева
ѕ.—. ¬ предвид каноните на сайта за анонимност, не са писани името на майката и номера на направлението за рентгенографи€.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 44
ƒа, д-р  умчева, написаното от вас е в€рно и го потвърждавам. Ќо за мен не е хуманно, да дойда при вас, а очевидно щом съм дошла, значи наистина съм била притеснена от р€зкото влошаване на детето, и вие да откажете да € преслушате! ¬ие сте преди всичко лекар, а и начина, по който реагирахте като вл€зох ме изуми! ѕочувствах се натрапница, все едно съм дошла да ви досаждам и да ви създавам излишно напрежение! ј и коментарите , които направихте след като изл€зохме от кабинета...., просто не прави чест на интелигентен човек като вас ! ћожеше с едно  преслушване да предпишете подход€що лечение, а  не да ме разкарвате по поликлиники и кабинети с две болни деца! —ама знаете, че в случа€ облъчването беше излишно при положение, че знаете за състо€нието на другото ми дете! »скам само да уточн€ ,че след като в петък вие прегледахте по-гол€мото дете,  казахте , че гърдите са чисти, но да изпие един јЅ "за всеки случай", а в събота след преглед в частен кабинет , детето беше диагностицирано и предписано лечение! Ќ€мам никакви претенции относно вашите знани€ и възможности , но никога от вас не получих отношение! ¬ семейството ми съм заобиколена от лекари и н€как това държание ми е непон€тно!
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 282
»ван √юлев, ¬ћ», ”Ќ√

изключително любезен човек, но не и лекар. Ћечението му почти ми умори детето, което усп€ със собствени сили —јћќ и със —√–≈Ў≈Ќ» лекарства 4 дни да пребори бактери€, ко€то мори децата за 2-3 дни, т.е децата се бор€т за живот или умират, не просто се влошават. —лед осъзнаване на грешката си  (да не сложи още в началото качествени оригинални антибиотици) и излизане на антибиограмата, толкова се уплаши, че смени още н€колко групи антибиотици и детето беше натровено с общо 3 грешни и 2 правилни антибиотика за 10 дни, скенер под упойка и 6 или 7 парацентези под упойка (абсолютно ненужни, защото в бели€ св€т слагат "макарички" още на втори€ път!)  (общо 7-8 упойки за 10 дни на дете под 3 години). Ќ≈Ќќ–ћјЋЌј работа и добре, че вид€хме другото, че да кажа - √ёЋ≈¬ вие не сте лекар.

Ќ€ма да споменавам и познатите, които се оплакаха от същата му некадърност и завършили в чужди клиники с уникални проблеми, сериозни, много много сериозни.

ј се слави с добро....ќ , но за класически случай, може би! “ой е заспал 20 години назад във времето! »ћј ли нещо различно и р€дко - направо бог да помага! »ли чужбината! «ащото тук може да си платите осигуровките, но тр€бва да ви е страх за живота ви, това са масово озъбените от услови€та специалисти.

ќтделно детето ми предходните 2 месеца беше изпило 3 антибиотика (недостатъчно дълго) и ползвало капки за очи в носа (най-грешната практика, правена заради пари от фарма индустри€та), заради отити, по предписание на другата особа …охан яхуб€н от ƒ ÷-то в “раки€ и на Ћайпциг[/b]. «а него...н€мам думи, дори не мога да кажа, че е любезен човек, варварско отношение спр€мо това, което получихме навън, детето се слага, натиска и ако иска да пищи, сестрата помага като забива нокът (без да иска) в бузката на детето и така..получи се усложнението, което ни докара до √юлев.
« ѕоследна редакци€: ср, 08 €ну 2014, 23:59 от Josefin »
÷итирай

ћнени€: 2
÷итат на: ћюрвет јхмедова
д-р ≈ли »лиева , гинеколог, от ћ÷ " Ќадежда", никой да не стъпва.
ѕќ“¬Џ–∆ƒј¬јћ!!!
Ќедеите така бе хора ,малко е корава но е добар специалист
Ќа мен само т€ ми помогна и ме излекува с хапчета ,когато всички други искаха да ме оперират
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 315
÷итат на: ћюрвет јхмедова
д-р ≈ли »лиева , гинеколог, от ћ÷ " Ќадежда", никой да не стъпва.
ѕќ“¬Џ–∆ƒј¬јћ!!!
Ќедеите така бе хора ,малко е корава но е добар специалист
Ќа мен само т€ ми помогна и ме излекува с хапчета ,когато всички други искаха да ме оперират

ƒано един ден да не съжал€ваш, че си ходила при не€
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 0
доц. д-р ’ристо ’ристов - диетолог
приема в ƒ ÷ 2, абсолютно съм разочарована, хвърлени пари на в€търа.
÷итирай

ћнени€: 14
             ƒълго се чудех дали и аз да се включа в темата и накра€ се реших. ¬ „ерни€ списък на първо м€сто постав€м "доктор" ≈ли »лиева. ћоже би забел€захте, че доктор е в кавички. «а не€ в момента не ми се об€сн€в€ защо € постав€м в черни€ списък. ќт това, което прочетох до тук, сигурно се сещате защо са кавичките. Ќа второ м€сто постав€м "доктор" ћатеев от клиника "Ѕора", но не защото е на второ, и той с чест може да се класира на първото м€сто. ѕостав€м ћатеев, не толкова за грубостта му, тъй като по принцип издържам на болка. ѕричината, за да гласувам за него е тази, че преди години след мнгократни прегледи по повод проблеми със забремен€ването ми често ходех на прегледи при ћатеев, тъй като по онова време н€маше много клиники в ѕловдив при стерелитет. “а така след чакане средно от около час и половина, прегледът трае не повече от пет минути, колкото да оправдае накра€ такста, ко€то ти взема. —лед един такъв преглед ћатеев с гол€ма учуда ми казва "ќ-о, момиче и ти нещо си се повредила- н€маш овулаци€, сега ще видим каво ще те правим". —лед тези думи едва усп€х да се облека, да си плат€ долу таксата, за да не са разрева още вътре в клиника- все пак тогава б€х 31 години и това много ме разтревожи. »злезнах навън и се разплаках от сърце, плаках докато се прибера, а и след това. ѕлачех всеки ден. —лед около двадесет дни разбрах, че съм бременна- без изобщо да съм очаквала, тъй като ћатеев ми каза, че съм се повредила. —лед девет месеца вече се радвах на слънчицето, заради което съм н€мала овулаци€ в онзи момент. ѕредполагам, че ранни€ етап бремеността може и да не се диагностицира, но думите "» ти си се повредила" б€ха много сили и тежки, особено за жена, ко€то жадува да си има детенце.
       ћоже би друг път ще разкажа и за "доктор" ≈ли »лиева.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 8 242
хаха ƒанита Smile  олко позната истори€ с ћатеев!
» аз б€х при него на преглед преди години (клиниката беше нова, препоръчан от доста хора). ќтивам там и на мен ми изфъфли нещо от сорта - с ти€ €йчници ще се срещнем за инвитро  Shocked
» ми написа на една бележка сума хормони да си изследвам. ≈ми не го направих..
—лед месец забремен€х (от 1ви€ опит) ... ј след 6 години пак от 1ви€ оит - за 2ри път  Crazy
“а никога и на никой не бих го препоръчала  Stop явно си има репертоар доктора, който се върже дупе да му е €ко  ooooh!
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 315
danita_p ще ми бъде интересно да прочета истори€та и с ≈ли »лиева
« ѕоследна редакци€: пт, 28 фев 2014, 14:47 от tonynette »
÷итирай

ћнени€: 14
ћоето мнение, с което не ангажирам никой, е че тези доктори имат една цел, да ни напр€в€т абонати за колкото се може по- дълъг период от време, с което си гарантират не малък доход! — мъката на хората, една гарантирана печалба. Ќо тъй като докато има хора ще има сред т€х и такива проблеми, за т€х е все едно дали ще съм аз или н€ко€ друга, важното е да се вържеш и да станеш един редовен платец! «а жалост!
÷итирай
1 ѕотребител и 4 √ости преглежда(т) тази тема.
1 320-1 334 от 1 371 отговора